Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sie 2016 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Po sierpniowym pobycie w Gruzji mogę polecić skorzystanie z usług Gareji Line (https://www.facebook.com/gareji.line/?ref=page_internal) aby zobaczyć zespół monastyrów Davit Gareji.

Wyjazd: Park Puszkina kolo Placu Wolności, Tbilisi, godz. 11.00
Koszt: 25 GEL
Czas na zwiedzanie: około 3 godz. na Davit Gareji, polecam wejść na sam szczyt góry stanowiącej granicę między Gruzją a Azerbejdżanem
Postoje: 2 (jeden w okolicach Tbilisi na stacji benzynowej i drugi na zdjęcia)
Postój w Udabno (w drodze powrotnej): 45-60 min
Polecam: zabrać ze sobą wodę na cały dzień, gdyż na miejscu (Davit Gareji) może być problem z zakupem - nie ma sklepu. Widziałem jak ktoś sprzedawał napoje z samochodu.
Załącznik:
Gareji Line.jpg
Gareji Line.jpg [ 50.67 KiB | Obejrzany 4479 razy ]


Od dziewczyny, która zbierała w paku pasażerów otrzymaliśmy w języku polskim folder informacyjny z proponowaną trasą zwiedzania jak poniżej.
Załącznik:
Gareji Line_1.jpg
Gareji Line_1.jpg [ 504.4 KiB | Obejrzany 4479 razy ]

Załącznik:
Gareji Line_2.jpg
Gareji Line_2.jpg [ 646.86 KiB | Obejrzany 4479 razy ]

Przejazd odbywał się takimi trzema autami:
Załącznik:
Gareji Line_3.jpg
Gareji Line_3.jpg [ 202.68 KiB | Obejrzany 4479 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 09 Paź 2016 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Niestety firma ta kończy sezon z końcem października, dlatego mam pytanie do osób, które dostały się tam innymi sposobami poza sezonem. Nie było problemu z wynajęciem busa/taksówki? Ile zapłaciliście/do ilu można wytargować?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Paź 2016 17:42 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Ja byłem w 2013 roku, dopiero gdy Wizzair zaczął naganiać tłumy turystów z Europy, więc te doświadczenia mogą nie być do końca aktualne, ale proszę :)

Maj 2013, 4 osoby, jedna rosyjskojęzyczna
Do DG dostaliśmy sięsposobem gruzińskim:
1. Marszrutka do Sagaredżo, 3 lari za osobę. Odjeżdżały co godzinę spod stacji metra Samgori
2. W "centrum" Sagaredżo czekają taksówki. Kurs w obie storny znegocjowaliśmy do 40 lari - pan Gruzin był niezbyt rozmowny, ale na miejsce podwiózł, ok. 3h zaczekał i przywiózł z powrotem.
3. Marszruta powrotna do Tbilisi, to samo 3 lari.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2017 13:05 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
My w 2016 jechaliśmy taksą z Tbilisi, bo spóźniliśmy się na Gareji Line.
Udało się utargować taksę na 70 lari w obie strony.
Kierowca czekał na nas póki nie wróciliśmy - ze 3-4 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Maj 2018 17:27 

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 11
Trzeba rezerwować busa wcześniej? Będę w Gruzji w drugiej połowie czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Maj 2018 08:52 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 22
Loty: 21
Kilometry: 42 762
Ja jechałem na początku października 2017. Nie było żadnej rezerwacji. Trzeba być tylko kilkanaście minut wcześniej na pl. Puszkina. Tam Pani widząc turystów "zagaduje" czy do Dawid Gareji i sprzedaje bilet. Gdy bus się zapełnił, za chwilę podjechał kolejny. Także jak się nie spóźnisz to miejsce będzie
Góra
 Profil Relacje PM off
kobieta w czerwieni lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Lip 2019 10:17 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Ktoś był ostatnio? Bo podobno azerscy pogranicznicy nie wpuszczają obecnie nikogo do górnej części.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lip 2019 10:42 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Byłem w tym tygodniu, w górnej części również, nie widziałem żadnych pograniczników.

Ale co do dojazdu własnym autem: polecam jechać od północy (od Sagaredżo), zwłaszcza bez 4x4.
Droga którą pokazuje google maps (od Rustawi) tydzień temu była nieprzejezdna, stał żołnierz i kazał zawrócić. Tam jest poligon i chyba były obecnie ćwiczenia.
W końcu przejechaliśmy stepem do Udabno, ale to zajmuje sporo czasu bo droga typowo terenowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Paź 2019 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Górna część niedostępna. Azerowie zeszli na dół i we 4 siedzą tuż nad klasztorem. Jakieś 50m niżej siedzą 2 żołnierze gruzinscy. Podszedłem do azerow i pytałem czy mogę iść wyżej, śmiali się że jak ktoś ich przejdzie u góry siedzi snajper. Jakoś nie chciało mi się sprawdzać czy mówią prawdę czy sciemniaja. Ciekawe czemu gruzini na to pozwalają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Paź 2019 13:07 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
jak ja byłem niedawno to były dwie ekipy Azerów po 4 osoby
dość nerwowo reagowali na próby "zejścia ze szlaku"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group