Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 139  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#641 PostWysłany: 29 Wrz 2019 20:58 

Rejestracja: 29 Wrz 2019
Posty: 2
SPLDER napisał(a):
@ume - najwyraźniej nie robiłeś transakcji na większe kwoty - przynajmniej w rozumieniu Curve. Poniżej fragment mojej korespondencji z supportem:

Thank you for getting in touch and sorry to hear you have experienced declines. These transactions were declined by our risk engine which is particularly sensitive when you are a new user, as with any new bank account or credit card.

We suggest you make smaller purchases initially while you build up your spend profile with us. You may find larger transactions are flagged by us to begin with, so please do carry a backup card for important purchases at first.


Szkoda, że nie podają do jakich kwot mogą być robione transakcje w początkowym okresie korzystania z Curve.. Do tej pory robiłem transakcje na kwoty w okolicach 200-250zł. Dzisiaj bez problemu przeszłą transakcja na prawie 400. Odnośnie limitów internetowych, o których mowa powyżej, to też miałem ustawione wysokie, bo gdzieś o tym czytałem. Niestety tez nie pomogło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
 Temat postu: Re: Curve
#642 PostWysłany: 29 Wrz 2019 21:45 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Toż to jakiś idiotyzm. Mają system "antyfraudowy" i radzą... jak go obejść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#643 PostWysłany: 29 Wrz 2019 21:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
duzego kredytu bez zadnej historii finansowej tez raczej nie dostaniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#644 PostWysłany: 29 Wrz 2019 22:38 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
ume napisał(a):
Toż to jakiś idiotyzm. Mają system "antyfraudowy" i radzą... jak go obejść.


Niekoniecznie - to jest zabezpieczenie, przed podpięciem kradzionej karty i wydaniu dużej kwoty.
Jeśli ktoś korzysta z karty regularnie przez kilka tygodni czy miesięcy to szanse, że nie zostanie to zauważone przez właściciela są niewielkie.

Na takiej samej zasadzie niektóre banki blokują podejrzane duże przelewy z konta do nowego odbiorcy. Też można to obejść najpierw regularnie przelewając mniejsze kwoty, ale złodziejom wiedza jak to obejść niewiele pomoże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#645 PostWysłany: 30 Wrz 2019 07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
Miałem to samo co @SPLDER przy zakupie w miare świeżą Curvą w Japonii za ~2k PLN i dokładnie tą samą odpowiedź od supportu, na szczęście miałem przy sobie Revoluta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#646 PostWysłany: 30 Wrz 2019 08:32 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
SPLDER napisał(a):
ume napisał(a):
Toż to jakiś idiotyzm. Mają system "antyfraudowy" i radzą... jak go obejść.


Niekoniecznie - to jest zabezpieczenie, przed podpięciem kradzionej karty i wydaniu dużej kwoty.
Jeśli ktoś korzysta z karty regularnie przez kilka tygodni czy miesięcy to szanse, że nie zostanie to zauważone przez właściciela są niewielkie.

Na takiej samej zasadzie niektóre banki blokują podejrzane duże przelewy z konta do nowego odbiorcy. Też można to obejść najpierw regularnie przelewając mniejsze kwoty, ale złodziejom wiedza jak to obejść niewiele pomoże.


Jak można podpiąć skradzioną kartę?
Przecież trzeba kartę zawsze zweryfikować przy dodawaniu.
Wydaje mi się, że to niemożliwe.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#647 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:05 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
Mam Curve'a od początku tego roku. Płacę kartą gdzie się da, zbliżeniowo, przez internet. Nigdy mi nie wyskoczyło DCC na stacjach benzynowych w polsce. Dzisiaj mi na BP pokazało się DCC, też macie takie same doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#648 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:13 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Mi się regularnie pojawia DCC z propozycją transakcji w funtach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#649 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:20 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
lotuss4 napisał(a):
Mam Curve'a od początku tego roku. Płacę kartą gdzie się da, zbliżeniowo, przez internet. Nigdy mi nie wyskoczyło DCC na stacjach benzynowych w polsce. Dzisiaj mi na BP pokazało się DCC, też macie takie same doświadczenia?
To zależy od terminala. Jeśli terminal ma włączone przewalutowanie to pojawi się taka informacja. Trzeba poprosić aby wybrać opcję bez przewalutowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#650 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Mnie DCC tez sie czesto pokazuje. Zalezy to od ustawien terminala.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#651 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jaka macie korzysc z uzywania tej karty w Polsce, zamiast placenia bezposrednio standardowa karta? Obyscie nigdy nie trafili na stacje benzynowa, gdzie maja ustawione DCC na sztywno i nie da sie zmienic, a kwitek mowi, ze zgodziliscie sie na przewalutowanie, mimo ze nie bylo pytania o to.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#652 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:04 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Aga_podrozniczka: taka transakcja nadaje się do chargeback - nie była autoryzowana przez Ciebie. Próbuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#653 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:17 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Aga_podrozniczka napisał(a):
Jaka macie korzysc z uzywania tej karty w Polsce, zamiast placenia bezposrednio standardowa karta? Obyscie nigdy nie trafili na stacje benzynowa, gdzie maja ustawione DCC na sztywno i nie da sie zmienic, a kwitek mowi, ze zgodziliscie sie na przewalutowanie, mimo ze nie bylo pytania o to.
Nie uwierzę w ustawienie na sztywno. To zapewne lenistwo sprzedawcy.
Ja korzystam głównie przy płatnościach w innej walucie. Curve mam podpięta do Allegro i Paypall. Dzięki czemu na aplikacji zmieniam kartę a tam nie muszę dokonywać dodatkowych potwierdzeń itp. Po za tym kart mam z 5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#654 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
seal napisał(a):
@Aga_podrozniczka: taka transakcja nadaje się do chargeback - nie była autoryzowana przez Ciebie. Próbuj.

To bylo dwa lata temu na niefirmowej stacji benzynowej pod Lodzia. Benzyny z baku nie moglam oddac i powiedziec sprzedawcy, zeby spadal na drzewo. Od razu zrobilam afere jak zobaczylam kwitek i platnosc w funtach, ale w niczym to nie pomoglo. Gosc powiedzial, ze maja ustawione na sztywno i nara. Napisalam reklamacje do mojej karty kredytowej i do firmy, ktora jest wlascicielem terminalu. Moj kwitek wyraznie pokazywal, ze zgodzilam sie na przewalutowanie i nigdzie z tym nie zaszlam. Instytucja bedaca wlascicielem terminalu potwierdzila, ze tak nie powinno byc, ale co z tego? Nie wspomne o tym, ze znalezienie wlasciciela terminala, kontaktu i napisanie reklamacji zajelo czas.
Tak samo jak na stacji benzynowej Auchan w Wawie zrobili mi przewalutowanie automatyczne, po reklamacji przeprosili mnie i jaki z tego pozytek? Zawsze tego pilnuje, bo kazdy terminal w PL proponuje mi DCC.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#655 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:37 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
A więc tak jak powiedziałem. To wina człowieka a nie terminala. Mi rzadko prosi o dcc. Co nie zmienia faktu że prosi czasem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#656 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:39 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@Aga_podrozniczka - jeśli to nie tajemnica to jaki wystawca olał użytkownika karty? Czy chodzi o Curve?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#657 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To byla inna karta, wystawca karty nie mogl wiele zrobic, bo moj kwitek opiewal na kwote w funtach i mial info, ze zgodzilam sie na przewalutowanie. Curve uzylam tylko raz w zagranica, gdy z jakiegos powodu nie chciala zadzialac moja standardowa karta. Ja uzywam Curve tylko tam gdzie nie mozna placic kredytowka albo jest bonus za Curve.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#658 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@Aga_podrozniczka zgadzam się, że używając w PL karty wydanej poza PL można naciąć się na DCC. Lecz nawet mając kartę wydaną w PL niektóre terminale proponują DCC. Za każdym razem używając mojej KK Wizzair z d.Raiffeisen w terminalach Mediamarkt mam pytanie czy obciążyć w USD czy PLN (robię tam dość często zakupy).
Z drugiej strony używałem w PL kilkaset razy karty MC Premium od revolut i ani razu nie miałem pytania o DCC. Może to przez to, że płatność jest telefonem przez Google Pay z podpiętym revolutem :)
Curve nie używałem ani razu w PL :)


Ostatnio edytowany przez skrzat, 30 Wrz 2019 15:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#659 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:24 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
-- 30 Wrz 2019 15:20 --

skrzat napisał(a):
Google Play


Pay

-- 30 Wrz 2019 15:24 --

Aga_podrozniczka napisał(a):
Jaka macie korzysc z uzywania tej karty w Polsce, zamiast placenia bezposrednio standardowa karta?


Dłuższy grace period na karcie kredytowej, dzięki Go Back in Time. Kiedy wypada wtedy koniec cyklu, w praktyce miesiąc dłuższy nieoprocentowany kredyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#660 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:36 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 209
niebieski
Jeszcze rok temu podczas płatności Curve na BP Mazury terminal nie proponował przewalutowania, później proponował przewalutowanie na funty, a ostatnio zaproponował to aż dwukrotnie, tzn. po odrzuceniu płatności w GBP, ponowił pytanie o przeliczenie. Dopiero po odrzuceniu poszło w PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 139  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: scomin oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group