Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

jechać czy nie?
Ankieta zakończyła się 11 Lis 2016 14:31
jedź, co ci szkodzi
siedź w domu, szkoda fatygi, to tylko Gran Canaria
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Paź 2016 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
drodzy przyjaciele!

nie wdając sie w szczegóły zaistniałej sytuacji, powodowany nagłym impulsem, zakupiłem za równowartość około 45 bruksodolarów bilety powrotne na trasie Barcelona<->Las Palmas de Gran Canaria.

Niestety, jako że główny powód mojego wyjazdu w międyczasie zwinął się z Gran Canarii, mój wyjazd częściowo stracił sens. Poza tym, drogi użytkowniku, trzeba Ci wiedzieć, że czasy gdy każdy weekendowy wyjazd przepełniał mnie radością, skończyły sie bezpowrotnie. Nad daleką, lotniczą podróż zdecydowanie przedkładam sobie krótki wypad za miasto pociągiem podmiejskim, chwile spędzone z przyjaciółmi, dobrą książkę bądź film i inne tego typu banalne czynnosci.
Ale... bilety już mam! Więc może by jednak pojechać?

Co do samych biletów, to są one dość korzystne. Mam na myśli głównie fakt, że ewentualny wylot miałby miejsce o w piątek, o godz. 16.20 a powrót do miasta zamieszkania planowany jest dwa dni później, w niedzielę, o 23.50. Nie musiałbym zatem marnować żadnych dni urlopowych.
Data ewntualnego wyjazdu to 11-13 listopada, co akurat myślę że jest dość korzystne. Nawału turystów raczej nie będzie, natomiast pogoda, jak to na Wyspach Kanaryjskich, powinna być bardzo dobra, a woda otaczająca wyspę ciepła.

Innym czynnikiem, dla którego jestem nieco sceptycznie nastawiony do wyjazdu jest fakt, że ową Gran Canarię miałem już okazdję dwukrotnie odwiedzić. Pierwsza wizyta była krótka, bo zaledwie 24-godzinna, druga natomiast była znacznie dłuższa, bodajże 6-dniowa, i mam wrażenie że podczas tej wizyty obejrzałem każdy kamień i każde źdźbło trawy na wyspie przynajmniej jednokrotnie, a wiele z nich nawet parokrotnie. A tak szczerze, to :Las Palmas zwiedziłem dość szczegółowo [ogórd botaniczny, muzeum Kolumba, katedra], byłem w Puerto de Mogan, na Amadores, w MasPalomas [acz nie wszedłem na wydmy!], nawet w Puerto de Sardinas byłem! [nie wiem po co, ale byłem], na Playa de Canteras snorklowałem [to akurat najciekawsze co na Gran Canarii robiłem], byłem na całodziennym trekkingu w górach, patatas bravas jadłem.

Myślę że warto też dodać że z powodu miejsca zamieszkania i przesytu pewnymi elementami natury zupełnie nie interesuje mnie czynność tzw. plażowania, acz lubię czynności które można na pograniczu lądu i wody wykonywać [piłka siatkowa plażowa - aczkolwiek ze względu na kontuzje kolana tymczasowo grać nie mogę, kitesurfing, snorkeling].


Zatem, drogi czytelniku, jak sądzisz? Czy myślisz, że jest sens bym udał się w tą długą i męczącą podróż? Czy znasz jakieś inne atrakcje Gran Canarii, o które ja pominąłem, a które mogłyby mnie zainteresować?
Proszę, pomóż zdezorientowanemu koledze dokonać wyboru w tej jakże ważkiej sprawie! oddaj głos w ankiecie bądź głosuj hashtagiem #siedźNAmelinie bądź #pakujToboły !

już w piątek, 11 listopada, ok godz. 16, ogłoszenie wyników!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 02 Paź 2016 15:24 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
jasne ze jechac :) pogode moze i nie bedziesz mial duzo lepszej niz w BCN, ale Gran Canaria jest fajna, posiedzisz sobie chwile na plazy, zjesz jakies lokalne tapas,
wieczorem strzelisz sobie arechucas z cola, w ciagu dnia jak ci sie znudzi chodzenia na plazy to pojdziesz sobie z Maspalomas do Playa Del Ingles przez wydmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Paź 2016 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
michcioj napisał(a):
jasne ze jechac :) pogode moze i nie bedziesz mial duzo lepszej niz w BCN, ale Gran Canaria jest fajna, posiedzisz sobie chwile na plazy, zjesz jakies lokalne tapas,
wieczorem strzelisz sobie arechucas z cola, w ciagu dnia jak ci sie znudzi chodzenia na plazy to pojdziesz sobie z Maspalomas do Playa Del Ingles przez wydmy :)



przekonales mnie, nie ma co :mrgreen:

-- 02 Paź 2016 15:31 --

WAŻNE

fajnie, że tak ochoczo głosujecie, ale, umówmy się: głosy bez żadnego uzasadnienia bedą punktowane bardzo mizernie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Paź 2016 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Dla mnie, jeśli plażę i pogodę masz na co dzień, a góry, fajne widoki, czy urokliwe miasteczka nie do końca Cię przekonują albo je już widziałeś, to jedynym przekonującym argumentem mogą być te wydmy. Dla mnie są super, ale nie wiem czy na tyle, żeby specjalnie dla nich jechać. To znaczy ja bym oczywiście poleciała gdybym była na Twoim miejscu, ale ja jeszcze nie jestem na etapie, "że czasy gdy każdy weekendowy wyjazd przepełniał mnie radością, skończyły sie bezpowrotnie". :)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Paź 2016 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jedź na wydmy. W zależności od preferencji znajdziesz sobie towarzystwo na resztę weekendu :lol:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Paź 2016 16:11 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
rzeczywiscie, w okolicy wydm bogactwo towarzystwa obu orientacji.. :-)

ja bym uderzyl do puerto de las nieves, fajne portowe miasteczko z super kuchnia..


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Paź 2016 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Paź 2016 17:12 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
No tak...
Kod:
Stolica turystyki LGBT, oaza słońca i gejowskie epicentrum rozrywki.


Nie byłem, cośtam słyszałem, sam jestem na etapie latania jak najwiecej - więc ja bym radził lecieć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Paź 2016 17:30 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Planowałem wakacje z GC z dzieciakami i przy samych wydmach hotel -teraz już wiem gdzie nie jechać ;) już jedna paradę LGBT w Paryżu widziałem...
Wracając do pytania - bym leciał
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Paź 2016 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Biorąc pod uwagę to, że latanie dla frajdy już cię nie dotyczy, a większość atrakcji masz pod nosem na codzień, miejsce już widziałeś, ja bym to olał i w inny sposób zorganizował sobie weekend (mnie na szczęście wszystkie argumenty nie dotyczą więc sam bym raz, dwa się spakował i długa.....).

No chyba, że ciągnie cię na wydmy :mrgreen: mnie zdecydowanie nie ciągnie :twisted:

Jak ktoś nie da atrakcji z kategorii WOW to bym odpuścił.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Paź 2016 18:01 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Skoro masz dylemat to odpuść.
Mało prawdopodobne, ale może akurat lać w tym okresie albo będzie brzydka pogoda.
Zostań w domu i pomieszkaj trochę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Paź 2016 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Hiszpania oferuje 2 typy atrakcji: stałe i tymczasowe. Stale to w przypadku GC np te wydmy czy inne muzeum.
Ja bym się rozejrzał za jakąś miejscową fiestą, typu dożynki czy wybory miss podawanie modżajto.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Paź 2016 18:29 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Może zmienią godziny lotów o 5 min i będziesz miał problem z głowy :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Paź 2016 18:43 

Skoro byłeś tam dwa razy, uważasz że zobaczyłeś wszystko, samo miejsce Ciebie nie urzekło (chyba, że się mylę?) to może faktycznie lepiej poleżeć w domu z książką zamiast tułać się byle tylko na siłę bilety wykorzystać?
Góra
 PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Paź 2016 18:44 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
W moim przypadku powroty nawet w odwiedzone już miejsca są ciekawe, zawsze coś nowego zauważę, przeżyję. Puerto de las Nieves wcześnie rano i Agaete czy Tamabada zawsze chętnie odwiedzę.

Jechać!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 02 Paź 2016 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Nie jedź.
Lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować.
Poza tym zawsze ktoś będzie miał wygodniejszy lot. Trochę empatii.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Paź 2016 19:50 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Jechać i np zobaczyć wydmy, miasteczko Teror lub wąwóz Guayadeque
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Paź 2016 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
luki napisał(a):
Lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować.

Ale lepiej jechać i żałować, niż nie jechać i żałować.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Paź 2016 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Jedz. Napijesz sie ze mna piwa :D Tez bede w tym terminie
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Paź 2016 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@rw30 i to jest poważny argument.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 03 Paź 2016 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
olus napisał(a):
luki napisał(a):
Lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować.

Ale lepiej jechać i żałować, niż nie jechać i żałować.


A już najlepiej to jechać i nie żałować, niż nie jechać i żałować:)
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group