Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#541 PostWysłany: 09 Lip 2019 11:18 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 56
Przewertowałem kilkanaście poprzednich stron ale wydaje mi się, że nie jasnej odpowiedzi na poniższe punkty:

1. czy darmowych wypłat 200GBP miesięcznie odnosi się do sumy wypłat ze wszystkich kart czy tylko z kart kredytowych? Poniżej cytat z ich Fair Use Policy:

Curve strongly discourages using an underlying credit card in order to withdraw cash. Please note that your underlying credit card issuer may charge you fees for making such transactions with your Curve card.

In addition to the above fees, Curve may charge you an additional 2% for withdrawals above £200 (or currency equivalent) per calendar month, when using a credit card as the underlying card. Please note that this not a limit per credit card, but a cumulative for all credit card withdrawals using your Curve card in a calendar month. This charge does not apply to ATM debit card withdrawals.Our platform uses third-party systems to identify whether the Funding Source is a debit or credit card. If you believe your card has been incorrectly defined you should contact us at: support@curve.app, where you will be required to provide evidence as such in order for your case to be investigated.

2. czy dobrze rozumiem, że jeżeli przy wypłacaniu gotówki waluta wypłacana i waluta rozliczeniowa karty są takie same to kwota wypłaty nie zmniejsza limitu 200GBP miesięcznie a obowiązuje jedynie limit 10 wypłat miesięcznie?
2a. jeśli powyższe jest prawdziwe to czy oznacza to w praktyce że mogę podłączyć kartę Revolut do Curve, ustalić jako walutę rozliczeniową Revoluta reale brazylijskie i wypłacić miesięcznie więcej niż równowartość 200GBP miesięcznie (Revolut odnotowuje to jako transakcje kartą a nie wypłatę gotówki więc nie zaniżam tam swojego limitu)


Ostatnio edytowany przez michzak, 09 Lip 2019 11:20, edytowano w sumie 1 raz
Brazylia nie ma peso
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Curve
#542 PostWysłany: 09 Lip 2019 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
p27 napisał(a):
pawfazi napisał(a):
Sprawdzałem w apce kilka razy w zakladce curve card limits bo też mi się to nie zgadza i wydaje się dziwne.
Nigdzie nie mam przekroczen.

Może chodzi o inne limity?

Chodzi o inne limity, których według mojej wiedzy apka nie pokazuje. Przy karcie Blue możesz w miesiacu bezkosztowo przewalutować równowartość 500 EUR/GBP, powyżej tej sumy zapłacisz 2% więcej.
Tak mi finalnie odpisali.
Limit 500 GBP - trzeba samemu policzyć bo nie widać go w apce.

Ps. Do tego tylko dodam że dodają prowizję powyżej limitu albo 2% albo 2 GBP gdyby prowizja miała wyjść wyższa procentowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#543 PostWysłany: 10 Lip 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Wiadomo że w weekendy doliczaja prowizję.

Ktoś może sprawdzal jak to wygląda dla transakcji w weekend, gdy ma się przekroczony limit 500 GBP?
Doliczaja dodatkówe 2% za przekroczenie limitu, czyli łącznie 4% ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#544 PostWysłany: 10 Lip 2019 19:47 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
@pawfazi

6 lipca
11,86 PLN = 3,05$

7 lipca
66,04 PLN = 16,98$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#545 PostWysłany: 11 Lip 2019 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
@kruczi

Dzieki, ale zeby to sprawdzic potrzebne są min. 2 transakcje: jedna z tygodnia i druga z weekendu.
Oczywiście przy założeniu że masz przekroczony limit miesięczny.

Z tego co przesłałes można wyliczyć kurs z weekendu, który jest w obu dniach bardzo podobny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#546 PostWysłany: 11 Lip 2019 09:06 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
@pawfazi

4 lipca
282,34 PLN = 74,13$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#547 PostWysłany: 11 Lip 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
@kruczi

Dzięki. W załączeniu wynik i moje osobiste wnioski :-)

Według moich preferencji wniosek jest taki, że w weekendy najbardziej opłaca się płacić curve bez względu na limit miesieczny z podpieta karta do zbierania punktów np. w programach lojalnosciowych.
W tygodniu, jak ma się przekroczony limitu 500 GBP miesięcznie, korzystniej wychodzi np. Revolut lub inna karta, ktora nie ma dodatkowej marży na kursie.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tumek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#548 PostWysłany: 19 Lip 2019 13:52 

Rejestracja: 13 Lip 2015
Posty: 268
@york671, dlatego nie spełniając wymagań nie możesz w ogóle polecać nic, gdziekolwiek.
Swoją drogą, szanowna administracja @Washington mogłaby otworzyć dostęp do odczytu tego forum, bez mozliwości pisania, tak jak to było jeszcze niedawno. Zamykanie dostępu do odczytu/przeglądania jest niezrozumiałe. Nie da się nawet z niczego skorzystać i być "poleconym".
_________________
150 cm dla rowerzysty i kolarza!
Image


Ostatnio edytowany przez chassan, 19 Lip 2019 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#549 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie wiem czy o tym było, ale miałem taką sytuację: kupiłem bilet mając wybraną kartę A, po transakcji i obciążeniu zmieniłem kartę na B. W rezulracie została blokada na karcie A, a obciążyło kartę B - następnego dnia.
Taka procedura sprzedawcy biletów, jednak ja na tym wyszedłem średnio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#550 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Na karcie A obciążyło, czy zablokowało? Jeśli zablokowało - transakcja się odblokuje w ciągu paru dni. Jeśli obciążyło (zaksięgowało) - transakcja zostanie oznaczona jako zwrot w ciągu paru dni. Niemniej, parę dni musisz poczekać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tumek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#551 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:35 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Ja miałem inną przygodę. Płaciłem w PLN kartą A (też PLN) przez internet. Środki zostały ściągnięte prawidłowo. W międzyczasie zmieniłem w Curve domyślną kartę na B (w EUR, lecz z pustym kontem). Nagle nieoczekiwanie sklep dokonał zwrotu PLN, a po 2 dniach ponownie obciążył kartę na tę samą kwotę. I był zonk - środki na konto PLN wróciły, a z konta w EUR się nie pobrały. Zmieniłem domyślną kartę ponownie na A, ale przez tydzień Curve nie próbowało ponowić obciążenia.

Niby byłem te kilkadziesiąt PLN do przodu, ale nie chciałem zepsuć sobie Curvy, więc napisałem na ich support. Odpowiedzieli, że są w stanie ściągnąć tylko w tej walucie, w której była ostatnia próba czyli w EUR, więc zasiliłem konto walutowe i sobie pociągnęli PLN-y przeliczone na EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#552 PostWysłany: 25 Lip 2019 16:06 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Anonymous napisał(a):
Tak udało się podałem kartę Curve do Revoluta i doładowałem konto w GBP i się udało. Tak więc da się wirtualnie przelać środki z Curve na Revolut. ;-))


Czy takie ransakcje powyżej 500 GPB miesięcznie nie są obciążone prowizją 2% ?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#553 PostWysłany: 26 Lip 2019 11:56 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Taka sytuacja, Curve policzyłem mi po średnio opłacalnym kursie transakcję w NAD ze względu na przekroczony limit miesięczny(z podpiętą kk WIZZ). W związku z tym chciałem skorzystać z opcji Back in Time i zmienić kartę na Revo po uprzedniej zmianie waluty Revo na NAD w apce Curve. Wyskoczył komunikat, że Revo to karta w innej walucie niż NAD i Back in Time nie zadziała. Wcześniej robiłem to w EUR i USD i nigdy nie było problemu, żeby Revo przeszedł i za każdym razem obciazany był kwotą w oryginalnej walucie.

Czy ta funkcja jest ograniczona tylko do wybranych walut?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#554 PostWysłany: 26 Lip 2019 12:15 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Tak, do tych z logo Curve obok nazwy (naliczyłem 26).
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#555 PostWysłany: 26 Lip 2019 21:03 

Rejestracja: 26 Lip 2019
Posty: 17
Zadałem z ciekawości takie pytanie i dostałem nast. Odp:
Image

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#556 PostWysłany: 26 Lip 2019 21:30 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Czy 10 darmowych wypłat z bankomatów w kraju kartami debetowymi/prepaid w PLN podpiętymi pod C ma jakieś ograniczenia kwotowe ?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#557 PostWysłany: 26 Lip 2019 21:54 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Jest limit 200 GBP dziennie, ale może wzrosnąć z czasem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#558 PostWysłany: 27 Lip 2019 11:16 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
OSK napisał(a):
Taka sytuacja, Curve policzyłem mi po średnio opłacalnym kursie transakcję w NAD ze względu na przekroczony limit miesięczny(z podpiętą kk WIZZ). W związku z tym chciałem skorzystać z opcji Back in Time i zmienić kartę na Revo po uprzedniej zmianie waluty Revo na NAD w apce Curve. Wyskoczył komunikat, że Revo to karta w innej walucie niż NAD i Back in Time nie zadziała. Wcześniej robiłem to w EUR i USD i nigdy nie było problemu, żeby Revo przeszedł i za każdym razem obciazany był kwotą w oryginalnej walucie.

Czy ta funkcja jest ograniczona tylko do wybranych walut?


Jest ograniczona tylko do waluty transakcji oraz waluty, na którą ją przeliczyli. Czyli zmiana karty Revolut na NAD powinna wystarczyć. Spróbuj jeszcze raz, a jeśli nie działa to napisz do nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#559 PostWysłany: 27 Lip 2019 12:08 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Nie da rady, więc bardziej bym obstawiał to co pisał @p27
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#560 PostWysłany: 27 Lip 2019 12:45 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Ktoś ma doświadczenie z takim "zestawem":
- podpiąć kredytową do Curve i tak zasilić Revolut,
Czy Revolut uzna za doładowanie debetową a kredytowa zostanie obciążone tak jak przy bezpośrednim doładowaniu Revolut kredytową?
Czy Curve uzna za zwykłą płatność jak w sklepie czy jakoś inaczej?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group