Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#201 PostWysłany: 10 Kwi 2023 18:06 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
piwili napisał(a):
@michelaelj napisz proszę czemu polecasz. Co Ci się tak podobało?
Innym ludziom może się podobać zwiedzanie w zupełnie innym stylu...
Oczywiście, że może... Ale idąc Twoim tokiem rozumowania nie byłoby sensu niczego polecać bo przecież zawsze "innym ludziom może się podobać zwiedzanie w zupełnie innym stylu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#202 PostWysłany: 10 Kwi 2023 23:04 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Jak najbardziej jest sens, a jeszcze większy jak się napisze dlaczego się poleca :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#203 PostWysłany: 10 Kwi 2023 23:10 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
FUX napisał(a):
Chyba nie ma sensu cytować treści linka. ;)
Pewnie, że nie, szczególnie że ten opis jest dość dokładny. Ale wiadomo, że to w linku to trochę taka reklama. Więc myślę, że warto dodać jak to było w rzeczywistości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#204 PostWysłany: 11 Kwi 2023 08:02 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Przeczytałem tę reklamę wycieczki i mam wątpliwości, pomijając to, że link do opisu w obcym języku bez krótkiego streszczenia jest dyskusyjny w świetle zasad forum. Poza tym byłbym ostrożny z opinią, że firma jest pewna, chyba że ktoś ją sprawdził na różne sposoby. Jeśli nie i to opinia jedynie na podstawie własnego pojedynczego doświadczenia z wyjazdu, który odbył się zgodnie z opisem, to jest wg mnie zbyt słaba podstawa do nazwania firmy "pewną".

Ubiegłego lata przejechałem z Kotoru nad jez. Pivskie, potem P14 w stronę Zabljaka , Czarne jezioro, potem drogą wzdłuż kanionu Tary (w tym most) i wzdłuż Moracy w stronę Podgoricy (jechałem widokowo stara droga a nie nową autostradą), zatem mam pewne porównanie. Linkowana wycieczka nie jest zła ale na mnie sprawia wrażenie typowej wycieczki jedziemy i zaliczamy, w opisie wszystko jest świetne. Zobaczymy niewątpliwe atrakcje, jak kaniony, liźniemy Durmitor (opcja wjazdu na szczyt i widoki), natomiast pomijamy zarówno jez. Pivsko jak i przejazd drogą P14. Zatem żeby to zobaczyć, to trzeba by znowu pojechać w tamten rejon i dotrzeć do Zabljaka. To jest wg mnie największy minus tej wycieczki dla kogoś, komu na tych atrakcjach zależy. Jeśli komuś wystarczy odwiedzenie punktów widokowych wg oferowanego scenariusza, to wtedy ta wycieczka jest dla niego. Jednak mnie bardziej pasował mój scenariusz a co do reklamowanej wycieczki z linku to rozważałbym polecanie jej z umiarkowanym entuzjazmem i warunkowo, jak wskazałem powyżej. I tego typu rekomendacji z uzasadnieniem oczekiwałbym a nie filozofowania, że "nie ma sensu polecać, bo innym może się podobać zwiedzanie w innym stylu" . Dlatego jeśli się poleca, warto uzasadnić dlaczego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#205 PostWysłany: 13 Kwi 2023 18:22 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Nowy tzw. " Russkij Mir " ???
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... 5,07640b54
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#206 PostWysłany: 13 Kwi 2023 22:00 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Będzie jeszcze bardziej rosyjski mir. Niedawne wybory wygrali politycy z tzw opcji Serbskiej.
Na razie do wyborów niewiele się zmienia, czekaj do drugich wyborów w tym roku. Potem zobaczymy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#207 PostWysłany: 13 Kwi 2023 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Czarnogóra jest członkiem NATO i kandydatem do UE, co nie jest bez znaczenia. Z drugiej jednak strony są rosyjskie i chińskie inwestycje o odmiennym charakterze w przypadku każdego z tych państw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#208 PostWysłany: 14 Kwi 2023 08:32 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
To że jest kandydatem do EU niczego nie zmienia. Może nim pozostać jeszcze następne 20 lat.
Dosyć ważne jest ze jest już w NATO. To wymusza pewne zachowania i procedury.
Zadłużenie względem Chin jest ogromne przede wszystkim przez chybione inwestycje drogowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#209 PostWysłany: 14 Kwi 2023 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Czyli rosjanie masowo spier... przenoszą firmy, do kraju NATO, jako bezpieczniejszego?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#210 PostWysłany: 15 Kwi 2023 00:09 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Oczywiście, i nie tylko do tego, i nie tylko do NATO. Wszędzie gdzie mogą. Dziwisz im się? :-)
Mała podpowiedź: nie wszyscy popierają ich obecne władze.
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#211 PostWysłany: 16 Kwi 2023 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Końzcąc OT, który sam zacząłem. Nie dziwię im się, raczej znak czasu. Lepiej aby byli w Czarnogórze, Turcji, na Cyprze czy w Polsce zamiast walcząc z Ukr na froncie w Bachmucie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóray
#212 PostWysłany: 30 Kwi 2023 21:58 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
Wybieram się z rodzina w lipcu na 10 dni do Czarnogóry i zaczęłam planować tej wyjazd. Wstępnie wymyśliłam pierwsze 4 dni w Petrovac i pozostałe 6 dni w Hercegowina Novi ( zwiedzanie wtedy zatoki). Czy to dość dobry plan?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#213 PostWysłany: 30 Kwi 2023 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Moim zdaniem będąc 10 dni w Czarnogórze szkoda nie odwiedzić Budvy, czy Sveti Stefan. Aczkolwiek to rzut beretem z Petrovac, więc można w trakcie tych 4 dni odwiedzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#214 PostWysłany: 01 Maj 2023 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@maa821
Nieodwiedzenie Ulcinja byłoby pogardą dla twórczości Emira Kusturicy.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#215 PostWysłany: 01 Maj 2023 09:18 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
Dzięki za podpowiedzi. Prawdopodobnie wypożyczymy auto (chociaż ceny skłaniają mnie do przemyślenia jeszcze tego faktu :)) więc z Petrovac można odwiedzić miejsca, o których piszecie. A przy okazji auta - jak wygląda kwestia parkowania w czarnogórskich miasteczkach? W lipcu pewnie słabo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#216 PostWysłany: 01 Maj 2023 09:29 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Petrovac wizualnie to Chorwacja, jakbyście mieli auto, to zamiast Petrovaca te 4 dni bym wziął gdzieś w okolicy Wielkiej Plaży na południe od Ulcinja. Wtedy byłby blisko i Ulcinj i Bar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#217 PostWysłany: 15 Maj 2023 08:14 

Rejestracja: 11 Sty 2023
Posty: 6
Cześć, mam takie pytanie.
Jedziemy na 9 dni do Czarnogóry w środku czerwca. Nie mamy zamiaru wypożyczać samochodu. Niestety zbyt aktywny wypoczynek u nas odpada (narzeczona w ciąży).
Mój plan jest taki:
1/ Lotnisko Podgorica - KOTOR (4 noce)
2/ Kotor - SUTOMORE (3 noce)
3/ Sutomore - PODGORICA (1 dzień)

Mam pewne obawy czy nie zanudzimy się na miejscu. Z tego co wiem to do pobliskich miejscowości kursują jakieś busy (co polecacie w niedalekiej odległości? kilkugodzinne wycieczki odpadają). Myślę, że wypożyczymy auto na 2 dni, ale wolałbym ze względu na ceny je odpuścić.
Kolejne obawy to Sutomore. Na plus na pewno jest dobra baza wypadowa w inne miejsca. w razie czego powrót pociągiem niż tłuczenie się busem. Chcielibyśmy też pokorzystać z plaży 2 dni. Na minus podobno tłumy i trochę brudno. Może polecacie coś innego?
Podgorica 1 dzien to tylko dla spokojnego powrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#218 PostWysłany: 15 Maj 2023 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@DominoNR

Moim zdaniem Kotor jest taki na 1/2 noce. Jeżeli chcesz to może być bazą wypadową do odwiedzenia Budvy, Tivatu i Herceg Novi.
Wszędzie kursują busy, bilety kupujesz na dworcu.
Podgorica jest nudna i nic w niej nie ma.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#219 PostWysłany: 15 Maj 2023 09:49 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
W Kotorze spędziłem 2 noce i nie nudzilem się ale dwa razy dłużej, to co innego. Ale skoro odpadają kilkugodzinne wycieczki, czy to znaczy że odpadają rejsy-wycieczki po zatoce a to jedna z dostępnych atrakcji? Na miejscu są 'agenci" oferujący takowe, mają różne opcje - może jakaś niedługa wycieczka-rejsik by Wam pasowała. Ponadto można zrobić sobie objazd samochodem (ale trzeba go wypożyczyć) wokół zatoki z przeprawą promem i opcjonalnie Tivat - sprawdż trasę i oceń, czy to nie będzie za długa wycieczka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#220 PostWysłany: 15 Maj 2023 11:12 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
W Sutomore się wynudzicie, a do tego jest po prostu brzydko - najbrzydsza lokalizacja na czarnogórskim wybrzeżu, ciekawszymi miejscami na południu byłyby Bar lub Ulcinj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group