Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lip 2015 12:00 

Rejestracja: 05 Maj 2015
Posty: 10
We wrześniu będziemy w Słonecznym Brzegu i z resztą w ogóle w Bułgarii pierwszy raz w życiu. Mamy spory dylemat odnośnie pieniędzy, które warto ze sobą zabrać. Planujemy jeść obiad i kolację w jakiś restauracjach/knajpkach, a większość z nich nie ma stron internetowych ze swoim menu. Stąd pytanie - ile mniej więcej trzeba przeznaczyć na dwa posiłki dziennie dla dwóch osób w Słonecznym Brzegu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 12 Lip 2015 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Faktycznie restauracje Słoneczny Brzeg, Neseber, Święty "Właz" (głównie czynne w sezonie) mogą nie posiadać swoich stron internetowych. Informacje co do jakości jedzenia można znaleźć na TripAdvisor, z cenami już gorzej.
Jeśli będziesz mieszkał blisko Neseberu to polecam jeść chociaż kolacje właśnie w Neseberze.
W mieście polecam tą (byłem, jadłem - smacznie)
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... vince.html

Ogólnie ceny w restauracjach (sezon 2014)
1. szopska sałata porcja (3,5-7 lewa)
2. kawarma (8-12 lewa)
3. drugie dania obiadowe (14-25 lewa)

Można też zamówić półmiski (porcja dla kilku osób) - cena od 25 lewa w górę
Co do samego Slonecznego Brzegu się nie wypowiem (omijam).
Na krótki wieczorny wypad polecam Św. Właz i restaurację Rusina - ceny dobre, jedzenie obfite i smaczne.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lip 2015 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Generalnie w Bułgarii jest taniej niż u nas czy w Chorwacji . Na obiad dla dwóch osób 50-60 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lip 2015 13:30 

Co do knajp w SB to ceny w samym centrum i wzdłuż deptaku są znacząco wyższe nastawione tylko na turystę z większym portfelem.
Po drugiej stronie głównej ulicy w SB i w bocznych uliczkach jest nawet o połowę taniej. Jadałem w ub roku kilkakrotnie. Za 15 LV średnio dobre danie z piwem,czyli frytki ,kawał pieczonej karkówki i mała sałata szopska. W barze samoobsługowym przy samym centrum za 5 lv można już się najeść. Piwo od 1,9Lv do 3 w restauracjach przy molo ,ale na peryferiach SB piwo Burgasko/takie siki/już za 0,99 kufel. Najlepsza jest Zagorka.
Te same ceny posiłków w innych miejscowościach są dużo tańsze. Tak jak wspomina poprzednik w restauracji Rusina we Sw.Własie byłem 2 razy .Kulturalna i dobra obsługa nastawiona na Polaków,a ceny... Za mix mięsa z pieczarkami na gorącej patelni ,frytki, sałata farmerska,kufel Zagorki a na deser 3x po piątce rakiji zapłaciłem 19 leva. Pamiętam ,że mix mięsa kosztował 8 lv a pojedynczy deser po 1,2 lv
Za dworcem autobusowym w bocznej uliczce jest świetna knajpa typowo grillowa dla lokasi. Tam ceny to już całkiem niskie.Sama świeżo grillowana karkóweczka ok 300 gr na wagę to ok 8 lv ,dodatki + piwo wyjdzie razem nie więcej jak 15 LV, ale to oferta dla lubiących dużo pojeść.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kasim uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Lip 2015 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
POlecam w SB jeść w knajpkach po lewej stronie głównej drogi.
Jest taniej niż przy samym morzu.
Dużo taniej jest też tam kupować alkohol i inne produkty.
przykładowo wódka Flirt (taki odpowiednik Stocka) w sklepikach tam - 10lev za 1 litr ( :P ) a im bliżej głównego deptaka i morza, cena rośnie nawet do 16-17 leva.
Piwo dosyć fajne w dużych plastikowych butelkach 1,5 litra ( w tanich sklepikach ok 1,5 leva)

Co do restauracji, nasza ulubiona od kilku lat to restauracja przy hotelu Globus.
Pyszna zupa rybna ( pk 3 leva) , kavarna ( 6-7 leva) , burgery (6-8 leva), niesamowite makarony i często wieczorem muzyka na żywo.
Szczerze polecam to miejsce.

Nie polecam do końca sugerowac się Tripadvisorem, ponieważ można się czasem rozczarować.

Po drugiej stronie ulicy głównej ( w okolicy hotelu KUBAN), za supermarketem jest bazar i piekarnia ( dużo lokalsów i tanio).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lip 2015 11:56 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Szukałem informacji na internecie ale wszystko co znalazłem to nieaktualne info sprzed kilku lat, czy ktoś się orientuje jaka jest
+- cena papierosów w Bułgarii np Marlboro ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lip 2015 12:13 

Coś koło 5.3 - 5.4 BGN.
Góra
 PM off
lukasz354 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Maj 2017 13:02 

W Słonecznym Brzegu można tanio zjeść w okolicach dworca autobusowego. Polecam dwa lokale, do których można dojść następująco: po wyjściu z dworca autobusowego skręcamy w lewo, później na następnej ulicy znowu w lewo.

Po prawej stronie mamy bistro. 2 minuty dalej, po lewej stronie znajduje się nowa restauracja, cieszącą się sporym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców (wiele potraw przygotowywanych jest na grillu). Ceny są ukształtowane pod kątem porfela lokalnych mieszkańców, nie turystów.

Poniżej prosta mapka jak tam dojść z dworca autobusowego (trasa oznaczona niebieskimi kropkami).

Załączniki:
sunny_beach_okolice_dworca.png
sunny_beach_okolice_dworca.png [ 599.92 KiB | Obejrzany 11321 razy ]
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Maj 2017 17:46 

[quote="Anonymous"

Po prawej stronie mamy bistro. 2 minuty dalej, po lewej stronie znajduje się nowa restauracja

Oj .nie jest taka nowa.Byłem i jadłem w niej już w lecie 2014 i dwa lata temu napisałem w poście powyżej...

Za dworcem autobusowym w bocznej uliczce jest świetna knajpa typowo grillowa dla lokasi. Tam ceny to już całkiem niskie.Sama świeżo grillowana karkóweczka ok 300 gr na wagę to ok 8 lv ,dodatki + piwo wyjdzie razem nie więcej jak 15 LV, ale to oferta dla lubiących dużo pojeść.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Maj 2017 02:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Pawo napisał(a):
przykładowo wódka Flirt (taki odpowiednik Stocka) w sklepikach tam - 10lev za 1 litr ( :P ) a im bliżej głównego deptaka i morza, cena rośnie nawet do 16-17 leva.

o prosze, 10lev za litr, niezle. czy podobne ceny sa rowniez na lotnisku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group