Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Mar 2016 11:26 
Awatar użytkownika

Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Polecam Lonely Planet, ale nie ma go w wersji polskiej. Lepszego jak dla mnie jednak nie znajdziesz. Najtaniej kupisz go ... w Wietnamie ;)
Zdecydowanie odradzam natomiast Pascal, w temacie Azji nie jest zbyt użyteczny, przynajmniej moim zdaniem. Bezdroża też do mnie nie przemawiają, ale troche mało miałem z nimi styczności.
 Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.

#62 PostWysłany: 07 Mar 2016 18:05 
Awatar użytkownika

MartaDG napisał(a):
Hej! nie jestem pewna, czy to dobre miejsce na moje pytanie,

Jestem pewna, że nie jest to dobre miejsce. O takie rzeczy pytaj na wątkach dot. konkretnego kraju a nie w wątku ogólnym jak się spakować na wyjazd... inne,forum,1110
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 08 Gru 2016 21:04 

Witam wszystkich jako nowy.

Mam problem,
Czy do Tajlandii można zabrać Tramal, oczywiście w ilości terapeutycznej z dwa opakowania 150-200 Mg. Cierpię na ból nogi po złamaniu szyjki kości udowej, mam endoprotezę i żeby w miarę dobrze chodzić bez bólu muszę czasem zażyć Tramal. Ketonal pomaga, ale mam po nim ból brzucha.
Coś słyszałem,że można mieć problem na lotnisku w Bangkoku. Oczywiście mogę mieć ksero recepty, oraz dokument od lekarza. Tylko w jakim języku, to zaświadczenie jeśli potrzeba.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 09 Gru 2016 09:17 
Awatar użytkownika

Loty: 158
Kilometry: 300 668
złoty
W lutym tego roku byłem w KUL i SIN z workiem tramali, ketonali itp i nie było problemów, miałem tylko zaświadczenie na zatrzyki z heparyny, ale nikt o nie nie pytał. W styczniu też lecę do BKK i zabieram to samo. :)

Bulgaria
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 12 Gru 2016 10:11 

Dzięki za odpowiedź. Jak możesz, to napisz jak było w BKK po powrocie, bo ja lecę trochę później od Ciebie. To ciekawe co piszesz, bo mi sam lekarz co wypisuje czasami Tramal powiedział, że raczej do Tajlandii tramalu by nie brał, tylko Ketonal, ale co mi po ketanolu jak nie mogę za bardzo go brać, jak pisałem czasem boli mnie po nim brzuch, bo ketonal "wali" po żołądku. Ja lecę dopiero około lipca i potem w grudniu, dlatego wolę upewnić się już wcześniej. Pisałem sporo o tym i ludzie nie odpisują. Ty jesteś pierwszy, za co dziękuję, a sprawa wbrew pozorom jest poważna. Ludzie czasami biorą różne leki, a potem są kłopoty. Sam piszesz, że na zastrzyki na zakrzepicę musiałeś mieć zaświadczenie. Na taki długi lot warto wziąć z dwa trzy zastrzyki z heparyny przed lotem żeby nie mieć po locie kłopotów ze zdrowiem, mam tu na myśli zator płuc spowodowany powstaniem zakrzepicy w nogach po długim locie, trzeba podczas lotu trochę ćwiczyć ruszać stopami pare przysiadów itp. Strachliwy nie jestem, bo dużo latam, ale do Tajlandii lecę pierwszy raz, a jest to długi lot i nie jestem pierwszej młodości :)
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 12 Gru 2016 10:38 

Hej,
Wlasnie wrocilam z Tajlandii.
Chcialam przy okazji podziekowac za dobre, cenne rady, ktore tutaj wyczytalam a ktore potem przydaly sie podczas mojego 2 tyg. pobytu :)
Co do tej podrozy samolotem.. skoro wiesz, ze masz juz takie problemy z nogami, ze puchna to radzilabym, gdyz sama to na sobie przetesowalam, nie pic alkoholu podczas podrozy (ewentualnie lampke wina) , starac sie co chwile wychodzic aby troche rozruszac nogi, a nawet jak siedzisz to wykonuj ruchy okrezne stopami. Ja rowniez mam ten sam problem a mam 30+ lat i wlasnie tak postepowalam. Do plecaka podrecznego spakowalam jeszcze aspiryne i zel na obrzeki. W okolicy 3 h lotu wzielam sobie 2 tabletki aspiryny. Nie sprawilo to, ze nogi nie opuchly, bo spuchly.. ale na pewno chociaz troche przyczynilam sie do tego aby im pomoc bo jednak ta opuchlizna nie byla AZ taka wielka.
Lecialam do BKK w butach sportowych, ale juz z BKK do Wawy zdecydowalam sie na klapki. I chyba te klapki zdaly egzamin bo stopa tez troche opuchla, ale w czasie lotu stopy nie byly niczym uciskane (skarpetek uciskowych nie mialam, chociaz nie wiem czy sobie nie sprawic takich na przyszly wyjazd!) Mialam jedynie jak bylo mi zimno skarpetki swoje i generalnie w klapkach bylo mi bardziej wygodnie.
Nie ma rady na to aby stopy nie puchly bo jak juz ktos ma taka przypadlosc to nie da sie jej zniwelowac na maxa, ale mozesz poprzez te zele, tabletki, zrezygnowanie z alkoholu, czeste wstawanie przyczynic sie, ze jakos zniesiesz ta podroz.
Dla mnie najgorsze bylo to, ze siedzialam 3 dni w BKK , duzo chodzilam a stopy puchly i z goraca i z przemeczenia (mimo wszystko bylo cudnie) ale teraz tak sobie mysle, ze gdybym prosto po lotnisku pojechala prosto na jakies wyspy- weszla od razu do wody i relaksowala sie to na bank opuchlizna szybciej zeszlaby!
No ale co do lekarstw konkretnie, ktore mozna a ktorych nie mozna brac to nie mam zielonego pojecia. Ja mialam normalnie masci na stopy plus normalne podstawowe lekarstwa i bylo ok, ale rozumiem, ze Tramal to juz mocniejszy specyfik.
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 13 Gru 2016 16:04 

Dzięki za sporo porad. Ja mam tak, że nogi mi nie puchną w ogóle. Kobiety maja z tym gorzej. Miałem raz zakrzepicę na szczęście żył powierzchniowych i stąd moja mowa o zastrzykach z heparyny, które już brałem i zakrzepicę w całości wyleczyłem, ale wole na zimne dmuchać.
Mój najdłuższy lot, to był do Australii, ale było to z 10 lat temu albo i lepiej, teraz mam 45+lat i zdrowie się zmienia z czasem, chodź na nic nie narzekam oprócz tej złamanej nieszczęsnej nogi, to mi sprawia ból.
Ostatecznie zabiorę tylko Ketonal jeżeli nic mi konkretnego ktoś nie napisze, chodź kolega wyżej pisze, że nie miał problemów z Tramalem. Sam lekarz, który wypisuje mi Tramal napędził mi stracha.
Tyle co się dowiedziałem trzeba mieć zaświadczenie od lekarza jakie leki zażywam i ksero recepty.
Zaświadczenie po angielsku. Z tym nie mam problemu bo sobie przetłumaczę i lekarz mi podstępluje, ale nie wiem, czy po tajsku nie trzeba?, bo też nie wiem jak u nich z językiem angielskim.
Co do ćwiczeń stóp, to wiem. Nawet zupełnie zdrowe osoby powinny ćwiczyć jak lot trwa powyżej 4 godzin, wiadomość od lekarza. Jestem ze Szczecina, ale w Warszawie mam zaprzyjaźnionego pilota z forum lotnictwonet.pl. Będę w Warszawie, to się z nim spotkam i porozmawiamy. Wawę znam bo mieszkałem tam ponad 10 lat, a teraz mam tam syna i jestem dość często. Na lotnisku też często bo interesuję się spottingiem lotniczym. Trochę zboczyłem z tematu za co Sorry.
Gdyby ktoś coś jeszcze wiedział na temat leków, to proszę serdecznie o rady, a Tobie Niki dzięki za rady, pozdrawiam i miękkich lądowań

BTW, teraz na święta lecę na Maderę, trochę strach jest (lotnisko), ale ja to lubię :)
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 12 Lut 2018 12:32 

Jak z moskitierą? Mocno zastanawiam się czy zabrać tylko nie wiem jak z ewentualnym powieszeniem jej nad łóżkiem. Czy wszedzie sa haczyki nad łóżkiem czy też będe musiał sie bawić w Mcgyvera?
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:09 

Podbijam, warto zabierać swoją moskitierę? Czy łatwo i porównywalnie cenowo można ją na miejscu znaleźć?
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:28 

srebrny
Zamknij okno, włącz klimę i moskitiera nie będzie potrzebna.
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:31 

Pod warunkiem, że ma się klimę w pomieszczeniu... ;)
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:32 

srebrny
Jasne. Nie pisałaś, że nie będziesz miała.
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:39 

Bo tego jeszcze nie wiem. :)
A praktycznie, w przypadku braku klimy warto wieźć ze sobą moskitierę z Polski czy można bezproblemowo i w rozsądnej cenie ją zdobyć na miejscu? BKK+okolice Krabi.
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:41 

srebrny
Moim zdaniem w tych rejonach nie będzie Ci potrzebna.
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 23 Lut 2018 20:44 

Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Czy może ktoś mi wytłumaczyć, co to za tajemny sposób, że komary zniknął po włączeniu klimatyzacji?

Ja polecam zabrać moskitierę, choć często jest na wyposażeniu pokoi.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

#76 PostWysłany: 23 Lut 2018 20:49 

srebrny
Nie znikną, ale jak pozamykasz okna, to nie wlecą ;) No chyba, że będą szpary w okiennicach/drzwiach/ścianach itp. Ale to już inny temat ;)
 Relacje PM off
boots lubi ten post.

#77 PostWysłany: 23 Lut 2018 21:14 

srebrny
ferges napisał(a):
Czy może ktoś mi wytłumaczyć, co to za tajemny sposób, że komary zniknął po włączeniu klimatyzacji?

Sam zrozumiesz, jak kiedyś zamieszkasz w lokalu z klimatyzacją. Nie znikną, tylko ich tam w ogóle nie będzie. ;-)
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 21 Mar 2018 15:18 

Tych komarów to tam wcale tak dużo nie ma jak się to maluje na internetach...
My byliśmy zaskoczeni mała ilością robali nawet w dżungli.
Oczywiście mnie pogryzły, ale nie bardziej niż w Puszczy Białowieskiej :)

Więcej od komarów jest z pewnością wszelakiego typu mrówek.
 Relacje PM off  

[ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości