Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 23 Lis 2020 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
To nie jest test na przeciwciała tylko test antygenowy.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
#522 PostWysłany: 23 Lis 2020 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
W przypadku, gdy podróżni nie mają przy sobie testu, zostaną ukarani grzywną w wysokości do 6000 euro i będą musieli sami przystąpić do testu na lotnisku, gdzie uzyskają wynik w ciągu około godziny.
Wynik może być w formie papierowej lub elektronicznej.
Dalej trwają negocjacje z Madrytem w kwestii testów antygenowych
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 23 Lis 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
No właśnie. Można sobie wyobrazić niektóre "wyniki" pokazywane na smartfonach.
Coś wiadomo, kiedy można spodziewać się jakichś wyników tych negocjacji z rządem krajowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 23 Lis 2020 17:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Hiszpańskie media znowu piszą, że coś ustalili i że niby przyzwolenie na testy antygenowe może wejść w życie na początku grudnia https://www.eldiario.es/canariasahora/t ... 53369.html
Muszę przyznać, że przełożenie wylotu z 18 na 28 listopada najprawdopodobniej okaże się dość kosztowną operacją ;) Ale po tym, co premier nagadał w weekend, stwierdziłem, że trzeba lecieć, póki pozwalają 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#525 PostWysłany: 23 Lis 2020 20:08 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
A czy jest gdzieś wzór tego oświadczenia o wyniku negatywnym? Czy godzina musi być na nim widoczna? Nie chciałabym zrobić testu za +-500 PLN i otrzymać nieprawidłowe wg rządu Hiszpanii oświadczenie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 23 Lis 2020 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
"Zaświadczenie w formie papierowej lub cyfrowej (w języku hiszpańskim i/lub angielskim) musi zawierać: datę i godzinę badania, dane osobowe pacjenta oraz numer dokumentu (wskazany w formularzu sanitarnym), oznaczenie i dane kontaktowe do ośrodka medycznego wykonującego test oraz wskazanie negatywnego wyniku."
Góra
 Profil Relacje PM off
Panna Anna uważa post za pomocny.
 
      
#527 PostWysłany: 23 Lis 2020 20:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Nie ma co się obawiać - na wynikach testów zawsze jest data i godzina pobrania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 23 Lis 2020 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
To wygląda, że od 2 grudnia wrócą antygenowe https://www.canarianweekly.com/posts/an ... BNYotxCrvc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#529 PostWysłany: 23 Lis 2020 21:25 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
Kashpir napisał(a):
Nie ma co się obawiać - na wynikach testów zawsze jest data i godzina pobrania.


Właśnie nie. Dziś w poszukiwaniu tańszej opcji niż popularne pińcet trafiłam na info, że nie podają godziny tylko dzień w którym test został wykonany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#530 PostWysłany: 23 Lis 2020 21:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
To prosimy o ostrzeżenie, co to za laboratorium.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 23 Lis 2020 21:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22489
@Kashpir Gyncentrum nie podaje godzin w angielskim potwierdzeniu, tylko datę badania
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#532 PostWysłany: 23 Lis 2020 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Czyli można się odbić??hmm, to do weryfikacji... bo chciałam u nich robić

Aaaa dobra, chyba nie będę musiała :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 23 Lis 2020 22:08 

Siemka. Ostatnio na Lanzarote 15 listopada w sieciowce Barcelo powiedzieli ,że mnie nie ulokują jak im nie wyślę na ich recepcyjnego maila kopii testu. Powiedzieli,że muszą go dołączyć do mojej faktury i check inu w razie kontroli. Ja upierałem się,że cyfrowy obraz testu wg prawa jest ok . Mimo wszystko się upierali. Musiałem im wysłać i momentalnie Pani wydrukowała.
Góra
 PM off  
      
#534 PostWysłany: 23 Lis 2020 22:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Akna napisał(a):
To wygląda, że od 2 grudnia wrócą antygenowe https://www.canarianweekly.com/posts/an ... BNYotxCrvc

Coś czuje że nie tylko losy mojego sylwestra się ważą :)

Swoją drogą niezły cyrk, całe wakacje bez testu, potem antygenowy (chyba że jesteś mieszkańcem lub jedziesz do rodziny, to wtedy nie), teraz PCR żeby zaraz wrócić do antygenowych :roll: Hiszpanie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#535 PostWysłany: 23 Lis 2020 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
klapio napisał(a):
Swoją drogą niezły cyrk, całe wakacje bez testu, potem antygenowy (chyba że jesteś mieszkańcem lub jedziesz do rodziny, to wtedy nie), teraz PCR żeby zaraz wrócić do antygenowych :roll: Hiszpanie :D

Hiszpanie sami się zakiwali... Na wiosnę zapewne zrezygnują z jakichkolwiek testów jak policzą ile stracą.
Zeus napisał(a):
@Kashpir Gyncentrum nie podaje godzin w angielskim potwierdzeniu, tylko datę badania

Potwierdzam.
Jednak zawsze można dołączyć do tego kopię polskiego badania, gdzie data i dokładna godzina są.
Albo po prostu do nich napisać i poprosić o zamieszczenie godziny - jest z nimi kontakt mejlowy nawet o 21:30 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#536 PostWysłany: 23 Lis 2020 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Mój sylwester też sie wyważa i co chwilę jest w domu nowy komunikat typu "chyba lecimy" lub "chyba nie lecimy".
Loty już skasowane kilkukrotnie, przełożone, jednego dolotu teraz znowu brakuje i nie bardzo widze alternatywę do zaakceptowania.
Uwielbiam planować z wyprzedzeniem i dopracowywać detale, teraz przestawiając te loty od miesięcy czuję się jak nałogowy gracz w podróżniczym kasynie, co to nie odejdzie od stołu, jak wszystkiego nie przepuści ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#537 PostWysłany: 23 Lis 2020 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Biorąc pod uwagę wpływ covidu na sytuację cenową na miejscu, dostępność cenowa hoteli i aut do wypożyczenia to na pierwszą połowę grudnia lepiej wybrać Teneryfę czy Gran Canarię?
Byłem raz tylko na GC. Teneryfa będzie podobna, czy lepiej wracać na GC?
Pogodowo to się czymś różnią? Wydaje mi się, że na obydwu jest podobnie - na południu ciepło, na północy małe opady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 24 Lis 2020 00:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
jobi napisał(a):
Uwielbiam planować z wyprzedzeniem i dopracowywać detale, teraz przestawiając te loty od miesięcy czuję się jak nałogowy gracz w podróżniczym kasynie, co to nie odejdzie od stołu, jak wszystkiego nie przepuści ;-)

Ja ma bilet na sobotę, test w czwartek rano, nocleg z opcją anulowania do piątku - pierwszy raz na Kanary, a jeszcze nie wziąłem przewodnika do ręki, żeby wszystkiego nie zapeszyć ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 24 Lis 2020 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Kashpir na ile lecisz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 24 Lis 2020 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@rdw
Skoro nie byłeś na Tene to leć na nią.
IMO Teneryfa jest dużo ładniejsza i bardziej różnorodna od GC.
Koszty i pogoda - wyjdą podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group