Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#41 PostWysłany: 18 Kwi 2020 13:50 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Akurat Cuzco w listopadzie(?) chyba takie sobie pogodowo. Ja nigdy nie bagatelizuję kwestii pogody, bo jak leje po całych dniach to ciężko coś sensownego zaplanować, zwłaszcza jeśli czas ogranicza.
Nie będę oryginalny, nr 1 w Kolumbii to dla mnie Cartagena, klimat miasta trochę trudny do oddania https://portalpodroze.pl/cartagena/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#42 PostWysłany: 18 Kwi 2020 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Tak, mam świadomość pewnego ryzyka pogodowego, ale to będzie początek listopada, więc (o ile tam bym pojechał), powinno być ok :)
W pełni się jednak z Tobą zgadzam, że kwestie pogodowe, to jedna z podstaw planowania. Dlatego też przyglądam się tej listopadowej Argentynie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#43 PostWysłany: 18 Kwi 2020 16:07 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
tropikey napisał(a):
Jeśli jednak okoliczności pozwolą, Argentyna jest na celowniku. I chyba El Calafate prowadzi :)


Zostając przy Argentynie, żeby nie rozmywać tematu, weź też pod uwagę, że w El Calafate nie tak łatwo trafić na dobrą pogodę. Nie żebym zniechęcał, bo przecież wcześniej zachęcałem ;) ale po prostu planując wyjazd miej na uwadze to, że możesz pojechać na 4-5 dni i Fitz Roya nie zobaczyć. Ja przy Perito Moreno miałem kiepską pogodę, ale tam to akurat nie przeszkadza aż tak bardzo, natomiast w okolicach El Chalten na 5 dni Fitz Roy był odkryty przez cztery godziny. Dwa dni były totalnie pochmurne i deszczowe, w jeden chmury rozeszły się całkowicie na jakieś cztery stąd też zdjęcie z poprzedniego posta, a w dwa dni większość gór była odkryta, natomiast sam Fitz Roy zasłonięty, co zabiera dużo uroku tym okolicom. Podobno to i tak było szczęście, więc nie narzekam, wiele osób nie ma nawet tego czterogodzinnego okienka. Oczywiście możesz trafić też na 5 dni pełnego słońca.

Ja uważam, że i tak warto, ale trzeba po prostu uwzględnić to, że im mniej dni, tym mniejsza szansa. No i biorąc pod uwagę osobiste preferencje lepiej zastanowić się czy nie wybrać czegoś, co daje dużo większe szanse na świetną pogodę i zobaczenie wszystkich atrakcji, jak na przykład wymieniona wcześniej Atacama. Ale tak jak pisałem wcześniej, w samej Argentynie ja bym wybierał El Calafate, bo to na pewno absolutny top patagońskich widoków, a widok z Laguny de los Tres jest chyba moim patagońskim numerem jeden. A oprócz El Chalten dochodzi przecież jeszcze Perito Moreno, niesamowite miejsce.

Aha, w Buenos Aires jest knajpa, która nazywa się Santos Manjares. Tamtejsze Lomo to był stek życia :)

PS. Dodałeś posta wyżej akurat jak wysyłałem tego, więc w sumie wstrzeliłem się w temat. Przy czym chcąc odwiedzić Patagonię tak naprawdę zawsze masz loterię, a równie dobrze możesz mieć idealną widoczność przez pełne kilka dni, tak jak miałem ja w Torres del Paine czy Villa Cerro Castillo.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#44 PostWysłany: 19 Sie 2022 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Poprosze o ocene planu podrozy. Termin wyjazdu: styczen 2023, dwoje doroslych i dziewiecioletnia corka, lubiaca trekkingi i przemieszczanie sie.

Pt przylot o 8:05 do Buenos Aires.
Sob Buenos Aires - zwiedzanie
Nd Buenos Aires - zwiedzanie
Pon przelot do El Calafate 5:55 do 9:10; zwiedzanie El Calafate
Wt dzien na lodowcu Perito Moreno
Sr przejazd autobusem poranny do El Chalten 8:00 do 10:40 , El Chalten, zwiedzanie, krotkie trekkingi
Czw - trekking Laguna de los Tres
Pt - trekking Laguna Torre,
Sob - przejazd poranny do El Calafate, 8:00 do 10:20, powrot do Buenos Aires 18:15 do 21:10
Nd przelot do Iguazu 12:10 do 14:00, leniwe popoludnie.
Pon iguazu strona argentynska
Wt iguazu strona brazylijska
Sr wypad na zakupy do Paragwaju, przelot do Buenos Aires 20:45 - 22:35
Czw Buenos Aires - do poludnia zwiedzanie, 18:05 wylot
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#45 PostWysłany: 19 Sie 2022 19:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
strona brazylijska to spacer na 2-4h, nawet z atrakcjami na miejscu, więc nie ma sensu całego dnia na to poświęcać. można połączyć z wyjazdem do PAragwaju. Polecam wycieczkę na tamę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi lubi ten post.
amphi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#46 PostWysłany: 19 Sie 2022 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
@maxima ciekawa uwaga, dziekuje!. Jesli tak duzo czasu nie trzeba w Iguazu to moze bardziej optymalnie bedzie przerobic

Nd przelot do Iguazu 12:10 do 14:00, leniwe popoludnie

na:

Nd przelot do Iguazu 18:25 - 20:15

i sciesnic nieco program w Iguazu, tak jak proponujesz.

W tej sytuacji mielibysmy troche wiecej czasu w Buenos, a na Iguazu AR/BR/PY mielibysmy i tak prawie trzy dni.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#47 PostWysłany: 19 Sie 2022 20:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@amphi tu jest dobre podsumowanie tematu ;)
foz-de-iguazu-igu-dojazd-z-lotniska,692,67961&start=40#p1548600
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#48 PostWysłany: 20 Sie 2022 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@amphi ciekaw jestem jakie zakupy chcesz zrobić w Paragwaju ;)
Ciudad del Este wyglada jak stadion 10 lecia w latach 90. Nie ma rękodzieła, ani IPhonów za pol darmo, raczej marnej jakości podróbki i zasyfione ulice. W tamtej okolicy najfajniejsza jest tama Itaipu do której dojedziesz autobusem z centrum za grosze.
Ale rozumiem Ciebie, u mnie tez wygrała ciekawość i chęć postawienia nogi w nowym kraju.
Jeśli będziesz się nudził w Buenos pamiętaj o Colonia del Sacramento, gdzie szybko i tanio dostaniesz się z Puerto de Frutos.
Ja jednak wykorzystałbym każda wolną chwilę na chłonięcie atmosfery stolicy. Uwielbiam ją.
Mistrzowskie Carne asado + butelka malbeca w knajpie , a na rachunku 30 zł ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#49 PostWysłany: 20 Sie 2022 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
@J.1 rozszyfrowales nas :lol: :lol: Tak, realistycznie patrzac mamy mala szanse zahaczyc o Paragwaj kiedykolwiek w przyszlosci, wiec troche odzywa sie ta ciekawosc ktora zabila kota, troche magia liczb (licznik krajow + 1) :lol:
Ale kto wie, z tymi zakupami to moze akurat? Rzecz w tym, ze bedac w Amerykach staramy sie kupowac jeansy, roznica w cenie w porownaniu do Polski bywa ogromna. Niestety patrze na numbeo i Argentyna jest droga w kategorii Levi's, w Brazylii juz jest lepiej a w Paragwaju juz naprawde fajnie.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#50 PostWysłany: 20 Sie 2022 12:51 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Mistrzowskie Carne asado + butelka malbeca w knajpie , a na rachunku 30 zł

Takie ceny to juz historia ...wszystko astronomicznie idzie w gore ...niemniej dla turysty z zagranicy jest jeszcze stosunkowo tanio kiedy dolar wymienisz w cuevas
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group