Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 19 Wrz 2016 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Tybet na pewno bym odpuścił, nie ma co za wszelką cenę pędzić.
Jeśli chcesz jechać na południe to może Guilin/Yangshuo/Xingping, po drodze zwiedzając Xian i Terakotową Armię? Tak, żeby nocki robić w pociągach (polecam hard sleepery)?
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 19 Wrz 2016 22:50 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Tybet wymaga dodatkowych pozwoleń i pewnie wykupienia wycieczki.
Masz w sumie niewiele dni to bym się skupił na niedalekich miejscach od Pekinu czy Szanghaju, chyba, że planujesz polatać samolotami więcej (ale to koszta)
Xian jest ciekawy, obok są super góry HuaShan
mi się podobało miasto Hangzhou i okolice jeziora i wzgórza herbaciane tam
masz ładnie wyglądające góry HuangShan
możesz też pojechać do Wuhan czy Chongqing i zobaczyć mega blokowiska, współczesną zabudowę chińskich molochów miejskich
ja taką widziałem w Hefei, po horyzont nowych budowanych wysokich bloków ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 19 Wrz 2016 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Moim skromnym zdaniem:
1. Tybet - nie.
2. Prawdopodobnie będzie ciężko kupić bilet. Jak kupisz z wyprzedzeniem, a czasu masz jeszcze hektar, to podróżujesz normalnie.
3. Po co ci jeny? Jak myślisz o juanach to wg. mnie też bez sensu. Za egzotyczne waluty kantory biorą sporą marże na wymianie. Bierz dolary albo kartę i wybierzesz juany z bankomatu na miejscu.

Yangshuo, Guilin - super ale ja bym się nie pchał tym razem. Lepiej ogarnąć z Hong Kongu. To oczywiście moje subiektywne zdanie. Nie lubię zwiedzania w biegu i "Chiny w tydzień" to nie dla mnie. Nie rozumiem ludzi, którzy muszą ogarnąć wszystkie atrakcje danego państwa w kilka dni. Skupiłbym się na Pekinie, murze, Szanghaju skoro i tak tam będziesz i coś po drodze. Może Datong, Pingyao, Nanjing, Sozhou, Wuzhen. Może Żółte Góry. Starczy ci na miesiąc. A resztę ogarniesz następnym razem. Chyba nie masz 90 lat i może wrócisz do Chin np. za 10? A jak nie wrócisz to też świat się nie zawali. Ale jak ktoś lubi w biegu to proszę bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 20 Wrz 2016 02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
1. Tybet juz wspomniany- nie.
2. Majówka to ogólnie ok. tydzień wolnego a nie 1-3.05 (zale zy jak wypada, a w 2017 1-3 to pn-śr więc jest z czego kombinować) Wszystkie popularne atrakcje będą zapchane do granic możliwości- "taki klimat". Z transportem też będzie ciężko. Bierz pośredników z internetu i kupuj bilety jak tylko wejdą do sprzedaży. Zwykłe pociągi na 60dni do przodu, ale na Majówke mogą puszczać z wiekszym wyprzedzeniem, monitoruj sytuację. Na szybką kolej łatwiej zdobyć, ale nie znaczy to że będzię łatwo.
3. W chinach są yuany, nie jeny.

SKup się na lini Pekin-Szanghaj. Ktoś juz wpsomniał Hangzhou. Do ego Huangshan, liczne wodne miasteczka dookoła Szanghaju, niektóre może nawet nie będą zatłoczone... HongCun, Xidi. Szanghaj będzie najpopularniejszą destynacja dla Chińczyków, Żółte Góry też na szlaku będą deprtać po sobie jak niedawno http://bit.ly/2cLEFIx

Noclegi rezerwuj z wyprzedzeniem, na majówke cwaniaky będa windować ceny.

Nie 'skacz' po całym kraju bo jedyne co będzie pamiętać po pobycie to dworce, lotniska i bieganie po nich. Wielokrotnie pomagałem kroić trasy ludziom, Wiem, że chce się zobaczyć wszystko(jak najwięcej), ale ludzie często nie zdają sobie sprawy jakie tu są odległości. do tego szok kulturowy, ściana komunikacyjna, wszechobecne tłumy...'take it easy'
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 20 Wrz 2016 06:46 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
billy napisał(a):
Moim skromnym zdaniem:
1. Tybet - nie.
2. Prawdopodobnie będzie ciężko kupić bilet. Jak kupisz z wyprzedzeniem, a czasu masz jeszcze hektar, to podróżujesz normalnie.
3. Po co ci jeny? Jak myślisz o juanach to wg. mnie też bez sensu. Za egzotyczne waluty kantory biorą sporą marże na wymianie. Bierz dolary albo kartę i wybierzesz juany z bankomatu na miejscu.

Yangshuo, Guilin - super ale ja bym się nie pchał tym razem. Lepiej ogarnąć z Hong Kongu. To oczywiście moje subiektywne zdanie. Nie lubię zwiedzania w biegu i "Chiny w tydzień" to nie dla mnie. Nie rozumiem ludzi, którzy muszą ogarnąć wszystkie atrakcje danego państwa w kilka dni. Skupiłbym się na Pekinie, murze, Szanghaju skoro i tak tam będziesz i coś po drodze. Może Datong, Pingyao, Nanjing, Sozhou, Wuzhen. Może Żółte Góry. Starczy ci na miesiąc. A resztę ogarniesz następnym razem. Chyba nie masz 90 lat i może wrócisz do Chin np. za 10? A jak nie wrócisz to też świat się nie zawali. Ale jak ktoś lubi w biegu to proszę bardzo.


Tak chodziło oczywiście o Juany, ostatnim razem byłem w Japonii. :)
Bardzo dobrze że nie lubisz zwiedzania w biegu - przez to że jesteśmy inni świat jest ciekawszy. A to że nie rozumiesz takich ludzi to masz problem - nie każdy jest taki jak Ty i myśli tak jak Ty. Nie napisałem że chcę wszystkie atrakcje zobaczyć a najciekawsze z maksymalnym wykorzystaniem czasu.
Za pozostałe informację dziękuję.

-- 20 Wrz 2016 06:59 --

chiny-info.pl napisał(a):
1. Tybet juz wspomniany- nie.
2. Majówka to ogólnie ok. tydzień wolnego a nie 1-3.05 (zale zy jak wypada, a w 2017 1-3 to pn-śr więc jest z czego kombinować) Wszystkie popularne atrakcje będą zapchane do granic możliwości- "taki klimat". Z transportem też będzie ciężko. Bierz pośredników z internetu i kupuj bilety jak tylko wejdą do sprzedaży. Zwykłe pociągi na 60dni do przodu, ale na Majówke mogą puszczać z wiekszym wyprzedzeniem, monitoruj sytuację. Na szybką kolej łatwiej zdobyć, ale nie znaczy to że będzię łatwo.
3. W chinach są yuany, nie jeny.

SKup się na lini Pekin-Szanghaj. Ktoś juz wpsomniał Hangzhou. Do ego Huangshan, liczne wodne miasteczka dookoła Szanghaju, niektóre może nawet nie będą zatłoczone... HongCun, Xidi. Szanghaj będzie najpopularniejszą destynacja dla Chińczyków, Żółte Góry też na szlaku będą deprtać po sobie jak niedawno http://bit.ly/2cLEFIx

Noclegi rezerwuj z wyprzedzeniem, na majówke cwaniaky będa windować ceny.

Nie 'skacz' po całym kraju bo jedyne co będzie pamiętać po pobycie to dworce, lotniska i bieganie po nich. Wielokrotnie pomagałem kroić trasy ludziom, Wiem, że chce się zobaczyć wszystko(jak najwięcej), ale ludzie często nie zdają sobie sprawy jakie tu są odległości. do tego szok kulturowy, ściana komunikacyjna, wszechobecne tłumy...'take it easy'


Dzięki bardzo za info. Tybet w takim razie odpada ostatecznie.
Rozumiem że Majówka trwa u nich w takim razie od 1-7maja. czy atrakcje w Pekinie będą zapchane, czy raczej ludzie wyjeżdżają z Pekinu (dedukuje z zapchanym transportem)
Czy jest jakaś "parada" z uwagi na święto Pracy którą warto zobaczyć będąc w Pekinie?
Jakieś linki do pośredników których polecasz?
Linia Pekin-Shanghaj raczej odpada, nie lubię być w 2 miejscach w trakcie jednej podróży (a w Shanghaju będę przed odlotem) - raczej trasa Pekin - Kanton
Powtarzam jeszcze raz - chcę zobaczyć dużo - nie wszystko! I nie jest to mój pierwszy trip :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Wrz 2016 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@michal24

Przeczytaj sobie swietny reportaz "Czerwony Pyl", autorstwa Ma Jian :) Facet odbyl kilkuletnia podroz przez cale Chiny, w okresie przemian ustrojowych. Na bank cos Cie zainspiruje ;)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 20 Wrz 2016 08:12 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Załącznik:
IMG_20151122_145544.jpg
IMG_20151122_145544.jpg [ 325.8 KiB | Obejrzany 1345 razy ]
michal24 napisał(a):
Rozumiem że Majówka trwa u nich w takim razie od 1-7maja. czy atrakcje w Pekinie będą zapchane, czy raczej ludzie wyjeżdżają z Pekinu (dedukuje z zapchanym transportem)
Czy jest jakaś "parada" z uwagi na święto Pracy którą warto zobaczyć będąc w Pekinie?
Jakieś linki do pośredników których polecasz?
Linia Pekin-Shanghaj raczej odpada, nie lubię być w 2 miejscach w trakcie jednej podróży (a w Shanghaju będę przed odlotem) - raczej trasa Pekin - Kanton
Powtarzam jeszcze raz - chcę zobaczyć dużo - nie wszystko! I nie jest to mój pierwszy trip :)



Raczej na majówkę ludzie będą pędzili do Pekinu na defiladę.
Atrakcje turystyczne są zawsze zapchane.Najlepiej sobie zrób plan
co chcesz zwiedzać i zacznij od rana.Wszystko jest raczej otwarte od 9
bo to już wiosna. świetnie funkcjonuje metro,więc transport nie jest problematyczny.
Tym bardziej ,że układ metra pozwala na bardzo szybkie zwiedzenie wielu
ważnych, znanych i popularnych.Są one pokazane na obrazkach więc chińskiego nie trzeba znać.
Świątynia nieba i zrobienie zakupów w Perle (taka galeria handlowa)
Super atrakcją jest też wieża telewizyjna.Foty z niej są super w tym czasie.
Niestety jest to dosyć droga opcja. Zdjęcia z wieży robione w najgorszą zamieć
Załącznik:
IMG_20151122_145544.jpg
IMG_20151122_145544.jpg [ 325.8 KiB | Obejrzany 1345 razy ]

Załączniki:
IMG_20151120_110754.jpg
IMG_20151120_110754.jpg [ 201.23 KiB | Obejrzany 1341 razy ]
IMG_20151122_145141.jpg
IMG_20151122_145141.jpg [ 225.18 KiB | Obejrzany 1345 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 20 Wrz 2016 08:59 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Czy mój plan zwiedzania Chin jest tak beznadziejny ,że nikt nie chce się podjąć jego oceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 04 Lis 2016 00:04 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Musisz brać pod uwagę ew. niespodzianki, mnie w Guilin pod koniec kwietnia zatrzymała powódź i dopiero ostatniego dnia udało mi się wybrać na spływ. Za samolotami możesz rozglądać się mniej więcej miesiąc przed podróżą, kupisz wszystko na ctrip, podobnie jak bilety kolejowe. Jeśli podróżujesz sam, możesz je kupić na miejscu, unikniesz opłaty za zakup przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 06 Lis 2016 22:09 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Dzięki @‌Diomeda‌ za kilka słów wsparcia.Tak,wiem,że w Chnach wszystko może się zdarzyć ale wciąż wierzę,że uda nam się uniknąć jakiś wyjątkowych niespodzianek.Ponieważ jadę z rodzinką to nie chcę zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę to kupiłem już na TravelChinaGuide bilety na trasie Xining-Guilin (12 dzień).Pozostałe bilety w następnych miesiącach.
Wciąż tylko mam nadzieję,że mój plan-mimo tylu różnych miejsc na mapie Chin-jest do zrealizowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 07 Lis 2016 20:39 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
W Guilin polecam Scoozie hostel. Urocza właścicielka, Chinka Cookie, jest niezwykle pomocna i towarzyska. Bardzo nam pomogła, organizowała czas na miejscu (tarasy ryżowe, spływ rzeką Li), jest przewodnikiem, oprowadziła po mieście w swoim wolnym dniu, zupełnie bezinteresownie. Wiele opowiedziała i pokazała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Lis 2016 21:39 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Co prawda w Chinach jeszcze nie byłem, ale mam zamiar... :) Spędziłem kiedyś trochę czasu wybierając miejsca, które wydawały mi się interesujące, naniosłem na mapkę i mam coś, co wygląda jak plan. :) A że pamięć mam kiepską, to do miejsc dodałem obrazki.
Może coś Cię natchnie...
https://drive.google.com/open?id=1LnJDyai24OgayxVWDCGYTF13Hhc&usp=sharing
Bo rozumiem, że jak masz napisane przez kilka dni Pekin czy Szanghaj, to nie oznacza, że siedzisz w centrum tych metropolii?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 08 Lis 2016 22:10 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Dziękuję za wszystkie te informacje.
Czy ktoś z forumowiczów był w Fenghuang (Ancient city),które na swojej mapce zamieścił marcinsss?Ponieważ w moim planie mam na nie przewidziane jedynie 20 godzin to wciąż zastanawiam się czy nie skrócić pobytu w Guilin z 3,5 dnia do 2,5 a ten jeden dzień poświęcić dodatkowo na Fenghuang.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 21 Lis 2016 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2016
Posty: 54
Jeśli byśmy coś skracali, to pobyt w dużych miastach (Pekin, Szanghaj). W Guilin dużo czasu stracisz na dojazd do Yangshou czy LongSheng i chyba lepiej posiedzieć dłużej w małym miasteczku, niż męczyć się w zatłoczonym i pełnym smogu Pekinie.
Ale to też zależy, co kto lubi :)
_________________
Podróże Zwykłych Ludzi https://podrozezwyklych.blogspot.com/ Spotkaj przygodę na własną rękę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Gru 2016 20:59 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Powracam ponownie z pytaniami z racji zbliżającej się podróży.

Tym razem będę zadawał mnie pytań,
PEKIN: przylatujemy 1 maja RANO - wiem że to jeden z gorszych okresów na zwiedzanie i dlatego pytam.

1. ILE dni proponujecie na PEKIN + Chiński mur?
2. Kiedy najlepiej wybrać się na chiński mur z racji święta?
3. Jak najlepiej dostać się z Pekinu do Xian bądź Hua Shan?
4. Co i gdzie polecacie zobaczyć z uwagi właśnie na święta w Pekinie, jakaś parada - gdzie i kiedy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Gru 2016 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
michal24 napisał(a):
ILE dni proponujecie na PEKIN + Chiński mur? [..] Kiedy najlepiej wybrać się na chiński mur [..] Jak najlepiej dostać się z Pekinu do Xian [..] Co i gdzie polecacie zobaczyć

Spodziewaj się monstrualnych kolejek do WSZYSTKICH atrakcji, oraz na checkpointach (wejście do Zakazanego Miasta, bramki itd). „Pekin ekspresem?”. 3 intensywne dni... i będziesz mógł powiedzieć że widziałeś dosyć sporo. Xi'an próbuj „ogarnąć” pociągiem, ale tak jak przedpiścy pisali, mogą być naprawdę spore kłopoty z dostępnością biletów.

Odnośnie muru: bez żadnego problemu dojedziesz za naprawdę niewielkie pieniądze do Badaling bądź Mutianyu (to najbliższe Pekinu odcinki) komunikacją publiczną. Startowałbym jednak WCZEŚNIE rano... ;-)

Odnośnie atrakcji: ciężko powiedzieć, nie znając Twoich preferencji. Zajrzyj do hutongów, wejdź do któregoś z parków (polecam Beihai), odwiedź Zakazane Miasto i plac Tian'anmen, podjedź metrem do Świątyni Nieba. Dołóż kompleks olimpijski (Ptasie Gniazdo i Wodną Kostkę). Obowiązkowo wizyta na nocnym targu z jedzeniem (jak się nie boisz, spróbuj szarańczy, węży wodnych, skorpionów i innych nietypowych rzeczy), okolice Wangfujing, zakupy w którymś z centrum handlowych. Na więcej raczej nie starczy Ci czasu... 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 10 Gru 2016 23:15 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 13
@michał24
Jeśli chodzi o pośredników to polecam china-diy-travel.com. Kupowałam u nich bilety na 5 tras dla 3 osób, prowizja wynosi 10$ za bilet, ale jeśli użyjesz promocyjnego kodu ze strony seat61.com, prowizja spada do 5$. Jednak lepiej upewnij się wcześniej czy to święto nie jest wyjątkiem, kiedy kod nie działa. Tak czy owak naprawdę są świetni, wymieniłam z nimi kilkanaście maili pytając o różne rzeczy, odpowiadali ekspresowo. Za bilety płacisz dopiero kiedy je kupią, podczas gdy u innych pośredników już w chwili złożenia zamówienia, ja rezerwowałam 3 miesiące wcześniej. Dodatkowo dostajesz od nich instrukcje jak odebrać bilety, jak dostać się na konkretny dworzec, a także kluczowe zwroty napisane po chińsku.

W Pekinie byłam od 7-10 października tego roku, złapała mnie więc końcówka święta narodowego.
Spodziewałam się dzikich tłumów, ale nie było tak źle, właściwie główne atrakcje wcale nie były przesadnie zatłoczone. Może miałam szczęście, ale odniosłam wrażenie, że ludzie raczej wyjechali z miasta korzystając z wolnego tygodnia.

Na Wielki Mur w Badaling pojechaliśmy pierwszym rannym pociągiem, użyliśmy SmartCard. Mimo wczesnej pory, na murze było już trochę zorganizowanych wycieczek, ale to na prawej części muru, na lewej było może kilkanaście osób, a od połowy trasy byliśmy na murze sami :) Mieliśmy dużo czasu, więc na prawą część też poszliśmy i nie rozumiem tej popularności. Owszem jest bardzo malownicza, ale właśnie dopiero z lewej części można to docenić i zrobić fajne zdjęcia.
Chociaż teraz przyszło mi do głowy, czy przypadkiem ta popularność nie wynika z kolejki, która wwozi/zwozi tam turystów.

Na twoim miejscu zastanowiłabym się czy nie lepiej wybrać się na Mur po południu, w ogóle zauważyłam, że po południu przy wszystkich atrakcjach było zdecydowanie mniej ludzi. Np.odwiedzając Terakotową Armię zaraz po godzinie 16, w hali nr 1 byliśmy jedynymi zwiedzającymi.
Chcąc uniknąć tłumów ludzie wyruszają jak najwcześniej i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że inni też wpadli na ten sam pomysł :).
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 11 Gru 2016 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Moniik napisał(a):
W Pekinie byłam od 7-10 października tego roku, złapała mnie więc końcówka święta narodowego.
Spodziewałam się dzikich tłumów, ale nie było tak źle, właściwie główne atrakcje wcale nie były przesadnie zatłoczone. Może miałam szczęście, ale odniosłam wrażenie, że ludzie raczej wyjechali z miasta korzystając z wolnego tygodnia.


Hej,
Ja planuję z rodzinką jechać do Shanghaju pomiędzy 8.05 i 18.05, więc jak przeczytałam o tym złotym majowym tygodniu to się trochę przeraziłam :(
Mam nadzieję, że nie będzie AŻ takich tłumów... mam nadzieję, że to już będzie końcówka tego wakacyjnego tygodnia i Chińczycy wrócą do pracy xD

Jak myślicie, bać się? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Gru 2016 12:29 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Planowanie ruszyło.
Co powiecie na to: https://drive.google.com/open?id=1SiC2p ... sp=sharing

Sprawa jest następująca: CHINY - 12 dni - przylatuję 1 maja rano i 12 maja o północy wylatuje.
Przylot: Pekin, Wylot: Shanghaj
Termin podobno nieciekawy bo największe święto - ale ja w każdej rzeczy widzę pozytywną stronę.


Głównie atrakcje: Nuorilang Waterfall w Jiuzhaigou ale również Songpan (planowana ilość dni 3)
Miejsce nie łatwe do dostania się. Pomysł jest taki aby: 3 maja już wyjechać pociągiem nocnym do Xian, w Xian pobyć 2 dni i pojechać na Hua Shan (gdzieś wyczytałem że najlepiej wjechać kolejką i przenocować w schronisku aby z rana wystartować jako pierwszy)
Podobne góry są na południu w okolicach Shanghaju - Huang Shan - które polecacie?

Po 2-3 dniach w Xian samolotem polecielibyśmy do Jiuzhaigou
Z Jiuzhaigou 2 opcje: samolotowa (spalenie mill Jiuzhaigou - Shanghaj z możliwym 24h stopem w Chengdu) albo zjazd z Jiuzhaigou autobusem do Chengdu a potem samolotem do Shanghaju.

W planach było oczywiście więcej, np. Tianmen Mountain, okolice Guilin, Pingyao po drodze z Pekinu do Xian, ale nie starczy chyba czasu?
Coś zmienić, dodać, odjąć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 30 Gru 2016 13:57 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 76
Loty: 20
Kilometry: 30 570
Hej! Wybieram się w marcu do Chin, konkretnie przylatuję do Szanghaju. Nie chcę "zaliczać" wszystkiego, co tylko się da, ale za to skupić się na jednym regionie. W związku z tym mam do Was pytanie - który region polecacie na tydzień-półtora (kilka dni chciałbym spędzić na zwiedzaniu Szanghaju i Hangzhou)? Osobiście myślałem o Guilin - dojazd z Szanghaju jest niedrogi, a nagromadzenie atrakcji jest dość duże. Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group