Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Cze 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
O jedzeniu na Filipinach juz poczytalem, ale chcialbym poprosic o podanie mi przyblizonych cen na PANGLAO i BORACAY

Zdaje sobie sprawe z rozpietosci cenowej wynikajacej z zamawianej potrawy oraz miejsca, w ktorym jadam, ale przyjmujac, ze to przecietna knajpka jakich setki i danie rowniez nie jest homarem czy jakims "artistic sample menu" ;-)

Jakie sa ceny za alkohol w knajpkach/barach w obydwu miejscach oraz jak wyglada kwestia dostepu do sklepow/supermarketow typu 7eleven - czy jest podobnie jak na Bali czy raczej w Hawanie :-)

Dziekuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Cze 2015 21:15 

http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci ... ty=Panglao
http://www.priceoftravel.com/159/philip ... and-prices
http://www.dyingtotravel.com/boracay-ph ... -eat-2014/
https://www.expatistan.com/cost-of-living/manila
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Wrz 2015 15:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ceny z września 2015, w PHP:
butelka rumu w sklepie - 55
butelka cola coli 1,5 l - 60
zupa w knajpie - 120-180
ryż - 40-60
pełne danie mięsne: wołowina, kurczak - 180-260
danie z krokodyla - 300-320
kanapka w porcie - 25
mała woda w porcie - 25
paczka Marlboro - 70
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Gru 2015 03:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Wypowiem się tylko o Panglao, na Boracay nie byliśmy.

Generalnie Panglao jest drogie na tle innych spotów na Filipinach.
Na Alona Beach jest mnóstwo restauracji, ceny za dania zazwyczaj od 200 peso w górę, zestawy śniadaniowe od 120 peso w górę.

W sklepach też lekko zawyżają ceny, ale nie jest tragicznie.
Mleko w kartonie: 100 peso
mały jogurt: 38 peso
płatki kukurydziane, małe opakowanie: 75 peso
woda mineralna 1l: 25 peso
ser (taki prasowany):45 peso
mały rum (375 ml): 40 peso
piwo małe: 30 peso
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2016 13:35 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Ceny z lutego 2016, różne wyspy:

Piwo 0.3l w sklepie 30-40 PHP
Piwo 0.3l w knajpie 40-70 PHP
Piwo 1.0l w sklepie 85-100 PHP
Piwo 1.0l w knajpie 100-150 PHP
Tower 3.0l w knajpie 270-350 PHP
Guiness w knajpie 150 PHP
Erdinger Weizen w knajpie 190 PHP

Rum Tanduay dark 40% 0.25l w sklepie 35-45 PHP
Rum Tanduay dark 40% 0.375l w sklepie 40-60 PHP
Rum Tanduay dark 40% 0.7l w sklepie 85-100 PHP
Coca-Cola/Sprite 1.5l w sklepie 60-90 PHP
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:09 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
@Japonka76 danie z krokodyla ? ?Smaczne ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Marcin Cy

Na Filipinach nic nie jest smaczne :mrgreen:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
aeonflux napisał(a):
Ceny z lutego 2016, różne wyspy:

Piwo 0.3l w sklepie 30-40 PHP
Piwo 0.3l w knajpie 40-70 PHP
Piwo 1.0l w sklepie 85-100 PHP
Piwo 1.0l w knajpie 100-150 PHP
Tower 3.0l w knajpie 270-350 PHP
Guiness w knajpie 150 PHP
Erdinger Weizen w knajpie 190 PHP

Rum Tanduay dark 40% 0.25l w sklepie 35-45 PHP
Rum Tanduay dark 40% 0.375l w sklepie 40-60 PHP
Rum Tanduay dark 40% 0.7l w sklepie 85-100 PHP
Coca-Cola/Sprite 1.5l w sklepie 60-90 PHP


O, to byłeś na diecie płynnej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:39 

Rejestracja: 12 Kwi 2016
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 81 112
nick napisał(a):
@Marcin Cy

Na Filipinach nic nie jest smaczne :mrgreen:


------------------------------------------------
Lecę tam w maju, po przeczytaniu wpisów o filipińskim jedzeniu, trochę na początku byłem tymi opiniami przerażony, że nie dobre jedzenie, że drogo, że w Manila jedzenie kupowane z tzw. garkuchni to są potrawy przygotowane z tego co wyrzucił kfc/mc na smietnik..... itp itp.
Powiem tak, jadłem już różne posiłki, przygotowane przez miejscowych i czasami do tej pory jak sobie przypomnę ,co jadłem, gdzie to kupiłem i jaka była to okolica to czasami bierze mnie cofka ;), ale w większości przypadków było to smaczne jedzenie, dobrze przyrządzone i tanie np. ( raz, zakupiliśmy grilowanego kurczaka spicy w panierce z coco, 3 kawałki po 5 batów/szt ( cos około 0,50 pln, prosto z ulicy, od starszej mamki, ale szczerze, jak sobie przypomnę jej męża siedzącego dalej w ogródku, który dosyć głośno smarkał, aż mnie rzuca ;/ ) ....

tradycyjna tania, smaczna, prosto z ulicy kuchnia tajska - https://phototripblog.files.wordpress.c ... 070550.jpg

najwyżej wrócę parę kilo lzejszy ;) zgubienie paru kilogramów dobrze mi zrobi ;)

@Marcin Cy - sprawdzę czy to prawda co mówisz, wrócę z wyjazdu i dam recenzję, a że lubię porąbane smaki to pewnie to jedzenie będzie mi również smakować .. ;) relacja wkrótce...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:48 

Albo cięższy o parę kilo, bo zostanie lokalny fastfood :D
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:52 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
ej no jednak niektore rzeczy sa zjadliwe i dobre, np. grilowany tunczyk czy krewetki lub pad thai :)
Góra
 Profil Relacje PM off
JARAS KULT lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
JARAS KULT napisał(a):

tradycyjna tania, smaczna, prosto z ulicy kuchnia tajska



Nieee no bracie, nie porównuj szamba do perfumerii - w Tajlandii trudno trafić na coś niejadalnego na ulicy - właściwie grzechem jest na ulicy nie jadać.

Większość osób na forum, które były na Filipinach były również w Tajlandii i ma porównanie tych dwóch kuchni, które są zupełnie inne. Popełniasz duuży błąd, mając nadzieję na smakołyki z wózków.
Na Filipinach przygotuj się na sól, dużo soli :twisted:
Zapoznaj się z ofertą Jolibee - i tak tam trafisz 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 15 Kwi 2016 00:05, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 14 Kwi 2016 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Wypowiem się krótko w kwestii piwa litrowego bo zrobiłem niedawno z tego kurs na Filipinach ;-)
Litrowe:

- Golden Eagle 5% (browar San Miguel)- siki Weroniki, ale cena też sikowata - na kapslu wybite 56 PHP, do kupienia w wielu sklepikach sari-sari za 60. Kaucja za butelkę 4,50, ale sklepiki kasują często nawet 10.

- Red Horse 6,9% (browar San Miguel) - moje ulubione. W 7eleven 82 PHP plus 4,50 PHP kaucja za butelkę. w 7ELEVEN na Boracay cena 95 PHP.

- Colt 45 7% (Asia Brewery) - trochę cierpkie i gorzkawe, zauważalnie gorsze od Red Horse, ale i tak je lubię. Cena w 7eleven 74 PHP, na Boracay 95 PHP

- San Miguel Pilzner 5% - nie kupowałem, ale były litrowe butelki także.

Bardzo przyjemny smak ma San Miguel Light - alk. 5%, ale jest dostępny chyba tylko w podłużnych buteleczkach 0,32l.
Modne jest piwko jabłkowe w tych samych butelkach 3%.

Na Boracay w sklepach półlitrowy Red Horse kosztuje zwykle 50 PHP, w niektórych 45 PHP, kaucja za butelkę 5.
W knajpach 80-150 PHP ale w tych droższych mają Happy Hour kiedy dają 2 pifka w cenie jednego.

Żarcie smakuje mi tam coraz bardziej, może to kwestia przyzwyczajenia, dzisiaj ryż bez smaku traktuję już zupełnie swojsko a jak dostanę jakiś sos to już jestem zadowolony.
Polecam jedną z nielicznych ostrych potraw - Bicol Express, szczególnie w Andoks Chicken (chyba 46 PHP).
Wreszcie coś z chili czy tam pepperoni, jest to tylko przystawka, troszkę wieprzowinki z dużą ilością zielonych strąków fasolki pomieszanej z chili w sosie kokosowym. Dodaje ryżowi wdzięku, wreszcie czuć jakiś konkretny smak.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 15 Kwi 2016 00:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2016
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 81 112
nick napisał(a):
JARAS KULT napisał(a):

tradycyjna tania, smaczna, prosto z ulicy kuchnia tajska



Nieee no bracie, nie porównuj szamba do perfumerii - w Tajlandii trudno trafić na coś niejadalnego na ulicy - właściwie grzechem jest na ulicy nie jadać.

Większość osób na forum, które były na Filipinach były również w Tajlandii i ma porównanie tych dwóch kuchni, które są zupełnie inne. Popełniasz duuży błąd, mając nadzieję na smakołyki z wózków.
Na Filipinach przygotuj się na sól, dużo soli :twisted:
Zapoznaj się z ofertą Jolibee - i tak tam trafisz 8-)


Hej, mam to na uwadze. W Tajlandi też nie żałują glutaminianu sodu, sypią go do wszystkiego garściami, biorę to pod uwagę, że trafię tu na gorsze jedzenie, tak jak napisałem powyżej, najwyżej schudnę parę kilo .... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Kwi 2016 00:12 

@jobi Za długo tam siedzisz :D Co do piw, wszystkie są ok. Tego Pilznera piłem, jest delikatny w smaku. Ogólnie za tę cenę i przy takiej temperaturze, każde piwo dobrze smakuje. Alkohole to chyba najmocniejsza (he, he) cześć kuchni filipińskiej :D Tanie i zadziwiająco dobre. Zwłaszcza rum. Tanduay jest naprawdę ok, a Don Papa jest zacny.
Góra
 PM off
nick lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 15 Kwi 2016 00:14 

Rejestracja: 12 Kwi 2016
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 81 112
Anonymous napisał(a):
Albo cięższy o parę kilo, bo zostanie lokalny fastfood :D


hehe, cięższy już raczej nie ( mam taką nadzieję .. ; ) ) ....... jak nie da się zjeść ich potraw to pozostają mi jeszcze owoce, bro, rum, który tu tak jest zachwalany, coś wymyślę.... myślę, że dam radę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Kwi 2016 00:27 

Owoce mówisz...Jeżeli lubisz mango, kokosy i banany to przeżyjesz. Mimo, że to tropiki to jakoś owoce nie są takie powszechne...Nie wiem, może się źle rozglądałem :D
OT: Ale mi się liczba postów nabiła :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 15 Kwi 2016 00:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Kwi 2016 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nie pisałem jeszcze tego na forum, ale w lutym pojawiłem się na Filipinach z planem objechania kilku wysp motocyklem - odleciałem po 5 dniach :twisted:
Moje kubki smakowe doznały takiego niespełnienia, że zakończyło się to nieplanowanymi wizytami w Sajgonie,Bangkoku,Penangu i Kuala Lumpur by wyrównać poziomy. Ostatnią noc, z racji powrotu do DXB Cebu Pacific spędziłem jeszcze w Manili bazując na kuchni %płynnej.
Kuchnia Filipińska ma swoje pozytywy, bo bez tego nie zrobiłbym kolejnej objazdówki, a wyszło fajnie :twisted:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Kwi 2016 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
nie jest tak tragicznie jak niektorzy opisuja.

Polecam ryby, bardzo smaczne i tanie, mozna tez sie zalapac na mieso krokodyla na Palawanie.
Do tego u nich mieso z kurczaka jest naprawde z wolnego wybiegu dlatego jest takie male. Czesto cale kurczaki z wielkosci samej piersi ktory mozna kupic u nas na tackach w marketach.
Robia tez dobre golonki :D

wiadomo, nie jest to jedzenie tajskie, ktore "zabija" smakami, ale jest ok.
O wiele lepiej dla mnie niz np. w Chinach, gdzie wszystko dla mnie smierdzialo. bylo mega tluste i wygladalo jak resztki zebrane z ziemi.
Góra
 Profil Relacje PM off
JARAS KULT lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Kwi 2016 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Dorzucę słówko o cenach w sklepach na Boracay.

Kiedyś był tylko jeden supermarket o przyjaznej nazwie "Budget Mart".
Ceny jak na lotnisku, pewnie przed "budget" było gdzieś małym druczkiem "BIG" :lol:
Obecnie wzdłuż głównej ulicy rozlokowało się kilka supermarketów.

Najtańszy, najliczniej odwiedzany przez tubylców to "Mini Mart" w okolicy stacji 3, kilkadziesiąt metrów na południe od talipapa market.
Są alkohole, ale często wszystkie tańsze są zwyczajnie wyprzedane. Brandy EMperador 95 PHP.
W lodówkach tylko puszkowe piwo SM Pilzner albo SM Light oba po 35 PHP. Trochę lipa, bo puszkowe piwo jest na Filipinach wszędzie drogie - widać, że nie chcieli zrobić z tego sklepu piwiarni.
Warto tam zaopatrzyć się w słodycze, kawę w torebkach (4-6 PHP za kawę 3 w jednym), wodę albo np. duże zupki chińskie (wołowina, owoce morza) opakowanie w formie miski chyba sporo ponad pół litra za 32 PHP.

Kolejnym nowym sklepem przy głównej ulicy jest "Family Mart" (jest ich kilka).
Brandy Emperador 104 PHP, ogólnie ceny są znośne, tylko z 10-15% wyższe od tych z "Mini Mart".
Jest piwo butelkowe.

Budget Mart ma obecnie 2 sklepy, nie zajrzałem tam ze względu na fatalne doświadczenia z przeszłości, ale pewnie musieli sporo stonować z cenami, żeby jakoś przetrwać.

Sklep 7eleven na Boracay.

Jest to nowość. Miało być więcej tych sklepów już w 2015, ale póki co jest wciąz tylko jeden.
Znajduje się niemal bezpośrednio przy plaży (20m) w pobliżu restauracji Andoks Chicken (końcówka stacji 2, początek stacji 3).
Asortyment typowy, ceny zawyżone.
Niektóre produkty droższe o 30-40% w porównaniu do zwykłego 7eleven.
Np. Jakieś tam chipsy normalnie 16 a na Boracay 26.
Lubię hot-dogi z 7eleven - normalna cena za sporą parówkę (kilka rodzajów do wyboru), niewielka bułkę i sosy (gorące danie) 29 PHP.
Na Boracay 39 PHP i niestety często po prostu nie ma, ludzie wykupują to na pniu.
Siaopau to samo, droższe 10-20 w zależności od rodzaju i ciężko się załapać.

I na koniec najgorsza wiadomość dla wtajemniczonych - Michaela's Carinderia jest zamknięta, opuszczona - mam nadzieję, że nie na zawsze. Tam spędzaliśmy dużo czasu na plaży, delektując się grilowanymi rybkami i piwkiem.
Obecnie pełno tam liści, teren zaniedbany, nie wygląda to ciekawie, mój ostatni pobyt na Boracay musiał być zaaranżowany inaczej, by wypełnić ten brak.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group