Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ceny w Argentynie
#1 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Nie wiem czy wlasciwy dzial jesli nie prosze Moda o przeniesienie ale wpis dotyczy tez ceny metra w Buenos - aktualnie jeden przejazd to 5 peso - przy wymianie na blu mercado daje to jakies 1,60 zl. Najtansza woda jaka znalazlem 8 peso za 2 litry w markecie careffour express. Dia nie udalo mi sie obczaic bo jakos nie moglem natrafic. Bede tam znowu za pare dni to napisze jak znajde. Piwo ichnie quilnes czy jakos tak 16 peso za litr pinacolada 68 peso 0.7 Chleb taki tostowy 54 peso serek topiony chyba najtanszy ale w smaku calkiem niezly niestety nazwy nie pamietam 23 peso
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Ceny argentyna
#2 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:31 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
A czy w tym metrze jak już się jedzie za te pesso, to jest w miarę bezpiecznie czy trzeba mieć oczy dookoła głowy jak w Paryżu lub Barcelonie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#3 PostWysłany: 12 Lut 2015 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Chyba w kazdym metrze trzeba troche uwazac ciezko okreslic standardy bezpieczenstwa , ta wyprawe zaczynalismy pod koniec stycznia w barcelonie - 5 dni kazdego sporo jezdzilismy nie czulem zagrozenia wiec subiektywnie uwazam barcelone za bezpieczna co innego sao paulo jechalem o 23 w nocy i bylo pelno dziwnych typow nic nam sie nie stalo ale wrazenie negatywne. Po Buenos jezdzilismy w dzien i oceniam je podobnie jak barcelone. Metro mocno stare i nieco obskurne nie ma klimy sa wiatraki co akurat oceniam na plus. Minusem jest fak ze nie wszedzie sie nim dojedzie np. La boca czy tez terminal collonia express
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#4 PostWysłany: 12 Lut 2015 12:14 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Chleb tostowy 54$,czyli ponad 17zl.? :shock:
Nie strasz,bo na miesiac tam lece, a do jedzenia korzonkow, jeszcze sie nie przyzwyczailem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#5 PostWysłany: 12 Lut 2015 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Jacku, nie powinno być tak źle, najwyżej zamiast chleba będziesz jadł samo wołowe mięso i popijał winem :D
czasem tak bywa, że ktoś za chleb zapłaci 'słuszną cenę' w Buenos, a ktoś inny wyda 1000 THB w Bangkoku na tuk tuka

w wolnej chwili polecam przeglądnąć aktualne ulotki sklepów w Argentynie
http://www.tiendeo.com.ar/buenos-aires/ofertas/alimentos
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#6 PostWysłany: 13 Lut 2015 03:58 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 2
Jestem w Buenos od tygodnia i przeżyłam szok odnośnie cen żywności. Są duże w odniesieniu do niektórych produktów (sery, wędliny).

Jedzenie w wersji low-costowej:
Śniadanie: na słodko - medialuny lub inne drożdżówki (obłędne)
Obiad: Niemal na każdej ulicy są lunchownie z posiłkami na wagę, ceny ok 70-80 ARS za 1kg jedzenia (tyle standardowo schodzi mnie i mojemu mężowi na posiłek na nas dwoje); posiłki smaczne i różnorodne.
Kolacja: empanady (8-12 ARS) lub tutejsze tarty z nadzieniem (nie wiem, jak się fachowo nazywają, syte i smaczne)

Co do chleba - w piekarniach i sklepach ekologicznych można kupić tańsze pieczywo (bywa bardzo syte).

A, i moja rada - patrzeć po różnych sklepach spożywczych no name. Byliśmy w Carrefour Express, Dia, Jumbo i wiele artykułów poraża ceną; spodziewałam się, że w zwykłych "niemarkowych" sklepach z założenia będzie drożej. Choć nabiał i wędliny raczej radzę kupować w większych sklepach, bo chłodnie nie wyrabiają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#7 PostWysłany: 14 Lut 2015 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Dokladnie ceny niektorych produktow sa z kosmosu doszedlem do podobnego wniosku ze taniej de facto wychodzi jedzenie w barach. Polecam bar przy wejsciu do subte na retiro -pelno miejscowych ,turystow nie widzialem empanady bardzo syte po 10 peso wczoraj zjadlem asado bez frytek za 55 peso starczylo mi praktycznie na calyu dzien nie jadlem kolacji - jest dosyc tluste. Zamiast chleba lepsza opcja sa bagiety lub jak napisano jux wczesniej drozdzowki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#8 PostWysłany: 14 Lut 2015 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
taka uwaga językowa:

http://naukowefakty.pl/czlowiek/jezyki/ ... lowa-syty/
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#9 PostWysłany: 16 Lut 2015 03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Co do tych cen chleba znalazlem w koncu Dia w buenos w centrum jest na 25 de mayo zaraz kolo kongresu. Napisze tak jedynie sluszne ceny sa w Dia careffour to jakas pomylka w Dia chleb tostowy od 14 peso sie zaczynal jak sa jakies promocje mozna naprawde zrobic sesnowne zakupy spozywcze za podobne rzeczy ktore w careffour kosztowaly okolo 100 peso w dia zaplacilem kolo 45. Tak wiec zdecydowanie chyba najtansza opcja aczkolwiek jedzenie w barach z lokalsami tez nie wychodzi zle. Uwage jezykowoa biore sobie do serca i obiecuje poprawe ;) Pozdrawiam z Argentyny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#10 PostWysłany: 04 Mar 2015 23:10 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
z ostatniego tygodnia (Buenos) :
Quilmes w sklepie (lager) - średnio 20 ARS za 1l
Quilmes w restauracji (lager) - średnio 50-60 ARS za 1l
stout odpowiednio droższy o 10 ARS
prosty obiad w knajpie w mało turystycznym miejscu - lomo + frytki 60 ARS, menu del dia czasami od 25 ARS
butelka wina ok 100 ARS
bilet na metro - 4,50 ARS
woda w sklepie - 10 ARS
mała butelka pepsi - 10 ARS
taxi po mieście - np. z Palermo do Puerto Madero 50 ARS, podobnie z San Telmo do Boca. na lotnisko AEP ok 100 ARS, na EZE 300 ARS. w niedziele za wyjazd z Puerto Madero niektorzy doliczaja dodatkowe 35 ARS.

w Mendozie zrobiłem trochę zakupów spożywczych i ceny lokalnych serów i dojrzewających wędlin tak jak w Polsce w Almie czy podobnych sklepach. Da się przeżyć, ale taniej stołować się na mieście.
rewelacyjne śniadanie (2x media lunas, tost, świeżo wyciskany sok z pomarańczy + kawa) w Mendozie to ok 30-35 ARS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#11 PostWysłany: 31 Mar 2015 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Polecam stronę: http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Argentina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny argentyna
#12 PostWysłany: 26 Wrz 2015 23:09 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
michal11 napisał(a):
A czy w tym metrze jak już się jedzie za te pesso, to jest w miarę bezpiecznie czy trzeba mieć oczy dookoła głowy jak w Paryżu lub Barcelonie

Jeśli paryskie lub barcelońskie metro uważasz za niebezpieczne, to nie powinieneś ani na kilometr zbliżać się do tego w Buenos. :lol:
Wprawdzie mnie tam żadne takie miejsca nigdy nie są straszne, bo nie noszę przy sobie żadnych aparatów smartfonów, laptopów ani innych kosztowności, ale do dziś pamiętam, jak któregoś pięknego dnia chciałem się metrem przejechać i schodząc natrafiłem na chmarę ludzi wyłaniających się na powierzchnię i oznajmiających mi, że stacja jest zamknięta, bo chwilę wcześniej ktoś się rzucił pod pociąg. Po chwili rozmowy ze zgromadzonym tłumem dowiedziałem się, że najprawdopodobniej tego człowieka wepchnięto na tory, co też nikogo specjalnie nie szokowało, gdyż było ponoć dosyć powszechną praktyką w przypadku stawiania oporu rabusiom. :o
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#13 PostWysłany: 30 Gru 2015 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
duże zmiany w Argentynie, uwolniono kurs peso: http://wyborcza.pl/1,91446,19363001,arg ... walut.html

istotna informacja, dla chyba sporej grupy forumowiczów wybierającej się w najbliższym czasie do Argentyny.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#14 PostWysłany: 31 Mar 2016 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
za tydzień 100% podwyżka cen transportu publicznego w Buenos Aires
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#15 PostWysłany: 20 Lip 2016 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
tym razem podwyżka podobno pewna: http://www.argentinaindependent.com/cur ... fare-hike/
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#16 PostWysłany: 01 Sie 2016 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Ceny w Argentynie to jakiś słaby żart... Przylecieliśmy do Argentyny z Nowej Zelandii i nie mogliśmy uwierzyć, że ceny jedzenia w sklepach są podobne!! Ok, hotele tańsze, restauracje tańsze (choć o wiele drożej niż w PL), ale cała reszta to kosmos!

Litr mleka to cena 17 peso (najtańsze znalezione)
Bagietka 9 peso
Wina (tylko to jest tanie :D ) od 20 peso w górę
Jajka na wsi 2,5 peso, w sklepie 3,5 peso w górę
Woda mineralna 10 peso/2l (najtańsza w Carrefourze)
Ser od 120 peso/kg w górę, a w Buenos od 160 peso/kg
Kawa instant 170 g od 90 peso w górę
Herbata w torebkach od 15 peso za opakowanie
Dulce de Leche 20 peso
Sucharki 36 peso

Paliwo od 18,5 peso/l w górę (95, 93 nie ma...)

A ubrania? Zwykłe rynkowe szmatki to koszt min 300 peso!!!
Kosmetyki drogie, chemia domowa droga... i długo by wymieniać.

W Chile jest ZDECYDOWANIE taniej.

Nam niestety dolary już się skończyły i wypłacamy kasę z bankomatów... Każde wyciągnięcie kasy to opłata 91 peso + limit jednorazowej wypłaty 2400 peso (banki Galicia, Patagonia i kilka innych, w niektórych bankach jest nawet mniejszy limit).

Polecam również zabranie ze sobą karty Visa jeśli wybieracie się poza Buenos - my mamy Mastercard i mieliśmy duuuuże problemy z płatnościami/wyciągnięciem gotówki w mniej turystycznych rejonach.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#17 PostWysłany: 02 Sie 2016 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Polecam przed wyjazdem zapoznać się z cenami na stronie numbeo.

Poniżej link do cen w Buenos:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=Argentina&city=Buenos+Aires&displayCurrency=ARS
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#18 PostWysłany: 02 Sie 2016 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Niestety uwolnienie kursu dolara podniosło im ceny i to znacznie :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#19 PostWysłany: 02 Sie 2016 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Ale kurs peso do złotówki spadł prawie o ok. 40 % w porównaniu do poprzedniego roku. Wtedy peso kosztowało 45 groszy , dziś 26 groszy więc to chyba trochę rekompensuje podwyżki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ceny w Argentynie
#20 PostWysłany: 02 Sie 2016 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
I tak chyba kazdy forumowicz kupowal wowczas peso po kursie "blu", wiec kurs wychodzil okolo 0.30.

Dla przykladu: wejscie do parku Iguazu to obecnie 330 ARS, czyli 86-90 zlotych. Ja placilem w kwietniu 2015 265 ARS, czyli wedlug tamtego kursu 80 zlotych. Dla nas podwyzka okolo 10%.

Z jedzeniem pewnie jest gorzej, bo te ceny z naszego punktu widzenia zawsze byly kosmiczne (szczegolnie w porownaniu do hoteli, taksowek).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group