Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cypr początkiem maja
#1 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
Hej, jak sytuacja pogodowa początkiem maja? Ktoś był? Wybieram się z 2-letnim synem, rozważam Cypr lub Kretę. Co polecacie? Gdzie będzie cieplej i słoneczniej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:44 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Na Cyprze to raczej bym sie spytal gdzie jest chlodniej i troche cienia,szczegolnie z dzieckiem :D Tak jak sie tam spalilem spacerujac promenada w polarku bo nie bylo goraco to wspominam do dzis.Trzeba pamietac o zdradliwej szerokosci geograficznej.A bylem tez jeszcze przed sezonem,jakos wtedy byla tam ichnia Wielkanoc wiec to mogl byc kwiecien lub poczatek maja
Góra
 Profil Relacje PM off
cinek83 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
Czyli zdecydowanie upał? Kapiel w morzu czy basenie jak najbardziej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:10 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Wlasnie upalow to wlasciwie nie bylo ,sam za upalami nie przepadam,ale slonce opala tam jakos "lepiej".W morzu sie kapalem ale moja zona juz nie,za zimna woda.Na wyjazd z malym dzieckiem to bedzie chyba najwlasciwsza pora,no i pusto wszedzie.To moje bardzo subiektywne zdanie bo byc moze wolisz troche wiecej ciepelka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:19 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Słońce tam jakoś lepiej opala :lol: To chyba oczywiste....bliżej równika
W tym okresie w dzień około 23-25 stopni,w nocy około 18-20 :)
Na pewno będzie cieplej niż na Krecie a szanse na jakiekolwiek opady praktycznie żadne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:26 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Blizej rownika czyli blizej slonca,to czemu w gorach jest zimno? :lol:
O zdradliwej szerokosci napisalem post wyzej(tak dla usprawiedliwieni sarkazmu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
Super. Dzięki za info. Czyli Cypr.czas szukać biletów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Potwierdzam. Pamiętam jak kilka lat temu pracowalem 2 sezony na barze w Agia Napie to od maja do pażdziernika pogoda idealna. W maju ciepło, słonecznie i tak jak napisal @wasmir dużo mniej ludzi niż w pełni sezonu. Jak z dzieckiem to faktycznie idealna pogoda bo nie jest za gorąco. Od połowy lipca do końca sierpnia to ledwo dało się wyrobić, szczególnie w pracy, takie upały. A i tak pracowałem od 15tej więc juź w przyjemniejszych temperaturach.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
Jeszcze raz dzięki wam za cenne info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:08 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Tylko nie daj sie naciagnac na wycieczke na skaly Afrodyty!Kawalek skaly wystajacej z morza jest dla mnie szczytem efektywnosci marketingu.Do dzis zastanawiam sie jak mozna oglupic turyste (wczasowicza?).Sam tam nie bylem ale z autostrady przez chwile cos mi mignelo w ksztalcie owych skal.Wszedzie jest pelno biur podrozy ktore oferuja te "atrakcje"
To powinienem napisac w "Czego nie ogladac w..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
wasmir napisał(a):
Tylko nie daj sie naciagnac na wycieczke na skaly Afrodyty!Kawalek skaly wystajacej z morza jest dla mnie szczytem efektywnosci marketingu.Do dzis zastanawiam sie jak mozna oglupic turyste (wczasowicza?).Sam tam nie bylem ale z autostrady przez chwile cos mi mignelo w ksztalcie owych skal.Wszedzie jest pelno biur podrozy ktore oferuja te "atrakcje"
To powinienem napisac w "Czego nie ogladac w..."

Hehe, spoko będę pamiętał. Dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja tam w końcu kwietnia zaliczylem takie gradobicie, że mało balkonu ni urwało., co nie zmienia faktu, że w morzu pływałem.
Skały Afrodyty? No cóż, subiektywnie patrząc, w ten sam sposób mozna skrytykować prawie każde miejsce. Fakt, gdy je pierwszym razem widziałem z autostrady, to uznałem, że mucha nie siada. A jednak ciągle tam wracam. Miejsce piękne, fajnie się tam pływa, bo są solidne fale, a gdy wówczas patrzę na malowniczy brzeg, to czuję się jak w raju. No i dla wielu osób liczy sie mitologiczna symbolika.


Ostatnio edytowany przez obibok, 09 Lut 2015 22:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
cinek83 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Tydzień temu wróciłem z Larnaki. Temp. powietrza 19-21st. Temp. wody w basenie (dogrzewanym) 29st. Więc nawet w styczniu można się kąpać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
cinek83 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Rok temu w połowie maja byliśmy na Korfu. Wiadomo, w jednym roku pogoda trafi się lepsza, w innym gorsza, ale już wtedy spokojnie pływaliśmy w morzu (mowa oczywiście o Morzu Jońskim), a za dnia temperatura bywała męcząca. To Korfu, więc co dopiero Cypr w tym okresie!
Góra
 Profil Relacje PM off
cinek83 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Lut 2015 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Rok temu w połowie maja byliśmy na Korfu. Wiadomo, w jednym roku pogoda trafi się lepsza, w innym gorsza, ale już wtedy spokojnie pływaliśmy w morzu (mowa oczywiście o Morzu Jońskim), a za dnia temperatura bywała męcząca. To Korfu, więc co dopiero Cypr w tym okresie!


Dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Z moich pobytów wyciągnąłbym taki wniosek, że bez problemu można pływać w morzu w listopadzie czy grudniu, bo woda jeszcze ciepła po lecie. Potem już jest nieco gorzej, ale kwiecień jak najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:59 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Ja się kąpałem w morzu w tym tygodniu i nie byłem sam :) Trochę śmiesznie, bo lokalni chodzą w swetrach a dla turystów te 20 stopni i słońce to jak lato :) Ale woda i tak jest cieplejsza niż w lato w Bałtyku. Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie jak tam jest w sierpniu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lut 2015 22:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
JackD napisał(a):
Ja się kąpałem w morzu w tym tygodniu i nie byłem sam :) Trochę śmiesznie, bo lokalni chodzą w swetrach a dla turystów te 20 stopni i słońce to jak lato :) Ale woda i tak jest cieplejsza niż w lato w Bałtyku. Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie jak tam jest w sierpniu ;)

Ja sobie wyobrażam, bo byłem. Po 15 minutach na grobach "królewskich" w Pafos bałem się, że stracę przytomność i pędziłem złapać jakiś klimatyzowany autobus.
Ale to jest właśnie najlepsze w jeżdżeniu tam zimą - to samo w Rzymie czy Atenach. Ja idę w koszulce i krótkich spodenkach, zlany potem jak w saunie, a miejscowi w szalikach. Kabaret.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lut 2015 22:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Byliśmy na Cyprze w połowie września. Pierwszego dnia pobiegliśmy jak zwariowane dzieciaki na plażę tylko na chwilkę przywitać się z morzem i poczuć tę morską bryzę, i .... zapłaciliśmy frycowe. :lol: Mimo, że następnego dnia już smarowaliśmy się filtrami, ja po dwóch dniach wyglądałam jak folia bąbelkowa.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lut 2015 23:00 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
To osobom, które nie przepadają za smażalnią, ale lubią ciepłe morze (a sam do takich należę) polecam październik. Było dość ciepło (ale nie za ciepło), chwilami pochmurno, woda w nieogrzewanym basenie na granicy tolerancji, ale za to w morzu... ech, jak w wannie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group