Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1781 PostWysłany: 13 Maj 2019 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
giorgio_ napisał(a):
mBank - czy ktoś pokusił się kiedyś o podliczenie, ile jest warte np. 1000 mil ? W wariancie maksymalnym (karta premium i wydatki 10 tys. miesięcznie) mógłbym uzbierać 30 tysięcy mil - jaka to jest mniej więcej wartość ?
1 mila = ~3gr.
30k = 900 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1782 PostWysłany: 13 Maj 2019 18:46 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
A więc 0,5% cashback przy zwykłej karcie mBanku i 0,75% przy premium - no to wychodzi ciut lepiej niż inne rozwiązania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1783 PostWysłany: 13 Maj 2019 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 36
Tjw1978 napisał(a):
Moim zdaniem lepiej przed.
1. Dostaje się kartę PP bodajże na trzy lata. Wejście płatne - 27 USD do 15 czerwca, potem 32 USD (~125 zł). Po 15 czerwca karty Priority Pass nie będą wydawane do kredytówki, a ta którą już dostaniemy, będzie ważna do daty ważności (jak dobrze pamiętam - 3 lub 4 lata).
2. Do 15 czerwca lepiej nie robić transakcji za granicą, bo jest 3,5 procent prowizji do każdej. Po tym terminie wchodzi w życie zmiana taryfy (transakcje zagraniczne gotówkowe i bezgotówkowe bez prowizji, po kursie MasterCard).


Widzę, że się orientujesz w KK, przynajmniej PKO BP :)
Mam teraz od kilku lat KK Citi Ultime, ale jakoś tak mnie naszło, żeby zmienić bank na polski. Jak one wypadają w stosunku do siebie, a może PKO ma jeszcze jakąś fajniejszą?
Dzieki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1784 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:25 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
-- 15 Maj 2019 14:41 --

Czy Aviosy / Flying Blue są warte mniej więcej tyle samo, co M&M ?

Dzwoniłem do Citi, nie ma już tego limitu 1500 punktów miesięcznie. Mamy do wyboru cashback 1 zł / 40 zł (0,5%) oraz 2 mile -> 1 mila u partnera - jak to się ma do MM ? To teoretycznie 2 razy gorszy przelicznik, ale często się czyta, że np. Aviosy są "mocne".

W obu przypadkach (Citi / mBank) mile są bezterminowe ?

-- 15 Maj 2019 15:25 --

I kolejna kwestia - czy MM mogę wymienić na cashback ? Jeżeli nie, to PremierMiles nie wypada wcale tak niekorzystnie:

PremierMiles - 10 zł za milę partnerską, ale jednocześnie 0,5% cashbacku, który można wydać na cokolwiek, a nie konkretnie na partnerów Citi / MM (albo po prostu na przelot tymi); mile partnerskie wypadają chyba dość słabo w porównaniu do MM

mBank "6" - jeżeli jedna mila to ok. 3 grosze, to tutaj mamy 0,5% zwrotu, ale do wydania tylko w ramach MM (czy się mylę ?), a więc mała elastyczność

mBank "4" - jeżeli jedna mila to ok. 3 grosze, to tutaj mamy 0,75% zwrotu, a więc już bardzo fajnie, ale nadal do wydania tylko w ramach MM (?)

Jeżeli nie popełniłem w tej analizie błędów, to mBank "4" wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale jednocześnie mBank "6" jest już gorszym od PremierMiles.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1785 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:47 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
wloczykij2 napisał(a):
Tjw1978 napisał(a):
Moim zdaniem lepiej przed.
1. Dostaje się kartę PP bodajże na trzy lata. Wejście płatne - 27 USD do 15 czerwca, potem 32 USD (~125 zł). Po 15 czerwca karty Priority Pass nie będą wydawane do kredytówki, a ta którą już dostaniemy, będzie ważna do daty ważności (jak dobrze pamiętam - 3 lub 4 lata).
2. Do 15 czerwca lepiej nie robić transakcji za granicą, bo jest 3,5 procent prowizji do każdej. Po tym terminie wchodzi w życie zmiana taryfy (transakcje zagraniczne gotówkowe i bezgotówkowe bez prowizji, po kursie MasterCard).


Widzę, że się orientujesz w KK, przynajmniej PKO BP :)
Mam teraz od kilku lat KK Citi Ultime, ale jakoś tak mnie naszło, żeby zmienić bank na polski. Jak one wypadają w stosunku do siebie, a może PKO ma jeszcze jakąś fajniejszą?
Dzieki za odpowiedź.


Jest karta Visa Infinite. Ona generalnie jest dla zamożnych klientów. Zasady podobne jak w MC Platinum, ale np. Priority Pass za free.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
wloczykij2 uważa post za pomocny.
 
      
#1786 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:50 

Rejestracja: 28 Mar 2018
Posty: 20
Szyn3k napisał(a):
1 mila = ~3gr.
30k = 900 zł

A jak wyliczyłeś tą wartość? To jest przy założeniu wydawania mili na loty w Economy vs cena Economy?

Nie kwestionuję - tylko zastanawiam się jak najkorzystniej wydać posiadane mile... Strasznie trudno znaleźć mi lot w Europie (albo z Europy) który opłacałoby się kupić za mile (tzn. żeby opłaty dodatkowe były dużo niższe niż cena całego biletu bezpośrednio opłaconego gotówką).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1787 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Nie da się jednoznacznie wycenić mili - wszystko zależy na jakiej trasie, w jakiej klasie itd.
Tu masz artykuł - co prawda sprzed 3 lat, no ale zawsze... http://lojalnypasazer.pl/ile-warte-sa-mile-lotnicze/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1788 PostWysłany: 20 Maj 2019 09:06 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Witam obecnie jestem po rocznych testach kart :
Revoult -
Nie znalazłem jakiekolwiek wad w Revolut – karta działa świetnie, idea jest rewelacyjna, a wygoda na najwyższym poziomie. Za korzystanie z Revolut przez ostatni rok nie zapłaciłem ani złotówki;

Jestem tak zadowolony z tej usługi, że przymierzam się już do korzystania z karty podczas codziennych zakupów w Polsce, w zastępstwie kart debetowych. Jedynym co mnie na ten moment wstrzymuje, jest brak kont wspólnych.

Wciąż natomiast mam ograniczone zaufanie do operatora usługi i nie odważyłbym się trzymać na koncie Revolut większej sumy. Najwygodniej po prostu zasilać swoje konto w Revolut przed większymi zakupami, czy wyjazdem zagranicznym.

Getin - Karta Kredytowa Visa
Rewelacja to malo owiedziane , dział jak Revoult brak opłat za płacanie za granicą, brak opłat za przewlutowanie , Płacisz w Malezji przelicza ci NBP i bez opłat innychi jest to karta kredytowa mega jestem z niej zadowolony. Owszem wciskano mi Matsrecard ale jest tao najwisze badziewie jakie jest do tej pory Vissa dużo lepsza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1789 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:08 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 29
lukasz.zst napisał(a):

Getin - Karta Kredytowa Visa
Rewelacja to malo owiedziane , dział jak Revoult brak opłat za płacanie za granicą, brak opłat za przewlutowanie , Płacisz w Malezji przelicza ci NBP i bez opłat innychi jest to karta kredytowa mega jestem z niej zadowolony. Owszem wciskano mi Matsrecard ale jest tao najwisze badziewie jakie jest do tej pory Vissa dużo lepsza


A jak z opłatami za nią? Zwykła debetowa Visa w Getinie zadziała podobnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1790 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:13 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
5 transakcji w miesiącu i jest bez opłat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1791 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
anni82 napisał(a):
lukasz.zst napisał(a):

Getin - Karta Kredytowa Visa
Rewelacja to malo owiedziane , dział jak Revoult brak opłat za płacanie za granicą, brak opłat za przewlutowanie , Płacisz w Malezji przelicza ci NBP i bez opłat innychi jest to karta kredytowa mega jestem z niej zadowolony. Owszem wciskano mi Matsrecard ale jest tao najwisze badziewie jakie jest do tej pory Vissa dużo lepsza


A jak z opłatami za nią? Zwykła debetowa Visa w Getinie zadziała podobnie?


Tak. Do tego tylko 1 transakcja kartą w miesiącu i jest za friko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1792 PostWysłany: 20 Maj 2019 23:09 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
-- 20 Maj 2019 23:01 --

Ja mam karte kredytowa visa getin bank

-- 20 Maj 2019 23:09 --

Opłaty za przewalutowanie transakcji na przykładzie kart Visa i Mastercard
25 stycznia 2019

Lista banków
https://www.najlepszekonto.pl/oplaty-za ... mastercard
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1793 PostWysłany: 22 Maj 2019 19:40 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Krupier napisał(a):
anni82 napisał(a):
lukasz.zst napisał(a):

Getin - Karta Kredytowa Visa
Rewelacja to malo owiedziane , dział jak Revoult brak opłat za płacanie za granicą, brak opłat za przewlutowanie , Płacisz w Malezji przelicza ci NBP i bez opłat innychi jest to karta kredytowa mega jestem z niej zadowolony. Owszem wciskano mi Matsrecard ale jest tao najwisze badziewie jakie jest do tej pory Vissa dużo lepsza


A jak z opłatami za nią? Zwykła debetowa Visa w Getinie zadziała podobnie?


Tak. Do tego tylko 1 transakcja kartą w miesiącu i jest za friko.


HM normalna karta kredytowa płaca nia zawsze za granicą i niema opłat totalnie zero . Opłata est 5zł chyba że zrobie 5 razy zakupy karta to niema opłaty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1794 PostWysłany: 22 Maj 2019 23:06 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 73
Getin Bank - VISA karta debetowa i kredytowa rozlicza sie identycznie - przewalutowanie z waluty transakcji na polskie złote po kursie stosowanym przez Visę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1795 PostWysłany: 23 Maj 2019 18:34 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Mam vise z PKO arta kredtowa to zawsze jest jaka opłata i oplata za przewlutowanie 3%
W citi banku jest opłata 5% za przewlutowanie
W getin banku niema oplaty za przewlutowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1796 PostWysłany: 23 Maj 2019 20:00 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 29
A te walutowe w nest jak wypadają? Chyba drogie są do tego banku przelewy. Kiedyś było obostrzenie że jak ma się w zł kartę to walutowe są płatne a teraz mi mówią na infolinii, że nie. Nie wiem czy wkręcają czy rzeczywiście się to zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1797 PostWysłany: 23 Maj 2019 23:25 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Z Nesta przelewy są za darmo, także w strefie euro. Karta debetowa bezpłatnie jest tylko jedna, do wyboru: euro, GBP, chf, PLN. Kolejne karty płatne.
Za darmo wszystkie bankomaty, także za granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1798 PostWysłany: 23 Maj 2019 23:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@lukasz.zst

Czy mógłbyś wreszcie zacząć pisać po polsku???
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1799 PostWysłany: 24 Maj 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
lukasz.zst napisał(a):
HM normalna karta kredytowa płaca nia zawsze za granicą i niema opłat totalnie zero . Opłata est 5zł chyba że zrobie 5 razy zakupy karta to niema opłaty


No bo dokładnie tak jest. Dlatego debetowa ma tę przewagę, że wystarczy jedna transakcja. ;)

Dlatego ja wziąłem debetówkę bo kredytowych to teraz już mam trzy z czego używam tylko jednej (Wizzair, ale tylko w Polsce).

Ogółem mój zestaw na podróże to zawsze karty:

T-Mobile - EUR do strefy Euro, USD wszędzie indziej. Obie mają nielimitowane wypłaty z bankomatów co mocno się przydaje
Visa Getin debetowa - do używania wszędzie właściwie, zamiennie z T-Mobile
Revolut - w razie W
Wizzair - gdyby już totalnie wszystkie powyższe opcje zawiodły, taka ostateczność by spać spokojnie
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#1800 PostWysłany: 24 Maj 2019 19:52 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 30
mBank dołączył do banków oferujących usługę wielowalutową dla szeregu kart (tylko debetowe). 11 walut, kwotę płatności pobiera z konta walutowego (bez prowizji), gdy jest puste= z rachunku w PLN (podobno z niższą prowizją).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group