Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2729 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 137  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#1261 PostWysłany: 05 Paź 2020 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Hej, taka sytuacja.

Chcę użyć karty Curve z podłączoną do niej debetową Getinu (a więc z korzystnym przewalutowaniem) do wypłaty kasy z bankomatu, aaale jak będą rozliczone płatności w weekend? Curve wiadomo, że ma wtedy wyższe kursy natomiast wydaje mi się, że kwota na karcie Getinu i tak zostanie zablokowana i rozliczona dopiero po kilku dniach, a więc po weekendzie czyli już po lepszym kursie, mam rację?

Bezpieczne jest w ogóle takie połączenie? W sensie czy Getin nie rozpozna tego i nie naliczy dodatkowej opłaty za wypłatę za granicą (bo jakaś tam jest przy tej karcie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
 Temat postu: Re: Curve
#1262 PostWysłany: 05 Paź 2020 12:58 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Getin potraktuje taką transakcję jako zwykłą płatność w internecie, a nie jako wypłatę z bankomatu. Jeżeli nie chcesz korzystać z kursów Curve, tylko z kursu karty Getinu to pamiętaj, żeby ustawić w aplikacji Curve w opcjach karty Getin walutę lokalną. Wtedy rozliczenie transakcji nastąpi po kursie karty z Getin po kilku dniach, a nie po kursie Curve, który w weekend jest gorszy. Transakcje po kursie Curve są od razu wiadome (tzn. obowiązuje kurs z daty transakcji, a nie rozliczenia). Zawsze można zrobić go back in time jeśli poszło po złym kursie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#1263 PostWysłany: 05 Paź 2020 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
witekkowal napisał(a):
Jeżeli nie chcesz korzystać z kursów Curve, tylko z kursu karty Getinu to pamiętaj, żeby ustawić w aplikacji Curve w opcjach karty Getin walutę lokalną.


Tylko z tego co widzę to nie mam tam akurat tej waluty (lek albański). W takiej sytuacji zostawić normalnie złotówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1264 PostWysłany: 06 Paź 2020 00:43 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
@Krupier
zostaw przewalutowanie curve, niech obciąża debetówkę w złotówkach
przed weekendem możesz zrobić lekki zapas gotówki
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#1265 PostWysłany: 06 Paź 2020 07:55 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Krupier napisał(a):
witekkowal napisał(a):
Jeżeli nie chcesz korzystać z kursów Curve, tylko z kursu karty Getinu to pamiętaj, żeby ustawić w aplikacji Curve w opcjach karty Getin walutę lokalną.


Tylko z tego co widzę to nie mam tam akurat tej waluty (lek albański). W takiej sytuacji zostawić normalnie złotówki?


Nie wiem po jakim kursie masz rozliczaną debetówkę Getinu (kurs organizacji płatniczej Mastercard lub Visa?), ale kursy międzybankowe Curve i tak są dobre, z tym że w weekend doliczą 1,5% prowizji, natomiast do wyliczenia wezmą piątkowy kurs. https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/115005776925-How-will-Curve-save-me-money-abroad-
Tak jak @kruczi napisał, lepiej przed weekendem wybrać trochę kasy (chyba, że nie masz możliwości bo będziesz na miejscu już w weekend). Nie wiem czy duża różnica będzie przy obciążaniu karty Getinu bezpośrednio w walucie lokalnej przez Curve czy też obciążanie jej przez Curve w PLN plus 1,5% weekendowej prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1266 PostWysłany: 19 Paź 2020 13:06 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 201
Płatności ratalne od Curve

https://www.cashless.pl/8727-curve-cred ... ht-machine
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1267 PostWysłany: 25 Paź 2020 01:08 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 34
Czy ktoś miał problem z aktywacja nowej karty blue ? Aktywowałem w apce, ale przy próbie płatności z pinem, odrzuca transakcje. Próbowałem w różnych miejscach. Kontaktowałem się z supportem, coś niby odblokowali, ale nadal nie działa. Mam podpiętą debetowkę Visa z PKO i revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1268 PostWysłany: 25 Paź 2020 12:36 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@riot.sdc
Miałem / mam. Kupiłem na próbę dwa razy za 50 ce z powodzeniem , po czym nie mogłem już nic kupić . Po drugim mailu przysłali mi link do weryfikacji dokumentu i zdjęcia selfie i tak czekam .
Próbowałeś kupić coś online?

Dopis -
Odkryłem że mogę używać karty po kilku zawiadomieniach promocyjnych z app.
tylko Twisto nie chce się zgrać.
Nie zawiadomili żadnym mailem że weryfikacja zrobiona.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.


Ostatnio edytowany przez Abcn 04 Gru 2020 22:11, edytowano w sumie 2 razy
Dopis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1269 PostWysłany: 25 Paź 2020 16:15 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Mam do Was pytanie.

Zrobiłem transakcję kartą Curve w EUR. Przeliczyło mi i pobrało pieniądze w złotówkach z mojej kredytówki.
Chcę zrobić "Go back in Time", ale z mojej karty debetowej w EUR.

Teraz pytanie, czy Curve pobierze mi z karty debetowej w EUR, kwotę w złotówkach, czy w euro?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1270 PostWysłany: 25 Paź 2020 16:17 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Sprawdź czy w debetowce rozliczanej w EUR dodanej do Curve masz ustawioną walutę rozliczeniową EUR. Wtedy pobierze Ci w EUR, a na kredytówkę wróci PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dobrymurzyn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#1271 PostWysłany: 25 Paź 2020 16:19 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Dzięki.
Jak to zadziała, to oszczędze około 60 zł na spreadzie/opłatach.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez dobrymurzyn 25 Paź 2020 16:22, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1272 PostWysłany: 25 Paź 2020 16:19 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Też tak robiłem przy większych zakupach ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dobrymurzyn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#1273 PostWysłany: 25 Paź 2020 16:22 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Swoją drogą nie wiedziałem że w bezpłatnym planie Curve jest limit 500 GBP miesięcznie, powyżej tej kwoty pobierana jest opłata 2% za wymianę waluty.

Okrajado nas :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1274 PostWysłany: 25 Paź 2020 16:24 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Tak, jest limit, ale zawsze można zrobić właśnie GBIT i uratować sytuację ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dobrymurzyn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#1275 PostWysłany: 25 Paź 2020 17:16 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 34
Abcn napisał(a):
Próbowałeś kupić coś online?
Nie próbowałem jeszcze płacić online
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1276 PostWysłany: 26 Paź 2020 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
Curve reaguje na brexit. Fintech właśnie dostał licencję od Banku Litwy.
https://www.cashless.pl/8772-curve-licencja-litwa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1277 PostWysłany: 29 Paź 2020 18:41 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Hej, no to i mnie spotkała przygoda z Curve. Pod Crurve podpięta kredytówka BGŻ BNP Paribas. Wypłata gotówki w bankomacie Euronet, już nie raz z tego konkretnego wypłacałem. Bankomat pokazuje że brak środków na koncie. Oczywiście środki były. BGŻ blokuje kasę, po ponad 24h kwota ma status zablokowany. Na Curve transakcja ma status Pending. Złożyłem telefonicznie reklamację do BGŻ, dziś oddzwonili że ją odrzucają, ale gość na infolinie w ogóle niekompetentny. Do Curve też napisałem, ale na razie żadnej informacji od nich. To było wczoraj popołudniu więc dopiero 1 doba minęła. Rozmawiałem z infolinią Euronetu, podałem parę cyfr z karty i oni te transakcję widzą jako niewypłaconą właśnie ze względu na informacje że brak środków.

Czy to Curve powinno mi zwrócić środki? Ile czekaliście na odpowiedź reklamacyjną od nich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#1278 PostWysłany: 29 Paź 2020 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@xemi
spokojnie, takie rzeczy się zdarzają i to nie tylko w Curve. Kasa wróci jak nie za dzień, to za miesiąc-ale wróci.
Zapomnij o temacie i zajrzyj na konto za jakiś czas. Wszystko będzie ok.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 29 Paź 2020 20:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#1279 PostWysłany: 29 Paź 2020 19:06 

Rejestracja: 30 Sie 2013
Posty: 53
Z BNP i niekompetencją doradców miałem okazję się przekonać nie raz. Ja bym napisał o status transakcji do Euronetu i to wysłał jako reklamację do BNP na email.
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#1280 PostWysłany: 29 Paź 2020 19:16 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Z jednej strony jestem spokojny bo wiem że Euronet ma potwierdzenie że środki nie zostały wypłacone, z drugiej nie wiem jak Curve na to zareaguje. BGŻ się wypiął na cała sytuację. Dla nich ta transakcja to zakup od firmy Curve a nie wypłata w bankomacie. No ale ten zakup nie został zrealizowany, jak by nie patrzeć! To było 950 zł więc jednak bym wolał aby to wróciło mi szybko na konto. Nie zbankrutuje bez tego, ale trochę mnie to stresuje. W Euronecie mi powiedzieli że oni mi takiego potwierdzenia transakcji nie dadzą, że to bank się musi z nimi skontaktować. W sumie jestem trochę zdenerwowany ale liczę że Curve ogarnie sprawę i zwróci środki.
Do BGŻ dla zasady złożyłem jeszcze jedną reklamację, tym razem przez formularz na www a nie przez telefon.
No nic, pozostaje mi czekać. Dzięki za odpowiedzi! Będę pisał jak się sprawa potoczy. Stresuje się ale jestem dobrej myśli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2729 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 137  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group