Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Capri na 1 dzień
#1 PostWysłany: 16 Lip 2016 18:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Mam jeden dzień do zagospodarowania, myślę o Capri. Proszę o wszelkie wskazówki. Skąd wypłynąć, z jaką firmą? Co zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
 Temat postu: Re: Capri na 1 dzień
#2 PostWysłany: 17 Lip 2016 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Skąd wypłynąć? To zależy, gdzie nocujesz.... Na Capri można popłynąć z wielu miejsc, tutaj http://www.capri.net/en/ferry-schedule albo tutaj http://www.capritourism.com/en/ship-timetable możesz sprawdzić rozkład jazdy promów. Jeden dzień to trochę mało czasu na zobaczenie Capri. Musisz wybrać, co najbardziej Cię interesuje http://www.capri.net/en/most-reads. Capri jest urocza i pachnąca, a widoki przepiękne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Capri na 1 dzień
#3 PostWysłany: 29 Sie 2016 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Kojarzy ktoś może jakieś organizowane wycieczki po Capri? Do wykupienia na miejscu np. z Sorrento?
Szukam na rodziny - grupa 8 os. w okolicach połowy września.
Planują na Capi w któryś poniedziałek lub wtorek wyskoczyć. Duże są kolejki do lokalnego transportu?

Ewentualnie coś co się finansowo sensownie układa?
Na stronie którą podał @Trefl_bc są różne pakiety, ale cenowo nie zachęcają.
Transport promem z Sorrento na Capri to około 30-35€/os w dwie strony.
Rejs łódką dookoła wyspy + postój w błękitnej grocie 14-16€/os.
"Wejście" do groty - 13€/os.
Można wynająć prywatną łódkę, minibusa lub przewodnika, ale dochodzi po 30-40€/os, ale i tak trzeba dopłynąć promem i zapłacić za wszystkie wstępy.
Wychodzi jednodniowy wypad za ok. 100€/os. Jakieś sugestie?

@dyzio1 może już byłeś, wróciłeś i możesz podpowiedzieć? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Capri na 1 dzień
#4 PostWysłany: 29 Sie 2016 21:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Niestety. Nie dotarliśmy na Capri. Życzę Ci więcej szczęścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Capri na 1 dzień
#5 PostWysłany: 05 Wrz 2016 11:23 

Rejestracja: 24 Maj 2016
Posty: 7
Loty: 1
Kilometry: 1 634
Ja płynęłam na Capri z Sorrento lokalnymi statkami, kolejek właściwie brak - druga połowa września, koszt dość wysoki ale moim prywatnym zdaniem warto. Nie wykupowaliśmy żadnych dodatkowych atrakcji - samo szwendanie się po wyspie piechotą nam wystarczyło. Z tego co kojarzę po wyspie kursują też maleńkie autobusiki więc można przejechać nimi np. do Anacapri za ok. 2 euro. Albo jest też kolejka na górę (podobna cena). Niestety nie pływałam dookoła wyspy ani w grotach więc w tym temacie nie pomogę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Capri na 1 dzień
#6 PostWysłany: 27 Paź 2016 21:20 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
Jeśli chodzi o Capri to najlepiej wypłynąć z Sorrento, ponieważ z Neapolu często statki nie dopływają bo coś tam... Cena jest wysoka, nawet bardzo, ale zdecydowanie warto. Z portu kursują lokalne autobusiki po całej wyspie. Najlepiej na Capri wypłynąć bardzo wcześnie i wrócić ost promem. Dlaczego? Cały dzień to za mało na tą wyspę. Jeśli chodzi o kursy wokół wyspy to no cóż należy zapytać na wstępie czy da się wpłynąć do najważniejszej atrakcji czyli grotty azzurra. Bo jeśli nie to nie ma sensu. Ceny są kosmiczne, a i tak nie otrzymujecie tego co chcieliście. My np z mężem udaliśmy się autobusem do groty i na miejscu się okazało, że jest przypływ i co najwyżej można tam wpłynąć samemu (co z resztą mąż uczynił i był zachwycony).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Capri na 1 dzień
#7 PostWysłany: 24 Cze 2022 13:16 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Odświeżę temat, za tydzień lecę do Neapolu ponownie, więc chcę zobaczyć to co mi umknęło ostatnim razem, czyli Capri i Wezuwiusz.

CAPRI
Czy kupię na miejscu w Neapolu bilet na prom, w takiej cenie jak pokazują na stronie, bo przy realizacji internetowo zamówienia dolicza się opłata za booking 11 Euro???
Czy będą te bilety, chcę płynąć w miarę rano o 7:55, czy lepiej zakupić dzień w wcześniej, czy w ogóle tak się da.
Czytałem że ten którym chcę płynąć jest dosyć duży.

Czy da się kupić sam powrotny u innego przewoźnika od razu w Neapolu??

Czy nie panikuję za bardzo z tymi biletami :roll: Dzięki za odpowiedzi :)
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Capri na 1 dzień
#8 PostWysłany: 26 Cze 2022 00:21 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 18
Tugginmypudha napisał(a):
Odświeżę temat, za tydzień lecę do Neapolu ponownie, więc chcę zobaczyć to co mi umknęło ostatnim razem, czyli Capri i Wezuwiusz.

CAPRI
Czy kupię na miejscu w Neapolu bilet na prom, w takiej cenie jak pokazują na stronie, bo przy realizacji internetowo zamówienia dolicza się opłata za booking 11 Euro???
Czy będą te bilety, chcę płynąć w miarę rano o 7:55, czy lepiej zakupić dzień w wcześniej, czy w ogóle tak się da.
Czytałem że ten którym chcę płynąć jest dosyć duży.

Czy da się kupić sam powrotny u innego przewoźnika od razu w Neapolu??

Czy nie panikuję za bardzo z tymi biletami :roll: Dzięki za odpowiedzi :)


Ten prom o 7:55 faktycznie duży i wolniejszy, kopci ropą, ale jest tańszy niż te mniejsze i szybsze. 3 lata temu dało się kupić bilety dzień wcześniej, ale raczej nie powinno być problemów z zakupem w tym samym dniu. W porcie nie doliczali dodatkowych opłat. Powrotny można kupić i na Capri, jest nawet wygodniej, bo mniejsza odległość pomiędzy kasami różnych przewoźników. No i dostosujecie do siebie godzinę powrotu. Jeśli planujecie zakup artecard Campania, to można też płynąć z powrotem do Sorrento, a stamtąd circumvesuvianą wrócić do Neapolu w ramach bezpłatnego transportu. Tylko lepiej spojrzeć, który skład jest pospieszny, bo te zatrzymujące się na
każdej stacji jadą ok. 1:20 h.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Capri na 1 dzień
#9 PostWysłany: 30 Cze 2022 08:16 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Dzięki, właśnie płynę, Caremar, 7:55 bilet zakupiony dzień wcześniej, 17 E, odliczają opłatę rezerwacyjną 1,6 E, ale to i tak taniej niż na stronach internetowych. Prom duży, ale i tak szybko zasuwa, mi te pół godziny różnicy nie robi, zwłaszcza że chcę wracać tym o 23, aby załapać się na zachód słońca, zobaczymy..
Nie wiem o co chodzi z tymi opiniami o zamkniętym pokładzie, owszem jest, jak w każdym średniej wielkości promie pasażerskim, ale są również dwa odkryte pokłady na masę ludzi.
Wracałem za to już bez miejsc na dworze i jakąś mniejszą powierzchnią przeznaczoną dla ludzi... Ale nawet w tych mniejszych promach innych przewoźników nie widziałem otwartych pokładów...
Z praktycznych, ludzie wchodzili nawet o 7:55, w specyficznym stylu koleś wołał jeszcze ludzi z budynku i poganiał.
Czepiano się później maseczek, z początku wchodzili ludzie jak leci, ale potem było takie miękkie pytanie o maseczki, ludzie mówili że mają i zaraz założą i wsiadali, ale niektórzy się cofali po zakup, lepiej mieć.
W środku jest klima, na zewnątrz fajnie wieje, w barze kawka za 1 E, normalne ceny.
Na zewnątrz na ławkach czarne drobinki pyłu, więc lepiej przy białych ciuchach usiąść sobie na czymś.
Z samego rana dedykowane stanowisko Caremara zamknięte, ale ludzie gdzieś kupowali, warto tu zajrzeć dzień wcześniej, bo teren portu jest duży i wcale nieoczywisty.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Capri na 1 dzień
#10 PostWysłany: 02 Lip 2022 15:40 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Cd. nie widzę możliwości edycji, to jeszcze kilka praktycznych info:

Powrót promem o 23, spędziłem na Capri cały dzień, prom jak już wyżej napisałem, nieco inny. Po zajęciu miejsc przeszła załoga wzdłuż siedzeń aby pozakładać maseczki, i tyle, elastyczne podejście, potem się już nie czepiali, trzeba jednak mieć w kieszeni, aby być spokojnym.

Natomiast w jednym z busików na wyspie kierowca nawet nie chciał poinformować o cenie, zanim maski nie założyłem...

Capri ciekawa, groty w planie nie miałem, o ile lubię zgiełk miast i dużo ludzi, to portowa okolica i samo centrum Capri jest okropne, mnóstwo turystów i naganiaczy, nie ma to specyficznego klimatu, taka komercha i tłok. Należy szybko się stąd wynieść.
Wjechałem funicolarem na górę, szybki rekonesans, ogrody Augusta, btw. to nie są ogrody, tylko mały park którego specyfiką są punkty widokowe na wybrzeże. Dojście na plażę Marina Piccola drogą Via Krupp zamknięte, pójdę tam później. Wyruszyłem za to na punkt widokowy Belvedere Di Tragara i dalej ścieżką widokową do Arco Naturale. Mega, świetne widoki, ale w upalnym lipcu 30 *C pot lał się strumieniami, zwłaszcza że schodziłem na dwie małe prywatne plaże, a potem musiałem wejść z powrotem na górę. Plaże z astronomiczną opłatą za wejście (poczytajcie w opiniach google), ale jest kawałek publicznej przestrzeni na skałkach (też wyczytałem że jest lina z której można było wejść do wody, ale nie zauważyłem, zbyt niebezpiecznie jak dla mnie. Można do tych prywatnych plaż i drogich restauracji dopłynąć z plaży Piccola wodną taksówką, koszt kilka Euro)
Wracając do tematu, z Arco Naturale (ładne widoczki) wróciłem do miasta, najtańsza dwólitrowa woda w markecie za 0,25E, pewnie kranówa, ale zdziwiło mnie bardzo. Poszedłem pieszo na Marinę Piccola, świetna plaża, popływałem, potem pieszo do Anacapri główną drogą, nie polecam, niebezpiecznie się idzie, lepiej by było schodami widokowymi Scala Fenicia, ale za późno zauważyłem. Poszedłem na przylądek Faro się wykąpać, świetna malutka betonowa plaża z zejściem do wody, muzyka z restauracji na pełnym głośniku skierowana w przestrzeń i zachód słońca o 20:40, rewelacyjne miejsce, posiedziałbym dłużej. Powrót busikami do Anacapri, potem do Capri i powrót do Neapolu o 23. Prom przypłynął, trochę się cykałem że to ostatni, ale pogoda była spokojna. Szkoda mi tylko jednej ścieżki widowokej z groty Azzurra na Faro zachodnim skrajem wyspy, nie widziałem jej na mapach googla, dopiero teraz na papierowej wersji, którą wziąłem w informacji turystycznej, ale olałem.... Powinienem tam pojechać od razu z Anacapri...
Przy Arco Naturale jest restauracja z względnie małym coperto 5E jak na Capri i cudownym widokiem oraz z dobrymi opiniami.

W razie pytań niejasności służę. Wrzucę jeszcze mapkę i parę zdjęć, może komuś pomogę to rozplanować na cały dzień.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Bartoszewski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group