Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 11 Lip 2022 13:01 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Kol. @emto
Ile Ty chcesz tej gotowki wymienic, ze przejmujesz sie takimi sprawami...?
Bierz opcje nr 1 i nawet jesli w Pradze znajdziesz gdzie ciut taniej, to nie na tyle, zeby sie tym martwic.
Opcja nr 3 zawsze bedzie najdrozsza, chyba ze masz tanio kupione EUR/USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#122 PostWysłany: 11 Lip 2022 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
emto napisał(a):
Doprawdy? Jedna osoba pisze wyżej o korzystnej wymianie złotówek w kantorze przygranicznym, a druga, że zdarza się dobry kurs w kantorach polskich. Jadę do Pragi, o czym napisałem, więc pytanie mam proste - kupować w Polsce czy na miejscu, za złotówki czy USD/EUR.


Tworzysz sztuczny problem, mieszkam na pograniczu. Jak jadę na rowerze na piwo do Czech to biorę gotówkę z kantoru bo niektóre bary nie wiedzą co to karta. Mam też coś takiego jak karta wielowalutowa PKO i konto w koronach i spokojnie wypłacam korony z bankomatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 11 Lip 2022 13:33 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Ja podtrzymuję swoją tezę, jak dla Krakowa to widzę np. coś takiego (żeby nie rzucać słów na wiatr):
http://www.kantorelado.pl/pl/
19,20 a np. alior SKUPUJE po 19,44

a wszyscy @ powyżej mają strasznie duży talent menadżerski widzę, i zapał do kierowania czyimś czasem i budżetem...
Jeśli te 'drobne' to dla was nic to proponuję te 7% (spread bankowy) od każdego forumowicza wypowiadającego się w taki sposób przeznaczyć na fundusz wsparcia dla biedniejszych forumowiczów ;) I powiedzmy że na jeden dzień potrzeba 50 złotych średnio, czyli za 3,50 kupujecie 'cegiełkę' i ktoś sobie korzysta.

A, co, już nie ma chętnych? :mrgreen:
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
emto uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 11 Lip 2022 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi. Komorowski kiedyś powiedział weź kredyt, zmień pracę. Druga sprawa to to że kantor też z czegoś żyje, a biednych nie ma są tylko leniwi ludzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 11 Lip 2022 14:29 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
@tiffany
Dziękuję, o taką konstruktywną odpowiedź mi chodziło. Posty innych pseudoforumowiczów pominę milczeniem, chodzi chyba o to, żeby sobie pomagać, a nie w niezbyt uprzejmy sposób komentować czyjeś pytania. Z domu nauczony jestem oszczędności, więc jeśli na wymianie miałbym zaoszczędzić nawet 10 zł, to dla mnie warto, i wcale nie dlatego że mnie nie stać, tylko nie lubię przepłacać. @tiffany - jeszcze raz dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 11 Lip 2022 14:42 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Kol. @emto
Co rozumiesz przez 'pseudoforumowicza'? Nie ma takiego słowa w SJP...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 11 Lip 2022 15:22 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
kika28x napisał(a):
Jak się&nbsp;nie ma miedzi to się w domu siedzi. Komorowski kiedyś powiedział weź kredyt, zmień pracę. Druga sprawa to to że kantor też z czegoś żyje, a biednych nie ma są tylko leniwi ludzie.


Dlatego siedzisz i komentujesz zamiast pomóc. A na trip do Czech stać cię tylko na rowerze? Szkoda. Ale fakt, da się oszczędzić, 'bar' Kaufland serwuje czasami piwo za 9 koron na wynos. W polskich sklepach pod 2 złote jak coś jest to nie raczej ciężko się to pije...

Kantor żyje ze skupu i jest to rzecz powszechnie znana. Sprzedaż waluty to tylko przy okazji bo inaczej koło by się nie domykało i kantor by splajtował albo musiał korzystać sam z innych kantorów.

Pseudoforumowicz to jest ktoś taki, kto w wątku o płatnościach w Czechach wyjeżdża ze słownikiem

....języka polskiego. Obawiam się że z nim na terenie Czech nic nie wskórasz, jeszcze cię za dywersanta wezmą. :mrgreen:
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 11 Lip 2022 15:33 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
kika28x napisał(a):
emto napisał(a):
Jak jadę na rowerze na piwo do Czech

a jak wracasz? ;)
https://tvn24.pl/ciekawostki/mandat-dla ... em-5700875
Góra
 Profil Relacje PM off
tiffany lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 11 Lip 2022 15:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@tiffany


Cytuj:
Ja podtrzymuję swoją tezę, jak dla Krakowa to widzę np. coś takiego (żeby nie rzucać słów na wiatr):
http://www.kantorelado.pl/pl/

Nie wystarczy spojrzeć, trzeba jeszcze pomyśleć. Naprawdę wierzysz w te kursy?
Załącznik:
kantor1.jpg
kantor1.jpg [ 56.88 KiB | Obejrzany 1827 razy ]


Euro kupisz u nich po 4,71, dolara po 4,51, franka po 4,72? Jak wierzysz, to szybciutko kupuj za wszystko, co masz i sprzedaj w innym kantorze - zrobisz interes życia, szczególnie na dolarze.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 11 Lip 2022 16:15 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
pewna pomarańczowa marka której nazwy nie wspomnę (bo nie polecam mimo wszystko) sprzedała mi korony na dworcu we Wrocławiu lata temu za mniej więcej 95% ich aktualnej wartości. Wszystko dzięki Czechom którzy - jak mnie uświadomiono na czeskiej wiosce - nie zdają sobie sprawy z istnienia kantorów, które nie pobierają dodatkowej prowizji. To dopiero ode mnie usłyszeli, że w Pradze są miejsca które wymieniają bez prowizji (z samą marżą tylko). Przypomnę tylko że lata temu czeski rynek kantorów to była jedna wielka mafia i np. pod Muzeum w Pradze opłata za wymianę była jakoś 8 euro. Nawet obecnie przy Vaclawskim Namesti można znaleźć miejsce oferujące niesamowite kursy, ale jak nie wyglądacie na głupich i wyjedziecie z drobnym nominałem to odpowiedź brzmi "minimum 100 euro".

Nie mam czasu szukać teraz ale i tak widzę inny kantor w Krakowie sprzedający po kursie skupu aliora praktycznie. Czyli z zerową marżą. Chyba że uważasz że wszystkie miejsca/strony kantorów kłamią, to cóż, nie poradzę nic.

Taki biznes świetnie się robi skupując bilon euro i sprzedając banknoty :P.

harti napisał(a):
kika28x napisał(a):
emto napisał(a):
Jak jadę na rowerze na piwo do Czech

a jak wracasz? ;)
https://tvn24.pl/ciekawostki/mandat-dla ... em-5700875

Škodą :mrgreen: bez uprawnień. W końcu żeby była miedź... musi być škoda?
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 11 Lip 2022 16:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
No ale jak - kupujesz od nich te dolary po 4,51? Możesz od razu sprzedać choćby tu: https://www.kantor-exchange.pl
W tej chwili dostaniesz 4,73.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 11 Lip 2022 16:42 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Możliwe że strona kłamie, nie mam możliwości sprawdzić jaki kurs jest w rzeczywistości.
https://kantorlekker.pl ma kurs powyżej ceny skupu, mimo to grubo poniżej konkurencji bankowej. Czy to was zadowala?
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 11 Lip 2022 17:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
To już i tak czysto akademicka dyskusja bo CZK przebiło dziś kurs 0,1950PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 11 Lip 2022 17:14 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Mówisz, masz, kto był tyle szybki to sobie zarobił (co, jak to? Niemożliwe!) kupując korony.
A dla reszty już pozostaje aktualna cena 19,60.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 11 Lip 2022 17:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Po co ten pośpiech, skoro dolary są nadal po 4,51? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 21 Lip 2022 10:15 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Korony ostatecznie kupiłem w Krakowie i do był dobry deal. W Pradze nie znalazłem lepszego kursu i szkoda byłoby czasu na szukanie kantoru. Jedna uwaga dla osób, które jak ja należą do tzw. starej daty i nie wypłacają pieniędzy z bankomatu - w Pradze kursy są różne, dużo jest kantorów, które zarabiają, a nawet żerują na turystach, widziałem kursy po 3,70 CZK za 1 PLN, dużo w przedziale 4-4,75 CZK za 1 PLN, ale jeden na starym mieście oferował już 5,04 CZK za 1 PLN, więc przy wymianie większej sumy robi to już różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off
tiffany lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 21 Lip 2022 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Praktycznie wszędzie zapłacisz karta, ale jeśli chcesz gotówkę to darmowe bankomaty w Czechach to Raiffeisen
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 21 Lip 2022 11:25 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Tylko trzeba mieć dobrą kartę w dobrym banku. W moim bezpłatnie mam wypłaty tylko z bankomatów Santandera, nie wiem jak jest za granicą, no i płatności w CZK bank też przelicza sobie najpierw na euro, potem na złotówki. Wolę gotówkę i mam kontrolę. Jestem jednak starej daty ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 21 Lip 2022 13:03 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
@Martinuss cieszę się że mamy kolejnego chętnego do sponsorowania cegiełek na zadatek prowizji bankowej z przewalutowania. Jednak chyba wierzę w to forum!

ja też wolę gotówkę w przypadku koron. Przy płatnościach kartą nie dość że nas rozliczają co do dwóch dziesiątych grosza, to jeszcze lubią sobie w mniejszych obchodach nawet zaokrąglić ('co mi zrobisz jak mnie złapiesz?')

@emto dzięki że się nie zraziłeś podejściem niektórych forumowiczów i dzielisz się faktycznym obrazem aktualnej sytuacji a nie gdybaniem :)
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -15% np. Ostrawa od 8 zł!


Ostatnio edytowany przez tiffany, 21 Lip 2022 13:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 21 Lip 2022 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
kantor pkobp 0,1957 co daje 5,107 CZK za 1 PLN
do tego bezpłatna wypłata gotówki za granicą pod warunkiem braku prowizji operatora bankomatu
nie muszę nic wymieniać w zwykłym kantorze, tylko wypłacam gotówkę za granica lub płace kartą
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group