Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co oprócz Kathmandu?
#1 PostWysłany: 13 Sty 2015 14:08 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 7
Cześć!

na początku kwietnia wybieram się do Nepalu na 32 dni. W planach mam trekking wokół Annapurny, kilka dni w Pokharze, tydzień w Kathmandu (PATAN, BUDHANILKANTHA, BHAKTAPUR). Mam do obstawienia jeszcze dwa dni. Macie jakieś pomysły gdzie mogę tanio dojechać? Czy ktoś z Was był w parku Chitwan w maju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 13 Sty 2015 16:07 

Rejestracja: 24 Mar 2014
Posty: 30
Loty: 57
Kilometry: 140 801
Ja byłam w Chitwan pod koniec kwietnia. I było bardzo fajnie. Generlanie bardzo mi sie tam podobało - zupelnie inaczej niz w Himalajach czy okolicach Kathmandu ;-) Myślę że jeśli masz czas to warto się tam wybrać.

Pzodrawiam :-)
Gosia
_________________
„Świat to księga, ktoś kto nie podróżuje czyta jedną jej stronę” Św. Augustyn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Sty 2015 16:11 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 7
Gosiu, ile czasu zajęła Ci ta wycieczka? Skąd jechałaś? No i najważniejsze, ile to kosztowało? To będą ostatnie dni mojej 3 miesięcznej podróży więc z mamoną będzie bardzo ciężko... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sty 2015 17:13 

Rejestracja: 24 Mar 2014
Posty: 30
Loty: 57
Kilometry: 140 801
Akurat nasz wycieczka była "na bogato". Bo mieliśmy bardzo malo czasu i skorzytaliśmy z prawatnego transportu.
Jechaliśmy wynajętym samochodem z Pokhary do Chitwan, a póżniej z Chitwan do Kathmandu.
Kosztu teraz nie pamiętam, bo bylo to w 2012roku, ale mogę sprawdzić wieczorem.

Jeżeli to miałoby być Kathmandu - Chitwan - Kathmandu, to w Kathamndu są zarówno lokalne autobusy jadące w tamtym keirunku jak i biura podóryży które to Ci to zorganizują.
_________________
„Świat to księga, ktoś kto nie podróżuje czyta jedną jej stronę” Św. Augustyn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Mar 2015 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Panda_89 napisał(a):
Cześć!

na początku kwietnia wybieram się do Nepalu na 32 dni. W planach mam trekking wokół Annapurny, kilka dni w Pokharze, tydzień w Kathmandu (PATAN, BUDHANILKANTHA, BHAKTAPUR). Mam do obstawienia jeszcze dwa dni. Macie jakieś pomysły gdzie mogę tanio dojechać? Czy ktoś z Was był w parku Chitwan w maju?


Jak wrócisz to koniecznie relacja, bo w przyszłym roku planuję tam się wybrać i powoli zbieram informacje.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Mar 2015 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Ja polecam Bardię ale to akurat nie dla Ciebie bo masz tylko 2 dni
Może Nagarkot no chyba, że zaplanowałaś to w ramach swojego wypadu do Kathmandu i okolic
Alb przedłużyć trek do Bazę Annapurny bądź Poon Hill
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2015 18:37 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Jeżeli robi trekking wokół Annapurny, to nie może go przedłużyć do ABC ani iść na Poon Hill, bo w dwa dni nie da rady. Nie znam dokładnego planu trekkingu, ale jeśli Panda_89 robi go w wersji, że tak nazwę klasycznej czyli z Manang prosto w kierunku Thorong La, to polecam dołożenie odcinka Manang- Tilicho BC- Tilicho Lake- Tilicho BC- Sheree Kharka. Z noclegiem w Tilicho Bace Camp to akurat dwa dni.
W Kathmandu dosyć duże wrażenie zrobiło na mnie obserwowanie ceremonii pogrzebowej w Pashuputinath, no i oczywiście nie można opuścić zobaczenia Changu Narayan, przejażdżka autobusem z Bhaktapur robi wrażenie.
Byłem niestety w listopadzie, więc nie powiem jak jest w Chitwan w maju. Udanego wyjazdu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Mar 2015 19:20 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 7
Relacja będzie w połowie maja jak wrócimy z naszych azjatyckich wojaży.
Zastanawiam się nad zrobieniem aklimatyzacji i tekkingu do Tilisho Base Camp/ jeziora Ngawallake/szczytu P4695/ klasztoru Praken Gompa. Oprocz jeziora Thilisho byliście w pozostałych miejscach?

dziękuję za pomoc i pozdrawiam z Kuala Lumpur :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Mar 2015 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Faktycznie mi przejście z Tatopani przez poon hill z pominięciem uleri natomiast przez Tadapani i Ghandruk zajęło 4 dni, jednak w 3 dni da się spokojnie wyrobić natomiast Base Camp to dodatkowo jeszcze kilka dni w zależności od tempa marszu

Dlatego poprawiając mów poprzeni wpis, kosztem 1 dnia w pokharze bądź 1 dnia na trasie ale aklimatyzacja, warunki na przełęczy mogą powodować wydłużenie trekingu

To jak już odpowiedziałem to mogę dodać jeszcze windy pass i 2 okoliczne wioski po drodze już po przekroczeniu mostu mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Jomsom i Kagbeni, wioskę Lupra lub 1 wioskę w Górnym Mustangu zaraz za Kagbeni w góre rzeki kali Gandaki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Mar 2015 08:54 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 714
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Panda_89 napisał(a):
Cześć!

na początku kwietnia wybieram się do Nepalu na 32 dni. W planach mam trekking wokół Annapurny, kilka dni w Pokharze, tydzień w Kathmandu (PATAN, BUDHANILKANTHA, BHAKTAPUR). Mam do obstawienia jeszcze dwa dni. Macie jakieś pomysły gdzie mogę tanio dojechać? Czy ktoś z Was był w parku Chitwan w maju?


Pokhara to zło, takie Władysławowo polskie kilak dno tam to ekstremalna strata czasu, w okolicach Kathamndu polecam ci culture treck cicho i bez turystów, oraz miasteczko Panuti, też bardzo ładne i również wolne od turystów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Maj 2015 17:43 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 7
pifko napisał(a):
Panda_89 napisał(a):
Cześć!

na początku kwietnia wybieram się do Nepalu na 32 dni. W planach mam trekking wokół Annapurny, kilka dni w Pokharze, tydzień w Kathmandu (PATAN, BUDHANILKANTHA, BHAKTAPUR). Mam do obstawienia jeszcze dwa dni. Macie jakieś pomysły gdzie mogę tanio dojechać? Czy ktoś z Was był w parku Chitwan w maju?


Jak wrócisz to koniecznie relacja, bo w przyszłym roku planuję tam się wybrać i powoli zbieram informacje.



Wróciłam. Niestety dwa tygodnie przed czasem. Udało nam się zobaczyć kilka miejsc w Kathmandu - Durbar Square, Pashupatinath i Bodhnath oraz Patan - wycieczka na pół dnia. Swayambunath - widzieliśmy tylko z autobusu, wygląda ładnie i wydaje mi się, że warto się tam wybrać

Spędziliśmy około dwa tygodnie w górach na Annapurna Circuit. Relacja jest dodana stronie fly4free.

Jak będziesz miał dodatkowe pytania to pisz. Chętnie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group