Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2017 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 35
Wybieram się na Kubę i chciałam się zapytać, czy żeby wjechać na Cayo Coco/Cayo Guillermo/Cayo Santa Maria na jeden dzień, tylko na plażę, nie do resortu, to potrzebny jest świstek z biura podróży. Mam rozbieżne informacje. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.


Ostatnio edytowany przez paszczakwpodrozy, 01 Sie 2017 00:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 31 Lip 2017 22:13 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Byłam w marcu, nic nie sprawdzali, jedynie kierowca musiał wnieść jakąś opłatę za wjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off
paszczakwpodrozy lubi ten post.
paszczakwpodrozy uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Lip 2017 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Sprawdzane mieliśmy paszporty.
Góra
 Profil Relacje PM off
paszczakwpodrozy lubi ten post.
paszczakwpodrozy uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Lip 2017 22:39 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Faktycznie paszporty brali ale żadnych świstków z biura podróży nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
paszczakwpodrozy lubi ten post.
paszczakwpodrozy uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 31 Lip 2017 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 35
To świetnie, bardzo dziękuję Wam za odpowiedź :) Kolega dzisiaj wpędził mnie w panikę - może to jego naciągnęli. Planuję zrobić sobie bazę wypadową w Moron i eksplorować pobliskie Caye dojeżdżając - wszystko budżetowo. Macie jakieś plaże, które byście szczególnie polecili?

_________
Paszczak w Podróży - Seszele, Malediwy, Mauritius budżetowo i na własną rękę - blog podróżniczy
https://www.paszczakwpodrozy.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Lip 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Potwierdzam w maju chciano od nas paszporty i opłatę za przejazd drogą do Cayo Santa Maria.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
paszczakwpodrozy lubi ten post.
paszczakwpodrozy uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Sie 2017 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 35
@Gaszpar, pamiętasz, ile mniej więcej płaciliście? :) Na miejscu można to zrobić, nie trzeba iść do biura?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Sie 2017 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
To wygląda jak pobranie opłaty w bramkach na autostradzie. Jest szlaban jest jakiś strażnik, któy sprawdza paszport lub paszporty i chce opłaty. Koajrzy mi się, że było to coś około 2-3 CUC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
paszczakwpodrozy lubi ten post.
paszczakwpodrozy uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Sie 2017 10:50 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
[quote="paszczakwpodrozy"]To świetnie, bardzo dziękuję Wam za odpowiedź :) Kolega dzisiaj wpędził mnie w panikę - może to jego naciągnęli. Planuję zrobić sobie bazę wypadową w Moron i eksplorować pobliskie Caye dojeżdżając - wszystko budżetowo. Macie jakieś plaże, które byście szczególnie polecili?

_________
Paszczak w Podróży - Seszele, Malediwy, Mauritius budżetowo i na własną rękę - blog podróżniczy
https://www.paszczakwpodrozy.wordpress.com

Bardzo podobała mi się na półwyspie plaża Playa Pilar. Pomimo, że jest najpopularniejsza to według mnie wcale nie jest przereklamowana. Na Playa Pilar jest jednak bardzo wietrznie więc nie byliśmy zbyt długo, ale takiego piasku jak na tam nie widziałam jeszcze nigdy w życiu, nawet na Malediwach - ma konsystencję i kolor mąki :)

Załączniki:
20170801_104158.jpg
20170801_104158.jpg [ 120.95 KiB | Obejrzany 3170 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
paszczakwpodrozy lubi ten post.
paszczakwpodrozy uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Sie 2017 23:06 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Bramki oddzielają getto dewizowe od skansenu socjalizmu. Tak aby nieproszeni Kubańczycy nie mogli zobaczyć, że można inaczej. Nikomu, kto jest dostarczycielem dewiz na bramkach nie stanie się krzywda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Wrz 2017 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 35
Bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc - wjechaliśmy bez problemu na jeden dzień taksówką z Moron za 60 CUC.
Playa Pilar ładna, piasek rzeczywiście cudny, gdyby nie te tłumy, które wszystko psuły....

Gdybyście chcieli trochę powspominać - zapraszam na video z podróży! ;)
https://paszczakwpodrozy.wordpress.com/ ... asna-reke/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Wrz 2017 14:47 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Czy ktoś wiem jak bardzo ucierpiał ten rejon podczas Irmy?
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Wrz 2017 16:03 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
kumkwat_kwiat napisał(a):
Bramki oddzielają getto dewizowe od skansenu socjalizmu. Tak aby nieproszeni Kubańczycy nie mogli zobaczyć, że można inaczej. Nikomu, kto jest dostarczycielem dewiz na bramkach nie stanie się krzywda.

Co tam takiego jest, czego nie można zobaczyć w innych miejscach Kuby?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Paź 2017 05:58 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Na wszystkie 3 wymienione w temacie miejsca obecnie turyści nie mają wjazdu. Trwa wielka odbudowa po Irmie. Podobno ponownie mają otworzyć początkiem grudnia.
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Paź 2017 08:03 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 50
Na pewno wszystko jest odbudowywane ? Mam rezerwacje Cayo Coco przełom listopada - grudnia ? Coś ktoś więcej wie na ten temat ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Paź 2017 09:26 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
@geffer tak jak pisałam post wyżej, byliśmy tam w połowie października i przy wjeździe na groble (punkty kontrolne) stała policja i nie wpuszczała turystów dalej.
Na pytanie kiedy będzie można wjechać odpowiadali, że początkiem grudnia.

Spotkaliśmy też osoby, którym hotele odwoływały rezerwacje październikowe. Skoro Tobie nie odwołali to jest duża szansa, że jednak wyspa będzie dostępna dla turystów wcześniej. Najlepiej napisz zapytanie bezpośrednio do hotelu.
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group