Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Campervan w AU.
#1 PostWysłany: 23 Paź 2014 16:31 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Wybieramy sie do AU i chcemy wypozyczyc campervana.
Jesli klika firm, ktore sie tym zajmuja. Chociazby spaceship, Jucy i inne.
Czy ma ktos jakies doswiadczenia z ktoras z nich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#2 PostWysłany: 23 Paź 2014 17:05 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
wypozyczalem dlugoterminowo trzy czyc ztery razy. Britz, Avis i cos malego, kiedy cena wydawala sie najwazniejsza. Wlasciwie nie mialem zadnych problemow z duzymi wypozyczalniami. Kiedys przypadkowo zahaczylem o cos camperem wypozyczonym w malej wypozyczalni - blacha na boku delikatnie sie wgniotla. Nic duzego, zadnych rys tylko wgniecenie. Wlasciciel potraktowal to z cala surowoscia zabierajac caly bond jak bylo w umowie (zapewne nawet nie bawiac sie w naprawe). Nie wydaje mi sie, zeby w duzej spotkalo mnie to samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#3 PostWysłany: 24 Paź 2014 01:31 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Polecam Jucy.
Można znaleźć taniej niż przez ich stronę na stronie pośredników tak jak transfercar i znaleźć opcje 3 dni za free a dodatkowe dni platne. Czasami wrzucaja opcje z darmowym bakiem paliwa etc.
Poza tym te Toyoty są niezniszczalne.
Bralem opcje bez ubezpieczenia, rozbilem lampę i halogen o gałęzie w lesie i z bonda nie wzieli ani $.

Przypominam że dużo autostrad w AUS jest płatnych wiec najlepiej od razu poprosić przy wypożyczeniu żeby zadzwonili do ichniejszego GDDKiA i podali wasze dane z karty. Kamery automatycznie łapią rejestracje na drodze wiec w zależności od przejechanego odcinka ściągnie wam odpowiednia kwotę opłaty za autostrade. Inaczej kary są spore + opłaty manipulacyjne.

Można się czasem bawić ze spaniel na dziko. Ja się bookowalem w lesie lub przy jeziorze godzinę przed zachodem Słońca i nigdy nieprzyjemności nie miałem.
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off
guest uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#4 PostWysłany: 24 Paź 2014 10:21 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Chyba wlasnie na Jucy sie zdecydujemy.
Dziekuje.

Britz ma b dobre opinie ale ich ceny sa juz wysze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#5 PostWysłany: 25 Paź 2014 22:19 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 41
Ja się szykuję do wynajęcia campervana na marzec. Znalazłem taką stronę:

http://www.salamandatravel.com

Ktoś z Was z niej korzystał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#6 PostWysłany: 27 Paź 2014 13:41 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 10
Cześć,
Z żoną wybieramy się w kwietniu do AU. Także planujemy wypożyczyć campera i trochę pojeździć.
Znalazłem coś takiego:
Cheap Campervan - dobre i dość tanio ale nie najtańsze campery. Są też promocje płaci się do 1$ do 5$ za dzień plus często dają od 50$ do 200$ na paliwo. Warunek taki że trzeba dostarczyć pojazd w określonym czasie do określonego miejsca. Dają normalne terminy dojazdu że spokojnie wystarczy na zwiedzanie. http://www.cheapacampa.com.au i http://www.apollocamper.com.

Kolejna firma to http://www.mightycampers.com.au, nie znalazłem jakiś super ofert niestety.
Najdroższe firmy to:
http://aurentals.keacampers.com
http://www.maui.com.au
http://www.britz.com.au

Najtańsza ale i najgorsza z tego co wyczytałem jest:
http://www.wickedcampers.com.au
Bez klimy, samochody są stare i dość zniszczone a ceny nie są niskiego niestety jak za taki samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#7 PostWysłany: 27 Paź 2014 14:21 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Polecam Apollo. Samochody około 3-letnie. Dobrze utrzymane (przynajmniej nasz egzemplarz).
Jedyny minus to fakt, że przy podpisywaniu umowy wymagają karty kredytowej (nie można założyć blokady na karcie debetowej nawet w przypadku posiadania odpowiednich środków na rachunku karty) lub debetowej ale australijskiej.
My wypożyczyliśmy w Brisbane samochód lekko poobijany ale przy zwrocie w Melbourne nikt nie zwracał na to uwagi. W sumie za 14 dni płaciliśmy około 8000 zł na 6 osób czyli nocleg wyszedł nam około 100 zł/osobę/dzień.
Zaraz po wyjeździe z wypożyczalni okazało się, że mamy niesprawną lodówkę ale w ciągu godziny sprawa została załatwiona (możesz o tym przeczytać tutaj http://www.fly4free.pl/forum/dwa-tygodnie-w-australii-poludniowo-wschodniej,217,43169 ).
Udanego wypoczynku!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#8 PostWysłany: 05 Cze 2015 14:47 

Właśnie robię "doktorat" z camperów - potrzebujemy wynająć z SYD do ADL i z BNE do SYD, campery gdzie jest spanie dla 4 dorosłych i tak:
Apollo-owszem najnowsze auta ale ceny tym samym najwyższe rzędu 3,5k$,
Jucy-niestety w naszym terminie wynajem musi być na min.14 dni:(.

Pod uwagę bierzemy ofertę Britz lub Camper Travel albo Salamanda Travel.

Na co powinnam zwrócić szczególną uwagę poza tymi aspektami:
*opłata za drugiego kierowcę
*odpowiednie wyposażenie campera (stolik, krzesła itd.)
*wielkość i termin pobrania depozytu
*warunki płatności i rezygnacji
*zakres ubezpieczenia-pełna opcja bez udziału własnego.

Będę wdzięczna za wskazówki.
O ile osobówki zdarzało mi się wynajmować, to z camperem to będzie mój pierwszy raz :lol: .
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#9 PostWysłany: 07 Wrz 2015 09:07 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
dla tych, co niedlugo beda na miejscu. relokacja z doplata w Au i NZ. (podpatrzone na UP)

http://www.apollorv.com/reloc.aspx

http://www.jucy.com.au/specials/camperv ... 1441102524
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#10 PostWysłany: 06 Paź 2015 09:28 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
Hej, my właśnie jesteśmy po rezerwacji i podam kilka detali, może komuś się przyda.

Wypożyczalnia - http://www.cheapacampa.com.au/

Ceny bardzo zbliżone do Apollo, może troszkę niższe, samochody w miarę nowe (2-3 lata). My braliśmy na 6 osób i nawet się nie zastanawialiśmy nad ubezpieczeniem, wzięliśmy najdroższe bo zawsze coś się może stać. Zwróćcie uwagę, że jak bierze się najdroższe ubezpieczenie to dużo rzeczy jest za free. U nas 3 dodatkowych kierowców, krzesełka, stolik, butla i GPS na 14 za free. Dla porównania zrobiliśmy drugą kalkulację z najtańszym ubezpieczeniem i dodaliśmy te rzeczy opcjonalnie to wyszło ok 100 AUD więcej...

Kolejna kwestia to bond czyli kaucja, nam akurat nie pasowało żeby nam zabrali na początku wycieczki 5000 AUD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#11 PostWysłany: 01 Lip 2017 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Odświeżam temat - razem z narzeczonym lecimy w październiku do Australii i planujemy zrobić między innymi trasę Cairns-Brisbane w około 10 dni. Najpierw myśleliśmy o wynajmie samochodu, ale wczoraj natknęłam się na informację o Campervanach. Camper zawsze kojarzył mi się z czymś wielkim, ale okazuje się że są też 2-osobowe! :P

Znalazłam stronkę http://www.hippiecamper.com na której oferują Hippie Hiltop Camper i Hippie Drift za naprawdę niską cenę (od 460$ za 10 dni, w tym 130$ za to, że oddamy samochód w innym miejscu niż wypożyczymy). Wydaje mi się to podejrzanie tanio, czy ktoś wypożyczał taki samochód? Za taką cenę myślałam, że to jakiś zupełny grat, ale z tego co czytam opinie, to ma np. klimatyzację i lodówkę. Jeśli ktoś wypożyczał taki samochód, to jakie mieliście wrażenia? Nie chcemy wydać fortuny, ale z drugiej strony wyjazd ma być przyjemny, nie chcemy się zamęczyć.

Jedno z nas (nie powiem kto:P) boi się pająków i zastanawiamy się czy da się spać w takim samochodzie z pozamykanymi oknami? Czy jak się rozłoży łóżko to część wystaje? Wiem, że spotkanie z pająkami w Australii jest nieuniknione, ale wolimy ograniczyć szanse :P

Prócz tego, na noc to oczywiście będziemy zatrzymywać się na campingach, ale jak to jest z parkingiem w dzień? Nie chodzi mi o większe miasta, bo tam to zapewne płatny, ale np. przy plażach, czy jakichś atrakcjach da się zaparkować taki większy samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#12 PostWysłany: 01 Lip 2017 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Obczaj aplikację Campermate - działa wspaniale w AU i NZ. Dodatkowo instalują ją domyślnie w sieci kamperów Brtiz/Maui na tabletach. Wszystkie atrakcje turystyczne, darmowe parkingi, dump station (wymiana wody pitnej i gospodarczej) - pięknie pokazane na mapie.
https://play.google.com/store/apps/deta ... mate&hl=pl
No i poczytaj o relokacjach. Może akurat będziecie mogli pomóc którejś z wypożyczalni i przestawić furę, a oni zapłacą Wam za paliwo? Warto poszukać: campervan relocation ;)

Pozdro!
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 lubi ten post.
zuzanna_89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#13 PostWysłany: 02 Lip 2017 13:08 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 62
Kilometry: 119 293
Ja polecam aplikacje wikicamps Australia. Sprawdziła się doskonale podczas mojej 2 miesięcznej podróży po Australii. Za nocleg płaciłem właściwie tylko raz, pozostałe darmowe na wyznaczonych parkingach, strefach odpoczynku i w innych nieco mniej oficjalnych miejscach.

Jeżeli boisz się o wielkość samochodu jest dużo wypożyczalni które oferują większe samochody osobowe przerobione na domy na kółkach (Lucky, spaceship...) zamiast campervanow czy busów. Dostajesz wtedy samochód, często tylko z 2 miejscami i łóżkiem z tyłu.
Cena 330$/10 dni jest ok, poza sezonem takie auta można wypożyczyć nawet za kilkanaście dolarów za dzień, w sezonie cena jest zazwyczaj 2 razy wyższa. Zobacz też w innych wypozyczalniach, niektóre nie doliczaja nic za inna lokalizację zwrotu (możesz spróbować porównać ceny choćby na motorhomerepublic). Weź pod uwagę również ubezpieczenie, ta cena którą masz w tej chwili prawdopodobnie nie obejmuje żadnego ubezpieczenia. Możesz wykupić je w wypożyczalni albo prywatnie (duuzo taniej, pełne ubezpieczenie w wypożyczalni kosztuje często więcej niż sam wynajem, kupując je osobno płacisz kilkadziesiąt dolarów za cały okres wynajmu).

Staraj się unikać spania na dziko (zwłaszcza w Queensland, najgorszy stan pod tym względem), można dostać niemały mandat.

Udanej podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 lubi ten post.
zuzanna_89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#14 PostWysłany: 03 Lip 2017 16:37 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
Hej, zaczynając od początku to Hippie Campera spotkałem tylko raz na swojej drodze na campingu pod Brisbane i szczerze mówią to raczej bym go nie wziął do siebie, co prawda nie byłem w środku ale z zewnątrz wyglądał na porządnie wysłużone 20-letnie auto. Z mojej perspektywy zdecydowanie lepiej dopłacić kilka złotych i wypożyczyć coś normalnego.

Co do samego spania to 99% camperów, które widziałem w AU miały siatki na oknach więc nawet jak sobie otworzysz to okno, to nic do środka Ci nie wejdzie.

Noclegi - chyba moi poprzednicy powiedzieli już wszystko, instaluj aplikacje i szukaj gdzie można się zatrzymać. Do aplikacji dołączyłbym jeszcze maps.me, rewelacyjna aplikacja, która działa offline (trzeba ściągnąć mapy wcześniej), tam również zaznaczone są noclegi. Oprócz aplikacji, w każdym punkcie informacyjnym w danym stanie otrzymasz za darmo książeczkę z noclegami, które są bardzo aktualne. Zdecydowanie się przyda. Zwróćcie jeszcze uwagę na godziny otwarcia campingów, to, że jest napisane, 8-18 to oznacza, że o 18.15 już nie będzie nikogo kto może Was przyjąć, oczywiście trzeba wtedy dzwonić, raz ktoś wyjdzie, raz powie żeby wjechać a rozliczycie się jutro ale zawsze jakoś można sobie poradzić.

No i na koniec to co pisał apadlo - relokacja, może akurat w Waszym terminie uda Wam się coś znaleźć i za campera zapłacicie powiedzmy 5$/dzień, warto sprawdzić.

Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 lubi ten post.
zuzanna_89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#15 PostWysłany: 03 Lip 2017 23:19 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
zuzanna_89 napisał(a):
Znalazłam stronkę http://www.hippiecamper.com na której oferują Hippie Hiltop Camper i Hippie Drift za naprawdę niską cenę (od 460$ za 10 dni, w tym 130$ za to, że oddamy samochód w innym miejscu niż wypożyczymy).

Jak wszedłem na te stronkę to w październiku za 10 dni wyskoczyła mi cena co najmniej 1200 EUR, z tym, ze wziąłem z Brisbane do Alice Springs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#16 PostWysłany: 04 Lip 2017 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
@julk1, faktycznie, z Brisbane do Alice jest znacznie drożej, a to dlatego, że te najtańsze campery (Hippie Hiltop Camper i Hippie Drift) nie są dostępne na tej trasie.

A i na moje terminy Hippie Drift podrożał o 3$/dzień, więc chyba zaraz trzeba będzie rezerwować :D

Dzięki wszystkim za porady, po powrocie dam znać jak było!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#17 PostWysłany: 06 Lip 2017 16:32 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 5
Cześć,

Moje doświadczenia poniżej.

Termin: maj 2017
Czas: 7 dni
Wypożyczalnia: Jucy (Sydney Airport)
Samochód: Jucy Condo https://www.jucy.co.nz/our-vehicles/cam ... ucy-condo/
Spalanie: ~14l/100km
Ilość osób: 4 (dorośli)

Plusy:
- cena
- stosunek jakości do ceny
- (wbrew pozorom) przestronność i łatwość w rozkładaniu/składaniu
- wygodne łóżka, pościel w komplecie (niepotrzebne śpiwory)
- malowanie, które powoduje uśmiech na twarzy wszystkich dookoła
- łatwość w manewrowaniu/parkowaniu (auto dużo mniejsze niż regularny camper)
- wyposażenie (lodówka i kuchenka w zupełności spełniały nasze oczekiwania - chociaż głównie korzystaliśmy z BBQ na campingach)

Minusy:
- osiągi (podjazdy do parków narodowych trwały wieczność, przyspieszenie też bez szału)
- zapewnione akcesoria typu ładowarka do zapalniczki, uchwyt na telefon bardzo słabej jakości - lepiej wziąć swoje
- brak toalety (akurat na naszej trasie było łatwo o stacje benzynową / camping)

Dodatkowe informacje:

Kontakt z wypożyczalnią bardzo dobry. Czuliśmy się w 100% zabezpieczeni na wypadek jakiegoś incydentu (obiecali podstawienie nowego auta z najbliższej ich placówki). Możliwość odstawienia auta po zamknięciu wypożyczalni (było nam to na rękę ze względu na późny wylot). Opłaty za autostrady automatycznie pobierane z naszej karty kredytowej.

Podsumowanie:
Poleciłbym znajomym i z chęcią skorzystam jeszcze raz przy najbliższej okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 lubi ten post.
zuzanna_89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#18 PostWysłany: 11 Lip 2017 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Hej, mam jeszcze jedno pytanie.

Przyszło do rezerwowania campervana i zauważyliśmy, że na niektórych stronach, mimo że wybraliśmy najdroższe ubezpieczenie i tak piszą, że przy wynajmie zostanie zamrożona nam kwota 3000$ (bond) na karcie kredytowej. Nie do końca rozumiem czemu mamy płacić kaucję, skoro mamy pełne ubezpieczenie? Na jakieś dodatkowe szkody?

No i oczywiście nie mamy karty kredytowej, a nauczeni doświadczeniem wiemy, że w przypadku debetowej trzeba tę sumę przelać w tę i z powrotem, co na Islandii wiązało się z potrąceniem 2% sumy przez bank.

Ech, nie jest tak łatwo jak myślałam... Ktoś wie jakie firmy biorą tylko kaucję lub ubezpieczenie, a nie oba?

Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#19 PostWysłany: 12 Lip 2017 16:36 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Wydaje mi sie, ze tu: https://www.travellers-autobarn.com.au/

Ktos ma jakies opinie o tej firmie? Kilka lat temu wedlug internetu nie bylo rozowo, ale teraz widze ze maja nowe samochody i bardzo duzo dobrych opinii. (mowie akurat o filii w Nowej Zelandii)
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Campervan w AU.
#20 PostWysłany: 12 Lip 2017 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Britz/Maui/Apollo nie biora kaucji przy pelnym ubezpieczeniu. Tak przynajmniej bylo w Nowej Zelandii. Oplata za karte 2% byla.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group