Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Maj 2021 11:44 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 126
Zgadza się, do cen, o których pisałem wcześniej trzeba doliczyć ubezpieczenie, chyba że ktoś lubi ryzykować.
Dodatkowo wychodzi to około 10 EUR/doba za samo ubezpieczenie u zewnętrzengo ubezpieczyciela (pośrednika).
Ubezpieczenie własne wypożyczalni, oferowane w chwili wypożyczenia (przy okienku) może być nawet ponad 20 EUR/doba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 25 Maj 2021 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 25 Maj 2021 22:03 --

samaki9 napisał(a):
Panowie , ale napiszczcie , ze te ceny to nie były wypozyczenia AI , tylko trzeba było pod to kupowac ubezpieczenie zewnętrzne , bo to co teraz jest najtańsze to tez nie jest AI.


no, oczywiście, ale gdy rozmowa jest o cenach po kilka € / dzień, to w domyśle raczej wiadomo (choć zgadzam się, że nie wszyscy, zwłaszcza nowi użytkownicy, zdają sobie z tego sprawę - ja z reguły dopisuję to, jak w tym poście o wypo w Maladze, ale też czasem pomijam, zwłaszcza jak rozmowa jest z forumowymi veteranami)

-- 25 Maj 2021 22:05 --

proszek01 napisał(a):
Dodatkowo wychodzi to około 10 EUR/doba za samo ubezpieczenie u zewnętrzengo ubezpieczyciela (pośrednika).


niby tak ale nie do końca - sporo użytkowników na tym forum korzysta jeszcze z innej opcji, tzn pełnego rocznego ubezpieczenia u zewnętrznego ubezpieczyciela.
Cena - z reguły ok 60-80€ / rok (czyli 'zwraca się' zakładając, że wypożyczas dłużej niż 5-7 dni w roku - to już w zależności od cen ubezpieczenia w wypo czy u pośrednika), w zależności od rodzaju pakietu. Szczegóły w wątku: ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151
(wiem, wiem, kilkadziesiąt podstron, ale nikt nie mówił że będzie łatwo. Choć to co najważniejsze, czyli porównanie czołowych ofert na rynku, jest podlinkowane w wikiPoście)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Maj 2021 06:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Cena to jedno, ale zastanawia mnie czy zmieni sie podejscie do przymykania oka na drobne rysy przez wiele wypozyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 31 Maj 2021 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
no, i jak tam Wasze lokacje? Porto nadal drożeje :roll:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 31 Maj 2021 22:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie wiem jak jest normalnie w Chorwacji, ale na mój termin wciąż chcą minimum 105 euro za 3 dni w lipcu za najmniejszy samochód. Wydaje mi się, że dość drogo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 31 Maj 2021 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Ja nie narzekam. Za auto klasy Renault Clio, z lotniska LIS (zwrot tak samo), od 30.06 do 16.07, mam cenę 295 EUR, z pełnym ubezpieczeniem i uwzględnieniem kodu - 5%
Do tego dojdzie płatne na miejscu: 15 EUR opłaty lotniskowej i 20 EUR za transmiter do opłat drogowych (w tym 15 EUR to "kredyt" na opłaty).
Pośrednik: zest car rental (to już moje kolejne auto od nich), a wypożyczalnia to 4less.
Inna sprawa, że biorąc od 1.7, cena idzie dość mocno w górę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Cze 2021 13:59 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Ja mam najtaniej na Sardynii (AHO) za 4 dni na koniec czerwca 170 euro za najmniejszą Pandę, tanio to nie jest.
Ponad 300 euro za 2 tygodnie w Portugalii i samochód tej klasy to też nie jest okazyjna cena, 2 lata temu w Faro w szczycie sezonu płaciłem niecałe 100 euro za 500tkę w automacie.
Martwi mnie tylko to, że niestety innej opcji zwiedzania na północną Sardynię i nocleg z dala od większych miejscowości nie widzę, skuter z tego co widziałem jest nawet droższy.

Ciekawe czy spadną ceny w tym roku, sprawdzałem koleżance na 2 tygodnie ALC dziś i tam w Record Go można za 100 euro najtańsze auto wziąć. Hiszpania chyba zawsze najlepiej pod tym względem z krajów europejskich wychodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Cze 2021 14:30 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Rezerwowałem małe auto w Hertz w lipcu 2020 roku (Livorno na 7 dni). Termin wypożyczenia 22-29 lipca 2021 roku (czyli z rocznym wyprzedzeniem). Koszt 581 PLN (zapłacone w lipcu 2020 roku), obecnie 2246 PLN. Różnica? Ogromna.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 01 Cze 2021 14:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kashpir napisał(a):
Nie wiem jak jest normalnie w Chorwacji, ale na mój termin wciąż chcą minimum 105 euro za 3 dni w lipcu za najmniejszy samochód. Wydaje mi się, że dość drogo.

Dodam jeszcze, że w sąsiedniej Słowenii na 3 dni w sierpniu mam rezerwację za 34 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Cze 2021 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Widzę, że kosmiczne ceny wynajmów nie dotyczą tylko Europy. Swoją drogą np. 5000 zł za 14 dni za auto we Włoszech w Bari w lipcu czy niewiele mniej w Hiszpanii to już przegięcie. Sprawdzałem na szybko, aby się wstępnie rozeznać jednak potwierdzam, że ceny są bardzo wysokie; chlubnym wyjątkiem są nadal niezwykle tanie "Kanary".

Patrzyłem też z ciekawości na USA, które zawsze było tanie jeśli chodzi o wynajem samochodów. Niestety w tym roku nawet w Alamo ceny porównywalne do aktualnych europejskich... Czyżby z uwagi na pandemię wynajmy redukowały swoje floty i nie kupowały nowych pojazdów? :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Cze 2021 09:14 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Na Majorce ceny zaczęły już spadać. Przykładowe auto typu Ford Fiesta lub podobne z pełnym ubezpieczeniem, które kosztowało jeszcze w maju ponad 400 EUR za tydzień w wakacje, teraz da się wynająć za niecałe 300 EUR (np. przez pośrednika doyouspain)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Cze 2021 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w Porto też minimalnie potaniało, ale jak patrzę na ceny na czerwiec (wypożyczając na 2 tyg za 10-12-14 dni od teraz) ceny i tak startują od 250€, więc nie spodziewam się jakichś znaczących spadków na lipiec.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Cze 2021 09:45 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Dla zainteresowanych, artykuł po niemiecku opisujący powody dlaczego ceny wynajmu aut są w tym roku tak wysokie: https://www.wiwo.de/unternehmen/auto/ra ... 4-all.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Cze 2021 09:53 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Podany w tym artykule przykład Sardynii częściowo odczułem na własnej skórze. Około miesiąc temu rezerwowalem auto na 6 dni w lipcu za 1100zl i uważałem to za wyjątkowo wysoką cenę. Teraz najniższa cena na ten sam termin to ponad 1700zl, czyli ok. 300zl za dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Cze 2021 11:32 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Dziś kolejny dzień spadków na Majorce. W Record Go jest jakaś promocja i auto na wakacje z pełnym ubezpieczeniem kosztuje już prawie 2x mniej niż w maju, ale to nadal ok. 50% więcej niż w lutym-marcu.
W każdym razie ceny są już bardziej przyzwoite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Cze 2021 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Zerkam na wynajem auta na +/- 10 godzin. Chania.
Data 12 czerwiec i stawki z każdym dniem lekko idą w dół.
Tydzień wstecz 30 euro dzisiaj około 20 euro.
Jesli ktoś ma patent jak zejść jeszcze niżej chętnie skorzystam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Cze 2021 16:56 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 176
Heraklion lotnisko tydzień czasu 90 euro full ubezpieczenie (bez podwozia) przełom mają i czerwca. Uważam że bardzo dobra cena porównują z poprzednim rokiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 07 Cze 2021 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Cóż, jednym z powodów przez które ceny wynajmów są tak wysokie jest... brak dostępności nowych samochodów na rynku. Generalnie jednym z niewielu producentów, którzy nie mają większych problemów z produkcją, jest Toyota. Tymczasem niektórzy są zmuszeni tymczasowo zamykać swoje fabryki na kilka/kilkanaście tygodni bo brak na rynku komponentów (problem z półprzewodnikami, który występuje globalnie od początku 2. kwartału). Zresztą można zrobić test i spróbować kupić nowy samochód w salonie jakiejś popularnej marki w Polsce - pojedyncze sztuki można znaleźć ale reszta do produkcji (min. 6 miesięcy). Pomijając już dostępność nowych samochodów dostawczych (tu już w ogóle jest dramat).

Duże firmy RaC (Rent a Car) są dosyć specyficzne - kontraktują samochody na mniej więcej rok/2 lata bo tak im się zwyczajnie opłaca (gwarancja, wartość rezydualna pojazdów po określonym przebiegu i w odpowiednim roczniku). Ze względu na pandemię wiele firm zmniejszało swoją flotę równocześnie czekając z zakupami na to co stanie się początkiem roku bieżącego. No i nagle okazało się, że ciężko zamówić nowe pojazdy (zwłaszcza z segmentu B i C, o A można aktualnie zapomnieć bo producenci wycofują się z takich "wynalazków", poza Fiatem oraz Toyotą) i uzupełnić swój park, przynajmniej w perspektywie krótkoterminowej... Dlatego IMO sytuacja do końca wakacji nie ulegnie, niestety, znaczącej poprawie. Popyt na samochody jest dużo większy niż 12 miesięcy temu ale niestety podaż o wiele mniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 07 Cze 2021 15:51 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Generalnie lepiej jest rezerwować z dużym wyprzedzeniem czy przed wyjazdem? Jest jakaś zasada co do wypożyczalni aut?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Cze 2021 16:57 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Reguły generalnej nie ma, ale w okresie wzmożonego popytu lepiej rezerwować wcześniej. A już najbezpieczniej jest zarezerwować wcześniej z możliwością odwołania. Jeśli cena spadnie, robisz nową rezerwację, a starszą (droższą) anulujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group