Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.

Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski.
Twisto - coś jak karta kredytowa ale wydawana przez Czeski fintech, warte zainteresowania - niestety zmiana warunków od 14 września - oferta traci na atrakcyjności.

[ 2454 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123  Następna
Autor Wiadomość
#2381 PostWysłany: 07 Maj 2020 12:16 

złoty
mBank właśnie zaktualizował aplikację - wprowadzili fajne nowości - na kartach można blokować transakcje z użyciem DCC i z dodatkowymi opłatami w bankomatach (ciekawe jak będzie działać w praktyce)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2382 PostWysłany: 07 Maj 2020 13:15 
Moderator działu

@lluukk to już od 2 tygodni jest, starsze wersje były już na te zmiany przygotowane. Ciekawe tylko czy działa 😉.
 Relacje PM off  

#2383 PostWysłany: 07 Maj 2020 13:25 

niebieski
Na pewno bezproblemowo działa wielowalutowość. W połączeniu z mKantorem można w kilka minut aktywować kartę, włączyć jej wielowalutowość, kupić walutę i zapłacić. I wszystko w aplikacji.
 Relacje PM off  

#2384 PostWysłany: 07 Maj 2020 13:39 

niebieski
Podobno mieli wprowadzić możliwość korzystania z oferty wielowalutowej bez posiadania konta walutowego w danej walucie. Działa to?

#2385 PostWysłany: 07 Maj 2020 13:50 

niebieski
Tak naprawdę to nie. Jak nie masz konta w danej walucie, ale włączoną usługę wielowalutową na karcie, to pobiorą 3,5% za przewalutowanie, zamiast 6%. https://www.mbank.pl/indywidualny/uslug ... owalutowa/

Edit: chyba że zmienisz konto na Intensive I jednocześnie zamówisz kartę Visa Świat. Jest promocja 6 miesięcy za darmo: https://www.mbank.pl/lp/promocja-dla-kl ... intensive/
 Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.

#2386 PostWysłany: 07 Maj 2020 14:06 
Moderator działu

@witekkowal
Wystarczyło zajrzeć na poprzednią stronę gdzie opisałem to NIC:
dla-podroznika,181,1454?start=2360#p1332650

@BarneyGF
Nadal chyba nie wiadomo czy chodzi o brak konta w walucie czy w ogóle niekorzystanie z wersji z podpiętymi kontami (w innych walutach). Aktywacja usługi odbywa się w jednym z dwóch wariantów - ich opis nie jest jednoznaczny.
 Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.

#2387 PostWysłany: 07 Maj 2020 14:17 

niebieski
Załóżmy, że masz konto w DKK (żeby włączyć usługę wielowalutową, trzeba mieć co najmniej jedno konto walutowe):
1) masz korony i płacisz w koronach - brak przewalutowania
2) konto w koronach jest puste i płacisz w koronach - pieniądze zostaną pobrane z konta PLN z prowizja 3,5%
3) płacisz w euro - pieniądze zostaną pobrane z konta PLN z prowizja 3,5%
4) wyłączasz usługę wielowalutową - pieniądze zostaną pobrane z konta PLN z prowizja 6%

Nie do końca rozumiem o co chodzi z dwoma wersjami.
 Relacje PM off  

#2388 PostWysłany: 07 Maj 2020 14:33 
Moderator działu

Ale cytujesz ich opis czy to Twój własny?

Ja znalazłem tylko ten:
https://www.mbank.pl/grafiki/inne/indyw ... 00x284.jpg

Wyraz LUB oczywiście ma znaczenie również łączne, jednak opis usługi na stronie https://www.mbank.pl/indywidualny/uslug ... owalutowa/ nie jest taki jednoznaczny.

Jeśli mam tylko konto w EUR i jest ono podpięte, nie wiadomo czy przy płatności w USD będzie 3,5% czy 6% prowizji. Z opisu wynika, że 3,5% jest gdy nie podpięło się rachunków - ale żadnych czy tylko w danej walucie? Nie jest też jasno powiedziane, ile będzie jeśli mam konto w USD, ale go nie podpiąłem.

P.S. Przypominam, że 0,5% dla kart Mastercard to marketingowa ściema (jest o 3% gorszy kurs).
 Relacje PM off  

#2389 PostWysłany: 08 Maj 2020 08:54 

niebieski
Nie da się włączyć usługi wielowalutowej, jeśli nie posiada się jakiegoś konta walutowego: Image
 Relacje PM off  

#2390 PostWysłany: 08 Maj 2020 09:54 
Moderator działu

Jesteś pewny? Opcje Chcę i Nie chcę to właśnie dwa warianty usługi, o których piszą na stronie. Z opisu wydaje się, że 3,5% jest tylko gdy wybierze się wariant Nie chcę.
 Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.

#2391 PostWysłany: 08 Maj 2020 19:43 

niebieski
Rzeczywiście masz rację, można wybrać "Nie chce" i przejść dalej, mój błąd. Podświadomie uznanej, że to oznacza przerwanie całego procesu :D W takim razie dalej nie rozumiem dokładnego działania tej usługi. Pewnie trzeba się wczytać w wolnej chwili w zaktualizowany regulamin kart.
 Relacje PM off  

#2392 PostWysłany: 08 Maj 2020 20:14 
Moderator działu

Wstyd się przyznać, ale czytałem ten regulamin jak tylko go ogłosili w lutym i dziś nic już nie pamiętam.

Inaczej się chyba nie sprawdzi, jak gdy ktoś mający podpięte konto zapłacił kartą w innej walucie. Może ktoś zechce np. wesprzeć Wikipedię?
 Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.

#2393 PostWysłany: 12 Maj 2020 22:06 

niebieski
Co do mBanku - chyba "wykrakałem" - w tej chwili w aplikacji nie da się włączyć usługi wielowalutowej bez przypinania jakiegoś konta walutowego - opcja "Nie chcę" nie pojawia się w ogóle. Podobnie odłączenie konta walutowego (ja mam tylko jedno), powoduje wyłączenie usługi.
 Relacje PM off  

#2394 PostWysłany: 12 Maj 2020 22:45 
Moderator działu

Twój screen stał się białym krukiem 😁.
 Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.

#2395 PostWysłany: 15 Maj 2020 09:20 

niebieski
Jednak wyszło na Twoje :D Znów zmienili - teraz można bardzo łatwo włączyć usługę wielowalutową bez podpinania rachunku walutowego. Natomiast, żeby przypiąć jakiś rachunek, trzeba wejść w ustawienia karty.
Ogólnie wg mnie na plus - wielowalutowość włącza się od razu (wcześniej czekałem dla pewności jakąś minutę, aż przyjdzie e-mail z potwierdzeniem). Ale jednak mogli nie chować tak głęboko możliwości podpisania rachunku walutowego. Jeszcze wczoraj wyglądało to tak:
Załącznik:
Screenshot_2020-05-12-18-01-47-797_pl.mbank.jpg

A teraz:
Załącznik:
Screenshot_2020-05-15-09-12-52-391_pl.mbank.jpg

Załącznik:
Screenshot_2020-05-15-09-13-07-719_pl.mbank.jpg

Włączając wielowalutowść 3 razy w ciągu tygodnia, robiło się to na 3 inne sposoby (albo 4, szczerze mówiąc już straciłem rachubę :D ).

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#2396 PostWysłany: 15 Maj 2020 11:23 
Moderator działu

Wolałbym żeby nie wyszło na moje. Ciekawe tylko z tym rozliczeniem płatności w walucie innej niż podpięte go rachunku - 3,5 czy 6%.
 Relacje PM off  

#2397 PostWysłany: 15 Maj 2020 12:16 

niebieski
po co się męczyć z tymi "wielowalutowymi" rozwiązaniami, które nie wiadomo do końca jak działają skoro są prostsze rozwiązania ?
 Relacje PM off  

#2398 PostWysłany: 15 Maj 2020 12:47 

niebieski
Odróżnijmy 2 kwestie - wielowalutowość od przeliczania po kursie organizacji/NBP. Jeśli nie ma masz zapasów obcej waluty, to ta druga opcja jest wygodniejsza, bo nad niczym się zastanawiasz. I tutaj mBank proponuje Visę Świat, ale tylko na pół roku za darmo.
Natomiast jeśli regularnie kupujesz/dostajesz walutę, to wielowalutowość się przydaje.
A wśród usług wielowalutowych, to jak na razie obsługa w aplikacji czy bankowości w mBanku jest lata świetlne przed takimi usługami w innych bankach, jak kantor Alior, PKO BP czy Citi.
Edit: natomiast na pewno wadą mBanku jest to, że nie da się za darmo wpłacić/wypłacić waluty, co powyższe trzy instytucje umożliwiają.
 Relacje PM off  

#2399 PostWysłany: 15 Maj 2020 13:11 
Moderator działu

BarneyGF napisał(a):
Jeśli nie ma masz zapasów obcej waluty, to ta druga opcja jest wygodniejsza, bo nad niczym się zastanawiasz. I tutaj mBank proponuje Visę Świat, ale tylko na pół roku za darmo.

mBank oferuje też Visę eKartę, ale przywiązaną na stałe tylko do walut EUR i USD (przeliczenie z tych walut na PLN idzie po kursie Visa). To ułomny trochę produkt, który doceniłem dopiero, gdy zauważyłem, że 99% moich wydatków w walutach to zakupy w EUR. Wziąłem więc eKartę EUR (obecnie ma też wirtualny odpowiednik choć uruchamia się go wolniej niż w Revolut czy DiPocket, ale jest) i płacę nią w PLN i EUR.

Kantor Aliora łączy obie te usługi - i własne środki w walucie, i kursy organizacji.
 Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.

#2400 PostWysłany: 15 Maj 2020 13:22 

niebieski
Ok, a jak zamówię eKartę w EUR i zapłacę nią np. w NOK?
 Relacje PM off  

[ 2454 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości