Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 05 Maj 2017 11:52 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Żeby było ciekawiej, to na fru.pl musisz kupić bilety dla co najmniej 2 osób.
Jak ktoś jeździ czasami za granicę, to CashBackiem może sobie obniżyć koszty prowizji za transakcje walutowe do ok. 2,5% (do końca kwietnia 2018r, przy transakcjach powyżej ok 12EUR, max. ok 320EUR/mies. 1800EUR/rok). Potem jest ok. 7,5%. Słabe to "Travel"...
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#1082 PostWysłany: 06 Maj 2017 11:13 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
sherif14 napisał(a):
Będę wdzięczny za jeszcze jedną poradę. Reorganizuję swoje rozwiązania bankowo-kartowe i mam taki plan: konto + karta $ i € w Kantorze Aliora oraz konto + karta $ i € w TMUB. Dodatkowo posiadam trzy karty PLN. Takie rozwiązanie ma dać dwie korzyści: zerowe koszty użytkowania i swoboda w płaceniu (gdy jedna z kart nie chce zadziałać lub zostanie zablokowana zawsze pod ręką jest druga w danej walucie). Tu jednak mam pytanie do Was. Czy nie jest przesadą posiadanie takiej ilości plastików? Co możecie poradzić z własnego doświadczenia - najlepiej napiszcie ile kart wy używacie.


Może i plan dobry, ale nie wziąłeś jednego pod uwagę. Jeżeli nie działa karta z kantoru AB to nie zadziała też karta z T-Mobile UB, bo to te same karty, tylko w innych kolorkach. Oczywiście nie chodzi o zablokowanie, ale odblokowanie karty w Aliorze to kwestia jednego SMSa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 lubi ten post.
 
      
#1083 PostWysłany: 06 Maj 2017 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Wiem, że jest to ten sam bank, ale czytałem też, że są przypadki gdy ta sama karta nie działa w jednym sklepie, a po chwili w innym miejscu już wszystko jest ok i właśnie przy tego typu problemach chciałem wykorzystywać te 2 karty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1084 PostWysłany: 06 Maj 2017 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Hej. Nie widzę na forum stricte dyskusyjnego tematu o Booking.com więc podepnę się tutaj bo niejako jest to związane z płatnością kartą debetową.

Jest sens pisać reklamację do Booking o zwrot kosztów za niekorzystne przewalutowanie w banku?

Przy dokonywaniu rezerwacji była (i nadal w tym obiekcie jest) wyraźna adnotacja:

Cytuj:
Obiekt pobierze opłatę w lokalnej walucie (HRK). Podana cena (w EUR) jest ceną orientacyjną obliczoną w oparciu o kurs wymiany obowiązujący w dniu rezerwacji.


Widząc to świadomie zapłaciłem kartą w USD bo byłoby to najkorzystniejsze (przewalutowanie tylko po kursie Mastercard, powinno za 390 kun wyjść ok. 57$). Niestety system pobrał kwotę w Euro, ok. 51€ co po rozliczeniu dało ok. 66$ czyli jestem w plecy na tej transakcji niemal 10$ co po złodziejskim kursie banku daje ok. 50zł.

Myślę, że do banku nie ma co uderzać bo to nie ich wina, a jedynie Booking wprowadziło w błąd. Reklamował ktoś kiedyś takie zdarzenie? Warto się z nimi szarpać czy jestem na z góry przegranej pozycji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1085 PostWysłany: 06 Maj 2017 11:36 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Krupier: kto pobrał opłatę? Booking.com czy hotel bezpośrednio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1086 PostWysłany: 06 Maj 2017 12:06 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
@‌Krupier‌, chargeback w banku. Powód: Transakcja została przeprocesowana w innej walucie. Dokonałem(am) transakcji w walucie HRK, natomiast zostałem(am) obciążony(a) w walucie EUR (to powód z formularza chargeback w Citi, powinien też mieć zastosowanie w innych bankach).
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
#1087 PostWysłany: 06 Maj 2017 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
seal napisał(a):
@Krupier: kto pobrał opłatę? Booking.com czy hotel bezpośrednio?


W szczegółach transakcji mam:

Cytuj:
Operator systemu
Nazwa odbiorcy/nadawcy: Hotel on Booking.com
Adres: NLD Amsterdam Hotel on Booking.com
Numer karty: ********


więc wydaje mi się, że Booking.

wz111 napisał(a):
@‌Krupier‌, chargeback w banku. Powód: Transakcja została przeprocesowana w innej walucie. Dokonałem(am) transakcji w walucie HRK, natomiast zostałem(am) obciążony(a) w walucie EUR (to powód z formularza chargeback w Citi, powinien też mieć zastosowanie w innych bankach).


Chargeback pewnie zrobię, ale wymaga on wcześniej próby załatwienia spraw bezpośrednio ze stroną, do której się składa reklamację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1088 PostWysłany: 06 Maj 2017 12:21 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@‌Krupier‌: pierwotnie zgłoś do Booking, dopiero jak będzie tu problem robisz chargeback. Zrób sobie printscreen z tej strony najlepiej w wersji angielskiej abyś potem miał podkładkę do chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
#1089 PostWysłany: 06 Maj 2017 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Dziękuję.

A czy w T-Mobile do chargeback jest też jakiś formularz czy wystarczy na maila napisać? Raz w życiu robiłem chargeback w mBanku i tam wystarczyło telefoniczne zgłoszenie, tutaj jednak wolałbym chyba całą sytuację sam opisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1090 PostWysłany: 06 Maj 2017 12:40 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
@‌Krupier‌, wypełnia się ten formularz (o ile nie uległ zmianie) + ew. dołącza inne dowody.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
#1091 PostWysłany: 08 Maj 2017 14:16 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
sherif14 napisał(a):
Będę wdzięczny za jeszcze jedną poradę. Reorganizuję swoje rozwiązania bankowo-kartowe i mam taki plan: konto + karta $ i € w Kantorze Aliora oraz konto + karta $ i € w TMUB. Dodatkowo posiadam trzy karty PLN. Takie rozwiązanie ma dać dwie korzyści: zerowe koszty użytkowania i swoboda w płaceniu (gdy jedna z kart nie chce zadziałać lub zostanie zablokowana zawsze pod ręką jest druga w danej walucie). Tu jednak mam pytanie do Was. Czy nie jest przesadą posiadanie takiej ilości plastików? Co możecie poradzić z własnego doświadczenia - najlepiej napiszcie ile kart wy używacie.

Jak chcesz mieć jak najmniejszą liczbę kart i nie tracić na przewalutowaniach to po prostu załóż konto normalne, złotówkowe w Pekao S.A. Wtedy płacisz wszędzie jednym plastikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1092 PostWysłany: 08 Maj 2017 15:28 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
ja polecam konto w noble i do niego kartę visa
przewalutowania po kursie visy
wypłaty z bankomatów na całym świecie bez opłat

są też darmowe przelewy natychmiastowe

żeby konto było bezpłatne trzeba zrobić ping-ponga na kwotę 10 000

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1093 PostWysłany: 08 Maj 2017 16:47 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
@Marek Marszolik, tyle, że karty debetowe z Pekao SA lubią nie działać przy płatnościach internetowych, gdzie nie ma weryfikacji 3D-Secure. Warto to wziąć pod uwagę przy takiej karcie.
@kruczi Można też skorzystać tańszego brata Noble - Getin. Przewalutowania również po kursie Visy, które notabene są ciut gorsze od tych z MC. No i w przypadku Getinu nie ma darmowych wypłat na całym świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1094 PostWysłany: 08 Maj 2017 18:41 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
w przypadku zielonej visy getinu prowizja za wypłatę z bankomatu za granicą to 4,5% kwoty transakcji, min. 10 PLN
karta jest bezpłatna jeśli w poprzednim miesiącu wydasz nią 300 PLN

jak dla mnie bez sensu

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1095 PostWysłany: 09 Maj 2017 14:36 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Idealnych kart nie ma. Akurat wypłaty w bankomatach to rzecz na którą ja nie zwracam uwagi, bo w bankomatach czai się cała masa jakichś ukrytych prowizji czy przewalutowań i za granicą po prostu z nich nie korzystam.
Sama ilość plastików też nie jest jakąś uciążliwością jeśli są bezpłatne, tak jak karty kantoru Aliora, nie ma co się bać ilości kart. Sam mam chyba z 5 i wszystkie darmowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1096 PostWysłany: 09 Maj 2017 16:46 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
wz111 napisał(a):
@Marek Marszolik, tyle, że karty debetowe z Pekao SA lubią nie działać przy płatnościach internetowych, gdzie nie ma weryfikacji 3D-Secure. Warto to wziąć pod uwagę przy takiej karcie.


Bez 3dsecure to raczej nigdy nie było problemu, za to transakcje bez cvc były odrzucane.
Od jakiegoś miesiąca - dwóch ten problem już nie występuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1097 PostWysłany: 16 Maj 2017 13:53 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Właśnie dzwoniła do mnie miła Pani z T-mobile Usługi Bankowe z propozycją super karty kredytowej dla osób podróżujących Mastercard Travel. Oczywiście same zalety:
- brak podwójnych przewalutowań
- Cashback 560PLN przez rok
- Voucher 250PLN
- całkowicie za darmo przez rok.
Jak zapytałem, po jakim kursie jest przeliczane z waluty na PLN, to powiedziała że po kursie banku. Nie zająknęła się, że po tym gorszym, z 7,5% prowizją. Musiałem to od niej wyciągać. Ciekawe, ile osób da się na naciągnąć na hasło "Travel" i da sobie wcisnąć jedną z gorszych, biorąc pod uwagę przelicznik transakcji walutowych, kart kredytowych dla podróżnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#1098 PostWysłany: 23 Maj 2017 19:27 

Rejestracja: 28 Mar 2017
Posty: 14
Od czwartku nie mogę założyć konta w T-mobile usługi bankowe z powodu jakiegoś błędu systemu. Miał ktoś podobny problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1099 PostWysłany: 23 Maj 2017 23:25 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
A co na to infolinia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1100 PostWysłany: 24 Maj 2017 08:42 

Rejestracja: 28 Mar 2017
Posty: 14
Dzwoniłem, zgłosiłem też problem na infolinii i nadal problem nierozwiązany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: meexxx, vtec oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group