Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Paź 2013 22:19 

Rejestracja: 29 Mar 2013
Posty: 30
Pozwole się wtrącić. Ostatnio byłem w Kanadzie na wakacje. Lądowałem w Toronto (tak na marginesie lotnisko bardzo mi się podobało, ale technicznie trochę gorzej). Co do rozmowy z celnikiem moja ona wyglądała nastepująco (po co do Kanady Pan leci, a na ile, ile pieniędzy mam ze sobą, skąd mam te pieniądze, do kogo lecę). Byłem przygotowany na różne pytania, ale najbardziej mnie zaskoczyło skąd mam pieniądze, no cóż. Przed przylotem do Kanady obawiałem się rozmowy (wiele czytałem, że w Toronto trzepią i polaków biorą na bok), ale szczerze wydaje mnie się, że była to rutynowa kontrola, wkońcu to nie UE i takie są przepisy już. Pani, które mnie odpytywała sprawiała wrażenie, jakby pytania miała już przygotowane w głowie, a ona musi poprostu swoje zrobić. Potem już było Welcome to Canada. Co do pieczątki wyjazdowej, takowej również nie posiadam, zatem jestem przekonany, że nikomu jej nie dają (czytałem gdzieś kiedyś, że linie lotnicze współpracują z graniczną w Kanadzie i przekazują poprostu takie informację bo jak wiemy bez wizy tylko turystycznie możemy przebywać w państwie liścia klonowego max 6 miesięcy.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#22 PostWysłany: 15 Paź 2013 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
W Kanadzie byłam miesiąc. Też nie dostałam pieczątki na wyjeździe.
Ale rzeczywiście jak przyleciałam, to kilku celników po drodze do okienka mnie zatrzymywało i wypytywało o cel wyjazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Paź 2013 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Byłem w Kanadzie w lipcu u rodziny 10 dni. Lądowałem w Toronto. Byłem z mamą. Po 10 minutach kolejki trafia się do jednego z 20 okienek z celnikiem/celniczką (coś jak kasy w hipermarkecie). Mieliśmy paszporty biometryczne więc wiza niewymagana.

Pytania:
1. Jaki jest cel wizyty w Kanadzie?
2. Gdzie się zatrzymamy?
3. Na ile czasu?
4. Czy pracuję w Polsce? (Nie wiem co by się stało gdybym odpowiedział że nie pracuję, możliwe że pojawiłoby się pytanie o pieniądze)
5. W jakiej firmie pracuję w Polsce?
6. Czym zajmuje się mama?

Wbita pieczątka wjazdowa + druczek imigracyjny z napisałem APPROVED czy coś w tym stylu, który oddaje się gościowi przy wyjściu z bagażem ze strefy security. Nikt nie pytał mnie kilka razy o to samo.

Brak pieczątki wyjazdowej.

Dodam że rok temu byłem w Nowym Jorku na JFK 2 razy i dostałem ten sam zestaw pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Lut 2014 18:49 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 3
Wtam.
NIe wiem czy wątek jeszcze aktualny ale moj chlopak w poniedzialek polecal do Kanady i na lotnisku w Toronto "przetrzepali" go ostro: gdzie, po co, do kogo itp. Urzednik wbil mu do paszportu datę wylotu za 3 miesiące. Czy mozna cos z tym zrobić jakos przedłużyć czy to już pozamiatane i musi wrocic tak jak ma w paszporcie wbite?
Proszę o info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Lut 2014 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 891
Kilometry: 1 996 862
niebieski
marfot napisał(a):
petit35 napisał(a):
Panowie, którzy kontrolowali bagaż, śmiali się z mojej podróży i stwierdzili, że chyba jeszcze nie mieli takiego przypadku.. : )

Widocznie byli nowi, pierwszy dzień w pracy:)
Ja kilka razy leciałem z Europy do różnych miast w USA z przesiadką w Toronto. Amerykańska kontrola imigracyjna i celna odbywa się na lotnisku w Toronto i po przylocie do USA nie ma już żadnej kontroli.



He, he, coś mi się nie wierzy!!! Na 100 % jest kontrola imigracyjna USA po przylocie do USA, nawet kiedy lecisz przez Kanadę!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Lut 2014 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
http://en.wikipedia.org/wiki/United_Sta ... eclearance
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Lut 2014 02:51 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
http://www.gazetagazeta.com/2013/04/ryz ... ia-pobytu/

Można spróbować powalczyć drogą oficjalną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Lut 2014 07:21 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 714
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
z tą kanadą mam wrażenie że jesteśmy traktowani bardzo upokarzająca.
Też zostałem odesłany na drugą kontrole wraz kilkoma murzynami jako 5 osób z samolotu.
Żeby pytać poco przyjechałem i oglądać bilet do usa itd. dali mi pozwolenie na 2 dni...... tyle potrzebowałem ale uważam że to absurdalne zrobili ruch bez wizowy a zostałem potraktowany jak potencjalny nie legalny pracownik.
Co ciekawe godzinę póżniej z Ny (leciała z Europy z przesiadka) doleciała koleżanka i dostała na normalne 3 miesiące nie mając nic na potwierdzenie tego co będzie robić w Kanadzie mieliśmy lecieć razem ale ja linja przebudował na lot przez usa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Lut 2014 09:08 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Ciekawi mnie czy jak bede lecial do Usa przez Kanade lub bezposrednio bede mial pr9blem majac w paszporcie pieczatke z Kuby :lol:
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Lut 2014 13:35 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 3
Dodam jeszcze ze z lotniska dzwonili do jego wujka (bo to do niego akurat leciał) i na imgrejszyn powiedzieli ze wpuszczą go jeśli jego wujek zaśwadczy że on nie pójdzie w Kanadzie do pracy, a właśnie po to tam poleciał żeby zarobić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Lut 2014 15:21 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 470
niebieski
dolldancerr napisał(a):
Dodam jeszcze ze z lotniska dzwonili do jego wujka (bo to do niego akurat leciał) i na imgrejszyn powiedzieli ze wpuszczą go jeśli jego wujek zaśwadczy że on nie pójdzie w Kanadzie do pracy, a właśnie po to tam poleciał żeby zarobić

Czyli dobrzy są ci z imigration :) Szkoda, że w ogóle go wpuścili.


Ostatnio edytowany przez hank, 28 Lut 2014 15:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Lut 2014 15:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
dolldancerr napisał(a):
Dodam jeszcze ze z lotniska dzwonili do jego wujka (bo to do niego akurat leciał) i na imgrejszyn powiedzieli ze wpuszczą go jeśli jego wujek zaśwadczy że on nie pójdzie w Kanadzie do pracy, a właśnie po to tam poleciał żeby zarobić


To znaczy ze poleciał, zeby pracować nielegalnie w Kanadzie? Bez wizy pracowniczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Lut 2014 16:37 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Zeus napisał(a):
dolldancerr napisał(a):
Dodam jeszcze ze z lotniska dzwonili do jego wujka (bo to do niego akurat leciał) i na imgrejszyn powiedzieli ze wpuszczą go jeśli jego wujek zaśwadczy że on nie pójdzie w Kanadzie do pracy, a właśnie po to tam poleciał żeby zarobić


To znaczy ze poleciał, zeby pracować nielegalnie w Kanadzie? Bez wizy pracowniczej?


nie on pierwszy i nie on ostatni...prawde mowiac jak sie ma odpowiednie kwalifikacje i umiejetnosci mozna bez problemu znalezc robote przez serwisy ogloszeniowe, ale lwia czesc narybku, ktora trafia do UE, Kanady i USA takowych nie ma ...wiec wybiera najlatwiejsza droge :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Mar 2014 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 891
Kilometry: 1 996 862
niebieski
m3lm4k napisał(a):
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_border_preclearance


Czyli co? Wynika z tego, że lecąc np. przez Toronto do USA po przylocie do USA po prostu "wychodzę na miasto" bez żadnej kontroli Immigration, bo przejdę ją już w Kanadzie?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Mar 2014 10:01 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
Mam pytanie czy jakbym leciał z paszportem biometrycznym z towarzyszem. Mój angielski by był łamany a podróżnik kompletnie by nic nie rozumiał mogą być jakieś problemy na granicy?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Mar 2014 10:30 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 5
Loty: 137
Kilometry: 287 416
Nie wiem czy wpis będzie przydatny bo byłem w Kanadzie w 2009, tez miałem problem z imigration mimo ę do pracy nie leciałem. Wpisano mi w paszport pobyt na 30 dni. Przy wylocie kontrola jest pobieżna toteż jeśli sam nie dopilnujesz nie wbiją Ci nic do paszportu i potem możesz mieć problemy jeśli chciałbyś wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Mar 2014 10:50 

Rejestracja: 10 Sie 2013
Posty: 105
Zbanowany
shakal napisał(a):
Ciekawi mnie czy jak bede lecial do Usa przez Kanade lub bezposrednio bede mial pr9blem majac w paszporcie pieczatke z Kuby :lol:



Nooo mogą pomyśleć że leci jakaś wtyka od Fidela , czy cuś w tym stylu . . . :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Mar 2014 16:16 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 3
mkobyszewski napisał(a):
Zeus napisał(a):
dolldancerr napisał(a):
Dodam jeszcze ze z lotniska dzwonili do jego wujka (bo to do niego akurat leciał) i na imgrejszyn powiedzieli ze wpuszczą go jeśli jego wujek zaśwadczy że on nie pójdzie w Kanadzie do pracy, a właśnie po to tam poleciał żeby zarobić


To znaczy ze poleciał, zeby pracować nielegalnie w Kanadzie? Bez wizy pracowniczej?


nie on pierwszy i nie on ostatni...prawde mowiac jak sie ma odpowiednie kwalifikacje i umiejetnosci mozna bez problemu znalezc robote przez serwisy ogloszeniowe, ale lwia czesc narybku, ktora trafia do UE, Kanady i USA takowych nie ma ...wiec wybiera najlatwiejsza droge :)


Chodzi o to ze urzednik podkreślił, że nie możę pracować nielegalnie bo wkazdej chwili moga sprawdzic gdzie on jest. JAkby go złapali że robi nielegalnie to odrazu wypad do Polski. Ale mniejsza o to bardziej chodzi o to czy on moze cos powalczyć o przedluzenie pobytu do pol roku, czy jak ma wbte w paszporcie 3 m-cy to musi wrocic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Lip 2014 14:56 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Ja nigdy nie dostałem stempla wyjazdowego. Ewentualnie, jeśli połączenie jest przez USA, dostaniesz stempel wjazdowy w USA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Wrz 2014 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Pytanie dla znających temat - wylatuje za dwa tygodnie do USA i jeżeli chodzi o dolot tam, to nie ma problemu, bezpośrednio z Londynu do docelowego miasta (PHX). Innna sprawa z wylotem - Bilety kupione w opcji OJ z "promocji" WAW-USA, LGA - LHR problematyczny jest powrót z La Guardii - z niej lecę do Toronto, tam 2h przesiadka i dopiero z Toronto do LHR. W sumie nie zastanawiałem się wcześniej czy mogę mieć jakiekolwiek problemy, wszysko na jednym bilecie, ale teraz zaczynam za dużo myśleć :P i w końcu nie wiem, czy w Toronto będą mnie jeszcze czekały jakieś formalności imigracyjne, czy w LGA mogę nadać bagaż do LHR, czy jak z przylotem do pierwszego miasta do USA - najpierw bagaż odbieram a potem nadaje go drugi raz. Zdania są podzielone, a że lecę z żoną i uwaga teściami :D to wolę być przygotowany - podsumowując co mnie czeka w Toronto i czy w Nowym Jorku mogę bagaże wyslać od razu za ocean.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group