Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 139  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#621 PostWysłany: 24 Wrz 2019 14:30 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Płaciłem Curve i na autostradach i za parking i w bezobsługowej stacji obsługowej i nie było problemu. Tylko w samolocie nie próbowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
 Temat postu: Re: Curve
#622 PostWysłany: 24 Wrz 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Ja płaciłem w Wizzair. Nie było problemu, w przeciwieństwie np. do Revoluta, który nie działa offline.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#623 PostWysłany: 24 Wrz 2019 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Mio napisał(a):
Dodajesz w apce Revolut kartę Curve. W apce Curve ustawiasz aktualną kartę jako tą Curve Cash (to z niej zabiorą środki). Tyle ile masz punktów na tej karcie, tyle wpisujesz w apce Revolut jako kwotę dołądowania. Jak np masz 2323 pkt, to doładowujesz revo kwotą 23,23 FUNTA. Koniec :-)



W apce Curve ustalam jako Curve Cash kartę Curve?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#624 PostWysłany: 24 Wrz 2019 16:21 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2342
srebrny
W apce Curve ustawiasz znaczek Q na Curve Cash.
wtedy płatność kartą Curve idzie w ciężar Curve Cash
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
kaviorwiki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#625 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:50 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2342
srebrny
Czy gdzieś znajdę aktualne kursy walut "na żywo" w Curve?
W Revo je widzę w aplikacji, a w Curve dopiero po transakcji?
2 razy dokonałem płatności i raz było praktycznie to samo w Revo i Curve a raz była "duża" różnica w Curve było znacznie gorzej.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
lolekanabolek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#626 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Prawdopodobnie za drugim razem przekroczyłeś miesięczny limit 500 gbp dla przewalutowań bez prowizji, i doliczyło 2%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#627 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:15 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2342
srebrny
Nie. Zrobiłem tak na próbę przed większymi płatnościami:
1 dnia transakcja na 100 EUR (Curve i Revo) - prawie identyczny kurs
2 dnia transakcja na 100 EUR (Curve i Revo)- "bardzo" różny kurs

Nigdy wcześniej nie robiłem transakcji z przewalutowaniem, więc nie to.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 25 Wrz 2019 11:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#628 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:19 

lluukk napisał(a):
Czy gdzieś znajdę aktualne kursy walut "na żywo" w Curve?
W Revo je widzę w aplikacji, a w Curve dopiero po transakcji?
2 razy dokonałem płatności i raz było praktycznie to samo w Revo i Curve a raz była "duża" różnica w Curve było znacznie gorzej.

Z ciekawości czemu tak, a nie Infinite?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#629 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:38 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2342
srebrny
Te kursy to istny młyn, choć przy małych transakcjach pewnie bez znaczenia.
Płacąc wczoraj EUR:
- karta rozliczana po kursie Visa obciąży/rozliczy dziś po 4,3967 lub jutro "nie wiadomo po ile"
- Revo policzyłoby (w momencie gdy transakcja poszła w Curve) 4,3841
- Curve policzyło 4,3896
wiem, że to niby małe różnice, ale przy większych zakupach... i płacąc kartą po kursie organizacji rozliczy po 1 czy 2 dniach a nawet 3 (weekend), więc nie wiesz czy policzy lepiej czy gorzej (zależy od tego jak idzie kurs waluty)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#630 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:40 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@lluukk: ostatnio waluty szaleją jeśli chodzi o wartości. Jaką masz różnicę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#631 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:41 

Ale w weekendy @lluukk to płać Infinite ;)

Choć przy tych kwotach normalnie 1/2 gr choć grosz go grosza....


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Wrz 2019 11:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#632 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:47 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2342
srebrny
0,007 chyba zł wychodziło mi między C a R ale przy Visa już 0,014 zł (ale właśnie przez obciążenie innego dnia niż transakcja) - wiem przy 100 EUR to nic, ale przy 1-2 transakcjach tygodniowo na 1-2K EUR się zbiera ;)
hmmmm.... może jestem Dusigroszem :D
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#633 PostWysłany: 27 Wrz 2019 12:50 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 25
Co myślicie o Curve metal? Poza wyższymi limitami i 1% cash back u 6 sprzedawców na czas nieokreślony jest ubezpieczenie i saloniki. Saloniki nie wychodzą jakoś super korzystnie. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to dla osób które naprawdę dużo podróżują w ciągu roku i często wypożyczają auta ;) .Ktoś korzysta i poleca, jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#634 PostWysłany: 27 Wrz 2019 12:59 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Mieszkańcy Polski nie są objęci ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#635 PostWysłany: 27 Wrz 2019 13:01 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 25
Tak wiem, ja mieszkam w UK.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#636 PostWysłany: 27 Wrz 2019 13:19 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@Van_Zant_ - za 150GP to kupisz roczna polise turystyczna, car rental i jeszcze zostanie Ci na Sunday Roast.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
Van_Zant_ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#637 PostWysłany: 29 Wrz 2019 01:14 

Rejestracja: 29 Wrz 2019
Posty: 2
WItam wszystkich
Opiszę moje dzisiejsze problemy z kartą Curve w Ikei, może już ktoś miał coś podobnego i wie w czym rzecz...
Kartę Curve mam od 2 tygodni, i używam cały czas. Do karty podpięte m.in debetówka i kredytowa z PKOBP. Limity na debetowej ustawione na 5000, pieniądze na koncie są. Dzisiaj przy próbie zapłacenia kwoty 2600 w Ikei odrzuciło transakcję. Sprawdzam limity w banku, wszystko ok. Zmieniam na kredytową, też odrzuca. Dzielę zakupy na kwoty 700 i 1900, niestety nic nie pomaga odrzuca każdą kwotę. Dzwonię do banku. W banku okazuje się, że na debetowej nie widać żadnej transakcji, czyli odrzucenie poszło z karty Curve, do PKOBP informacja o transakcji w ogóle nie doszła. Na kredytowej jest informacja o odrzuceniu z powodu przekroczenia limitu transakcji. Pracownik banku zmienia limity. Próbuję ponownie zapłacić kredytową kwotę 1900, niestety znowu odrzucenie transakcji. Oczywiście środki na kredytowej były. Czy ktoś może wie w czym rzecz?? Pod jakie limity podpadły moje transakcje?
Jako ciekawostkę, po 2 godzinach od pobytu w Ikei jadę na zakupy do LIdla, kwota 280 zł przechodzi bez problemu.


Ostatnio edytowany przez Washington, 29 Wrz 2019 16:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#638 PostWysłany: 29 Wrz 2019 02:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Curve jest bardzo kapryśna na początku. U mnie wszystkie większe transakcje były odrzucane. Po kilkunastu niskich transakcjach (<1000 zł) zaczęła funkcjonować normalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#639 PostWysłany: 29 Wrz 2019 15:40 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
pito11 napisał(a):
WItam wszystkich
Pod jakie limity podpadły moje tranzakcje?
Jako ciekawostkę, po 2 godzinach od pobytu w Ikei jadę na zakupy do LIdla, kwota 280 zł przechodzi bez problemu.


Transakcje Curve są płatnościami internetowymi. Jakie masz limity na transakcje w sieci? Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś PKO w ogóle nie dopuszczało płatności internetowych kartami debetowymi bez podanego kodu CVV2.

„Docierania” Curve, o czym pisze @SPLDER, nigdy nie spotkałem, a mamy w rodzinie trzy te karty. Może więc to jednak kwestia banku.

Curve uważam za niemal ideał, niestety ostatnio róża ma coraz więcej kolców:
1. Zwroty zajmują im maksymalny dopuszczalny czas, tj. tydzień i uważam, że jest to celowe działanie by trzymać dłużej pieniądze (kiedyś szły na bieżąco czyli 2-3 dni i kasa wracała).
2. Przynajmniej 2 razy na tydzień piszą o problemach technicznych i odrzucanych płatnościach.
3. Wciąż nie można zarządzać limitami kart, a 3D Secure nie wiadomo czy i jak działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#640 PostWysłany: 29 Wrz 2019 15:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
@ume - najwyraźniej nie robiłeś transakcji na większe kwoty - przynajmniej w rozumieniu Curve. Poniżej fragment mojej korespondencji z supportem:

Thank you for getting in touch and sorry to hear you have experienced declines. These transactions were declined by our risk engine which is particularly sensitive when you are a new user, as with any new bank account or credit card.

We suggest you make smaller purchases initially while you build up your spend profile with us. You may find larger transactions are flagged by us to begin with, so please do carry a backup card for important purchases at first.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2764 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 139  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group