Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1877 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: CPK
#21 PostWysłany: 31 Sty 2020 21:23 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Nie wiem, czy jest tu sens cokolwiek pisać. Temat 100% polityczny więc zaraz będzie wycinanka, ale dobrze, poudawajmy, że rzecz się dzieje na Księżycu ;) Zawsze byłem sceptyczny co do takiej gigantomanii. Ale niedawno pierwszy raz (wstyd przyznać) usłyszałem wywiad, jak CPL był planowany. Mianowicie gros kasy miało pójść na budowę linii szybkiej kolei, która miała w ciągu 1-2h dowozić na lotnisko pasażerów z większych miast w Polsce. To była podstawa tego konceptu. Dlatego m.in. projekt odłożono, koszty byłyby ogromne, a bez sieci kolejowej projekt uznano za nonsens. Jak to teraz najdelikatniej i apolitycznie napisać, że kolejna ekipa stwierdziła, że bez szybkiej kolei da się jednak zbudować mega lotnisko w polu? Przyjmijmy, że mają lepszych specjalistów, jak z linka kolegi @becek ?
Podobne rozwiązania istnieją. Ładnych parę lat temu wylatywałem z Kuala Lumpur, raczej nic się nie zmieniło. Lotnisko 70 km od miasta, o ile pamiętam, dojazd pociągiem był dość drogi, ale wyglądało to tak, że bagaż odprawiliśmy na dworcu w centrum KL (proste i genialne, prawda?). Ledwie się rozsiedliśmy, stwierdziliśmy że jakoś nie czuć prędkości (noc), a już trzeba było wysiadać. Podróż trwała 30 minut? W każdym razie odczucie było, że migusiem, komfortowo, bez targania bagażu i z centrum miasta. Wrażenie, jakby lotnisko było w mieście, nie 70 km poza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
 Temat postu: Re: CPK
#22 PostWysłany: 31 Sty 2020 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ja trzymam kciuki za CPL. Kupię kawałek ziemi, postawię motel, zarobię na turystach i ofiarach anulowań/overbookingu. I wreszcie będę miał bezpośredni lot do Sao Paulo :) Niech budują!
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Sty 2020 21:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK CPK
#23 PostWysłany: 31 Sty 2020 22:12 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
becek napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25651344,zawrotna-kariera-radnej-pis-pracowala-w-nbp-teraz-w-cpk-zarabia.html#a=351&c=160&s=BoxNewsImg1
jak na firme w powijakach to zarobki maja słuszne
właściwie to się powinni modlić żeby nigdy ten port nie powstał
byle do emerytury z takimi zarobkami


Z ciekawości spojrzałem dzisiaj na 5-osobowy skład Zarządu CPK. Patrząc na biogramy, wyszło mi, że tylko jeden z nich miał doświadczenie związane z lotnictwem czy portami lotniczymi. Niestety ten jeden z końcem roku zmarł.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#24 PostWysłany: 01 Lut 2020 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@Grzegorz40 a po co im doświadczenie? Mają kilka lat żeby zrozumieć o co w tym chodzi. Teraz najważniejsze żeby kasa się zgadzała. Słynny Pan M. Poszedł na wysokie stanowisko prosto z apteki więc jak widać wiedza i doswiadczenie nie są najważniejsze.
Zbudujemy CPK, zbudujemy elektrownię atomową, zrobimy przekop Mierzei Wiślanej i będziemy potęgą światową, która na dodatek będzie samowystarczalna.
Z CPK będziemy latać do każdego miejsca na świecie tylko samolotami Lotu, który będzie największym przewoźnikiem na świecie (do otwarcia CPK skupimy jeszcze kilka linii żeby jeszcze bardziej pokazać jak jesteśmy mocni)
Oczywiście przewidywanie 100 mln pasażerów, które ma się przewijać przez CPK to będą tylko Polacy, którzy będą żyć w takim dobrobycie, że będą sobie pozwalać na wakacje conajmiej 3 razy w roku, a i do każdego większego miasta w Polsce będą latać samolotem bo w czasach dobrobytu każde większe miasto otworzy swoje lotnisko ;)
I w ten sposób staniemy się samowystarczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#25 PostWysłany: 01 Lut 2020 09:35 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
@Grzegorz40
Obecnie liczą się inne cechy członków zarządu czy innych prezesów niż wiedza i doświadczenie. Ba, powiedziałbym nawet, że może to być przeszkodą w sprawowaniu stanowiska. A w ogóle, to jesteś niesprawiedliwy w swojej ocenie. Każdy z członków i członkiń (żeby być poprawnym politycznie) jak przypuszczam leciał gdzieś samolotem to i na lotnisku był, doświadczenie więc ma. Wszystkie informacje znajdzie się teraz w googlach, obce języki wrzuci do translatora... no dobra, przesadziłem, jakie obce języki? :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#26 PostWysłany: 22 Kwi 2020 18:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11321
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Powrót dyskusji zapewne nieunikniony. 8-)
22.04 "W kilku zdaniach Morawiecki potwierdził, że realizowany będzie model zintegrowanego węzła transportowego lotniczo – kolejowo – drogowego. Jego sercem będzie ogromny port lotniczy, zdolny do obsługi najpierw 45, a potem 100 milionów pasażerów. Premier nie wspomniał o jakimkolwiek poważnym opóźnieniu daty realizacji, czyli nadal obowiązuje rok 2027."
za pasazer.com całość tutaj https://www.pasazer.com/news/43816/proj ... l,nas.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#27 PostWysłany: 23 Kwi 2020 17:08 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Jak koronawirus pomoże przetrwać np. Horale za niezłą kasę :
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... oxWyboImg3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#28 PostWysłany: 23 Kwi 2020 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Ciekawe, czy członkowie zarządu CPK, p. Horała, czy prezes LO, znajdą czas na zapoznanie się z tym:

https://www.pasazer.com/mobi/news/43815 ... dalej.html

Co ja piszę... Ważniejsze, czy jest nadzieja, że przeczyta to ktoś z ich szeroko rozumianych zwierzchników? Bo ci pierwsi, jako bezpośrednio zainteresowani, nawet jeśli przeczytają, to byłoby wielce zaskakujące, gdyby chcieli wnioski z tego artykułu zastosować w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#29 PostWysłany: 30 Kwi 2020 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Odpowiadam na zadane przez siebie pytanie tym oto dużym wywiadem Rzeczpospolitej z M. Horałą, głównie o CPK:

https://www.rp.pl/Wywiady/304299832-Mar ... trwac.html

Uff, jestem uspokojony. Wszystko będzie git!
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#30 PostWysłany: 30 Kwi 2020 08:07 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Czasem ktoś jest trupem, tylko jeszcze o tym nie wie :roll: . Jedyny sens podtrzymywania projektu CPK jaki widzę w tej chwili, to propagandowo-polityczny, jak wiadomo szkoda klawiatury, żeby to tu ciągnąć.
Ps. To nie ja wszystko upolityczniam, są w tym lepsi, wystarczy włączyć tv :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#31 PostWysłany: 30 Kwi 2020 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Niestety sens tej inwestycji w tym momencie jest żaden. Zwłaszcza patrząc na założenia ile ten port miałby obsługiwać pasażerów co dla mnie było liczbą nierealną nawet gdyby nie było obecnej sytuacji.
No, ale póki pewne rzeczy się nie zmienią szanowny zarząd CPK dalej będzie pobierał kosmiczne wynagrodzenia nie wiadomo za co i po co. Dalej również będą szli w kierunku uwalenia lotniska w Modlinie i próby rozwoju Radomia....Totalna paranoja, która niestety będzie kosztowała mnóstwo kasy wywalonej w błoto.
Oczywiście jak rozmawia się o tym ze zwolennikami obecnej władzy to do nich argumenty w ogóle nie trafiają. Ostatnio próbowałem wytłumaczyć to znajomemu, że jest kryzys i te lotnisko nie ma sensu to jego argument był taki "ale lotnisko otworzą za 4-5 lat i wtedy kryzysu już nie będzie i wszyscy będą stąd latać", brak słów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#32 PostWysłany: 30 Kwi 2020 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
Żeby zachować pewien balans, trzeba przyznać - nawiązując do ulubionej tutejszej paremii o tym, co mówią rabini - że cholera wie... Może faktycznie za ileś lat będzie ruch taki, że głową mała. Tylko, że inwestowanie (naszych) miliardów w oparciu o taki fundament, to prawdziwa ruletka.
No tak, tylko że ci, którzy w nią grają, nic na tym nie tracą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#33 PostWysłany: 30 Kwi 2020 09:13 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Legion1 napisał(a):
Oczywiście jak rozmawia się o tym ze zwolennikami obecnej władzy to do nich argumenty w ogóle nie trafiają. Ostatnio próbowałem wytłumaczyć to znajomemu, że jest kryzys i te lotnisko nie ma sensu .


Ciekawa teoria.
A ja coś tam czytałem, że zwłaszcza w czasach kryzysu, duże inwestycje publiczne, powodują ograniczenie jego skutków. Np budowa autostrad w Niemczech [ tak tutaj stawianych za wzór do naśladowania] w latach 30-tych, Ogromne środki publiczne pompowane w USA czy innych krajach obecnie.
Skoro inwestycje prywatne i firm hamują w niepewnych czasach, to państwo wręcz powinno ładować ile się da w inwestycje.
Tak to działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
seth11 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#34 PostWysłany: 30 Kwi 2020 09:19 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Tyle, że tych miliardów teraz zwyczajnie nie ma 8-) .
Inwestycje publiczne owszem mają sens, ale pod warunkiem że są jednak sensowne. Wyrzucenie pieniędzy na lotnisko, które przez wiele następnych lat będzie jedynie generować kolejne koszty to nie jest sposób na wychodzenie z kryzysu. To tak nie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#35 PostWysłany: 30 Kwi 2020 09:29 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Twierdzisz, że te lotnisko będzie nieopłacalne ?
Inni jednak twierdzą, że będzie opłacalne.
A skąd kasa ?

Tej jest pod dostatkiem. Żeby dojść do maksymalnego limitu zadłużenia konstytucyjnego ,60 % PKB, państwo ma jeszcze przestrzeń na 250 -300 miliardów PLN.

https://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/304069885-Na-jaka-tarcze-stac-polskie-finanse-publiczne.html

Dodam tylko , że już obecnie Włochy mają zadłużenie na 130 % PKB, a Grecja zbliża się do 200 %.

W obecnej sytuacji nie ma co rozmyślać. Jechać po całości, żeby utrzymać zatrudnienie i koniunkturę. Budować, drogi , przekopy, tunele i co tylko jest potrzebne, a możliwe do realizacji natychmiast.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#36 PostWysłany: 30 Kwi 2020 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
A Ty zdajesz sobie sprawę, że utrzymanie infrastruktury kosztuje?
Lepiej zainwestować w dobrą edukację - mniej kosztuje, daje zyski zamiast kosztów.
Ludzie myślący i rozumiejący świat to naprawdę dobre aktywo.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#37 PostWysłany: 30 Kwi 2020 09:38 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Czyli mam jeździć po dziurawych drogach, ale za to będę miał wykształconych ludzi wokół siebie. :D

Co ma piernik do wiatraka ?
Kto komu w Polsce zabrania się uczyć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#38 PostWysłany: 30 Kwi 2020 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
No właśnie - miałem najwyrażniej rację.
Czy ja napisałem żeby robić dziury w drogach?

p.s - teraz to zaniedbane przez kilkadziesiąt lat inwestycje hydrologiczne a nie CPK i nowe drogi są potrzebne. Nietrudno to zauważyć. Tylko te inwestycje też trzeba przemyśleć i nie budować największej na świecie tamy, żeby móc się pokazać na jej tle (bo to byłoby zrealizowane kiedy już wody w rzece dawno nie będzie)


Ostatnio edytowany przez pabien, 30 Kwi 2020 09:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#39 PostWysłany: 30 Kwi 2020 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
pazur napisał(a):
Czyli mam jeździć po dziurawych drogach, ale za to będę miał wykształconych ludzi wokół siebie. :D

Co ma piernik do wiatraka ?
Kto komu w Polsce zabrania się uczyć ?


Zabraniać nikt nie zabrania, ale obecny system szkolny skutecznie utrudnia i uniemożliwia naukę. Ale w OT od OT wchodzić nie będę.

A co do CPK jako inwestycji publicznej - jeśli zacznie się zwracać po 20 latach i będzie przynosiło dochody przez kolejne lat 50, to znaczy że ma sens. Uwalenie go tylko dlatego, że perspektywa lat 10 jest niepewna - to krótkowzroczność.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#40 PostWysłany: 30 Kwi 2020 09:54 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
pazur napisał(a):
Twierdzisz, że te lotnisko będzie nieopłacalne ?
Inni jednak twierdzą, że będzie opłacalne.
A skąd kasa ?
Tej jest pod dostatkiem. Żeby dojść do maksymalnego limitu zadłużenia konstytucyjnego ,60 % PKB, państwo ma jeszcze przestrzeń na 250 -300 miliardów PLN...

Tak.
Pokaż tych innych, poza biorącymi pieniądze z tego projektu. Problem polega na tym, że nikt nie przedstawił miarodajnych, niezależnych analiz, koncentrując się na propagandowych hasłach. Zresztą obecna sytuacja mocno koryguje wszelkie wcześniejsze analizy ruchu lotniczego.
Ekonomiczna ignorancja. Nie mamy euro i raczej mieć nie będziemy w najbliższych paru latach ale złotego, którego kurs jest płynny. Dług trzeba spłacać, a koszt obsługi musi udźwignąć budżet. Jeśli ten koszt przekroczy pewien próg, co proponujesz, państwo zbankrutuje bo nie będzie środków na nic, poza obsługą długu, którego koszty w pewnym momencie skokowo się zwiększą (m.in. z powodu osłabienia waluty). Już to przerabialiśmy na przełomie lat 70. i 80. Ekonomia to ciekawa nauka, ogłoszenie jej śmierci było przedwczesne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1877 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 4fly oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group