Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Debreczyn
#1 PostWysłany: 25 Maj 2013 20:27 

Rejestracja: 03 Mar 2010
Posty: 34
Loty: 76
Kilometry: 87 275
Hej,

W najbliższym czasie wybieram się Wizzair'em do Debreczyna, co warto zobaczyć? Gdzie iść i co robić? Wszelkie wskazówki mile widziane :)
_________________
Car that runs on water, on water man!!!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Debreczyn
#2 PostWysłany: 14 Lip 2013 11:49 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 14
Twoje pytanie pewnie już nie do końca aktualne, bo i post napisany jakiś czas temu, ale może przyda się innym wybierającym się do tego miasta.

W Debreczynie byłem dwa razy (przy czym ten drugi raz ledwie parę godzin, gdyż akurat przejeżdżałem przez to miasto). Mieszka tam moja węgierska znajoma, toteż jako takiego zwiedzania nie planowałem, a jedynie zdawałem się całkowicie na nią.

Z tego co udało mi się zapamiętać:
1) najważniejszym/najbardziej charakterystycznym punktem miasta jest Wielki Kościół Ewangelicki ze sporym placem, a na nim ławki do posiedzenia i i interesujące fontanny. Nieopodal placu znajdują się oczywiście uliczki z restauracjami itp.
Image
Image
2) z ciekawszych miejsc godnych zobaczenia jest dość zabytkowy budynek uniwersytetu i kolejna fajna fontanna zlokalizowana przed gmachem uczelni
Image
3) na spacer warto udać się do parku Nagyerdő niedaleko uniwersytetu
Image
Image
4) w Debreczynie znajdują się też źródła termalne, sam nie korzystałem z kąpieli, ale podobno dość popularne, wg cennika ze strony http://helkatours.hu/magazine/36 przy pobycie do dwóch godzin płaci się 0,18 zł za minutę spędzoną na basenie (nie wiem, na ile ten cennik jest aktualny)
5) ja jeszcze jako fan piłki nożnej skoczyłem na stadion DVSC Debrecen, jednej z czołowych drużyn piłkarskich na Węgrzech (mistrzowie '09, '10 i '12). Obiekt mocno zniszczony i ogólnie nie powalał na kolana. Aktualnie tuż obok w miejscu stadionu lekkoatletycznego rozpoczęła się budowa nowoczesnego obiektu piłkarskiego, który ma być gotowy już w 2014 r. Sądzę, że w przyszłości warto będzie tam zawitać, jeśli ktoś lubi futbol.
Image
Image

Ogólnie myślę, że miasto tak raczej na jednodniowy lub weekendowy wypad, przyjemne, ale też bez większych rewelacji. Z plusów jeszcze oczywiście ceny na Węgrzech, które dla nas nie stanowią jakiegoś wielkiego obciążenia budżetu. Podobno Debreczyn słynie też z pierników (niczym u nas Toruń), ale nie miałem okazji spróbować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debreczyn
#3 PostWysłany: 27 Maj 2018 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Gdyby ktoś nie mógł znaleźć przystanku autobusu na lotnisku. Jest w samym środku parkingu. Bilety można kupić u kierowcy. Myślałem, ze OVD albo TZL to dziury... ???ImageImage
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group