Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cypr początkiem maja
#1 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Loty: 156
Kilometry: 300 988
Hej, jak sytuacja pogodowa początkiem maja? Ktoś był? Wybieram się z 2-letnim synem, rozważam Cypr lub Kretę. Co polecacie? Gdzie będzie cieplej i słoneczniej?

#2 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:44 

Na Cyprze to raczej bym sie spytal gdzie jest chlodniej i troche cienia,szczegolnie z dzieckiem :D Tak jak sie tam spalilem spacerujac promenada w polarku bo nie bylo goraco to wspominam do dzis.Trzeba pamietac o zdradliwej szerokosci geograficznej.A bylem tez jeszcze przed sezonem,jakos wtedy byla tam ichnia Wielkanoc wiec to mogl byc kwiecien lub poczatek maja
 Relacje PM off
cinek83 uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:49 
Awatar użytkownika

Czyli zdecydowanie upał? Kapiel w morzu czy basenie jak najbardziej?

#4 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:10 

Wlasnie upalow to wlasciwie nie bylo ,sam za upalami nie przepadam,ale slonce opala tam jakos "lepiej".W morzu sie kapalem ale moja zona juz nie,za zimna woda.Na wyjazd z malym dzieckiem to bedzie chyba najwlasciwsza pora,no i pusto wszedzie.To moje bardzo subiektywne zdanie bo byc moze wolisz troche wiecej ciepelka
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:19 

Loty: 123
Kilometry: 291 994
Słońce tam jakoś lepiej opala :lol: To chyba oczywiste....bliżej równika
W tym okresie w dzień około 23-25 stopni,w nocy około 18-20 :)
Na pewno będzie cieplej niż na Krecie a szanse na jakiekolwiek opady praktycznie żadne...
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:26 

Blizej rownika czyli blizej slonca,to czemu w gorach jest zimno? :lol:
O zdradliwej szerokosci napisalem post wyzej(tak dla usprawiedliwieni sarkazmu)
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:35 
Awatar użytkownika

Super. Dzięki za info. Czyli Cypr.czas szukać biletów.

#8 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Potwierdzam. Pamiętam jak kilka lat temu pracowalem 2 sezony na barze w Agia Napie to od maja do pażdziernika pogoda idealna. W maju ciepło, słonecznie i tak jak napisal @wasmir dużo mniej ludzi niż w pełni sezonu. Jak z dzieckiem to faktycznie idealna pogoda bo nie jest za gorąco. Od połowy lipca do końca sierpnia to ledwo dało się wyrobić, szczególnie w pracy, takie upały. A i tak pracowałem od 15tej więc juź w przyjemniejszych temperaturach.
 Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:59 
Awatar użytkownika

Jeszcze raz dzięki wam za cenne info.

#10 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:08 

Tylko nie daj sie naciagnac na wycieczke na skaly Afrodyty!Kawalek skaly wystajacej z morza jest dla mnie szczytem efektywnosci marketingu.Do dzis zastanawiam sie jak mozna oglupic turyste (wczasowicza?).Sam tam nie bylem ale z autostrady przez chwile cos mi mignelo w ksztalcie owych skal.Wszedzie jest pelno biur podrozy ktore oferuja te "atrakcje"
To powinienem napisac w "Czego nie ogladac w..."
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:10 
Awatar użytkownika

wasmir napisał(a):
Tylko nie daj sie naciagnac na wycieczke na skaly Afrodyty!Kawalek skaly wystajacej z morza jest dla mnie szczytem efektywnosci marketingu.Do dzis zastanawiam sie jak mozna oglupic turyste (wczasowicza?).Sam tam nie bylem ale z autostrady przez chwile cos mi mignelo w ksztalcie owych skal.Wszedzie jest pelno biur podrozy ktore oferuja te "atrakcje"
To powinienem napisac w "Czego nie ogladac w..."

Hehe, spoko będę pamiętał. Dzięki

#12 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:40 

niebieski
Ja tam w końcu kwietnia zaliczylem takie gradobicie, że mało balkonu ni urwało., co nie zmienia faktu, że w morzu pływałem.
Skały Afrodyty? No cóż, subiektywnie patrząc, w ten sam sposób mozna skrytykować prawie każde miejsce. Fakt, gdy je pierwszym razem widziałem z autostrady, to uznałem, że mucha nie siada. A jednak ciągle tam wracam. Miejsce piękne, fajnie się tam pływa, bo są solidne fale, a gdy wówczas patrzę na malowniczy brzeg, to czuję się jak w raju. No i dla wielu osób liczy sie mitologiczna symbolika.

Ostatnio edytowany przez obibok, 09 Lut 2015 22:47, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off

#13 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:44 
Awatar użytkownika

Loty: 191
Kilometry: 242 516
niebieski
Tydzień temu wróciłem z Larnaki. Temp. powietrza 19-21st. Temp. wody w basenie (dogrzewanym) 29st. Więc nawet w styczniu można się kąpać :)
 Relacje PM off

#14 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:49 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
Rok temu w połowie maja byliśmy na Korfu. Wiadomo, w jednym roku pogoda trafi się lepsza, w innym gorsza, ale już wtedy spokojnie pływaliśmy w morzu (mowa oczywiście o Morzu Jońskim), a za dnia temperatura bywała męcząca. To Korfu, więc co dopiero Cypr w tym okresie!
 Relacje PM off

#15 PostWysłany: 11 Lut 2015 19:09 
Awatar użytkownika

ciacho_majonez napisał(a):
Rok temu w połowie maja byliśmy na Korfu. Wiadomo, w jednym roku pogoda trafi się lepsza, w innym gorsza, ale już wtedy spokojnie pływaliśmy w morzu (mowa oczywiście o Morzu Jońskim), a za dnia temperatura bywała męcząca. To Korfu, więc co dopiero Cypr w tym okresie!

Dzięki

#16 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:26 

niebieski
Z moich pobytów wyciągnąłbym taki wniosek, że bez problemu można pływać w morzu w listopadzie czy grudniu, bo woda jeszcze ciepła po lecie. Potem już jest nieco gorzej, ale kwiecień jak najbardziej.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:59 

Loty: 4
Kilometry: 3 825
Ja się kąpałem w morzu w tym tygodniu i nie byłem sam :) Trochę śmiesznie, bo lokalni chodzą w swetrach a dla turystów te 20 stopni i słońce to jak lato :) Ale woda i tak jest cieplejsza niż w lato w Bałtyku. Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie jak tam jest w sierpniu ;)
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 11 Lut 2015 22:02 

niebieski
JackD napisał(a):
Ja się kąpałem w morzu w tym tygodniu i nie byłem sam :) Trochę śmiesznie, bo lokalni chodzą w swetrach a dla turystów te 20 stopni i słońce to jak lato :) Ale woda i tak jest cieplejsza niż w lato w Bałtyku. Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie jak tam jest w sierpniu ;)

Ja sobie wyobrażam, bo byłem. Po 15 minutach na grobach "królewskich" w Pafos bałem się, że stracę przytomność i pędziłem złapać jakiś klimatyzowany autobus.
Ale to jest właśnie najlepsze w jeżdżeniu tam zimą - to samo w Rzymie czy Atenach. Ja idę w koszulce i krótkich spodenkach, zlany potem jak w saunie, a miejscowi w szalikach. Kabaret.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 11 Lut 2015 22:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Byliśmy na Cyprze w połowie września. Pierwszego dnia pobiegliśmy jak zwariowane dzieciaki na plażę tylko na chwilkę przywitać się z morzem i poczuć tę morską bryzę, i .... zapłaciliśmy frycowe. :lol: Mimo, że następnego dnia już smarowaliśmy się filtrami, ja po dwóch dniach wyglądałam jak folia bąbelkowa.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 11 Lut 2015 23:00 

niebieski
To osobom, które nie przepadają za smażalnią, ale lubią ciepłe morze (a sam do takich należę) polecam październik. Było dość ciepło (ale nie za ciepło), chwilami pochmurno, woda w nieogrzewanym basenie na granicy tolerancji, ale za to w morzu... ech, jak w wannie!
 Relacje PM off  

[ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość