Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Armenia wymiana waluty
#1 PostWysłany: 18 Maj 2018 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Jaką twardą walutę wziąć do Armenii?
Pewnie warto i € i $ ale która ma lepszy przelicznik?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#2 PostWysłany: 18 Maj 2018 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Armenia to cywilizowany kraj, nawet bardzo. Nie bierz gotówki (poza rezerwą typu 50 Euro) i posługuj się kartami płatniczymi. Bankomaty też tam są i to sporo.
Wybacz, ale twój post przepełnił czarę goryczy i muszę pomarudzić.
Tutaj wymiana-walut-gdzie-kupic-byn,1492,114772 rozkminiają, podobny problem w sprawie Białorusi. Niedługo za granicę będziemy jeździć ze sztabkami złota a do Ameryki z paciorkami.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Maj 2018 12:05 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Nie ma co marudzić na takie pytania - niektóre kraje są bardziej zorientowane na USD, inne na EUR i różnice w marży kantorowej pomiędzy tymi walutami mogą być istotne. Np. w Chinach biorąc EUR jest się średnio o 2-3% do tyłu w porównaniu z USD.
W Armenii byłem kilkanaście lat temu i wtedy było obojętne, czy brać USD czy EUR. Nawet we wsiach, w których nie było kantoru, chętnie wymieniali trochę EUR po przyzwoitym kursie w zwykłym sklepie spożywczym. Warto było mieć kilkadziesiąt USD w drobnych banknotach, bo czasem za nieoficjalny transport płaciło się w USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Maj 2018 14:02 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Tu są kursy z kantoru z jednego supermarketu SAS w Erywaniu. https://www.facebook.com/kurs24
Kurs na dziś 1 EUR = 569 AMD, 1 USD = 483 AMD
W tamtym roku w Erywaniu wymienialiśmy walutę w kantorach właśnie w tych marketach SAS - dobre kursy i bez prowizji.

Jak widać po kursach, w zasadzie nie ma różnicy czy USD czy EUR, ale miałem wrażenie, że jak się rozmawiało o cenach (np. przejazdów), to te podawane w EUR były "bardziej zaokrąglane w górę" niż te podawane w USD.
My mieliśmy ze sobą dolary. Warto zwrócić przy USD uwagę na banknoty, żeby nie były za stare (stare mają "małe" głowy), bo np. w Gruzji nie chcieli tych z małymi głowami przyjmować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Gru 2019 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ci co chcą zabrać walutę do Armenii to bez problemu wymienią i EURO i DOLARY. W stolicy kursy były prawie wszędzie takie same. Spałem w Ibisie, i obok na deptaku wiodącym do Opery jest kilka kantorów, a jak te były zamknięte z rana, to od 9 był otwarty ARARATBANK.

Na lotnisku bez problemu Revolutem wybrałem bez prowizji z HSBC pierwsze Dramy, żeby mieć na bus do centrum (okazało się że można zapłacić kartą). Dwa razy zdarzyło mi się wsadzić kartę do banku ormiańskiego i nie chciało mi zrealizować transakcji. Ale znowu znalazłem w centrum na ul. Nalbandyan bankomat HSBC i wybrałem bez prowizji :) Bankomat HSBC jest także koło stacji metra Yeritasardakan.

Na stacjach benzynowych mimo, iż mają naklejki VISA chcą gotówki. Ale stacji jest tyle że zawsze w promieniu 1km znajdzie się następna gdzie można zapłacić kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Gru 2019 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Dokładnie, pierwszy bankomat na lotnisku i gotówka w kieszeni, lepiej wybrać nieokrągłą kwotę, żeby nie było problemu z wydawaniem reszty np przy zakupie owoców, w sklepach i knajpkach kartą, jedynie drobne na napiwki dla kelnerów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group