Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 05 Sty 2016 20:38 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@asia_1408, ładnie, wręcz pięknie napisałaś :) Widać-znalazłaś swoje miejsce na Ziemi. Trochę podobnie (choć to na wyrost porównanie) odbieram Portugalię :)
A bilety do Gruzji czekają, na krótko, pierwszy raz, sama jestem ciekawa, bo to raczej odmienne od Europy poł. i zach. doświadczenia będą. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#142 PostWysłany: 05 Sty 2016 20:46 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 6
Powodzenia! I koniecznie napisz po powrocie ? A kiedy lecisz? Ja na majówkę, potem w lipiec, sierpień, wrzesień i październik!?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 05 Sty 2016 22:22 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Włączę się w tą dyskusję krótką swą opinią. Choć należę do tych co nie lubią wracać kilka razy w te same miejsca ( świat ma tyle do zaoferowania) to Gruzja do nich nie należy. Byłem tylko 1 raz w Kutaisi i okolicach i wiem, że Gruzja do dłuższej powtórki. Dzięki napotkanym ludziom, popróbowanej miejscowej domasznej kuchni, gościnności, Kaukazowi, cerkwiom no i wina swojskiego tzw. żywego i czaczy......

Załączniki:
140 (3).jpg
140 (3).jpg [ 25.99 KiB | Obejrzany 3057 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 07 Sty 2016 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
asia_1408 napisał(a):
Gruzja to śpiewy, muzyka, wino i czacza płynąca niemal z kranów, a jednocześnie...w Mojej Gruzji nigdy nie widziałam nikogo pijanego...

mało widziałaś albo widzisz Gruzję przez swoje różowe okulary
skutych Gruzinów widziałem bez liku a w Swanetii średnio co trzeci kamiennogłowy
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 07 Sty 2016 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Zgadzam się,też widziałem mnóstwo pijanych Gruzinów. Ba, byli tacy, którzy zachowywali się w stosunku do nas nie do końca tak,jak powinni. Nie zmieniło to jednak mojego zdania, że kraj jest piękny a ludzie niesamowicie mili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 07 Sty 2016 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
ale przyznacie ujmujace jest, jak tylko stajesz przed pasami np w Tbilisi by przejsc przez jezdnie
kierowcy sie zatrzymuja i mily gestem zapraszaja do bezpiecznego przejscia :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 07 Sty 2016 10:29 

Odwiedziłem Gruzję na razie dwukrotnie.( myślę, że będzie więcej).
Też mi się ten kraj podoba. Nawet w tym wątku o tym pisałem.
Ale ta egzaltacja tym krajem przez @ asia1408 to gruba przesada.!
Żeby zaraz tam dom kupować? :shock:
Jednak to ciągle biedny ( 5 razy mniejszy PKB na głowę niż w Polsce), skorumpowany, nie poukładany kraj. Trochę postsowiecki skansen. Wiele lat pracy przed nimi.Krajobrazy i przyjaźni ludzie ( supry :mrgreen: ) to wszystko ?
A gdzie korupcja, chora służba zdrowia, brak infrastruktury itd.itp.
Targany sprzecznościami politycznymi. Stojący bez przerwy, na krawędzi wojny z Rosją. ( jedna już była.Stracili Osetię i Abchazję, i niwiele brakowało, by ruskie czołgi wjechały do Tibilisi) Kiedy ciąg dalszy ?
Może być w każdej chwili.
Chociaż ostatnio reformatorzy M. Saakaszwilego mają duże problemy , a rządzą oligarchowie B. Iwaniszwilego, którzy obrali wyraźny kurs prorosyjski, a nie proeuropejski.
Warto to brać pod uwagę, przy przeprowadzce :D , a nie tylko dobre jedzenie, picie i towarzystwo przy stole. ;)
PS. Żeby się nie rozczarować, jak te panienki, które zakochały się na wczasach All inclusive, w smagłolicych Tunezyjczykach czy Egipcjaninach.
A teraz gorzko pokutują.
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 07 Sty 2016 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Swoją drogą, nasza zafascynowana Gruzją @asia_1408 możesz przybliżyć koszty podróżowania z Tobą ?

Załączniki:
Gruzinka.jpg
Gruzinka.jpg [ 47.83 KiB | Obejrzany 2866 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 07 Sty 2016 10:40 

Czyli kolejne , mini biuro podróży się tu reklamuje. :lol:
Góra
 PM off  
      
#150 PostWysłany: 07 Sty 2016 11:20 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Gruzja jest super ale nie pod każdym względem i nie dla wszystkich.Ta euforia z Gruzją jest niepokojąca.
A Batumi to nie kurort do morskich kąpieli. Tam ścieki są wpuszczane bezpośrednio do morza. To ważne dla osób jadących z dziećmi. W lecie szpitale są pełne dzieci leżących pod kroplowkami zatrutych e-coli i bakteriami salmonelli.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 07 Sty 2016 18:30 

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 15
Anonymous napisał(a):
Czyli kolejne , mini biuro podróży się tu reklamuje. :lol:


Z tego co widzę to koleżanka tylko i wyłącznie zastawiła namiar na FanPage kto chce wchodzi kto nie olewa, gdzie tutaj widzisz reklamę? To, że ktoś ma pasję i chce się nią dzielić to chyba dobre? To, że ktoś widzi w Gruzji same superlatywy to jego sprawa, kto pojedzie sam będzie mógł ocenić czy dany kraj mu pasuje czy też nie, a w przypadku takich krajów jak Gruzja, gdzie do końca jak niektórzy słusznie zauważyli nie wszystko jest poukładane lepiej wybrać się z kimś kto był i wie jak zorganizować niż samemu na dziko - to moje zdanie.

Druga sprawa to nie zapominajcie, że odbieranie ludzi i ich zachowania to sprawa subiektywna. Jeśli ktoś siedzi tylko w Tbilisi lub Kutasi to pewnie i tabuny pijaków zobaczy bo to akurat cecha biednego kraju. Jednak być może jak się wybierzecie dalej w głąb kraju to i pijaków będzie mniej i ludzi nieżyczliwych będzie mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
asia_1408 lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 07 Sty 2016 23:29 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
O jej :o jakie to poprawne politycznie, prawie mnie przekonałaś lub przekonałeś...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 08 Sty 2016 18:21 

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 15
Ojej.

ale do czego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 08 Sty 2016 20:58 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 6
Jestem. Poległam anginowo. Poległam też emocjonalnie, wczoraj, kiedy zostałam tu z lekka przeczołgana? Emocjonalnie bardziej, bo niektórzy, co przykro mi, ale niestety jest bardzo polskie, ocenili mnie nie dość,że ostro, to jeszcze obraźliwe.
To jak odbieramy rzeczywistość działa jak lustro. Odbierać od życia efekt swojego odbicia w nim. To moja teoria. Moje lustro jest fajne. Moja Gruzja jest fajna. To że potrafię zarazić innych swoim egzaltowaniem? i namówić do wyjazdu ludzi, którzy nigdy nie pomyśleliby o wypadzie tam, jest super fajne. A to że odkryłam w sobie zdolności sklejenia mega atrakcyjnych pobytów tam, dla przyjaciół, znajomych i zupełnie obcych ludzi,nie jest chyba przestępstwem? Dostałam za to baty. I to w miejscu, w którym bywają ci, którzy jeśli jeszcze nie kochają podróży, czy Gruzji konkretnie, to przynajmniej szukają. Tym bardziej , zmasowany ? atak mnie przeraził.
Napisałam w swoim poście to, co czuję ja. Moja Gruzja. Tyle.
Funpuge? Owszem. Bo jest efektem mojej pasji, podróży, udanych wypadów i cudownych znajomości. I mojej pracy. I na szczęście za stara jestem na zrażanie się i na łzy do poduszki, bo ktoś mnie zbeształ. Choć z lekka przytkało, fakt?
Pozdrawiam serdecznie. Ja. Gruzja Moja Miłość ?. I angina?
Asia
Góra
 Profil Relacje PM off
I_want_more_ lubi ten post.
I_want_more_ uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 08 Sty 2016 21:14 

To jest forum podróżnicze.
Czyli miejsce , gdzie można wymieniać swoje opinie i wizje .
@ maktravel, założyciel tego wątku, wygłosił swoją opinię, też dosyć kontrowersyjną.
Następni pisali o tym jak widzą ten kraj. M.in. ja też. I tyle. "Besztanie Ciebie ? "
Nie takie krytyki tu były. :D
Naprawdę, sporo tu jest osób, co niejedno widzieli , w niejednym miejscu byli, na niejednym lotnisku spali ;) ( albo w domku na placu zabaw 8-) ) z wieloma Gruzinami pili . :mrgreen:
Konstruktywna krytyka jest nieraz potrzebna.
Góra
 PM off  
      
#156 PostWysłany: 08 Sty 2016 21:23 

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 15
Fajna postawa.

Nie ma sensu się chyba zrażać, szczególnie pod wpływem jak to trafnie ujęłaś sama - typowo polskich - wypowiedzi wnoszących jedynie zawiść i takie troszkę egoistyczne myślenie, że skoro ktoś robi coś co mi się nie podoba, coś czego być może zazdroszczę coś co ja bym chciał robić, ale nie wiem jak - to należy temu komuś dowalić. Korzyści z tego żadnej ani besztający, ani besztana, ale fajnie jak ktoś polubi - a o to nietrudno w czasach, gdzie im bardziej agresywna, chamska i wulgarna postawa tym więcej laików.

Cytuj:
Nie takie krytyki tu były. :D


Idealnie komponuje się z tym co napisałem wyżej, jestem od dość dawna na forum, ale od niedawna aktywny - więc mam rozumieć, że to jakiś challange? Jak ktoś jest prymitywem, który bluzga to ja też mogę być? Takie troszkę okraść złodzieja to nie kradzież.

Cytuj:
Konstruktywna krytyka jest nieraz potrzebna.


Jak najbardziej o ile się wie co to jest konstruktywna krytyka, a nie bazowanie na domysłach i pomawianiu innych.

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lip 2018 09:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 07 Lip 2018 15:16 

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 1
Tak z ciekawości czytam sobie różne wpisy o Gruzji - z teraz i kiedyś. Zachwyty z kiedyś powoli odchodzą w niepamięć, ustępując miejsca smutnej teraźniejszości, gdzie ludzie zadają sobie pytanie - gdzie ta wychwalana gruzińska gościnność i niesamowity klimat?!! Wróciłam po prawie dwutygodniowej podróży ze znajomymi którzy byli już kilka razy w Gruzji. Na celownik obraliśmy sobie Swanetię z dzikim Ushguli, wioską na krańcu świata. Jak to pięknie brzmi! Gorzej w praktyce. Urządziliśmy sobie trekking z Mestii do Ushguli, miejsca które brzmi jak #1 dla chillu ze świnkami i wieżyczkami. Każdego dnia spaliśmy na dziko i mijaliśmy coraz to bardziej oddalone wioseczki... Tsvirmi, Adishi, Khalde, Iprali... co ciekawe z każdą kolejną wioską ceny w lokalnym "supermarkecie" (stodole) czy domu rosły w górę. Do tego stopnia, że za litr domowego winka chciano 25 GEL. Nie wspominając o cenach za chleb, pomidorka czy ogórka, które były kilkukrotnie większe niż w Mestii... no ale bogaty turysta (i głodny) przecież zapłaci. Negocjacje nie wchodziły w grę - bierzcie albo tam są drzwi. Porady by nie mówić po angielsku można włożyć na półkę pomiędzy książki "O psie który jeździł koleją" i "Na jagody", bo dzieci perfekcyjnie potrafią powiedzieć 'łan minyt. dys ys maj teritory', innymi słowy - 10 GEL za namiot pażalsta. Podzielisz się czaczą, chlebem i serem (wszystko słono przepłacone, ser nie tylko przepłacony) z gruzinem, który przychodzi pod twój namiot o 22? Czemu nie, dla każdego starczy. Na odchodne, gruzin obiecuje nam pomoc (nie prosiliśmy) kolejnego dnia w przekroczeniu rwącej rzeki. Zapomina tylko wspomnieć, że za dwukrotność normalnej ceny. I to on sam blokuje negocjacje ceny z innymi gruzińskimi-pomagierami. Ushguli... miejsce europejskich cen (dwóch cenników również), bezcennych dań za które później jednak płaci się słono, wszędzie obecnego lecz ulotnego wifi, kosiarek o 8 rano i podejście do turysty jak do chodzącego portfela. Chyba jeszcze w żadnym miejscu nie czułam się tak źle jak tam, a podróżuję sporo. Miał być koniec świata i chill, a jest - płaćcie bo nie macie wyboru. Na koniec naszego pobytu w guesthousie (taka tam odskocznia po namiocie), zostaliśmy posądzeni o wystawienie niekorzystnej opinii na booking wystawionej przez innych polaków (co było niemożliwe, bo hotel poinformował booking, że się nie zjawiliśmy). A podsumowano nas tak wskazując każdego z osobna paluszkiem: 'Problem, Problem, Problem, problem - my niet problem'. Także w Gruzja got talent odpadliśmy. Gruzja to chyba jedyny kraj do którego nie mamy zamiaru wrócić, nasi znajomi byli zszokowani jak bardzo klimat się zmienił. Też już nie wrócą. Dla mnie Ushguli to takie Prattchetowskie Ankh-Morpork - bardzo chciałam, żeby ktoś mnie zabrał jak najdalej stąd...
Ale! Były też i pozytywy - adżapsandali, chaczapuri adżarskie, chinkali no i przede wszystkim ludzie! Ale nie lokalsi, tylko inni backpackerzy. Doceniam także właściciela Toma's Wine Keller w Kutaisi (młody chłopak, który pędzi winko i bimber podążając za recepturą dziada-pradziada), który sam stwierdził, że serwis w Gruzji jest straszny i stara się stworzyć miejsce, o którym czytałam na blogach - tych z kiedyś: domowym winem i jedzeniem (gotowanym przez jego mamę),uśmiechniętym gospodarzem wznoszącym toasty w tradycyjny gruziński sposób, gdzie w końcu można się wyluzować.
Żeby nie było, spotkaliśmy też innych życzliwych ludzi, którzy zabrali nas na stopa, ale nie jest to nic niespotykanego. W Bieszczadach to przecież codzienność.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 07 Lip 2018 23:17 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
To kolejny głos, że Gruzja ze swoją gościnnością się po prostu kończy.... :cry: Szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group