Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 139  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#1401 PostWysłany: 18 Lut 2021 14:04 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
karta curve jest rozpoznawana przez revoluta jako firmowa i przy doładowaniu revolut pobiera haracz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Curve
#1402 PostWysłany: 18 Lut 2021 15:12 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
niech tam sobie pobierają ten haracz, tylko żeby odblokowali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1403 PostWysłany: 19 Lut 2021 12:40 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
dostałem dziwną odpowiedź po miesiącu:
----------------------------------------------------------
Thank you for getting in touch. Unfortunately, your Curve account has been automatically blocked as we do not currently have identify verification in place for you.

In order to continue using Curve, please click the link below and follow the quick instructions to securely upload proof of identity (scans/photocopies cannot be accepted) and a selfie (photo self-portrait). Rest assured that the process is completely secure, and your uploaded information is fully encrypted.

Please be advised that if you’re an EEA customer you’ll need to provide us with either an EEA Passport or National Identity Card. Note that we cannot accept Driving Licenses.

Please understand that our product is only available to customers with valid EEA/UK residency and we recommend that any documents/ID uploaded reflects your current residency status.

Click here to verify your details.

Please let us know once you have successfully uploaded your proof of identity. If you have any questions, please don’t hesitate to get back in touch.
Best wishes,
Support
Team Curve
------------------------------------
czyli mam rozumieć ,że nie mogę uzywać Curve mieszkając w Polsce??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Curve
#1404 PostWysłany: 19 Lut 2021 12:42 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Możesz. Oni proszą abyś wysłał im skan dowodu osobistego i selfie.
Curve jest dostępny dla osób z Europy (szeroko rozumianej UK, UE i krajów EEA (obywateli i ofc rezydentów)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1405 PostWysłany: 19 Lut 2021 12:51 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
ok, pozostaje zatem zrobić ponowną weryfikację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1406 PostWysłany: 19 Lut 2021 12:52 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
lotuss4 napisał(a):
Please understand that our product is only available to customers with valid EEA/UK residency and we recommend that any documents/ID uploaded reflects your current residency status.


Wygląda jakby przyczepili się do tego gdzie rezydujesz. Z jakiego kraju łączysz się z aplikacją lub gdzie używałeś karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1407 PostWysłany: 19 Lut 2021 13:38 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
Karty fizycznie używałem w sklepach na terenie Polski (nie byłem zagranicą od początku pandemii)
W Internecie używałem na Aliexpress, Allegro, doładowanie Revoluta itp itp

Jeżeli chodzi o łączenie się aplikacją, to przez dłuższy czas używałem vpn w komórce (ip polskie,niemieckie - raczej w Europie)
Obecnie inny telefon z ip polskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1408 PostWysłany: 19 Lut 2021 17:25 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Publiczne VPN są w wielu miejscach traktowane jako podejrzane. Stąd pewnie blokada z podejrzeniem, że łączysz się spoza EEA/UK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1409 PostWysłany: 21 Lut 2021 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Ktoś w ostatnim czasie otwierał konto/zamawiał nową kartę? Zastanawiam się ile obecnie może trwać wysyłka biorąc pod uwagę Brexit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1410 PostWysłany: 22 Lut 2021 21:05 

Rejestracja: 18 Sty 2019
Posty: 41
Witajcie,

Zastanawiam się nad wyrobieniem sobie karty Curve tzn.czy jest/byłaby dla mnie faktycznie przydatna. Przejrzałam (z grubsza) niniejszy wątek, i nadal do końca nie wyrobiłam sobie opinii w powyższym temacie, nie wszystko rozumiem, wspomóżcie!

Jestem średnio-zawansowaną finansowo użytkowniczką kart. Mam od paru lat kartę Revolut debetową (Mastercard) jak i kartę wielowalutową Alior kantor (również MC). Obie sprawdzały mi się równie dobrze do płatności bezgotówkowych w Europie, tak w strefie EURO jak i poza nią (kuny, forinty) - dobre kursy, praktycznie żadnych problemów z jakimś odrzucaniem kart, transakcji itp.nawet na tzw. zadupiach, żadnych blokad…Revolut również świetnie działał w Izraelu (z paskiem magnetycznym), w tym – w wypożyczalni aut (małżonkowi udało się nawet zrobić blokadę na jego debetówce Revoluta). Dodam, że mam również od wielu lat w GETINie karte debetową VISA, bezspreadową tj przeliczaną po kursie VISY (ciężko mi jednak porównać te kursy do Curva czy Revoluta, bo za granicą dawno z niej nie korzystałam, acz ptaszki ćwierkają, że są ponoć ciut gorsze od kursów w/w 2 fintechów).

I teraz się zastanawiam czy taka karta Curve w ogóle jest mi potrzebna? Głównie szukam czegoś co gwarantowałoby kilka tanich (darmowych?) wypłat z bankomatów, zwłaszcza poza strefą euro (planuję Azję…), a nie karty do płatności bezgotówkowych (bo do tych użyje którejś wielowalutówki).
Revolut ma ograniczenie kwotowe (200 euro lub równowartość, a teraz chyba i ilości wypłat) przy wypłatach z bankomatów, Alior – 1 wypłata w miesiącu, ale bez ograniczeń kwotowych (każda następna to 9 zł), GETINowa visa- to jakieś horrendalne 4,5 %(!) kwoty za wypłatę z zagranicznego ATMa, nie mniej niż ileśtam zł… przejrzałam ten wątek i jak rozumiem, część z Was korzysta z Curve z podpięta do niego kartą Revolut w celu… obejścia w/w limitu wypłat z bankomatu, które ma Revolut.. Czy Curve zawsze przekazuje Revolutowi że taka „transakcja „ curve’ową” (jak to brzmi…) kartą tj wypłata z bankomatu to inny typ transakcji (bezgotówkowa? internetowa?) niż faktyczna? Czy to zawsze działa? (tzn. nie obniża Revolutowego limitu kwotowego wypłat)?

Czy jeśli waluta karty Curve i waluta podpiętej karty (dajmy Revoluta) jest taka sama to w Curve Blue wpadamy jedynie w ograniczenia do 10 wypłat z maszyny w miesiącu (ATM usage is free for up to 10 domestic (withdrawals in the same currency as your Funding Source) withdrawals per calendar month), czy również w ograniczenie kwotowe (do £500 na miesiąc lub £200 na miesiąc)? (ze strony curve: 0% fee on spend in over 150+ foreign currencies, up to £500 per rolling month, with a 2% foreign exchange fee after that. ATM withdrawals are free up to £200 per rolling month, after which there’ll be a charge per withdrawal of £2 or 2%, whichever is higher). Nie jest to dla mnie jasne…
Przy płatnościach kartą różnice rzędu 2-3 grosze w zależności od karty/banku mi zwisają, bardziej martwią mnie potencjalne opłaty/prowizje bankowe za pobór kasy z zagranicznego bankomatu (pomijam prowizje samego operatora bankomatu).

Jak rozumiem (bo nie sprawdzałam) - mogę swobodnie „żonglować” walutą rozliczeniową karty Revolut…ale tego samego nie zrobię już z kartą wydaną do polskiego konta w PLN (np. w/w kartą GETIN VISA). bo jej walutą rozliczeniową zawsze będzie PLN, right? Czy się mylę?
W tej sytuacji Curve w połączeniu z kartą GETINu przemawia do mnie połowicznie - rozumiem że wypłata z bankomatu za granicą np. EUR przez Curve z Getinu pójdzie wtedy do równowartości 500F bez problemu, Curve przewalutuje ją jak rozumiem z EUR na złotówki (po swoim kursie) a GETIN zakwalifikują ją jako… no właśnie…internetową (bezgotówkową) w PLN? Bez dodatkowych prowizji za (faktyczną) transakcje Curvem w zagranicznym bankomacie? Jeśli tak to moja polska, bezspredowa visa nagle zyskuje dodatkowy, istotny feature bankomatowy...

Dodatkowy plus to obsługa karty z GETINa w Polsce przez Curve w ramach google pay (bo sam GETIn nie pozwala na obsługę karty VISA w Gpay) do limitu 10 transakcji… dobrze rozumuje?

A może jednak olać Curve, by nie bawić się w pilnowanie limitów, zmian waluty kart, itp i założyć np. konto z kartą w bnc10, który (ponoć) daje 3 bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie za free?

Chętnie poczytam rady bardziej doświadczonych ode mnie wyjadaczy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1411 PostWysłany: 01 Mar 2021 00:41 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Czy działała Wam Curve przez weekend? U mnie przeszła jedna płatność w sobotę rano a potem już nic - ani z kartą BNP ani z MC World mBanku... Zgłaszałem do suportu, ale na razie cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1412 PostWysłany: 01 Mar 2021 06:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@mrmrooz W niedzielę około 17 płaciłem stacjonarnie w SEK i przeszło bez problemu.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1413 PostWysłany: 01 Mar 2021 11:24 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Dzięki. A jaką kartę miałeś podpiętą? Choć jak nikt więcej się nie skarży, to raczej problem gdzieś z moimi kartami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1414 PostWysłany: 01 Mar 2021 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@mrmrooz kredytówkę BNP
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1415 PostWysłany: 01 Mar 2021 22:29 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 30
Loty: 36
Kilometry: 43 067
Mi podpięte karty BNP przestały działać w połowie lutego. Zadzwoniłem do Paribasów i powiedzieli, że zmienili zabezpieczenia transakcji i może dla tego. Ale dzisiaj sprawdziłem z podpiętą Alior Kantor i kicha. Nie wiecie o co może chodzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1416 PostWysłany: 01 Mar 2021 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@sibart mnie też początkiem roku podpięta BNP nie działała, ale od jakiegoś czasu jest znowu ok.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1417 PostWysłany: 01 Mar 2021 22:40 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 30
Loty: 36
Kilometry: 43 067
Tamto "niedziałanie" też zaliczyłem. Potem wszystko wróciło do normy. Chyba muszę pytać Curvów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1418 PostWysłany: 02 Mar 2021 00:05 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
@sibart - chyba tak. U mnie też wtedy nie działało z BNP, potem działało i teraz od weekendu też nie działa, tylko że zarówno z BNP jak i mBankiem. Ja właśnie czekam na odpowiedź Teamu C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1419 PostWysłany: 03 Mar 2021 10:21 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
niestety sobie poczekasz (mam nadzieję , że się mylę..) mi odpowiadają za każdym razem, po miesiącu z hakiem, w sprawie odblokowania karty...

kiedyś suport Curve odpowiadał po maks. trzech dniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1420 PostWysłany: 03 Mar 2021 11:20 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Bo ci co są zablokowani to lądują na samym końcu do odpowiedzi :)
+ ewentualny odpoczynek, co by im na przyszłość, przypadkiem podobne "głupoty" nie chodziło po głowie :)
Mi w końcu odblokowali po 6 czy 7 tygodniach, a doczepiali się do wszystkiego a najwięcej do bankomatów (miałem się już poddać, ale zacisnąłem zęby:)
Teraz odpowiadają ponownie dość szybko , czasami nawet w tym samym dniu, a reklamacje rozwiązują jeszcze szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 139  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group