Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#21 PostWysłany: 14 Sty 2015 15:37 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Moim zdaniem troche duzo. Ja bym sie skoncentrowal na lini Iguazu - BA - Mendoza - Valpo i okolicach a poludnie zostawil na kolejny wypad - chyba ze stac cie na przemieszczanie sie samolotami wszedzie.

Ja zrobilem troche odwrotnie - samolot do Santiago - tam Valpo, Santiago, autobusem do Mendozy (przez gory - bardzo polecam - widoki niesamowite). Kilka dni w Maipu i wino, wino, wino (moge ci polecic baaardzo fajna i niedroga pousade) i potem nocny autobus do Buenos. Co prawda na ten odcinek mialem mniej niz 15 dni ale czulem niedosyt w niektorych miejscach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#22 PostWysłany: 14 Sty 2015 18:27 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 44
Loty: 75
Kilometry: 126 849
Lataczuk dzięki za odpowiedz.
Jeszcze rozważam opcje Buenos-El Calafate-Punta Areas-Santiago i pózniej autobusem do Mendozy.
Z tego co znalazłem same loty bedą kosztować ok 420usd za osobę. Także do przyjęcia.
Proszę o rady jak zorganizować jakieś wycieczki w El Calafate lub El chalten zrobić to przed wyjazdem czy wszystko na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#23 PostWysłany: 15 Sty 2015 11:19 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jezeli chcesz zrobic tylko Santiago - bez Valpo to w sumie nie polecam - nic az takiego strasznie super tam nie ma zeby robic detour - fajne miasto, warto odwiedzic, ale raczej "po drodze".

Co do wycieczek, ja bym raczej radzil ogarnac temat na miejscu - bedziesz mial lepsze rozeznanie no i mozliwosc negocjacji cen, byc moze spotkacie kogos z kim mozna dzielic koszta itp itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#24 PostWysłany: 18 Sty 2015 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Takie pytanko orientuje się ktoś czy na wyprawę pod Aconcague - chodzi o park u podnóża góry -nie wspinaczkę oczywiście ;) wystarczy jeden dzień z Mendozy. Jakie są opcje transportu z Mendozy jest jakiś transport publiczny czy tylko wycieczki, i jak to wygląda cenowo ? Z góry dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#25 PostWysłany: 26 Mar 2015 20:27 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jezdza tanie autobusy lokalne do Uspallaty, a stamtad to juz niedaleko.
Mozna pewnie tez autobusem, ktory jedzie do Santiago bezposrednio probowac.
Wejscie do parku pod gora jest przy samej drodze. Czas przejazdu ok.2h, wiec do zrobienia w jeden dzien.
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#26 PostWysłany: 11 Paź 2015 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
był ktoś w "naszej Polskiej" Wandzie ? ;) warto ?
zastanawiam się czy nie wyskoczyć z busa w drodze do Puerto Iguzau ( o ile będzie taka opcja) lub cofnąć się tam taxi na pół dni z Puerto Iguazu.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#27 PostWysłany: 11 Paź 2015 11:11 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
W Wandzie nie byłem, ale z autobusu Pto Iguazu - Posadas, mniej więcej w połowie drogi, widziałem na jednej z posesji plakat/banner o charakterze religijnym, w języku polskim. Wygląda na to że jest tam więcej miejscowości, w której obecna jest Polonia i potomkowie emigrantów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#28 PostWysłany: 11 Paź 2015 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
osadnicy z Polski trafiali w różne miejsca w całej prowincji Misiones, więc tych miejscowości faktycznie jest tam więcej.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#29 PostWysłany: 09 Lis 2015 21:15 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 20
marcino123 napisał(a):
osadnicy z Polski trafiali w różne miejsca w całej prowincji Misiones, więc tych miejscowości faktycznie jest tam więcej.

Jest kilka tych miejsc.:) Nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne, ale byłem w kopalni Wandy. Na pół dnia warto podskoczyć. W "kompleksie" znajduje się też park wierzeń Guarani z nagranymi legendami. Jeszcze tego nie zweryfikowałem, ale przewodnik był pewny i niezłomny w swym przekonaniu, że kopalnie założyli Włosi, a Polacy tylko tam harowali.
W trakcie spaceru od głównej trasy trzeba oganiać się od miejscowych dzieciaków, które baaardzo mocno chcą sprzedawać kamienie z kopalni.
Dość blisko znajduje się miasteczko Apostoles założone m.in. przez Polaków. Stamtąd blisko już do fabryki yerba mate Amanda (polski trop) lub Colonia Liebig (to już Corrientes).
W samym Apostoles miejsca dość swojskie. I animozje między Ukraińcami i Polakami żywe od 1920 r. ...
W San Martin de los Andes - chocolateria Mamusia. Warto zobaczyć, ale zakupy zrobić gdzie indziej - smak podobny, a ceny połowę niższe.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#30 PostWysłany: 07 Wrz 2018 04:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Mam do zagospodarowania 5 dni w Argentynie
Wstępnie planuje 2 pełne dni w Buenos i 3 dni (w zasadzie 2.5 dnia odliczając loty) albo w Ushuai albo w El Calafate.
Co byście bardziej polecali i co warto w tym czasie zobaczyć ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#31 PostWysłany: 08 Wrz 2018 02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Sam obecnie planuję wypad do Patagonii, także zdecydowanie oba kierunki są warte uwagi! El Calafate i wycieczka do Perito Moreno + ew. treking w El Chalten?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#32 PostWysłany: 17 Kwi 2020 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
SPLDER napisał(a):
Mam do zagospodarowania 5 dni w Argentynie
Wstępnie planuje 2 pełne dni w Buenos i 3 dni (w zasadzie 2.5 dnia odliczając loty) albo w Ushuai albo w El Calafate.
Co byście bardziej polecali i co warto w tym czasie zobaczyć ?


Odgrzewam kotlety, ale muszę zapytać - na co się zdecydowałeś? Mam podobne plany na listopad i rozważam różne opcje. Niespecjalnie widzi mi się siedzenie w Kolumbii (do której kupiłem bilet w dealu Iberii), a LATAM ma bardzo fajne oferty do różnych zakątków w Am. Płd.
W Argentynie (oprócz tamtejszego fragmentu wodospadów) jeszcze nie byłem, więc mocno mnie to kusi. Do wykorzystania miałbym, w zależności od potrzeb, jakieś 5 - 7 dni i to połączenie BA + Ushuaia lub BA + El Calafate, dobrze by się wpasowało. Biorę pod uwagę też inne opcje (np. Mendoza), ale koszty przelotów są z grubsza zbliżone, więc, jak już lecieć, to faktycznie na koniec Am. Płd. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#33 PostWysłany: 17 Kwi 2020 21:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
Moim zdaniem definitywnie El Calafate. Ushuaia jest naprawdę ciekawa, więc to nie tak, że Ziemię Ognistą odradzam, ale na pewno nie jest tak spektakularna jak Perito Moreno i okolice El Chalten. Główną zaletą Ziemi Ognistej jest poczucie bycia w dość surowym klimacie na samym południu, ale widoki są według mnie nieporównywalnie lepsze w okolicach El Calafate. Dorzucę Ci dwa zdjęcia dla potwierdzenia :)

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#34 PostWysłany: 17 Kwi 2020 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@tropikey tak się jakoś złożyło, ze na przestrzeni 8 miesięcy byłem w Argentynie 2 razy. Zwiedziłem rejony Jujuy, Salty, Ziemii Ognistej, Chubut, Buenos, Misiones i wszędzie bardzo polecam jechać.Rozczarowaly mnie tylko Falklandy, ale nie jako miejsce pobytu ale miejsce do którego przez wysokie fale nie dotarłem ( choć pieczątka z pingwinem jest). Peso spada na łeb na szyje, steki wymiatają a wypite hektolitry Malbeca nie powodują kaca. To kraj, który w mojej opinii wygrywa ze Stanami pod kątem różnorodności. Chętnie bym już do niego wrócił( w sumie to bym obecnie wszędzie wrócił ;) )

Podpowiem ci jeszcze Boliwię. Jak dla mnie top 5.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#35 PostWysłany: 18 Kwi 2020 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@tropikey przyłączam się do przedmówców zdecydowanie El Calafate. Poza wcześniej wymienionymi atrakcjami weź pod uwagę opcję wypadu do Torres del Paine - dzień jazdy autobusem - na upartego były jakieś wycieczki jednodniowe busami ale jednak chyba warto poświęcić na to choć dwa dni widoki rewelacyjne i okazja na chwilę w Chile jeśli jeszcze nie byłeś . A co do Kolumbii byliśmy niedawno i nas oczarowała więc chyba bym jej tak nie przekreślał ;) . My byliśmy tydzień - Bogota, Salento, Cartagena i zdecydowanie było za mało , jedyne czego nie polecam to plaża Playa Blanca - pełno ludzi, straszna komercja i do tego brudno może nie jak w Azji ale szału nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#36 PostWysłany: 18 Kwi 2020 12:23 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Masz już plan na Kolumbię? Nad Peru zastanawiałeś się?
Dorzuciłbym jeszcze pod rozwagę Atacamę, loty do Calama są chyba do ogarnięcia a na 5 dni atrakcji w sam raz. Parę zdjęć https://portalpodroze.pl/atacama/
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#37 PostWysłany: 18 Kwi 2020 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Nie chciałbym odbiegać od tematu, więc napiszę tylko, że skoro już lot jest do Bogoty, to Kolumbia powinna być celem pierwszoplanowym. I tak na razie jest, zwłaszcza, że sytuacja z wirusem jest na tyle niejasna, że kupowanie jakiś lotów poza Kolumbię jest na razie niewskazane (zwłaszcza przy sygnałach z WHO o drugiej fali).
Jeśli jednak okoliczności pozwolą, Argentyna jest na celowniku. I chyba El Calafate prowadzi :)

Edit: @chester0 - jakaś relacja z Kolumbii będzie (bo chyba nic na razie w tej materii nie zamieściłeś)? Jeśli nie, to będę atakował z pytaniami we właściwym dziale ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#38 PostWysłany: 18 Kwi 2020 13:21 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Pytałem nie w sensie, czy chcesz odpuścić Kolumbię, ale czy rozważałeś te 5-7 dni w Peru. Jeśli koniecznie Argentyna to potwierdzam, El Calafate to dobry pomysł na kilka dni. Ushuaia zresztą też 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#39 PostWysłany: 18 Kwi 2020 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@tropikey pisz śmiało, z relacją może być ciężko z uwagi na natłok pracy , Kolumbia była częścią miesięcznego RTW dlatego tylko tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co w Argentynie?
#40 PostWysłany: 18 Kwi 2020 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@j_a: co do Peru, to na razie tylko Lima (ale za to 2 razy :D ). Przy okazji tego wyjazdu biorę pod uwagę Cuzco z Machu Picchu i ew. Arequipę.

@chester0: z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group