Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lis 2016 15:17 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ale kto to mówił o oryginałach. Przeczytaj dokładnie. Chodziło tylko o jakość materiału. A oczy każdy ma i widzi co kupuje.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#22 PostWysłany: 01 Lis 2016 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Bo dobry "oryginal replica" Rolex kosztuje 250-400 eur. Nie trzeba od razu kupować najtańszego badziewia ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 01 Lis 2016 20:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
A po co w ogóle kupować taką podróbę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 01 Lis 2016 20:38 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Żebyś w warszawce do klubów za darmo wchodził.

A na poważnie. Znam masę ludzi na wysokim szczeblu co oryginał w sejfie dobra podróba na ręce. Szkoda żebym inwestycja była używana.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 01 Lis 2016 20:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Pytałem poważnie, a Ty kpisz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Lis 2016 00:26 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Doczu napisał(a):
I czego ma to dowieść ? Że Turcy sprzedają oryginały ? Please !
Nie piszcie proszę "oryginalne raybany za 5euro" czy Rolexy po 10 bo jeszcze ktoś naprawdę się nabierze..

ej no doczu, ten tekst o raybanach za 5 euro to oczywiscie zart, mam nadzieje ze nikt tego nie wzial na powaznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Lis 2016 00:27 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Druga czesc była odpowiedzią na 100% poważna.
@‌boots‌
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Lis 2016 08:45 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
gruby_inversia napisał(a):
A na poważnie. Znam masę ludzi na wysokim szczeblu co oryginał w sejfie dobra podróba na ręce. Szkoda żebym inwestycja była używana.

Dokładnie. Tez zdarzyło mi się spotkać takie osoby.
Zupełnie tego nie rozumiem. Wolę tańszy zegarek, który mnie cieszy na co dzień/od święta, ale oryginalny, niż "replika" na nadgarstku a oryginał w sejfie. Stac mnie na oryginał, to nosze oryginał. Nie dla każdego jest Patek czy Rolex. Stac mnie na Seiko to nosze Seiko.
Co zaś do tureckich podrób to serio spotykałem osoby, które były przekonane że kupiły oryginał Aviatorów Ray Bana, bo zapłacili 5 czy 10 euro drożej niż na straganie przy wejściu na plażę :)
Aaaa a co do tego co warto z Turcji jeszcze kupić, to nie widziałem by były słodycze z naturalnych soków/melasy winogronowego czy granatowego. Takie naturalne żelki. Bardzo smaczne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Lis 2016 16:33 

Rejestracja: 30 Paź 2016
Posty: 4
Trochę w drugą stronę , do Turcji zawieście nasze ale Wedlowskie "Ptasie Mleczko" , zbijają się za nim i nie potrafią podrobić .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Lis 2016 16:38 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Ooo tak. Wedlowskie "Ptasie mleczko" robi tam furorę i do dziś pluję sobie w brodę, że nie zabrałem tegoż dla jednej rezydentki :) Do dziś mam minusa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Cze 2017 06:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ogólnie Turcja zaskoczyła mnie pozytywnie na maksa.
Tyle przypraw, słodkości, cudownych smaków. Sok pomarańczowy świeżo wyciskany nigdzie nie smakował lepiej.
My przywieźliśmy chałwę, baklawe, herbaty, mnóstwo słodyczy. Żona też kupiła sobie piękny obrus ręcznie wyszywany.
Załącznik:
herbata.jpeg
herbata.jpeg [ 85.55 KiB | Obejrzany 13394 razy ]

Załącznik:
suszone owoce.jpeg
suszone owoce.jpeg [ 67.43 KiB | Obejrzany 13394 razy ]

Załącznik:
Lokum.jpeg
Lokum.jpeg [ 82.34 KiB | Obejrzany 13394 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 14 Wrz 2018 07:56 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 18
Zbanowany
Osobiście nie przepadam za ich słodyczami ale faktycznie warto jest je przywieźć aby inni popróbowali.

Oprócz tego polecam:
sok z granatu
srebrną biżuterię
ręcznie malowaną ceramikę
oraz coś do ubrania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Wrz 2018 03:53 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Lesandra napisał(a):
Osobiście nie przepadam za ich słodyczami ale faktycznie warto jest je przywieźć aby inni popróbowali.

Oprócz tego polecam:
...
srebrną biżuterię
...

Z tą "srebrną" biżuterią to bym uważał. Najcześciej jest to stop metali nie mający nic wspólnego z prawdziwym srebrem tzw. Alpaka. Warto wzmóc czujność, przy zakupie takich rzeczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Sty 2020 17:42 

Rejestracja: 17 Sty 2020
Posty: 10
Czy ktoś się orientuje czy można przewieźć w bagażu podręcznym Sishe do UE? I ewentualnie ile tytoniu na jedną osobę mógłbym wziąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
jak się zmieści, to tak
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
polecam lot z bp, wtedy można fajkę zabrać bez problemu,
sam dawno nie byłem,(kiedyś mój ulubiony kraj, ale szef :( ), ale ostatnim razem przywiozłem z 5 kg granatów kupionych od dziadka, prosto z ogródka, sok był obłędny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:54 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Teraz owocow do UE oficjalnie juz nie przywieziesz?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
A ja sugeruję wpaść na jakiś bazar i kupić paprykę (jak lubisz - ostrą). Oni zapakują próżniowo w woreczek. Tego nie kupisz w Polsce, jest świetna! Ja zawsze pół kilo, kilogram kupuję. No i jeszcze możesz kupić herbatę (jak lubisz, jabłkową, naturalną).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Jeżeli kogoś nie lubicie to możecie mu przywieźć Şalgam - sok ze sfermentowanej czarnej marchwi. Kupiłem sobie na stacji benzynowej, wiedziałem, że to coś dziwnego, nie wiedziałem, że to znany lokalny napój (w Adanie), wiedziałem że będzie niedobry jak zobaczyłem szyderczy uśmiech sprzedawcy :) Już sam zapach odrzuca, w smaku niewiele lepiej. Ma słony i intensywny smak, nieco przypomina sok z kiszonych ogórków, a wygląda jak sok z buraków.

No i może turkę do kawy (miedziany tygielek)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 04 Sty 2022 12:11 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
A ja mam inne zdanie, a zdjęcia tu zamieszczone wprawiły mnie w hmmmm.

Z Turcji - moim zdaniem - warto przywieźć to, co kupisz w supermarkecie. Polecam Migros, jest ciut droższy, niż te najtańsze, ale ma niezły wybór towarów. Co ważne, kupując tam masz gwarancję, że produkt zgadza się z tym, co pisze na opakowaniu. Ja polecam na prezenty komplet szklanek tulipanków ze spodkami. Są zapakowane w grubą tekturę i mamy gwarancję, że dojadą całe. Jakośc szkła też jest lepsza niż tych z bazarku.

Dodatkowo warto przywieźć z tyrcji herbatę. I tutaj też polecam tylko jedną firmę - Doğuş. Z ziołowych można zwrócić uwagę na dogadan, ale dla mnie bezwzglęcnie najlepsze robi wasnie Doğuş.

I absolutnie żadnych przypraw z bazarku. Po pierwsze, nie masz gwarancji, że pies na lotnisku nie zaszczeka przy twojej walizce, bo akurat poczuł znany mu zapach. Po drugie, teoretycznie to najwyższej klasy przyprawy, w praktyce może to być nawet suszona kocia kupa. Po trzecie - na tych pryzmach, w tych pojemnikach, w tym klimacie wszystko może zapleśnieć, zostać zaatakowane przez różne choroby, czy chociażby zwietrzeć. Ludzie myślcie, czy przyprawy mozna tak traktować, jak traktują je bazarowi sprzedawcy.

Oczywście, że herbata, którą zostałeś poczęstowany, to inna herbata, niż ta, którą on ci wciska, którą od niego kupujesz.

A co do odzieży z bazarów - no cóż. Jeśli chcesz, żeby nici kąpielówek puściły ci od chloru w basenie, to kupuj. Przecież przy pierwszym praniu będziesz musiał czyścić filtr pralki, taka tego jakość. No i na pierwszy rzut oka widać, ile to ma wspólnego z oryginałem. Chcesz się ośmieszać - proszę bardzo, twój problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group