Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#141 PostWysłany: 13 Gru 2018 15:25 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Po konwersacji z supportem Curve wygląda na to, że limity są następujące:

1. 10 darmowych wypłat z bankomatu używając karty debetowej w tej samej walucie co ustawionej w Curve (bez przewalutowania)
2. 200/400 GBP wypłat z bankomatu używając karty kredytowej
3. 200/400 GBP wypłat z bankomatu używając karty debetowej z przewalutowaniem Curve

Jeszcze na przykładzie: przy wypłacie z karty kredytowej z przewalutowaniem Curve obowiązują dwa limity (punkty 2 i 3).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Curve
#142 PostWysłany: 13 Gru 2018 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Czy sprawdził ktoś z Was w praktyce jak to jest z tymi wypłatami z bankomatów? Czy bank wystawcy karty widzi je jako wypłaty gotówkowe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#143 PostWysłany: 15 Gru 2018 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Sam sobie odpowiem, może się komuś przyda. Zaryzykowałem dychę prowizji, sprawdziłem i potwierdzam. Wypłata z bankomatu z podpiętą kredytówką (mBank) widoczna jako zakup przez internet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#144 PostWysłany: 17 Gru 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Curve najwyraźniej próbuje gonić revoluta - i chwała im za to. Dzisiaj wysłali maila z planami na najbliższy rok:

1. Metalowa karta: We will kick-off 2019 by releasing Curve Metal - the most rewarding card in the market yet. With a seductive selection of colours and superbly-crafted finishing, 1% cashback, unlimited fee-free Amex, unlimited access to the intra-bank rate, gadget insurance, worldwide travel insurance, and collision damage waiver insurance - Curve Metal will truly become the only card you’ll ever need. We will initially launch Curve Metal for UK residents only, however we aim to roll it out across the EEA.

2. Dodatkowe funkcjonalności w Curve Black (co prawda na razie nie w PL): Worldwide travel and medical insurance (for UK, France, Germany, Ireland, Italy, Portugal and Spain residents to start with), higher fee-free limits for spending abroad, Amex support for UK residents with £1000 fee-free monthly spend, and more - Curve Black is more attractive than ever. If you are already a Curve Black owner, we will send you an email shortly with more information.

3. Przekazywanie środków i współdzielenie kart: Have you ever had to pay money to a friend or a colleague at work? Have you ever had to give your card to someone so they can buy something for you? Have you looked for a smart way to give controlled access to your cards to your children? With Curve Send and Curve Cast these are all things of the past. Launching in 2019, you will be able to send money and share any of your cards with other Curve customers, even if they are yet to have a Curve account. Again for the first time ever, Curve will allow you to send money from any of your accounts, and share any of your cards virtually (securely and with full control) with any Curve user.

4. Kredyty: In yet another world first, Curve will allow you to retroactively convert any transaction you’ve made on the Curve platform into a monthly instalment plan. Just swipe on the relevant transaction, choose the number of instalments, and Curve will credit back your account and will charge you monthly instalments instead, saving you money and, more importantly, giving you more control of your cash flow. Now you can afford more with your money.

5. Łatwe anulowanie rekurentnych transakcji: How many times have you signed up for a trial service and it kept charging your account without your knowledge? Curve will allow you to see all your subscriptions through the Curve platform and cancel any of them with the swipe of a finger - saving you time and money.

Jest też publiczny (być może trzeba najpierw założyć konto na https://community.curve.app/ , nie sprawdzałem) roadmap, z pozycjami, na które można głosować: https://trello.com/b/oAeFnXDK/curve-roadmap .

Zasadniczo bardzo mi się to podoba. Revolut powinien poczuć na plecach gorący oddech konkurencji. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#145 PostWysłany: 17 Gru 2018 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ciekawe ile bedzie kosztowala ta karta Metal i jakie beda warunki ubezpieczen.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#146 PostWysłany: 17 Gru 2018 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
My thoughts exactly.

Mam nadzieję, że w odróżnieniu od revoluta, zaoferują / pozwolą na wykupienie ubezpieczenia o dowolnym czasie trwania.

Fakt, że ubezpieczenie revoluta po 40 dniach przestaje działać i nie można z tym nic zrobić, jest nieco irytujący.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#147 PostWysłany: 17 Gru 2018 17:14 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Fajnie by było jak by wprowadzili Apple Pay


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#148 PostWysłany: 17 Gru 2018 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Mają to w kolumnie In Progress roadmapy, więc są spore szanse.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#149 PostWysłany: 17 Gru 2018 20:53 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Konkurencja jest potrzebna bo tylko ona powstrzyma Revolut przed podniesieniem opłat po okresie promocyjnym. Niemniej Revolut traktuje Polskę tak jak inne kraje,a dla Curve jesteśmy trzecim światem - w oferowaniu usług mają podejście Anglia, potem kraje klasy B - Francja, Niemcy + kraje grupy PIIGS, i dopiero Polska w grupie C.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#150 PostWysłany: 18 Gru 2018 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Zmiany po polsku:
https://www.cashless.pl/5148-Curve-Appl ... en-banking
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#151 PostWysłany: 18 Gru 2018 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
"Brytyjska spółka niedawno chwaliła się także, że w dziesięć miesięcy od komercyjnego startu udało jej się pozyskać 300 tysięcy klientów. Ogłosiła, że otworzy biura w sześciu europejskich krajach. Co ciekawe wśród nich wymieniona została Polska."

To by oznaczało, że Polska nie jest traktowana jak obywatel 3 kategorii. Fingers crossed.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#152 PostWysłany: 18 Gru 2018 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
Jesli chodzi o fintech to Polska jest zdecydowanie krajem pierwszej kategorii

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#153 PostWysłany: 19 Gru 2018 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Czy ktoś próbował ostatnio z kodem REISE? Uznaja dalej? Ze strony znikł.
@SPLDER Próbowali Ci w końcu pobrać te 50?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#154 PostWysłany: 19 Gru 2018 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Mi nie, ale nie aktywowałem jeszce karty, mimo że ja otrzymałem wyjątkowo szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#155 PostWysłany: 19 Gru 2018 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Zamawiałem z 2 tygodnie temu. Nie próbowali. W potwierdzeniu mailowym było zresztą dopisane iż karta jest darmo.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
billy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#156 PostWysłany: 19 Gru 2018 20:22 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@billy Ja mam Curve od około miesiąca (oczywiście zamówiony z kodem REISE) i nic nie próbowali pobierać.
Góra
 Profil Relacje PM off
billy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#157 PostWysłany: 19 Gru 2018 20:22 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 10
Ja również zamawiałem tą kartę wersje Black z kodem, aktywowałem i nie pobrali żadnej opłaty
Góra
 Profil Relacje PM off
billy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#158 PostWysłany: 20 Gru 2018 02:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
billy napisał(a):
Czy ktoś próbował ostatnio z kodem REISE? Uznaja dalej? Ze strony znikł.
@SPLDER Próbowali Ci w końcu pobrać te 50?


Nie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#159 PostWysłany: 20 Gru 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
OK, przetestowane na własnej skórze. Wygląda na to, że pomimo iż kod znikł ze strony reisetopia to aplikacja nadal go łyka.
Przed chwilą próba zamówienia i mail potwierdzający. Co prawda w pierwszym "Welcome" jest: Product Curve Black (£50) ale już w drugim potwierdzającym wysyłkę ("on the way') : Product Curve Black (Free)
Mam nadzieję, ze będą się tego trzymali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#160 PostWysłany: 20 Gru 2018 17:59 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
U mnie było podobnie, najpierw info o 50funtach, a w mailu z potwierdzeniem już było "free", zamówione jakieś dwa tygodnie temu, a karta dotarła w zeszły piątek. Co ciekawe płacąc Curve w zwykłym sklepie stacjonarnym (przetestowane na Polomarket, Intermarche), nalicza punkty Priceless Specials przy karcie Santander World, traktując transakcję jako zakup internetowy.
Muszę jeszcze przetestować czy stacjonarnie u partnerów programu i w gastronomii/transporcie/noclegach naliczy dwukrotnie punkty.

Co do bankomatów, to przy karcie debetowej ING, wypłacając w Santanderze potraktowało transakcję jako bezgotówkowa, jednocześnie wliczyło ją do kwoty zwalniającej z opłat za kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group