Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cancun transport
#1 PostWysłany: 05 Paź 2020 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Siema,

W związku z tym, że w sobotę ruszam do Meksyku mam kilka pytań odnośnie transportu. Będę stacjonował w Cancun i nie wypożyczam samochodu. Stąd też pytanie jak najlepiej z Cancun dotrzeć do:

- Tulum
- Chichen Itza
- Coba
- wyspa Isla Mujeres

Oczywiście w każde miejsce chcę się dostać jak najwcześniej danego dnia ;) Czy najlepiej szukać ofert jakiś lokalnych biur czy szukać lokalnego busa i docierać na miejsce na własną rękę?

oraz ze stolicy do ruin Teotihuacán

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. W między czasie sam również szukam info na ten temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Cancun transport
#2 PostWysłany: 07 Paź 2020 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 200
Kilometry: 457 357
Jako, że jestem na świeżo w temacie to się wypowiem:
- Tulum - poleciłbym ADObusy - dość tani transport, który jedzie wzdłuz Riviera Maya, rozkłady do znalezienia w internecie.
- Chichen Itza - tutaj chyba najlepiej wziąc wycieczkę, nie jestem pewny, czy jakiś autobus jedzie w pobliże Chichen Itza.
- Coba - tutaj co do transportu się nie wypowiem, ale jeżeli jedziesz tam tylko po to, żeby wejść na piramidę to muszę Cię zmartwić - niestety nie można już tego robić :)
- wyspa Isla Mujeres - tutaj polecam wzięcie Ubera do Puerto Juarez (150 peso) i kupno biletu RT z UltraMar (300 peso). Po Isla Mujeres polecam transport wózkiem golfowym - bez dużych negocjacji można zejść do 700 peso za dzień.

Co do Ubera w Cancun to już oddzielna sprawa. Funkcjonuje on dośc dziwnie tzn. na lotnisku w CUN w aplikacji pokazuje informację, że Uber nie jest dostępny w twoim regionie, natomiast w hotelu w Cancun Uber już jest dostępny. Najczęściej dostępny jest 1 lub max 2 auta na całą Zone Hotelaria. Ze względu na jak to określił kierowca "bardzo agresywnych taksówkarzy w stosunku do Uberowców" nie ma również szans, żeby Uber podjechał pod sam hotel, najczęściej trzeba się umawiać koło restauracji lub sklepów.

Przykłady różnic cenowych taksówka/Uber:
CUN-Zona Hotelaria 550peso/brak możliwości
Zona Hotelaria-CUN 500 peso/ 250 peso
Zona Hotelaria-Puerto Juarez 300peso/150 peso
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#3 PostWysłany: 07 Paź 2020 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
W lutym transport do Chichén Itzá wyglądał tak,że jechał jeden bus dziennie z tego dworca koło ronda i nie było powrotu tego samego dnia. Miał być na miejscu dopiero koło południa. Do tego cena biletu taka (50 zł OW), że bardziej opłacało się wziąć wycieczkę z przewodnikiem + Ik Kil Cenote itd

Ja brałem stąd:
https://www.viator.com/tours/Cancun/Chi ... _EMAIL_TRV
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#4 PostWysłany: 07 Paź 2020 11:44 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
matbob1990 j-ade pod koniec m-c. wiec pytam
gdzie najbardzij Ci sie podobalo?
co zrobilo najwieksze wrazenie?
czego nie polecasz?
na co uwazac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#5 PostWysłany: 07 Paź 2020 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 200
Kilometry: 457 357
@Kian
Co się podobało ? Tutaj zależy o co pytasz, jeśli chodzi o plaże i klimat odpoczynku to prawdopodobnie Punta Allen, a tak bardziej imprezowo/rozrywkowo to Playa Del Carmen. W Cancun też można spędzić kilka dni, ale moje 8 dni tam spędzone uważam za błąd. Cancun mógłbym porównać do takiej egipskiej Hurghady :) Kilka godzin fajnie można spędzić również w Valladolid i w Akumal. Wrażenie zrobiły również ruiny w Tulum.
Z mojego punktu widzenia tzn. niezbyt zapalonego archeologa nie polecam wizyty w Coba - niestety nie można juz się wspinać na piramidę co według mnie było główną atrakcją tego miejsca.

Na pewno trzeba uważać na tubylców mówiących, że czegoś nie można zrobić taniej i tylko z wycieczką lub przewodnikiem - najczęściej jest zgoła inaczej przykłady już wrzuciłem w innym temacie np. ruiny w Tulum, Akumal.

Podczas podróży w zasadzie nie spotkała mnie żadna niemiła sytuacja związana z kradzieżą itp więc tutaj trzeba po prostu zachować zdrowy rozsądek jak to na każdym wyjeździe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Marschall lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#6 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Do Tulum najtaniej można dojechać lokalnymi busami.
Do Chichen Itza najszybciej dojedziesz wykupując wycieczkę na mieście. Lokalnymi busami musiałbyś się kilka razy przesiadać, więc na dojazd stracisz dużo czasu i cenowo nie wyjdzie wcale dużo taniej. W cenie wycieczki pewnie będziesz miał jeszcze stop na cenoty. Warto popytać na mieście o ceny takich wycieczek i się trochę potargować, bo każda agencja ma różne ceny. Na początku pewnie zapytają Cię skąd jesteś. Jak odpowiesz, że z Polski to będą podawać ceny w euro. Nie pamiętam dokładnie cen, bo byłem w Meksyku 3 lata temu, ale jeden sprzedawca mówił cenę np. 50 EUR, a drugi 50 USD.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#7 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:07 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Bylem 2 razy tam ale ostatnio w 2005 roku,wiec pewnie troche sie zmienilo. Jade z dwoma kolegsami i przez to,ze tam bylem jestem organizatorem wycieczki na zasadzie "ty juz byles wiec wiesz co i jak i nam zalatw wszystko" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#8 PostWysłany: 07 Paź 2020 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Z najnowszych info po przejściu Delty do zamkniętych stref Chichen Itza dochodzą zamknięte:
- Tulum
- Ek Balam
- Uxmal
- Mayapen
- Coba ponownie
- Mayil
- San Gervasio
- Dzibilchaltun

Strefy zamknięte do odwołania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Cancun transport
#9 PostWysłany: 27 Mar 2021 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Podepnę się pod temat
myślę że niektórym osobom może się przydać.

W Cancun funkcjonuje dość przyjemna „komunikacja miejska” cena to 12$ za linie R-1 oraz R-2. Za resztę -mniejsze busiki płatność u kierowcy 8,50$ ( MXN )

Do szukania połączeń pojawiła się przydatna aplikacja Moovit.

Główne trasy które były używane to R-1 - droga z Down Town do Zona Hotelera - aż do moim zdaniem najładniejszej plaży Playa Delfines oraz R-6 z Walmartu do Portu na wyspę de Mejeres.


Edit: filmik z „komunikacji miejskiej”

https://drive.google.com/file/d/1SXXzUa ... p=drivesdk
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Mar 2021 17:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2021 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Czy ktoś zna aplikację/stronę gdzie można sprawdzić lokalizacje przystanków na Jukatanie?
W związku z obecną sytuacją lecimy w formie All Inclusive z biurem podróży, żeby jednak nie spędzić całego wyjazdu w hotelu chcielibyśmy trochę pozwiedzać.
Będziemy jakieś 6km na południe od Akumal i zastanawiam sie czy w takim miejscu da radę złapać busy do Tulum/Playa/Cancun?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#11 PostWysłany: 26 Lut 2022 01:04 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Gdzie kupuje się bilety na linię R-1?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#12 PostWysłany: 26 Lut 2022 05:13 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
U kierowcy, kosztuje 12peso
Góra
 Profil Relacje PM off
pilotbombowca uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#13 PostWysłany: 12 Gru 2023 20:10 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Czy ktoś się orientuje, jaką komunikacją miejską dojadę z Cancun do Riu Palace Costa Mujeres i z powrotem? Nie za bardzo chcę brać taksówki, może jest inny środek komunikacji, np. autubusy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#14 PostWysłany: 13 Gru 2023 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 147
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Idziesz tutaj: 21°09'54.3"N 86°49'32.2"W
Pytasz o colectivo do wymienionego przez Ciebie miejsca, pokażą Ci konkretnego busa i wchodzisz. Kosztuje grosze. Powrót? Przychodzisz na miejsce w którym wyszedłeś i czekasz na podobnego busa z napisem "Cancun"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#15 PostWysłany: 13 Sty 2024 20:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Nie zakładając nowego tematu.

Z hotelu Riu Palace Costa Mujeres, da się dojechać do Cancun jakąś komunikacją miejską? Podobno tak. Ale szukam po internecie i nic nie mogę znaleźć.
Czy tylko jedyna opcja to taksówki i bolt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cancun transport
#16 PostWysłany: 13 Sty 2024 20:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
https://cancunshuttle-airport.com/es/bl ... a-mujeres/
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Sty 2024 21:01 

Rejestracja: 11 Sty 2024
Posty: 15
Zbanowany
Czy ktoś przerabiał przejazd z lotniska w cancun do playa del carmen a dokładnie dzielnica playacar ? Jak tam dotrzeć najtańszym kosztem. Autobus ado chyba dojeżdza tylko do miasta a nie do playacar...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2024 21:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Google>> Cancun airport to Playa del Carmen
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Sty 2024 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Dokładnie najpierw sprawdź na google maps a potem pytaj, ja z dworca ado szedłem pieszo do playacar, około 10 minut
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Sty 2024 23:16 

Rejestracja: 11 Sty 2024
Posty: 15
Zbanowany
mój hotel jest w zasadzie ostatni w playacar patrząc od playa del carmen, więc mam 3 km z buta. wychodzi na to, że najtańsza opcja to bus ADO i potem 3 km pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group