Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Cze 2021 21:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Na Majorce ceny wracają do normalnych poziomów. Dziś nawet w RecordGo udało mi się ustrzelić auto klasy Ford Focus lub podobne za niecałe 130 EUR/tydzień (początek lipca). Z pełnym ubezpieczeniem.
To ponad 75 EUR taniej niż poprzednia rezerwacja na niższej klasy auto w tej samej wypożyczalni. Dobrze, że bez problemu można robić anulację i rezerwować na nowo. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 20 Cze 2021 22:50 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 86
niebieski
Na początek sierpnia szału nie ma ok 2000 PLN za tydzień, bez ubezpieczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Cze 2021 06:01 

Rejestracja: 21 Cze 2021
Posty: 4
Cześć Kochani, ja tu nowa, choć podglądam Was od lat :D . A teraz przez te wariackie ceny wynajmu postanowiłam prosić o pomoc. Wyjeżdżam na dłużej do Portugalii, przylot i wylot do/z Porto, ale jeździć będziemy aż do Alentejo na południe i Caminha na północy, czyli prawie cały kraj wzdłuz. Mam ubezpieczenie Excess roczne z firmy zewnętrznej wiec mi na tym nie zależy. Szukam taniej opcji wynajmu, może byc klasa mini lub średnia, byle była Klima.
No a teraz pytania do Was:
1. Czy znacie inna opcje niż najem z wypożyczalni na lotnisku/w mieście? Może są jakieś fora prywatnych ludzi którzy użyczają auta?
2. W kilku postach czytałam o kodach promo- jak je wynaleźć?
3. Kombinuje żeby wynająć na krócej np. na 2 tygodnie (dniówka jest dużo tańsza) i potem przedłużyć ale bez konieczności stawiania się z autem w miejscu wypożyczenia- czy ktoś ćwiczył taka opcje?
4. Jakich rekomendujecie pośredników żeby było tanio i elegancko :D ?

Dziękuje z góry za pomoc i obiecuje się odwdzięczyć :geek: :geek: :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Cze 2021 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 21 Cze 2021 21:35 --

ad.3 - jeśli wypożyczasz przez pośrednika ( a skoro zależy Ci na cenie to musisz przez pośrednika) nie pozwolą Ci na to

-- 21 Cze 2021 21:36 --

ad.4 do you spain, holiday autos są spoko (nie mówię ze inni nie są, ale chyba z innych póki co nie korzystałem), wyszukiwanie - najlepiej przez skyscanner, najlepsze ceny

-- 21 Cze 2021 21:37 --

ad2. nigdy nie słyszałem o kodach u pośredników, tylko bezpośrednio w wypo, a to i tak, nawet z kodem, wyjdzie drożej

-- 21 Cze 2021 21:38 --

ogólnie ceny w Porto są po......rąbane, od czasu gdy napisałem pierwszego posta w tym wątku czyli jakiś miesiąc temu praktycznie nic nie staniało, tylko drożeje. 400-450€ najtańsze samochody w tej chwili (za 2 tyg), klasa mini
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Katharsissa uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 22 Cze 2021 06:33 

Rejestracja: 21 Cze 2021
Posty: 4
Dzięki za wyczerpujące info. Za Twoim poleceniem wyszukałam z Skyscannerze oferty i rzeczywiście najtańsza była w Holiday autos. Ale jak rozpoczęłam proces to wyskoczylo info ze samochód dostarcza Goldcar, a oni maja bardzo kiepskie opinie. Wklejam foto.

Politykę paliwowa maja taka ze płaci się za full bak a później niby zwracają przy zwrocie. Ale ja nie mam z tym zwracaniem dobrych doświadczeń. Ale może pamięć mi już szwankuje ze było to z Goldcar, lata temu.,,
Macie pomysl co z tym zrobić ( i nie chodzi mi o moja pamięć :-))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Cze 2021 08:06 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Na pewno odpuścić sobie Goldcar, szkoda stresu na wakacjach.
Ja wiem, że może się zdarzyć bezproblemowy wynajem, ale tyle historii co o Goldcarze to nie ma o żadnej innej firmie.
Polityka paliwowa najlepiej full/full, praktycznie bez pola popisu dla wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 22 Cze 2021 14:45 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
Kashpir napisał(a):
Kashpir napisał(a):
Nie wiem jak jest normalnie w Chorwacji, ale na mój termin wciąż chcą minimum 105 euro za 3 dni w lipcu za najmniejszy samochód. Wydaje mi się, że dość drogo.

Dodam jeszcze, że w sąsiedniej Słowenii na 3 dni w sierpniu mam rezerwację za 34 euro.


Co to za wypożyczalnia/pośrednik? Ja w lipcu na 3 dni najmniej jak znajduję to około 100 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Cze 2021 15:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wypożyczalnia renty, rezerwowane przez doyouspain. Ale jak wiadomo ceny zmienne są, więc od momentu mojej rezerwacji mogły pójść w górę - zwłaszcza mając na uwadze poprawę sytuacji covidowej w Europie i idące za tym oczekiwania normalniejszych wakacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
seba92 uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 22 Cze 2021 20:59 

Rejestracja: 21 Cze 2021
Posty: 4
Czy ktoś z Was zna pośrednika auto europe? Niby dobre opinie ale po wpisie zapytania w formularz kontaktowy pokazuje się brak takiej strony www. Strach tam kasę wysłać czy nie? Ceny są dobre ale nie dla obywatela Polski, różnica pomiędzy moim wyszukaniem a męża ze strony izraelskiej to 40% na niekorzyść strony po polsku. Podejrzane…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 22 Cze 2021 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
@Katharsissa
O auto europe był gdzieś cały wątek. Generalnie warto sprawdzić wersję US i Kanadyjską bo często mają lepsze ceny lub pełne ubezpieczenie w cenie. Pożyczałem za ich pośrednictwem (strona USA) w zeszłym roku auto w Avis w Bari. Bez większych problemów. Ponieważ strona dla USA, wmawiali mi w mailach, że potrzebuję miedzynarodowego prawa jazdy (wypożyczalnia oczywiście nie chciała) oraz przy odbiorze w Avis musiałem ich chwilę przekonywać, że mam już pełne ubezpieczenie w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Katharsissa uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 22 Cze 2021 21:57 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
AutoEurope to chyba kazdy zna, Nie raz korzystalam, zadnych problemow
Góra
 Profil Relacje PM off
Katharsissa uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 22 Cze 2021 22:12 

Rejestracja: 21 Cze 2021
Posty: 4
-- 22 Cze 2021 22:08 --

agnieszka.s11 napisał(a):
AutoEurope to chyba kazdy zna, Nie raz korzystalam, zadnych problemow

Ja akurat nie znam, a wypożyczam od lat, ale dzięki za uspokajającego posta!

-- 22 Cze 2021 22:12 --

worminfested napisał(a):
@Katharsissa
O auto europe był gdzieś cały wątek. Generalnie warto sprawdzić wersję US i Kanadyjską bo często mają lepsze ceny lub pełne ubezpieczenie w cenie. Pożyczałem za ich pośrednictwem (strona USA) w zeszłym roku auto w Avis w Bari. Bez większych problemów. Ponieważ strona dla USA, wmawiali mi w mailach, że potrzebuję miedzynarodowego prawa jazdy (wypożyczalnia oczywiście nie chciała) oraz przy odbiorze w Avis musiałem ich chwilę przekonywać, że mam już pełne ubezpieczenie w cenie.

No właśnie, od męża chcą kopie izraelskiego prawka, którego już dawno nie ma bo zmienił na polskie. A jak chcieli od Ciebie prawka międzynarodowego to jak to się ostatecznie skończyło? Tzn. Formularz rezerwacyjny puścił Cię dalej bez tego czy wysłałeś polskie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 22 Cze 2021 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Katharsissa napisał(a):
A jak chcieli od Ciebie prawka międzynarodowego to jak to się ostatecznie skończyło? Tzn. Formularz rezerwacyjny puścił Cię dalej bez tego czy wysłałeś polskie?

Przy rezerwacji nie było konieczne międzynarodowe. Była o nim tylko informacja na voucherze, potwierdzeniach itd.
W sumie niepotrzebnie drążyłem temat ale i auto europe i Avis stwierdzili, że jest potrzebne międzynarodowe prawo jazdy (wypożyczalnia twierdziła, że to policja wymaga, co jest wg mnie bzdurą w przypadku obywateli UE).
Finalnie dla świętego spokoju sobie wyrobiłem to międzynarodowe prawo jazdy (kosztuje o ile pamiętam 35 zł a jest ważne 3 lata).
Przy odbiorze auta oczywiście nikt o nie nie pytał...
Góra
 Profil Relacje PM off
Katharsissa lubi ten post.
Katharsissa uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 16 Lip 2021 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w Portugalii (Porto) ostatecznie wszystko wróciło do (mniej więcej) normy, pierwszą z tych drogich rezerwacji które miałem już skasowałem. Na ten moment miałem zrobioną w maju rezerwację VW Polo na 2 tyg za ok. 360€ (Drive on Holidays / Holiday Autos ) z której zrezygnowałem, a zamiast tego wziąłem Seat Leon za ok. 130€ / 13dni (recordGo / DiscoverCars).
Nie wiem na ile to jest skutek rezygnacji wielu osób z przyjazdu tutaj (wiadomo, parę krajów wprowadziło obostrzenia dotyczące przyjazdów do bądź powrotów z Portugalii) a na ile zwyczajne zejście cen do rynkowych. W ogóle ciekawe jest to, że najlepsze ceny teraz są przy rezerwacji samochodu z wyprzedzeniem max. 36 godzin. Na chwilę obecną można mieć compact typu Leon / Citroen C4 na 10-12 dni za 200 - 250€, w zależności od dnia / pory i pewnie skasowanych rezerwacji : ) Jak na ten moment sezonu to naprawde bez tragedii
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 08 Lis 2021 21:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Przyzwoite ceny i promocja do 10.11 w Record Go.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group