Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 25 Cze 2018 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
W ostatnim tygodniu regularnie były problemy. Raz działało, innym razem nie.

BTW Poprawiłem dostęp do podwieszonego pliku. Widoczny poprzez link.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1142 PostWysłany: 25 Cze 2018 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Rzeczywiście w weekend nie mogłem, ale dziś rano się zalogowałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1143 PostWysłany: 25 Cze 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Tak, już gra ;) Widać weekendowa awaria i nie miał kto naprawić...
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1144 PostWysłany: 04 Lip 2018 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
https://www.pb.pl/diners-club-ma-nowa-strategie-933796

Zarząd DC w Polsce powinien zgłosić się na tutejsze forum. Wymyślilibyśmy im taką strategię, że hej :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1145 PostWysłany: 16 Lip 2018 16:04 

Rejestracja: 16 Lip 2018
Posty: 2
Cześć,

Mój wczorajszy lot został odwołany w związku z czym po przebookowaniu przyleciałam do Polski z 14 h opóźnieniem. Dzwoniłam na infolinię żeby zgłosić szkodę, i dostałam odpowiedź że zwrot kosztów mi się nie należy bo lot był odwołany a nie spóźniony. Mieliście może taką sytuację?
Tłumaczenie wydaje się absurdalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1146 PostWysłany: 18 Lip 2018 20:25 

Rejestracja: 23 Mar 2017
Posty: 4
wera436 napisał(a):
Cześć,

Mój wczorajszy lot został odwołany w związku z czym po przebookowaniu przyleciałam do Polski z 14 h opóźnieniem. Dzwoniłam na infolinię żeby zgłosić szkodę, i dostałam odpowiedź że zwrot kosztów mi się nie należy bo lot był odwołany a nie spóźniony. Mieliście może taką sytuację?
Tłumaczenie wydaje się absurdalne.


Witam wszystkich,
miałem podobną sytuację. Z powodu odwołania rejsu zostałem przebookowany na kolejny dzień. Zgłosiłem zdarzenie na infolinii ubezpieczyciela i na szczęście trafiłam na niedouczonego konsultanta, który zapewnił mnie, że mój przypadek kwalifikuje się do objęcia ochroną ubezpieczeniową. Oczywiście po złożeniu wniosku o refundację otrzymałem decyzję odmowną z argumentacją, że mój rejs został odwołany, a nie opóźniony i odszkodowanie się nie należy. Po złożonym odwołaniu otrzymałem decyzję pozytywną z pouczeniem, że tylko z powodu faktu wprowadzenia mnie w błąd przez pracownika infolinii moje roszczenie zostało uznane w drodze wyjątku.
Bardzo słabe to ubezpieczenie jeżeli chodzi o pomoc w podróży pod kątem opóźnień w podróży.
Zauważcie, że OWU mówią o opóźnieniu odlotu samolotu o co najmniej 4 godziny, więc w przypadku 3 godzinnego opóźnienia odlotu pierwszego rejsu, w przypadku nie zdążenia na przesiadkę pozostajecie bez pomocy ze strony ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#1147 PostWysłany: 19 Lip 2018 18:23 

Rejestracja: 16 Lip 2018
Posty: 2
Dzięki za informację, ze nie jestem jedyna. Mi konsultantka odmówiła przyjęcia zgłoszenia przez tel mówiąc, że mi się odszkodowanie nie należy bo lot był odwołany i tyle. Poprosiłam o wysłanie tego na piśmie i tyle mogłam zrobić przez tel. Odesłałam im maila z informacją, że nie mają podstawy do odmowy rozpatrzenia wniosku, przeredagowałam zgłoszenie tak że mówi o opóźnieniu odlotu z danego lotniska (technicznie rzecz biorąc mój odlot został opóźniony, nie powinno mieć znaczenia jakim samolotem odleciałam - nic o tym nie ma w regulaminie) i teraz czekam na ich odpowiedź. Już nawet nie chodzi o kasę tylko o celowe wprowadzanie ludzi w błąd. Diners umywa ręce i mówi, że nie ma wpływu na decyzję ubezpieczyciela. Nie przeszkadza im to jednak w reklamowaniu ubezpieczenia na "Odwołanie, przerwanie, opóźnienie podróży już powyżej 4h" .
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#1148 PostWysłany: 31 Lip 2018 12:16 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 882
złoty
A testował ktoś z was ubezpieczenie przy wypożyczeniu samochodu?

Pokrywają wszystkie szkody, które nie pokrywa standardowe ubezpieczenie z wypożyczalni czy są jakieś wyłączenia? Bo niestety w OWU nic konkretnego akurat o ubezpieczeniu wypożyczonego auta nie piszą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1149 PostWysłany: 04 Sie 2018 11:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Swoją drogą, chyba Diners nie gwarantuje automatycznego przedłużenia mil?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1150 PostWysłany: 04 Sie 2018 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Nie wiem czy gwarantuje (wydaje mi się, że kiedyś był zapis, że choć raz w miesiącu trzeba przekazać minimalną wartość, nie sprawdzałem czy teraz się zmienił), ale praktycznie jak kilka miesięcy temu zrobiłem jeden transfer z Dinersa to mile, które miały wygasnąć nie wygasły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#1151 PostWysłany: 04 Sie 2018 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Gwarantuje ale diabeł tkwi w szczegółach.
Zgodnie z informacjami na 28 stronie:
https://www.miles-and-more.com/mediapoo ... 781718.pdf
Dla posiadaczy kart kredytowych LOT mile sa ważne bezterminowo. Pod warunkiem regularnego, comiesięcznego zasilania konta M@M. Dla karty Mbanku nie ma problemu. W przypadku Dinersa zmiana punktów premiowych na mile następuje w pakietach po 500 punktów. Jeśli nie uzbieramy 500 punktów to mile się nie pojawia.
No i trzeba pamiętać, że comiesięczna wymianę punktów premiowych na mile należy zlecić.
@Aron
Pytanie, czy nie wygasna za ileś tam miesięcy, jeśli nie zasilasz M@M regularnie, miesięcznie chociaż przez 3 miechy.


Ostatnio edytowany przez sko1czek, 04 Sie 2018 12:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#1152 PostWysłany: 04 Sie 2018 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
To prawda, że w regulaminie jest mowa o regularnych, comiesięcznych przelewach mil na konto, ale w rzeczywistości wystarczy zasilić konto milowe tylko w miesiącu, w którym mają mile wygasnąć. Dwukrotnie w ten sposób udało mi się je zachować przed przepadnięciem.

[edit] Inna sprawa, że na samym początku, przez pierwsze 3-4 miesiące przelewałem premiowe 2000 mil w transzach po 500 punktów. Być może już to aktywowało ich niewygasalność. Teraz problem z głowy, bo mam kartę mBanku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1153 PostWysłany: 04 Sie 2018 13:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Czyli reasumując, mam np milion mil na karcie dc, przelewajac raz w miesiącu po 500 mil sprawiam, że żadne mile na koncie mm nie wygasa? :D

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1154 PostWysłany: 04 Sie 2018 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Do czasu aż nie wyzerujesz konta DC - tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#1155 PostWysłany: 05 Sie 2018 21:31 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
Czy za oplatę 100zł za wejście do saloniku naliczne są pkt DC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1156 PostWysłany: 22 Sie 2018 11:27 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Przymierzam się do wyrobienia karty DC głównie ze względu na ubezpieczenie, bo 350zł to jest tak na prawdę koszt ubezpieczenia na jeden wyjazd, ale mam też pytania o kilka innych rzeczy:
1. Czy osoba z kartą dodatkową też ma darmowe wejścia do saloników? (Tu w zasadzie potrzebuję potwierdzenia, bo gdzieś w tym temacie się dokopałem, że tak)
2. Jeżeli tak, to czy w 30 dniach poprzedzających musimy wydać po 1000zł sowimi kartami, czy 1000zł łącznie, czy jak to działa?
3. Jeżeli lecę z WAW z kimś bez karty, to fast track przysługuje tylko mi, czy też osobie towarzyszącej? (ten temat już z tego co widzę był poruszany w tym temacie, ale bez jednoznacznej odpowiedzi)
4. Czy fast track działa też na lotniskach poza Polską?
5. Czy mile zbiera się wspólnie na jedno konto, czy każda karta może (musi?) być powiązana z innym kontem M&M?

EDIT
Jeszcze jedno:
6. Pytanie do osób ze szklanymi kulami. Można się niedługo spodziewać jakiejś promocji?

EDIT
i jeszcze jedno:
7. Jak sprawdzić, do których saloników mogę wejść za darmo? Dla przykładu sprawdzając saloniki na stronie DC w WAW mam np.
Cytuj:
Member Fee:
Please contact your Diners Club card issuer regarding your card features and benefits, including any applicable airport lounge fees.
gdzie dokładnie to sprawdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1157 PostWysłany: 22 Sie 2018 12:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
1. Tak
2. Obie karty muszą zrobić po 1000 zł
3. Zależne od lotniska, czasem przymkną oko i przepuszczą 2 osoby, czasem nie ma zmiłuj
4. Chyba VIE, ale ta informacja jest do znalezienia na stronie DC - https://www.dinersclub.pl/uslugi-dla-po ... track.html
5. Na jedno konto z tego co zauważyłem
7. http://www.dinersclublounges.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#1158 PostWysłany: 22 Sie 2018 12:51 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
michzak napisał(a):

Z tej strony właśnie pochodzi cytat w moim poście - gdzie można znaleźć dokładniejsze informacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 22 Sie 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Cytuj:
6. Pytanie do osób ze szklanymi kulami. Można się niedługo spodziewać jakiejś promocji?

Regularne promocje są na początku roku (-50% i to trwa przez parę miesięcy). Pozostałe są trudne do przewidzenia.
Cytuj:
7. Jak sprawdzić, do których saloników mogę wejść za darmo?

Do każdego, który jest na stronie, o ile spełniasz warunki wydatków i mieścisz się w 5-ciu rocznie.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#1160 PostWysłany: 23 Sie 2018 14:48 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 93
@trocha
Leciałem ostatnio z WAW (10 siepień) i fast track dla całej trójki.
Salonik Bolero ( 99% tak się nazwywa ) jest dostępny z karta DC i PP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group