Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2014 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
Hej Wam :D

Wybieram się 1 maja do Chin na 2 tygodnie.
Ląduję w Szanghaju (2 maj) - powrót z Pekinu (17 maj)

W tym czasie zamierzam odwiedzić Szanghaj, Xian, Pekin i sam jeszcze nie wiem co do tego. Nadal układam plan podróży.
Jestem sam więc może ktoś chciałby się dołączyć?
Bilety z tego co wiem są jeszcze do kupienia ( ok. 1950 PLN)
Wiza 220 PLN.
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#2 PostWysłany: 26 Mar 2014 01:41 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 25
hey jakies +/- koszty przewidujesz na calosc?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Mar 2014 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
Sam wyjazd liczę:
2000 lot
220 wiza
60-80 budżet dzienny (nocleg+wyżywienie).
Nie wiem ile wyniosą mnie podróże pociągami, ale pewnie jakieś 500

Ogólnie mam nadzieję całość zamknąć w 5000 PLN (MAX 6000)

Natomiast jest to moja pierwsza taka podróż więc już teraz wydaję pieniądze na zakupy typu plecak, odzież, obuwie, bo tego po prostu nie mam :)
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Mar 2014 09:41 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
60-80zł budżet dzienny ? Żebyś się mocno nie zdziwił bo może być ciężko się zamknąc w tej kwocie. No chyba ze to w euro lub dolarach to wtedy luz.
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Mar 2014 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
stock napisał(a):
60-80zł budżet dzienny ? Żebyś się mocno nie zdziwił bo może być ciężko się zamknąc w tej kwocie. No chyba ze to w euro lub dolarach to wtedy luz.


widzisz...Ja w Chinach nie byłem tylko czytam różne poradniki i gdzieś trafiłem na wpis, że dzienny budżet to 80-100Y i tak sobie przyjąłem...Jak widać jednak może trzeba raczej liczyć 150PLN na dzień :|
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2014 15:28 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Bilet Pekin-Szanghaj szybkim pociągiem kosztuje 550Y, podróż trwa 5h. Da się kupić tańszy, ale podróż trwa 2 razy dłużej, a cena to 400Y - generalnie nie polecam, bo komfort nieporównywalny, no chyba, że oszczędzanie to podstawa.
Metro w Pekinie 2Y bez względu na długość trasy - coś pięknego :) W Szanghaju już niestety dużo drożej (warto kupić kartę doładowywaną magnetyczną - depozyt 20Y, ona bardzo ułatwia poruszenie się metrem)
Hotele od 100Y w górę, przy czym komfort, a raczej jego brak, niekiedy szokuje ;-)
Wyżywienie "na ulicy" tanie, średnio od 10 do 20Y za porcję.
Piwo tanie, ale generalnie słabe i wodniste, najtaniej udało się nam kupić za 2,20Y i to w butelkach 0,66 :)

Podsumowując: 2 tygodnie powinny się spokojniutko zamknąć w 5000pln i to bez specjalnego oszczędzania!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2014 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
Poznaniakk napisał(a):
Hotele od 100Y w górę, przy czym komfort, a raczej jego brak, niekiedy szokuje

Piszesz o hotelach - ja planuję hostele albo nawet couchsurfing :)

Plan mam taki by z Szanghaju jechać do Xian więc szybka kolej do Pekinu odpada niestety :/

Z metra będę korzystał tu i tu zapewne. Dzięki za cynk o karcie magnetycznej :) do kupowania biletów na metro są kasy elektroniczne z językiem ANG czy tylko kasy zwykłe?
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2014 17:33 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Bilety kupujesz w automatach, banalnie proste. W Szanghaju doładowujesz kartę magnetyczną w okienku na stacji (nic nie musisz mówić, wystarczy, że podasz kartę i odpowiednią ilość gotówki), kartę przykładasz przy bramce, a wychodząc ze stacji widzisz ile Ci zostało na karcie.
Hostele pewnie są tańsze, nie korzystałem.

Jedna cenna rada przed wizytą w Chinach: trust no one! :mrgreen:
Jeżeli podchodzi do Ciebie Chińczyk i łamaną angielszczyzną proponuje Ci pomoc, to na 99% zostaniesz przekręcony. Naciąganie turystów to ich sport narodowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group