Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Lut 2015 23:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
wasmir napisał(a):
Tylko nie daj sie naciagnac na wycieczke na skaly Afrodyty!Kawalek skaly wystajacej z morza jest dla mnie szczytem efektywnosci marketingu.Do dzis zastanawiam sie jak mozna oglupic turyste (wczasowicza?).Sam tam nie bylem ale z autostrady przez chwile cos mi mignelo w ksztalcie owych skal.Wszedzie jest pelno biur podrozy ktore oferuja te "atrakcje"
To powinienem napisac w "Czego nie ogladac w..."

My oczywiście się wybraliśmy, a jakże. Pojechaliśmy autobusem z Pafos. Powrotny był za 3 godziny i musieliśmy tak siedzieć i czekać. Plaża kamienista, a kamienie tak rozgrzane, że nie dało się bosą stopą przejść (wrzesień). Wejście do morza też kamieniste, ale za to woda super. No ale nie da się pływać w wodzie 3 godzin, bo brodzić się nie dało. Z plaży przejście tunelem pod ulicą i jedna mała knajpa z cenami z kosmosu. Ale kto nie wyda kilku eurasów na zimne piwo w taki upał? Ogólnie atrakcja zaliczona, ale d... nie urwało.

Ale (tu ciekawostka) plaża ta nazwaną jest plażą miłości. Pełno tam drobnych kamyczków w kształcie serca. Jako pamiątki dla samotnych koleżanek polujących na męża, coby się ich marzenie spełniło - jak znalazł. :lol:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 11 Lut 2015 23:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A ja tam zawsze żałuję, że ten autobus tak rzadko jeździ i nie mogę zostać dłużej. Narzekałem na to w każdej ankiecie, jaką wypełniałem u lokalnego przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Lut 2015 23:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
To mocarz jesteś. W pełnym słońcu na nagrzanych kamieniach ja nie umiem wysiedzieć dłużej niż 2 godziny.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Lut 2015 23:49 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Japonka76 napisał(a):
To mocarz jesteś. W pełnym słońcu na nagrzanych kamieniach ja nie umiem wysiedzieć dłużej niż 2 godziny.

Ja nie na kamieniach, ja w wodzie. Na przykład opłynięcie tej wielkiej skały było gratką, bo ja pływak raczej mierny i to z wielkim brzuchem, a tam są zawsze ostre fale. Poza tym ja mam odchyłkę komunikacyjną, więc miałem przerwy na fotografowanie autobusu, a tam jest na tle zajefajnych widoczków, zwłaszcza jak się uda wdrapać na szczyt tej góry przy parkingu. Tylko potem kolce z tych krzaczków na długo w dłoniach zostają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lut 2015 23:58 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Lecę do Larnaci 31.03-8.04 z głównym celem pływania w morzu i snorklingu. Myślicie, że już wtedy można liczyć na znośne temperatury wody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Lut 2015 00:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
@obibok :oops: Jak skałę opłynąłeś to Cię miłość do grobowej deski spotkała, zgodnie z miejską legendą.
Ja sobie darowałam ten wyczyn, bo kiedyś w fiordach w Norwegii morze mnie "zabrało" i teraz się boję wypływać daleko w morze.
sorry za offtop

@matt Nurkowanie to na północy Cypru, i nie wiem, czy pod koniec marca będzie już dość ciepłe morze.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Lut 2015 00:32 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Byłam pod koniec lutego na Cyprze i to tym północnym. Temperatura 18-22 stopnie, wody ok 14-16. W maju to już tylko cieplej i cieplej będzie. Jeżeli miałabym wybierać pomiędzy Cyprem a Kretą zdecydowanie wybieram Cypr. Jest bardziej kolorowy i urozmaicony. Można super ponurkować! Do tego polecam wybrać się do Nikozji, mało gdzie można zobaczyć miasto podzielone pomiędzy dwie narodowości. Wojsko dalej stacjonuje, miasto rozgranicza prowizoryczna granica z budynków, cementu i worków z piaskiem. Na północną stronę darmową wizę dostaniemy od ręki. Warto się tam wybrać chociażby ze względu na kuchnię. Europejska strona zachłysnęła się już Fastfoodami. Po północnej stronie znajdziemy mnóstwo dobrej, świeżej, domowej i taniej kuchni. W południowej Nikozji obowiązkowym punktem jest restauracja Avo z najlepszymi halloumi pitta w mieście!!

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... trict.html
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 12 Lut 2015 00:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Japonka76 napisał(a):
@obibok :oops: Jak skałę opłynąłeś to Cię miłość do grobowej deski spotkała, zgodnie z miejską legendą.

Do licha, co do idei zamierzam być singlem, więc mnie wpędziłaś w konsternację, a moja pani (a jednak...) teraz rechocze...
A czemu dla mnie Cypr jest niepowtarzalny to bym mógł długo pisać, a tu późno się zrobiło.

Exanimus napisał(a):
Jeżeli miałabym wybierać pomiędzy Cyprem a Kretą zdecydowanie wybieram Cypr. Jest bardziej kolorowy i urozmaicony.

Ja do Cypru mam słabość, a jednak Kreta pod kątem widoków wydawała mi się obiektywnie ładniejsza. Jak się jedzie z Chanii do Irákleio, to cały czas dech zapiera, a na Cyprze tylko w niektórych miejscach. No, chyba że się ktoś wybierze w góry Troódos. A jeden z najciekawszych momentów to był, jak na Troódos zobaczyłem... wyciąg narciarski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Lut 2015 07:40 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
obibok napisał(a):
A jeden z najciekawszych momentów to był, jak na Troódos zobaczyłem... wyciąg narciarski.


Wybierz się w Troodos w lutym, to nie będzie Cię to dziwiło. Nie mam teraz zdjęcia pod ręką, ale jak kiedyś jechaliśmy pod Olimp (cypryjski), to pod koniec droga przypominała te alpejskie, bądź kanadyjskie w zimie, a zaspy na poboczach mialy po 1-1,5m.
Oczywiście wyciąg narciarski działał w najlepsze i było tam sporo amatorów białego szaleństwa.

A 50km dalej nad morzem, temperatura 20 st. C...
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 12 Lut 2015 08:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Oj kusisz mnie na następny wyjazd... Choć trochę strach o te drogi, bo tam i latem są miejsca, gdzie można zwątpić, ale to właśnie jedna z głównych atrakcji. A jaka jest pewność, że będzie śnieg? Ja rok temu o mało nie zaliczyłem wyspy zasypanej, bo śnieg spadł, tyle że w... pobliskiej Jerozolimie. Ale i na Cyprze nieźle wtedy zmarzłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Lut 2015 05:52 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy na początku marca możemy spodziewać się na jakieś utrudnienia w zwiedzaniu Cypru np.mniej autobusowych połączeń, zamknięte obiekty, knajpki, gorsza obsługa w hotelach, pogoda itp. ?
Czy to możliwe aby przez cały tydzień padał deszcz +burze? Chcielibyśmy choć jeden dzień pełnego słońca. Na następny tydzień Itaka ma super last, nawet korzystniej przedstawia się od połączeń tanimi liniami. Tylko ten ich hotel Veronica ma nienajlepsze opinie ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Lut 2015 12:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Rzadziej kursują tylko autobusy O.S.E.A. (Agia Napa, Paralimni) i Intercity, ale da się przeżyć. Co do pogody, ja tam przeżyłem gradobicie w kwietniu, ale co do zasady, to niby tam jest zawsze słonecznie.
No i zimą można za rozsądne pieniądze złapać nocleg w wypasionych hotelach, które w sezonie kosztują fortunę.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 26 Lut 2015 18:28 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy ktoś z forumowiczów jest w tej chwili na Cyprze ? Prognozy pokazują pogodę w kratkę. Będziemy w Pafos w przyszłym tygodniu. Jak jest teraz w górach Troodos? czy jest śnieg , błoto a może jest OK na taką wycieczkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Lut 2015 14:02 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Oto obiecane zdjęcie - Cypr 24.02.2012 i góry Troodos ;)

Załącznik:
P2248423mm.JPG
P2248423mm.JPG [ 118.12 KiB | Obejrzany 7865 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 01 Mar 2015 23:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Pełny wypas. Muszę się teraz powstrzymywać przed szukaniem biletów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Mar 2015 16:06 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 18
Loty: 4
Kilometry: 5 386
wulkan napisał(a):
Czy ktoś z forumowiczów jest w tej chwili na Cyprze ? Prognozy pokazują pogodę w kratkę. Będziemy w Pafos w przyszłym tygodniu. Jak jest teraz w górach Troodos? czy jest śnieg , błoto a może jest OK na taką wycieczkę?

Hej, jak pogoda ? pewnie teraz tam jesteście? Nie wieje zbyt bardzo ? W górach śnieg? Jechaliście w te góry samochodem wypożyczonym może ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 04 Maj 2015 13:07 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Warto wybrać się na plażę w okolice Cape Greco? Ktoś poleci coś konkretnego? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Maj 2015 23:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Plaży to ja tam nie widziałem, ale gdy miniesz ten naturalny most, potem kościółek, to w końcu są schody w dół do wody i plywasz w przejrzystej wodzie nad głazami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Maj 2015 08:48 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Szkoda że będę po drugiej stronie wyspy w Paphos, bo chętnie bym zaliczyła skałki w Cape Greco, zdjęcia w internecie pokazują jak ładna i ciekawa jest ta okolica. Niestety będę na Cyprze tylko tydzień i szkoda czasu na takie dalekie wycieczki. Liczę oczywiście na pogodę plażowo kąpielową, choć po 20 maja w okresie kiedy będę na Cyprze pokazują na accuweather.com temperatury zaledwie po 22 stopnie :evil: Mam nadzieję że słoneczko będzie opalać i nie zmarznę :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Maj 2015 10:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Słoneczko to tam opala nawet zimą. Jedynie powietrze może być chłodniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group