Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Lip 2017 13:40 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Strzelaja sobie chlopaki w plecy takimi zagrywkami, jak dla mnie to malo sensowny ruch ze strony Lufthansy, wkurzajacy tylko jej klientow.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 14 Lip 2017 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
No mi dwie rezerwacje zniknęły na obu platformach (CMT oraz MyFlightsApp) - zarówno LH jak i LX (bookowane bezpośrednio na stronie przewoźnika).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Lip 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Kolejny odcinek lufthansy z cyklu jak wkurzyć pasażera, jak przez miesiąc nie zrobią żadnego strajku to wymyślą coś innego, przecież nie może być normalnie.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Lip 2017 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@tasma
Wiem, że to nie ten temat ale skoro tutaj napisałeś - jak na myflightsapp dodać rezerwacje w podobny sposób jak na CMT, aby były widoczne? Nie widzi Air Asia X oraz Tigerair. Wklepywałem ręcznie. Z CMT nie ma tego problemu.

Cwaniaki w LH - CMT w Androidzie nie widzi nawet moich wcześniejszych podróży. Bez sensu :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Lip 2017 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@monroe jeżeli po numerze PNR nie widzi (czysty numer z Sabre albo z Amadeusza), to trzeba sobie przekierować e-mail z potwierdzeniem do TripIt, który po połączeniu z MyFlightsApp się automatycznie zsynchronizuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 14 Lip 2017 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie widzi PNR z D7 ani TT. Tripit mnie wkurza, bo konto mam, ale w takim razie trzeba się będzie z nim przeprosić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Lip 2017 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Ja używam awardwallet, tam oprócz zmian w godzinach lotów i bramki, pokazuje też po przylocie na której taśmie będzie bagaż :) bramkę i taśmę w WAW, BCN i PMI pokazywało mi już dzień wcześniej przed lotami. Loty LO i VY
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 14 Lip 2017 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@skrzat ale jak tam to dodać? Przekierowując e-mail czy można manualnie wpisać PNR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Lip 2017 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Mail na twojnick@awardwallet com
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 26 Lip 2017 13:24 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Na FT pojawiło się info dotyczące problemów z widocznością lotów grupy LH na checkmytrip. W skrócie - wygląda na to, że trzeba się pogodzić z tym , że te podróże nie będą już widoczne ze względów bezpieczeństwa.

PNR od Amadeus-a są nadawane sekwencyjnie , a nie losowo i możliwe jest wysłanie 1000 zapytań z jednego IP, przez co istnieje możliwość odgadnięcia PNR danego pasażera (a w zasadzie przeprowadzenia ataku brute-force).
https://media.ccc.de/v/33c3-7964-where_ ... n_sandiego

After receiving the above error messages while trying to use Amadeus CheckMyTrip I called the Lufthansa Portal helpdesk and got the following explanation:
"Due to a security issue with Amadeus flight registrations (made through the Lufthansa Portal) third part access has been disabled beginning 2017. This may also be related to the mode of payment used."
Explanation:
Third party access is a flag set by the travel agency while making the booking with Amadeus. In this case The Lufthansa Portal acts as the travel agency.
Its not an Amadeus problem as such (they just respect what the LH Portal tells them). So don't call them.
It's not a Lufthansa problem either. Their call centers are clueless. So don't call them.
This cannot be fixed for the time being. We have to live with it.
I guess Lufthansa had some issues with flights booked using stolen credit cards. It may be that Amadeus has strictly not a security issue as such, but that selling the booking code and asking the buyer to verify using "CheckMyTrip" was an all to easy service model.
I guess LH is trying to persuade Amadeus to ask for more details (payment information) while registering flights at CheckMyTrip. Amadeus already asks for full names rather than last name as they did until a few years back. Be prepared for even more hassle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Lip 2017 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@SPIDER czyli gdzie leży wina? Z tego co rozumiem, Lufthansa ustala takie a nie inne flagi dotyczące możliwości dostępu do rezerwacji, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Lip 2017 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
To ja może trochę wyjaśnie - w podziemnym internecie ostatnio czuć atmosferę wburzenia i nerwowości :D

Pewnie znaczna część z Was o tym wie, ale Lufthansa zasygnalizowała tym ruchem początek końca pewnej ery, po prawie 30 latach ktoś w końcu zorientował się że pnr+nazwisko(a czasem tylko pnr) to słabe zabezpieczenie rezerwacji :D

Podczas gdy większość szarej masy szuka EF, zniżek na OTA i innych okazji, trochę mniejsza grupka pasjonatów latania przeszukuje internet w celu zdobycia pary pnr+nazwisko, a następnie:
-zakłada konto w programie milowym i podpina utworzoną kartę pod rezerwację, następnie zamienia mile np. Na bitcoiny w pewnym serwisie
-jeżeli taryfa na to pozwala, anuluje bilet i podaje podstawiony nr konta do przelewu lub ježeli to niemożliwe, otrzymuje credit voucher, który upłynnia na forach lub ebayu
-zmienia datę wylotu i nazwisko, o ile jest to moźliwe i wykorzystuje lot lub sprzedaje.
-wyciąga z rezerwacji dane takie jak nr tel, paszportu, email w celu pózniejszego wykorzytania
-kilka innych rzeczy o których nie będę pisał na forum otwartym

GDS jest przestarzały i w żaden sposób nie zabezpiecza naszych danych, muszą coś z tym w końcu zrobić.
Ruch Lufy, to tylko skowyt bitego psa, ale może przyspieszy choć trochę modernizację ponad 30 letniego systemu (pierwszej "chmury" btw), do którego nawet składowa hasła dla agentów to aktualna data w formacie DDMMY, a dostęp do wrażliwych danych może uzyskać 10-latek emacsem przez sendmail ;)

Ruch w miejsach gdzie handluje się milami, kartami kredytowymi i innymi danymi ktore mozna pozyckac dzieki gds jest znacznie większy niż choćby na ft, to świadczy o skali problemu. Przeliczniki cpm są tutaj znacznie korzystniejsze. Swoją drogą co jakiś czas potykam się o artykuły jak to cała rodzinka jest w podróży od kilku lat i latają za grosze dzięki "zebranym milom" :twisted:


GDS to najlepszy, najdłużej i wciąż działający deal w historii, to prawdziwe fly4free we wszystkich kierunkach i prawie wszystkimi liniami świata :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 26 Lip 2017 15:47, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 26 Lip 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@nick jest to sensowne wytłumaczenie. Wreszcie jakieś konkrety, DLACZEGO.

Problem w tym, że pewne ruchy "zabezpieczające" w pierwszym momencie utrudniają życie, a nie ułatwiają. Może obrazowo, ale podam przykład z własnego doświadczenia. Linia lotnicza zmieniła siatkę połączeń na lot, który przesunięto mi o ponad dobę do przodu. Dowiedziałem się o tym na ponad 4 miesiące przed planowanym wylotem dzięki CMT. Nie zareagowałem, bo "oficjalnie" mnie nie poinformowano. Dostosowałem jednak pewne ruchy, biorąc za mile lot na innym kontynencie w oparciu o zmieniony harmonogram. Było ok. Linia lotnicza poinformowała mnie na DWA DNI przed planowanym wylotem o zmianie harmonogramu. Wykazałem pozorne zdziwienie, a polska infolinia odpowiedziała tak "możemy panu przepisać bilet na trzy dni później albo da dni wcześniej (co z tego, że miałem dokupione inne doloty i plany) albo możemy panu oddać pieniądze". Gdyby nie CMT, zapewne doszłoby do anulowania przeze mnie całej podróży (lub lotu za nieco ponad 2 tys. zł. i zakupu na konkretny interesujący mnie termin za trzykrotność tej sumy, na "za dwa dni") :(

Zabezpieczenia to jedno, ale teraz niech LH (czy inne z tejże grupy) udźwigną sprawę i stworzą taką aplikację mobilną, która będzie działała szybko i bezproblemowo. Bo na razie aplikacja LH ma taki ciężar, że odnalezienie rezerwacji na 7 podstronie graniczy z cudem, nie mówiąc już o jej podejrzeniu... a ewentualnie zmiany w żaden sposób się nie pokazują do czasu otrzymania oficjalnego maila.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 26 Lip 2017 17:42 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
1955845624 napisał(a):
@SPIDER czyli gdzie leży wina? Z tego co rozumiem, Lufthansa ustala takie a nie inne flagi dotyczące możliwości dostępu do rezerwacji, tak?


Nie rozpatrywałbym tego w kategorii winy. GDS są przestarzałe i przez to nie zapewniają bezpieczeństwa danych, Amadeus zaliczył ostatnio trochę wpadek z wyciekiem danych.
Znając nazwisko pasażera i przybliżony okres w którym zakupił bilet możemy uzyskać dostęp do jego rezerwacji (a to otwiera drogę do oszustw o których pisał @nick, a także narusza prywatność.
Rozwiązanie LH też jest kulawe pod względem bezpieczeństwa (to tylko pudrowanie trupa), niemniej w pewnym stopniu łata niedoskonałości checkmytrip.

Zapewne nikt nie odważy się ruszyć starych i sprawdzonych systemów rezerwacyjnych, a jeśli się odważy to przygotowanie nowych systemów i ich przetestowanie zajmie lata. Pewnie powstaną jakieś hybrydy w postaci dodatkowego hasła do rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 03 Sie 2017 11:23 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 15
Cytuj:
@SPLDER Znając nazwisko pasażera i przybliżony okres w którym zakupił bilet możemy uzyskać dostęp do jego rezerwacji (a to otwiera drogę do oszustw o których pisał @nick, a także narusza prywatność.


masz na myśli, że można uzyskać dostęp przy wykorzystaniu ogólnie dostępnych narzędzi/stron jak np. CMT?
_________________
Image
---
Minds are like parachutes - they only function when open
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 04 Sie 2017 01:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Legalnie nie - ale ponieważ numery rezerwacji są nadawane sekwencyjnie , to małym wysiłkiem można ustalić zakres numerów rezerwacji nadawanych danego dnia.

Dysponując nazwiskiem pasażera i szacowanym czasem dokonania rezerwacji można przeszukać zakres wszystkich PNR z danego okresu i odnaleźć rezerwację danej osoby (albo np wszystkie rezerwacje dla popularnych nazwisk).

Fakty, że potrzebujemy wyłącznie nazwiska pasażera , sam numer rezerwacji jest sekwencyjny a nie losowy , oraz że Checkmytrip pozwala na wykonanie aż 1000 zapytań/IP bardzo ułatwia zadanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Paź 2017 20:10 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Na checkmytrip mam info, że godzina lotu została zmieniona. Natomiast żadnego info od FR, czy w rezerwacji nie widzę. Do lotu miesiąc.
Można temu wierzyć?
Drugie pytanie, żeby nie było OT ;) Wysyłam rezerwację W6 na maila i mi przychodzi odpowiedź, że nie są w stanie dodać tej rezerwacji. Tylko tej. Lot WAW-LIS. O co może chodzić?
_________________
http://ineedatrip.pl/


Ostatnio edytowany przez jekyll, 19 Paź 2017 21:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Paź 2017 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Tego właśnie dotyczy ten wątek :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
heniek lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 11 Lut 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nie wiem czy wiecie ale już kilka miesięcy temu Check My Trip dodało możliwość ręcznego dodawania lotów a nie jak do tej pory tylko przesyłania rezerwacji i liczenia, że zostanie rozpoznana i podpięta.
Wszystkie dane wklepujemy z palca.
Aczkolwiek szczerze mówiąc prawie nie korzystam teraz z Check My Trip na rzecz Trip Case (można dodać więcej danych).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Paź 2020 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Próbuję wrzucić lot LO do checkmytrip (po numerze rezerwacji), ale ciągle pojawia się komunikat o błędzie ("we are unable to import this trip..."). Na stronie LO, a także LH wszystko gra. Zastanawiam się, co może być przyczyną tego problemu? Nie chodzi chyba o brak współpracy LO z CMT (jak ma to miejsce w przypadku LH)? Kilka tygodni temu inny lot LO dodałem do CMT bez problemu.

Edit: przesłałem rezerwację mailem i teraz się już wyświetla. Ale zagadka z automatycznym dodaniem pozostaje nierozwiązana...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group