Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wasza praca / urlop
#1 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:07 

Powiem wprost - niektórym mocno zazdroszczę pracy / możliwości na realizowanie rok w rok takich tras, jak niektóre w podsumowaniach rocznych ;) Z analiz tych wyjazdów oraz wątku kosztowego wychodzi mi, że aby życie podróżnicze kwitło, musi być spełniony co najmniej jeden z poniższych warunków, a najlepiej oba:

a) ciągłe przebywanie w delegacji, a firma bookuje hotele (sieciowe) oraz bilety lotnicze bezpośrednio na ich stronach, dzięki czemu można nabijać sobie prywatne punkty

b) ponadnormatywny urlop / zawód / inne rozwiązanie, które pozwala na więcej niż ustawowe 26 dni

Jak to u Was wygląda ? Ja na zarobki nie narzekam, ale - no właśnie - jak już gdzieś jadę, to firma bookuje przez agenta hotelowego i lotniczego, a urlop to 26 dni i koniec, bez gadania. Nie mam więc możliwości, aby natrzepać sobie punktów, nie mam też możliwości, aby kilka razy w roku polecieć gdzieś na 2 tygodnie.

Tymczasem niektóry użytkownicy jak się zliczy to 100-150 dni rocznie w podróży, albo przeloty biznesowe z mil / free nights w 5* z upgradem.:shock:

Dodatkowo, podróżowanie we wszelkie majówki, nowy rok, itp. oznacza znacznie większe koszty podróży niż poza tym szczytem - mając więc do dyspozycji "normalny" urlop i brak darmowych przelotów / hoteli, w praktyce ogranicza się to do wyboru - albo jeździsz poza szczytem / sezonem, ale nie masz "bonusu" urlopowego (np. w przyszłym roku 3 dni urlopu na majówkę dają 9 dni wolnego), więc urlop schodzi znacznie szybciej, albo korzystasz z wszelakich długich weekendów, ale akceptujesz sporo wyższe ceny ---> co wyklucza tanie podróżowanie.

Może przy okazji jakaś lista stanowisk / zawodów, które pozwalają na połączenie przyzwoitych dochodów z możliwością swobodnego podróżowania ? :) No i ogólnie jakieś ciekawostki odnośnie Waszego planowania, przebojów z przełożonymi (o ile ich macie), itd. ? Mój niestety nie podziela mojej pasji.:twisted:
 Profil Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:42 

Loty: 67
Kilometry: 155 531
niebieski
Wsadziłem popcorn do mikrofalówki 😎

Bulgaria
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:46 

Loty: 63
Kilometry: 94 014
wolny zawód :arrow: sam sobie jestes szefem i wyznaczasz urlop 8-)
 Profil Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:49 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 94 012
złoty
-- 12 Gru 2018 21:48 --

Czego pragniesz, tak z grubsza.
1. Jedno-, dwu-dniówek, typu wylot sobota rano, powrót niedziela wieczór i w poniedziałek przerzutki w firmie. Wypady typu pizza w Rzymie, rozruby w Paryżu, zorza polarna w Tromso, orgia w Kijowie, popijawa w Kutaisi, czy...
2. Trzy tygodnie w Złotym Trójkącie Birma Tajlandia Laos.

-- 12 Gru 2018 21:49 --

juggler5 napisał(a):

juz czas go wyjąć!!!
 Profil Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:57 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
dzierzyslaw napisał(a):
Jak to u Was wygląda ?

Less work i wypady weekendowe. :D

Z Kiruny na Socotrę / zorze polarne, mleko wielbłądzie
Afryka / gorilla trekking
Relacja z Bieguna lodołamaczem atomowym -> pw
Relacja z wyprawy na Antarktydę / Polska Stacja Arctowski -> pw
 Profil Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:59 

Loty: 67
Kilometry: 155 531
niebieski
juggler5 napisał(a):

juz czas go wyjąć!!![/quote]

Dobrze że przypomniałeś, siadam i zajadam 😜

Bulgaria
 Profil Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:16 
Awatar użytkownika

Loty: 245
Kilometry: 257 867
niebieski
dzierzyslaw napisał(a):
Jak to u Was wygląda ? Ja na zarobki nie narzekam, ale - no właśnie - jak już gdzieś jadę, to firma bookuje przez agenta hotelowego i lotniczego, a urlop to 26 dni i koniec, bez gadania. Nie mam więc możliwości, aby natrzepać sobie punktów, nie mam też możliwości, aby kilka razy w roku polecieć gdzieś na 2 tygodnie.

No ale chyba firma nie zabrania Ci podania numeru M&M przy odprawie? ;) To do punktu pierwszego.

Co do punktu drugiego, to od dwóch lat uskuteczniam głównie durnolatanie, ale gdybym chciał, nie byłoby problemu żebym kilka razy w roku poleciał gdzieś na dwa tygodnie. Zwykła praca w korpo, mamy "busy" i "non-busy period" i jeśli zakomunikuję to odpowiednio wcześniej to np. w okresie grudzień-styczeń mogę na 5 tygodni zniknąć. Często pracujemy w dni teoretycznie wolne, więc np. zamiast majówki mam dwa dni do dopisania do tych 26.

#8 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:23 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 216 722
platynowy
Podaj nicki osób, które tak Ciebie zainspirowały do stworzenia tego tematu swoim podsumowaniem rocznym, a rozwieję Twoje wątpliwości 8-)

i pamiętaj, że to forum f4f, więc...
.
.
.
"im not rich but i live like a millionaire: :lol:

Image
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:31 

Djorkaeff napisał(a):
dzierzyslaw napisał(a):

No ale chyba firma nie zabrania Ci podania numeru M&M przy odprawie? ;) To do punktu pierwszego.

Co do punktu drugiego, to od dwóch lat uskuteczniam głównie durnolatanie, ale gdybym chciał, nie byłoby problemu żebym kilka razy w roku poleciał gdzieś na dwa tygodnie. Zwykła praca w korpo, mamy "busy" i "non-busy period" i jeśli zakomunikuję to odpowiednio wcześniej to np. w okresie grudzień-styczeń mogę na 5 tygodni zniknąć. Często pracujemy w dni teoretycznie wolne, więc np. zamiast majówki mam dwa dni do dopisania do tych 26.

Rozumiem, że bez wynagrodzenia?
 Profil Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:35 

platynowy
Cytuj:
Może przy okazji jakaś lista stanowisk / zawodów, które pozwalają na połączenie przyzwoitych dochodów z możliwością swobodnego podróżowania ?

1. Milioner
2. Żona/kochanka milionera
3. Pilot
4. Steward
 Profil Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:37 
Awatar użytkownika

platynowy
Ale sie rozbuja fajowy watek. :lol:

@dzierzyslaw, istnieje jeszcze c.) czyli urlop bezplatny.

Z Kiruny na Socotrę / zorze polarne, mleko wielbłądzie
Afryka / gorilla trekking
Relacja z Bieguna lodołamaczem atomowym -> pw
Relacja z wyprawy na Antarktydę / Polska Stacja Arctowski -> pw
 Profil Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:53 
Awatar użytkownika

Loty: 245
Kilometry: 257 867
niebieski
neverstopexploring napisał(a):
Djorkaeff napisał(a):
dzierzyslaw napisał(a):

Rozumiem, że bez wynagrodzenia?

Jeśli komuś by bardzo zależało akurat na 5 tygodniach i zostawiłby sobie urlop plus miał okazję wykorzystać 6 świąt (2 listopadowe, 2 grudniowe, 2 styczniowe), to z wynagrodzeniem.

#13 PostWysłany: 12 Gru 2018 23:34 

złoty
Praca w takim korpo, gdzie masz trochę podróży służbowych (ja mam 10-15 w roku, w tym kilka międzykontynentalnych) i szef, który pozwala ci zostać dłużej na swój koszt lub też zrobić skok w bok jak cena składaka jest niższa niż cena lotu tylko w ramach podróży służbowej. Przy międzykontynentalnych o to akurat nie trudno z powodu Sunday rule. Wtedy dla mnie jest win-win, bo pracownik zwiedza za darmo, a firma oszczędza na tańszym locie. Ja zawsze pozwalam w takich sytuacjach jak ktoś z mojego zespołu mnie prosi. W ten sposób udało mi się zwiedzić kawał świata za czapkę gruszek.

Mile jak ktoś zauważył możesz nabić przy odprawie. W hotelach też często możesz podać własny numer, nawet przy rezerwacji przez agenta.

Niektóre podróże służbowe też mogą się znudzić. Ja byłem np. 40 razy w Chicago i 15 razy w Mumbaju ;-)

Image
 Profil Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 12 Gru 2018 23:44 

-- 12 Gru 2018 23:40 --

Ale latam na tyle rzadko, że lata zajęłoby mi uzbieranie na cokolwiek sensownego - no i jakoś tak się składa, że a to LOTem a to Air France a to czymś innym, więc marny potencjał byłby rozbity na wiele programów - szkoda sensu ;)

No dobra, przyznam się, że zainteresował mnie użytkownik, który już zdążył się wypowiedzieć ;):

Cytuj:
1.) Nowy Rok spedzony na szczycie Kilimanjaro :)
2.) styczen: Tanzania, Burundi
3.) luty: Niemcy Polud. pociagiem
4.) marzec: weekend w MAN oraz zlot w BUD
5.) kwiecien: niezapomniany weekend w Bahrajnie
6.) maj: przelot na Biegun Polnocny z Air Berlin oraz 2-krotne okrazenie globu :), 2 weekendy w Berlinie i 1 x weekend w NYC
7.) czerwiec: 16 dni mega safari w Tanzanii, polnoc i poludnie. Zwiedzilem ten kraj az 4 razy w przeciagu niecalego roku i nie mam dosyc, gdyz moje podroze nie polegaja na zaliczaniu krajow tylko zobaczeniu ciekawych miejsc.
8.) lipiec, sierpien: wyprawa yachtem po Spitsbergenie i odwiedzilem 3 polskie stacje polarne:
Polska Stacja Polarna im. Stanislawa Siedleckiego
Stacja Polarna Calypsobyen UMCS
Stacja Polarna Uniwersytetu Mikolaja Kopernika
9.) wrzesien: weekend w Skopje
10.) pazdziernik: 2 tyg. fascynujacy Madagascar
11.) listopad: 1 x weekend ADD + DXB oraz 1 x weekend w NYC
12.) grudzien: 1 x weekend YUL + NYC oraz kolejny weekend w NYC, w sumie 4 weekendy w NYC, jakby nie bylo innych miast na wyjazdy weekendowe :D

Samo 16 dni w czerwcu w Tanzanii + październik 2 tyg. Madagaskar, to już mamy co najmniej 20 dni urlopu, a lipiec i sierpień to przecież wyprawa jachtem ;) Jesteś wykładowcą ;) ?

-- 12 Gru 2018 23:41 --

cccc napisał(a):
Ale sie rozbuja fajowy watek. :lol:

@dzierzyslaw, istnieje jeszcze c.) czyli urlop bezplatny.

W praktyce ogranicza się on do konkretnego typu firm - w zdecydowanej większości nie jest tak, że pstryk i szef daje tydzień bezpłatnego.

-- 12 Gru 2018 23:44 --

cart napisał(a):
Praca w takim korpo, gdzie masz trochę podróży służbowych (ja mam 10-15 w roku, w tym kilka międzykontynentalnych) i szef, który pozwala ci zostać dłużej na swój koszt lub też zrobić skok w bok jak cena składaka jest niższa niż cena lotu tylko w ramach podróży służbowej. Przy międzykontynentalnych o to akurat nie trudno z powodu Sunday rule. Wtedy dla mnie jest win-win, bo pracownik zwiedza za darmo, a firma oszczędza na tańszym locie. Ja zawsze pozwalam w takich sytuacjach jak ktoś z mojego zespołu mnie prosi. W ten sposób udało mi się zwiedzić kawał świata za czapkę gruszek.

Mile jak ktoś zauważył możesz nabić przy odprawie. W hotelach też często możesz podać własny numer, nawet przy rezerwacji przez agenta.

Niektóre podróże służbowe też mogą się znudzić. Ja byłem np. 40 razy w Chicago i 15 razy w Mumbaju ;-)

Jeszcze trzeba być wysyłanym w odpowiednie regiony ;)

Ja niestety latam 3-4 razy do roku, raz poza Europę, 2-3 razy po Europie - mil się z tego nie nazbiera...

Co do hoteli, to nasz agent korzysta z wholesalers (prepaid voucher), przyjeżdżam z opłaconą już rezerwacją i żadne zaklęcia nie pozwolą w tym przypadku nabić punktów.
 Profil Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 12 Gru 2018 23:51 

Może nauczyciel? Ci po iluś tam latach mają rok urlopu....płatnego:)
 Profil Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 13 Gru 2018 00:15 
Awatar użytkownika

Loty: 126
Kilometry: 159 944
srebrny
IMO, warto też zwrócić uwagę na kraj, w którym pracuje ww / użytkownik. ;)

Ze wschodu na zachód północnej Norwegii // Hornstrandir // Grenlandia kajak & ACT // Przez 4 fiordy... // Laugavegur Trail // Islandia zimą x2 // Svalbard
 Profil Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 13 Gru 2018 00:40 

Loty: 63
Kilometry: 94 014
a propos ustawowego urlopu: masz 26 dni roboczych co daje 5 tygodni + 1 dzien ;)
 Profil Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 13 Gru 2018 01:01 
Awatar użytkownika

Loty: 402
Kilometry: 966 021
złoty
IT + freelancing daje duze możliwości. Ale jak jestes humanista, to raczej nie zmienisz branzy od tak. Ja nie wiem ile nocy spędziłam poza domem w tym roku, moze pokusze sie o policzenie w ramach podsumowania rocznego.

Praca na wyjezdzie nie jest super, daje pewne ograniczenia, a przy zlych strefach czasowych moze byc koszmarem.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: radzio666, xkr oraz 16 gości