Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1060 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#981 PostWysłany: 04 Lut 2020 00:10 
Moderator działu

@p27 Na ile zrozumiałem zasady Curve gdy wprowadzali tę weekendową prowizję, to stawka 0,5% jest tylko wtedy, gdy obie waluty (transakcji i karty) są ze zbioru EUR, USD, GBP.
 Relacje PM off  

#982 PostWysłany: 04 Lut 2020 00:17 

srebrny
Może w teorii. W praktyce jest tak, jak piszę.
 Relacje PM off  

#983 PostWysłany: 04 Lut 2020 00:24 
Moderator działu

Nie mogę tego potwierdzić, zawsze kupuję w EUR z karty w PLN i w weekendy mam pobrane dokładnie 1,5% więcej.
 Relacje PM off  

#984 PostWysłany: 04 Lut 2020 00:26 
Awatar użytkownika

Loty: 219
Kilometry: 562 351
niebieski
ume napisał(a):
Sam musisz ocenić czy 1,5% to dużo czy mało. Czy powiększają kurs czy kwotę transakcji to chyba bez różnicy, półtora procent to półtora procent. Kwoty w walucie pierwotnej nie powiększają.

Ja rozwiązuję to tak, że w weekend płacę bez zastanowienia z przeliczeniem na PLN. Refleksji dokonuję po weekendzie sprawdzając aktualne kursy rynkowe. Jeśli wyjdzie, że w Curve przepłaciłem, to kupuję w Alior Kantorze potrzebną kwotę waluty i robię Go Back in Time na kartę Alior Kantoru.

Pamiętaj tylko o dwóch rzeczach:
- mieć odpowiednie limity na transakcje internetowe
- weekend licz wg czasu londyńskiego.

Alior Kantor ma dużo większe narzuty , Prościej i taniej zrobic Go back in time przekierowując wspomniane transakcje z weekendu na dodaną do Curve kartę Revolut ( zmieniając uprzednio walutę Karty revolut w apce Curve na walutę danej transakcji ) ;)
2 ludzi lubi ten post.

#985 PostWysłany: 04 Lut 2020 00:32 
Moderator działu

Alior Kantor dla każdego ma inne narzuty. U mnie poza weekendami różnica między kupnem i sprzedażą EUR to 2 grosze, czyli 0,5%. Nie wiem jak u innych. Zawsze można też przerzucić w walucie zakupu i mieć przeliczenie po kursie MC (choć niemożliwym do ustalenia przed rozliczeniem).
 Relacje PM off  

#986 PostWysłany: 04 Lut 2020 00:39 
Awatar użytkownika

niebieski
U mnie obecnie dla EUR , AK - roznica 3,5gr , Rev - roznica 0,5gr sprzedaz/zakup. i nie wiem jak jest dla AK bo dziwi mnie info ze dla kazdego jest inna i od czego to zalezy ale dla Rev roznica na tym poziomie jest dla kazdego ;)
Kurs kupna EUR na ten moment = AK 4,315 , Rev 4,300

Oczywiscie są to groszowe sprawy chyba ze ktos grube tysiące wydaje , co nie zmienia faktu , iż ten sposób wykorzystania GoBackInTime jest bardziej korzystny i mysle , tez ze latwiejszy ( na Rev nie musisz kupowac waluty tylko przelicza Ci z automatu z PLN po lepszym kursie ).

Ostatnio edytowany przez kb_poland, 04 Lut 2020 00:50, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#987 PostWysłany: 04 Lut 2020 00:43 

srebrny
ume napisał(a):
Nie mogę tego potwierdzić, zawsze kupuję w EUR z karty w PLN i w weekendy mam pobrane dokładnie 1,5% więcej.

To widocznie mam lepsze kursy. Ostatnio testowane w sobotę na GBP. Mam kartę Black, jeśli to cokolwiek zmienia.
 Relacje PM off  

#988 PostWysłany: 04 Lut 2020 10:56 
Moderator działu

Wg termsów nie powinno.
 Relacje PM off  

#989 PostWysłany: 04 Lut 2020 19:05 

złoty
Coś się porobiło w Curve?
Dziś przy odpalaniu aplikacji kazało podać maila - OK podałem i mogłem się zalogować, ale...
Po zamknięciu aplikacji pomimo zaznaczenia, że chcę się logować odciskiem palca otwiera się bez niczego.
Ktoś tak ma?

EDIT - Takie cuda na Androidzie

Ostatnio edytowany przez lluukk, 04 Lut 2020 19:20, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#990 PostWysłany: 04 Lut 2020 19:18 

Loty: 12
Kilometry: 31 528
Tak. Nawet po restarcie telefonu nie muszę nic podawać - włącza się i jestem zalogowany. I jak u poprzednika - Android.

Ostatnio edytowany przez mrmrooz, 04 Lut 2020 19:25, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#991 PostWysłany: 04 Lut 2020 19:19 
Moderator działu

@lluukk
Skoro piszesz o jakichś anomaliach w aplikacji, to podaj na jakim systemie działa Twoja. U mnie na iOS nie stwierdzam takiego zachowania.
 Relacje PM off  

#992 PostWysłany: 04 Lut 2020 19:23 

złoty
@ume - edytowałem post - na Androidzie. Na szczęście mam funkcję blokowania aplikacji i po prostu ją uruchomiłem dla Curve i teraz zanim się otworzy muszę odblokować odciskiem palca, ale to funkcja telefonu lub systemu - nie wiem a nie Curve. Jak pisze @mrmrooz problem nie dotyczy tylko mnie.
 Relacje PM off  

#993 PostWysłany: 04 Lut 2020 19:41 

niebieski
@lluukk Przynajmniej się możesz zalogować - u mnie zaczyna tworzyć nowe konto.
Według supportu podaje innego maila, więc nie rozpoznaje użytkownika. Ale na tego maila się rejstrowałem i na niego dostaje wiadomości od nich... dobrze że nie potrzebuję tej karty przez najbliższe 2 tygodnie :roll:
 Relacje PM off  

#994 PostWysłany: 04 Lut 2020 19:49 

niebieski
Słuchajcie, myślałem jeszcze przed chwila nad sposobami takiego uniknięcia tego dodatkowego weekendowego „narzutu”.
W tygodniu płace normalnie w obcej walucie przez Curve nie przejmując się niczym. Przed weekendem doładowuje sobie Revoluta złotówkami, wymieniam przed północą (żeby unikać dodatkowej opłaty) na docelowa walutę, a następnie w Curve zmieniam domyślna kartę na Revoluta i ustawiam obciążanie w takiej walucie, jaka obecnie używam.
Czy to nie jest najkorzystniejszy sposób na zminimalizowanie dodatkowych kosztów? Tak naprawdę w tym przypadku unikam chyba jakichkolwiek dodatkowych opłat w weekend.
 Relacje PM off  

#995 PostWysłany: 04 Lut 2020 20:02 

niebieski
płać też w weekend curve i niczym się nie przejmuj
w tygodniu sprawdź jak transakcje z weekendu przelicza revolut i jeśli będzie korzystniej zrób back in time na kartę revoluta w oryginalnej walucie

na back in time masz 14 dni, więc możesz trafić na lepszy kurs

Ostatnio edytowany przez kruczi, 04 Lut 2020 20:03, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#996 PostWysłany: 04 Lut 2020 20:02 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 135 799
srebrny
@f0ku5
też dobry sposób. Ja w weekendy miałem do czynienia tylko ze strefą EUR - podpiąłem N26 i było ok. Równie dobrze powinna zadziałać jakakolwiek inna karta w EUR.
(info dla dociekliwych, czemu po prostu nie płaciłem N26 czy KA: nie z miłości do Curve, tylko z powodu 1% cashbacku w Lidlu i Mercadonie)

#997 PostWysłany: 04 Lut 2020 20:17 

niebieski
kruczi napisał(a):
płać też w weekend curve i niczym się nie przejmuj
w tygodniu sprawdź jak transakcje z weekendu przelicza revolut i jeśli będzie korzystniej zrób back in time na kartę revoluta w oryginalnej walucie

na back in time masz 14 dni, więc możesz trafić na lepszy kurs

Nie do końca ogarniam jak bym miał po weekendzie porównać co było korzystniejsze, ale to tylko i wyłącznie dlatego, ze nigdy tego nie robiłem :P

@Raphael N26 niby tez spoko, brak dodatkowego narzutu w weekendy z racji przewalutowania po kursie MC, ale konto wyłącznie w Euro no i skądś trzeba te Euro wziąć. Odpada.
 Relacje PM off  

#998 PostWysłany: 04 Lut 2020 21:16 
Moderator działu

@f0ku5 jak przelicza, czyli aktualnie wg obecnego kursu. Czyli dokładnie to samo co ja opisywałem z udziałem IKA.
 Relacje PM off  

#999 PostWysłany: 04 Lut 2020 21:36 

niebieski
Założenia rozumiem, ale coś mi tu po prostu nie gra, ewentualnie czegoś nie rozumiem. Revolut i Curve będą miały w weekend moim zdaniem bardzo zbliżony "zamrożony" kurs, więc co mi da zrobienie tego myku z inną kartą na Curve?
Przypuśćmy, że zapłaciłem za coś w weekend przy użyciu Curve w obcej walucie i ściągnęło mi z konta 50 PLN. Jeśli po weekendzie przerzucę tą transakcję na inną kartę to ile wróci mi na oryginalną? 50? Mniej? Więcej?
Jeżeli przerzucę transakcję z weekendu na Revoluta na przykład we wtorek to oczywiście rozumiem, że policzy mi kurs Revoluta z wtorku, konkretnie z momentu robienia przerzucenia?

Przepraszam z góry jeżeli te moje pytania są banalne, ja po prostu nigdy się w takie coś nie bawiłem :D
 Relacje PM off  

#1000 PostWysłany: 04 Lut 2020 22:00 
Awatar użytkownika

niebieski
f0ku5 napisał(a):
Założenia rozumiem, ale coś mi tu po prostu nie gra, ewentualnie czegoś nie rozumiem. Revolut i Curve będą miały w weekend moim zdaniem bardzo zbliżony "zamrożony" kurs, więc co mi da zrobienie tego myku z inną kartą na Curve?
Przypuśćmy, że zapłaciłem za coś w weekend przy użyciu Curve w obcej walucie i ściągnęło mi z konta 50 PLN. Jeśli po weekendzie przerzucę tą transakcję na inną kartę to ile wróci mi na oryginalną? 50?

Dokladnie 50.
Zrobienie myku da Ci to , ze przerzucając na Revoluta platnosc po weekendzie , wpadnie ona na Revoluta po weekendzie , wiec nie bedzie mial on juz weekendowego narzutu więc przy założeniu braku istotnych zmian w kursie pobierze mniej niż wspomniane 50 ( oczywiscie kurs waluty w teorii od weekendu moze wzrosnac. Ale tez moze spasc. Trzeba sprawdzic w momencie transakcji. )

f0ku5 napisał(a):
Jeżeli przerzucę transakcję z weekendu na Revoluta na przykład we wtorek to oczywiście rozumiem, że policzy mi kurs Revoluta z wtorku, konkretnie z momentu robienia przerzucenia?

Tak dokladnie dobrze rozumiesz. I to jest najlepszy sposób na weekendowe platnosci. Musisz tylko pamietac aby w momencie przerzucenia go back in time zmienic w appce Curve walute dla Twojej karty Revolut na taką w której dokonywales platnosci ( mozna to zmieniac wielokrotnie ) - to jest podstawowa rzecz w tej opcji ( jesli nie zmienisz to Curve przerzuci tą platnosc uwzgledniajac swoje-weekendowe z narzutem przewalutowanie i nic Ci to nie da a go back in time mozna zrobic tylko raz wiec tu nie ma miejsca na błąd czy korekty ).
No i , tak jak pisalem , sprawdzic jak zmienil sie kurs od weekendu ( jesli skoczyl mocno w gore moze to byc nieoplacalne , jesli spadl - zyskujesz jeszcze wiecej ).
arturro lubi ten post.

[ 1060 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości