Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Gru 2016 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
W jakich godzinach można odwiedzić Cmentarz Północny w Manili? Jak wpisuje w googlach to jest to podane, jako 7:00/19:00. Z tego co czytałem w jednej z relacji potrzebna jest zgoda kogoś z posterunku Policji obok cmentarza.

W Manili będę 3 dni, ale na takiej zasadzie, że jednego dnia przylatuję, następnego dnia mam samolot na jakąś wysepkę. Manila będzie takim moim węzłem przesiadkowym. Wydawało mi się, że czytałem tutaj na forum, że Cmentarz Północny zamykają jednak wcześniej. Ew. wpuszczają powiedzmy tylko do 15:00. Chciałbym wybrać dzień, który byłby najlepszy na odwiedzenie tego miejsca. Z tych 3 przylotów do Manili, żadnego nie mam niestety w godzinach porannych. Odebranie bagażu, transport do hotelu, potem transport na North Cemetery, trochę może z tym zejść, szczególnie jeśli jest się pierwszy raz w Manili. Stąd pytanie o godziny.

Na pewno wiele osób z forum, które były na Filipinach odwiedziły Cmentarz Północny, będę wdzięczny za informacje z pierwszej ręki ;) Jaki czas poświęcić należy na miejscu, na jego obejście. Czy warto odwiedzić to miejsce? Może waszym zdaniem nie warto. Itp. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 06 Gru 2016 19:07 

@‌piotrek_‌, byłem na tym cmentarzu i uważam, że warto. Optymalny czas na przejście to 2 godziny z tego co kojarzę. Cmentarz robi ogromne wrażenie i nie należy się spieszyć z obchodzeniem grobowców. Ludzie przyjaźni jak w całych Filipinach. Wchodziłem w okolicach południa (12-13:00) i nie załatwiałem żadnego zezwolenia. Nie miałem przez to żadnych nieprzyjemności.
Dojazd na cmentarz najlepiej zorganizować taksówką. Powrót podobnie.

Zdjęcia możesz podejrzeć w mojej relacji.
Góra
 PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Gru 2016 19:25 

Ja bym polecił jeszcze odwiedzenie cmentarza chińskiego (kilkaset metrów na zachód od filipińskiego). Tam też ludzie mieszkają, ale zobaczysz różnice. Piękny przykład na "to samo, ale nie tak samo". Na północy masz jeszcze katolicki cmentarz. Przepustka nie jest potrzebna - przecież to miejsce publiczne. Ewentualnie możesz zapłacić jednemu z przewodników, żeby obwiózł cię po okolicy, ale to chyba nie ma sensu. Najlepiej dostać się tam taksówką, chociaż wiadomo, korki. Można też jechać LRT i autobusami, ale to chyba nie ma sensu. Z tego co kojarzę to jest potem problem z podejściem z LRT, bo się trzeba cofać. Ja w ogóle nie korzystałem z komunikacji publicznej w Manili, lepiej taxi/Uber.
Góra
 PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group