Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2014 23:46 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 56
Pytania do znawców Azji Płd-wsch. Nie do końca rozumiem ale z tego co wyczytałem to odprawa jest mozliwa dopiero na 72 h przed wylotem. Można to zrobic w terminlach na lotnisku. W Polsce nie zdąże zrobic tej odprawy. Jak to wygląda w praktyce na lotnisku w HKG i dalej Manila, czy odprawa na lotnisku jest wolna od opłat. Jeszcze pytanie odnosnie bagażu, mamy wykupiony do 15 kg ale nigdzie nie mogę znaleźc info o rozmiarach tego bagazu.


Ostatnio edytowany przez krasnal 18 Sty 2017 10:44, edytowano w sumie 2 razy
Rozdzielenie wątków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 14 Mar 2014 00:10 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 87
Miesiąc temu w Kuala Lumpur odprawiałem się na lotnisku i nic za to nie płaciłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Mar 2014 04:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Kilka dni temu lecialem te trase. Nie pamietam dokladnie kiedy moglem sie odprawic online ale bylo to chyba wiecej niz 3 dni. W kazdym razie odprawilem sie online i na lotnisku w check inie wydrukowali mi karte pokladowa za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Cze 2015 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Witam,
Pytanie do znawcow - jak to jest z odprawa online w Cebu Pacific ?
Mam lot z Dubaju do Manilii i potem w Manilii tylko 3 h na przesiadke wiec na kolejny lot Manila - Boracay chcialbym odprawic sie online. Z tego co czytam to 72 h przed mozna to robic ? W dubaju bede 2-3 dni i moge to spokojnie na necie zrobic bedac w Dubaju w hotelu jednak nie wiem co z drukowaniem karty podkladowej ? Odprawa to nie problem, ale co potem, zapisac karte podkladowa w PDF i poprosic na recepcji hotelowej o druk czy gdzies na lotnisku jeszcze w Dubaju tak zeby zdarzyc na samolot kolejny w Manilii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Cze 2015 21:33 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Cebu ma aplikacje do kart pokładowych, powinno działać tak jak w wizz i ryan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Cze 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
O super dizeki za info.
A jak działaja tego typu aplikacje? Odprawiam sie przez aplikacje w telefonie z dostepem do neta i karta mi sie zapisuje ? potem jak okazuje to przy okienku na lotnisku to potrzebuje dostepu do sieci w tel czy nie ?

czy ta aplikacja działa na androidzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Cze 2015 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
W Cebu możesz odprawić się na aplikacji mobilnej na 72 godziny przed lotem, ale i tak musisz iść do stanowiska gdzie zrzuca się bagaż jeśli jesteś obcokrajowcem w celu weryfikacji dokumentów - najpóźniej 45 min przed lotem. Kartę pokładową można zapisać, więc nie musisz być online na lotnisku. Tyle wyczytałam na stronie Cebu. https://crmweb.flyceb.com/AskCEB/

-- 18 Cze 2015 22:06 --

Z tego co piszą to na androidzie jeszcze nie działa apka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Cze 2015 22:20 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Na iOS porostu otwierasz apkę, wpisujesz numer rezerwacji i nazwisko, wybierasz miejsce w samolocie i dodajesz gotową kartę pokładową do passbooka. Nie musi być pózniej online, na lotnisku wystarczy ją pokazywać zamiast wydruku, ten jednak warto awaryjnie mieć. Trzeba jeszcze zweryfikować dokumenty tożsamości. http://imgur.com/hiqlJLn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Cze 2015 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2012
Posty: 84
Papier awaryjnie zawsze warto mieć ;) jakkolwiek Cebu przy check-in nie robiło żadnych problemów nawet z samym tylko nr rezerwacji i dokumentem tożsamości z odprawy online. Raz przy odprawie nie mieliśmy choćby pdf-a na komórce bo kumpel przez nieuwagę spakował hard kopie do rejestrowanego, no i po pierwszym śliźnięciu potem za ciosem już nie drukowaliśmy :D W sumie na 5 lotów tylko raz mieliśmy drukowane. Chyba odpuszczają nie tylko białasom, bo lokalsi też podchodzili bez papiera i ajfona, nie tylko w Manili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sie 2015 13:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
A jak jest w Cebu Pacyfic? ktoś wie?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Sie 2015 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
A jak się ma sprawa z Cebu Pacific? Ktoś się orientuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Sie 2015 18:53 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
W Cebu pacific na Filipinach odprawiałem się na lotnisku i była odprawa bezpłatna
Góra
 Profil Relacje PM off
tomwie uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Sie 2015 19:04 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Mogę już napisać z doświadczenia, odbyłem parę dni temu 2 loty Cebu - Jakarta-Manila i Manila-Dubaj, i tak : nie były potrzebne żadne wydruki, na drugi z lotów nie miałem kompletnie nic papierowego. Najlepiej odprawić się on-line - doostępne 72 godziny przed lotem , najpozniej 4 godziny przed międzynqardowym, 2 godziny przed krajówką - nie jest to niezbędne i można ZA DARMO odprawić się bez problemu na lotnisku, niemniej uniknie się czekania w długiej kolejce (odprawieni on-line mają odzielne stanowisko) oraz wczesniej ma się wylosowane miejsca :) Także zero problemu : wystarczy sam paszport i ewentualnie nr. rezerwacji - podchodzi się do okienkna i wsio, jak się odprawi on-line (polecam) to juz pelen wypas (bez kolejki, ma się nr miejsc, mają to w systemie wiec wystarczy tylko powiedziec, jak ktos lubi moze wydrukowac lub zapisac pdf np. na smartfonie ale nie jest to niezbędne) Jedyne co moze zaskoczyc : to wołają o bilety lotnicze wylotowe z kraju do ktorego wlatujemy (w Jakarcie wolali wylotowy z Filipin i byl to spory problem (byc moze trafilem na sluzbiste), pomogl jedynie fakt ze nastepny lot byl tymi samymi liniami i sprawdzili sobie w systemie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 29 Sie 2015 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Czy ktoś może skomentować taką sytuację. Lecę Cebu za 3 dni DXB_MNL. Dostałem maila, że mogę odprawić się online, jednak po próbie zalogowania się do odprawy online pojawia się moja rezerwacja z takim oto dopiskiem : Sorry, this booking is not eligible for web check-in.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Sie 2015 20:15 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
tomwie napisał(a):
Czy ktoś może skomentować taką sytuację. Lecę Cebu za 3 dni DXB_MNL. Dostałem maila, że mogę odprawić się online, jednak po próbie zalogowania się do odprawy online pojawia się moja rezerwacja z takim oto dopiskiem : Sorry, this booking is not eligible for web check-in.


Ja ostatnio dostałem info od CP że mój lot z nr A zmienił nr na B
Może Ci przerobili nr lotu i stąd ten problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sie 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Rezerwację po numerze znajduje, ale właśnie przy wejściu do odprawy pojawia się coś takiego jak wyżej. Nr lotów się zgadzają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sie 2015 09:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
@ATX odprawiałeś się przez mobilna aplikację?

@tomwie, i jak udało się? może te przysłowiowe 72 godziny to jednak mniej, i dlatego wyskakiwał błąd
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Sie 2015 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Japonka76 napisał(a):
@tomwie, i jak udało się? może te przysłowiowe 72 godziny to jednak mniej, i dlatego wyskakiwał błąd


Tak, okazało się, ze mail przychodzi chyba zbyt wcześnie. Dziś rano spokojnie można było się już odprawić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 30 Sie 2015 11:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
To jeszcze jedno pytanko, jak wygląda sprawa z bagażem podręcznym w Cebu? Sprawdzają na lotniskach, ważą, mierzą, każą dopłacać za nadbagaż?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Sie 2015 12:31 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Japonka76 napisał(a):
@ATX odprawiałeś się przez mobilna aplikację?

@tomwie, i jak udało się? może te przysłowiowe 72 godziny to jednak mniej, i dlatego wyskakiwał błąd



Nie, odprawiałem sie normalnie - raz około 5 godzin przed lotem, na komputerach udostępianych za fri na lotnisku, za drugim razem okolo 2 doby przed wylotem na wlasnynm laptopie ;) Próbowałem właśnie tak w okolicach 3 dni przed wylotem (no moze bylo trochę ponad 72h, nie liczylem dokladnie) i byl komunika, żet odprawa on-line niedostępna)
Drugi możliwy powód, który mi przychodzi do głowy - to jest kilka grup pasażerów, dla których odprawa on-linne w Cebu nie jest w ogole dostępna: m.in. kobiety w ciązy, pasażerowie z ograniczoną mobilnością,grupy powyżej 10 osób etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group