Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jedna doba w Miami
#1 PostWysłany: 08 Sty 2023 19:38 

Rejestracja: 30 Gru 2022
Posty: 5
Hej, w Lutym mam jedna dobę w Miami na przesiadkę w drodze do Meksyku. Co warto zabrać? Ile gotówki planować na dwie osoby (poza hotelem)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
 Temat postu: Miami- 48 godzin
#2 PostWysłany: 25 Paź 2023 10:07 

Rejestracja: 03 Lis 2022
Posty: 24
W czerwcu mamy 48-godzinny stopover w Miami; zamierzamy pożyczyć auto.
W związku z powyższym mam pytania:
- czy warto jechać na sam koniec Florida Keys do Key West ? Tam i z powrotem to praktycznie cały dzień jazdy; wliczając w to pobyt w Key West i przystanki po drodze.
- w którym miejscu najlepiej zajechać do Everglades na oglądanie aligatorów; a może jeszcze coś godnego uwagi w Parku ? Czy tour na airboat to faktycznie taka atrakcja bo czytałem, że spory hałas odstarszający zwierzęta ?
- ktoś może polecić klimatyczną knajpę z muzyką (kubańską, karaibską...)
Z góry dzięki
CrisJ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miami- 48 godzin
#3 PostWysłany: 25 Paź 2023 10:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Mając tylko 48h i będąc po raz pierwszy w MIA podarowałbym sobie zdecydowanie Key West.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miami- 48 godzin
#4 PostWysłany: 25 Paź 2023 12:40 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Samo Miami bez samochodu opisałem w wątku o transporcie kilka dni temu.

Dużo aligatorów to wcale nie w Everglades NP tylko w Everglades Alligator Farm, w cenie 20 minut przejażdżka airboat.
W pobliżu można za darmo zajrzeć do Ernest Coe Visitor Center w parku, bo opłaty pobierają dopiero dalej.
Pojechaliśmy aż do Flamingo (30$ za samochód), np. wykład rangersa czym się różnią krokodyle od aligatorów, oglądanie drzew Gumbo-Limbo i dwa kąpiące się manaty (pytać w drugim Visitor Center o "drain pipe").

Jedyny lokal w Little Havana z muzyką na żywo, popołudniu to był Sala'o https://www.salaorestaurant.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miami- 48 godzin
#5 PostWysłany: 25 Paź 2023 13:41 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Pytanie czy będziesz w formie po przylocie do USA. Jetlag i zmęczenie podróżą dokuczają. Ja tak zrobiłem, bo kolejnego dnia wstaniesz pewnie koło 5 rano. Key West to wycieczka na cały dzień. Sam wyjazd z Miami ciągnie się niemiłosiernie. Może lepiej zabookowac hotel właśnie na wylocie z Miami, by potem rano nie przebijać się przez miasto - taniej i szybcie. Po drodze ładne widoki, ale moim zdaniem przy ograniczonym czasie jechałbym prosto do Key West, które jest zdecydowanie najładniejsze i ciekawsze od tego co jest po drodze. Na miejscu jest dużo do zobaczenia. Jechać tam na 2-3 godziny nie ma sensu, bo to kawał drogi. Natomiast jak bedzie pogoda to zdecydowanie nie będziesz żałował tam wyjazdu. Miejsce jest piękne i klimatyczne. Z całego Miami po kilku latach najlepiej wspominam właśnie Key West. Zawsze masz jeszcze drugi dzień by zobaczyć Miami. Polecam darmowy parking pod murem. Gdzieś był opisywany na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miami- 48 godzin
#6 PostWysłany: 25 Paź 2023 16:31 

Rejestracja: 03 Lis 2022
Posty: 24
Przy tym kierunku lotu najgorsze są wieczory ale jakoś damy radę.
Przylatujemy na 6 rano i wylatujemy po 50 godzinach.
Sam mam wątpliwości czy połowę pobytu przeznaczyć na Florida Keys i Key West ? Drugi dzień zostanie na Everglades i miasto. Plaże to nie nasza bajka.
Dzięki za sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group