Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cameron Highlands
#1 PostWysłany: 12 Paź 2014 12:25 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Mam pytanie do osób które były i korzystały z miejscowych biur. Warto rezerwować jednodniową wycieczkę przez internet czy iść na żywioł i wybrać coś na miejscu? I czy ceny podawane w necie są do negocjacji? Znalazłam jednodniowe wycieczki w granicach 88- 110 RM za osobę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#2 PostWysłany: 12 Paź 2014 13:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Na miejscu, nie dosc ze cena podlega negocjacji, to zobaczysz ktore biuro Ci bardziej pasuje (najfajniej jak masz mozliwosc pogadac z przewodnikiem). Jesli ktos Ci mowi ze nie ma raflesii (a inni twierdza ze sa) to znaczy ze nie umie ich znalezc, a nie ze akurat nie kwitna - idz do innego biura.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
magda-lenka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#3 PostWysłany: 12 Paź 2014 22:57 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Ceny oscylują w przedziale który podałaś.
Nie ma potrzeby rezerwacji przez internet, biur na miejscu jest sporo i zaczynają zbierać chętnych wieczorem. Polecam przejść się po kilku biurach, jak pisze Washington. I potargować też się można :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
magda-lenka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#4 PostWysłany: 12 Paź 2014 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Za 2 tygodnie sprawdzę osobiście :-), choć biorąc pod uwagę to że mamy tam tylko pół dnia może się okazać że we własnym zakresie zaliczymy plantację a inne rzeczy trzeba będzie sobie podarować.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#5 PostWysłany: 13 Paź 2014 09:17 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Dzięki za podpowiedzi. Najgorzej to z tym targowaniem się ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#6 PostWysłany: 13 Paź 2014 10:59 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
zawiert napisał(a):
Za 2 tygodnie sprawdzę osobiście :-), choć biorąc pod uwagę to że mamy tam tylko pół dnia może się okazać że we własnym zakresie zaliczymy plantację a inne rzeczy trzeba będzie sobie podarować.


Żeby iść na najkrótszy trekking to raczej rano/do południa trzeba sprawę nagrać, zależy które "pół dnia" będzie do waszej dyspozycji. Na własną rękę dżungli w tamtym rejonie, niestety, nie da się ogarnąć. Plantacje truskawek odradzam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#7 PostWysłany: 13 Paź 2014 11:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Ale plantacje herbaty juz owszem, wystarczy ogarnac kierowce. W plantacjach truskawek ktore zwykle sa w pakiecie (jesli wykupisz jednak wycieczke) bardzo smieszne jest obserwowanie azjatow i cen truskawek :P farmy motyli (rowniez w pakiecie) tez zadnej czesci ciala nie urywaja ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#8 PostWysłany: 13 Paź 2014 11:35 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Washington napisał(a):
Ale plantacje herbaty juz owszem, wystarczy ogarnac kierowce. W plantacjach truskawek ktore zwykle sa w pakiecie (jesli wykupisz jednak wycieczke) bardzo smieszne jest obserwowanie azjatow i cen truskawek :P farmy motyli (rowniez w pakiecie) tez zadnej czesci ciala nie urywaja ;)


Ja ogólnie CH nie polecam. Plantacje herbaty fajne, ale bez przesady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#9 PostWysłany: 13 Paź 2014 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Nie wiem jak nam wypadnie bus z penang. I następnego dnia bus do KL. Raczej wolę mieć więcej czasu na KL więc praktycznie tylko jedno popołudnie na plantację herbaty i już.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#10 PostWysłany: 13 Paź 2014 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jedno ci starczy
Ch fajniejsze jak KL
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#11 PostWysłany: 13 Paź 2014 11:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@blasto
Bo do CH jedzie sie do dzungli a nie na plantacje. Tylko by zobaczyc raflesie czy udac sie wglab mossy forest (a nie chodzic po drewnianych platformach) to potrzeba wiecej czasu niz pol dnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#12 PostWysłany: 13 Paź 2014 12:21 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
Dokładnie, mimo wszystko okroiłabym delikatnie czas w KL. Dżungla w okolicach Cameron jest niesamowita, nawet na półdniowy trekking do zobaczenia, z raflezjami włącznie. Naprawdę warto, z tym, że poranny trekking trzeba zorganizować dzień wcześniej, nawet wieczorem. Wycieczki w poszukiwaniu raflezji, o ile pamiętam, właśnie rano się zaczynały. @Washington - byłam na półdniowym trekkingu (8-14 tak około, styczeń to był), widzieliśmy 2 różne stanowiska z raflezjami, może więc zależy ile i gdzie kwiatów akurat kwitnie. Do najbliższej szliśmy ok 2.5h przez las. Dżungla tak piękna, że chciałabym ją zobaczyć nawet bez raflezji jako highlight.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#13 PostWysłany: 13 Paź 2014 12:27 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Washington napisał(a):
@blasto
Bo do CH jedzie sie do dzungli a nie na plantacje. Tylko by zobaczyc raflesie czy udac sie wglab mossy forest (a nie chodzic po drewnianych platformach) to potrzeba wiecej czasu niz pol dnia.


OK, dżunglę robiłem na Sumatrze podczas tego samego tripu (szczerze polecam) i nie wiem jak to wygląda w okolicach CH. Natomiast dla samych truskawek, motyli i herbaty - moim zdaniem nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#14 PostWysłany: 13 Paź 2014 12:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Na mnie CH też wywarło dość średnie wrażenie, ot takie azjatyckie Zakopane z okropną architekturą (wielkie molochy niszczące krajobraz) i dużą liczbą tandetnych atrakcji typu truskawki, motyle itd. Plantacje ładne ale można je zobaczyć w wielu miejscach na świecie, lasy tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#15 PostWysłany: 13 Paź 2014 20:10 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
W samym Tanah Rata czy Brinchang nie ma nic ciekawego, ale nie przyjeżdża się tam zwiedzać miejscowości, tylko obejrzeć raflezje, plantacje herbaty, połazić po mossy forest...
Jeśli ktoś już widział plantacje herbaty, to może nie będzie dla niego to nic ciekawego - ja nie widziałem wcześniej i tutaj bardzo mi się podobało. Byłem na plantacji BOH i polecam.

Moge potwierdzić, że wycieczki do raflezji zaczynaja się rano.

@zawiert - pytanie jak dużo masz czasu, bo tak naprawdę na KL wystarczą dwa dni...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#16 PostWysłany: 13 Paź 2014 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
No dobra, skoro temat się rozwinął, napiszę rzeczy sztywne:
1) Mamy nocleg w Tanah Rata 03/04.11
2) Wcześniej jesteśmy w Georgetown więc 03.11. o 8:00 chcemy łapać autobus do CH, przewoźnik podaje że czas dojazdu to 3:15.
3) Z KL mamy powrót do domy 06.11 o 23:50 (czy jakoś tak w nocy).

Busy z CH do KL w zasadzie są przez cały dzień, więc tutaj jesteśmy w miarę elastyczni i opcje są takie:
-rano wyjazd z CH (czyli rano nic nie robimy w CH), i mamy 2.5 dnia na KL
-późny wyjazd z CH (15:00, 16:00), w KL spanie i 2 dni zwiedzania

Tak więc przy drugiej opcji mamy popołudnie na podjechanie skuterem/taryfą do najbliższej plantacji na fotki, wieczorem poszukanie wycieczki i następny dzień na raflezje. Czy wyrobimy się do 16:00?
Aha - jeszcze jedna wątpliwość: plan wyjazdu wstępnie nie zakładał dżungli, więc nie wiem jak będzie u nas z obuwiem (a daleko mi do Cejrowskiego) - choć pewnie w adidasach przylecimy z PL, oraz jedziemy bez Malarone, tylko mugga/repel, więc nie wiem czy bardzo chcę się pakować w dżunglę.


Aha: Na KL nie mamy dużych planów, na pewno nie Batu Caves, ja mam chrapkę na Petronas i będę walczył o wejściówki, żona chce jechać do jakiegoś FRIM (forest research), ale jak dżungla wypadnie w CH to sobie FRIM odpuści :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#17 PostWysłany: 13 Paź 2014 21:06 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Jeśli tak, to moim zdaniem spokojnie możesz przeznaczyć wiecej czasu na CH.
Ja skorzystałem z całodniowej wycieczki i zaliczyłem jednego dnia raflezje, light trekking po dżungli i mossy forest. Powrót do Tanah Rata był ok 17:00, więc po całodniowej wycieczce przejazd do KL może się nie udać. Jeśli pojedziecie na pół dnia to spokojnie zdążycie.
Co do butów to "adidasy" na spacer do raflezji wystarczą, Mugga też mi wystarczyła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#18 PostWysłany: 13 Paź 2014 21:13 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
Zrobiliśmy dokładnie taki sam plan, z Georgetown.
Przyjeżdżacie, w CH na miejscu organizujecie sobie spanie (samo Was znajdzie) i poranną wycieczkę do dżungli następnego dnia, ta półdniowa (nie mossy forest ale dżungla z raflezją - piękne widoki, gigantyczne paprocie i bambusy, liany, malownicze rzeki) kończy się najpóźniej koło 14 (dojazd, trekking, atrakcje dodatkowe w pakiecie typu nauka strzelania zatrutymi strzałkami, jakiś posiłek we własnym zakresie, powrót). Po przybyciu do CH pierwszego dnia macie jeszcze dobre kilka godzin na zobaczenie pól herbacianych i którejś z plantacji, są otwarte o ile pamiętam do 16.30-18.
Do dżungli wystarczą jak najbardziej adidasy, raczej długie spodnie, choć w krótszych też problemu nie będzie, repelent kupowany na miejscu wystarczy, komary nie są jakieś megaupierdliwe a sam trekking raczej łatwy.

Popołudniem po trekkingu jedziecie do KL i macie 2 dni zwiedzania - spokojnie dacie radę posmakować miasto. Bilety na Petronas ogarnijcie wcześniej przez internet, na miejscu może być różnie z dostępnością
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#19 PostWysłany: 13 Paź 2014 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Nocleg w jakimś spaniu wstępnie mamy przez booking.com http://www.booking.com/hotel/my/krs-pines-cameron-highlands.html?aid=304142, ale jak nie ma problemu na miejscu to sobie damy spokój i zaraz wycofam rezerwację (choć brać z ulicy to można i gorzej trafić :)).

A co do Petronas to podobno przez Internet się nie dało online, ale widzę, że coś jest. Sprawdzę!
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cameron Highlands
#20 PostWysłany: 13 Paź 2014 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
odpuść sobie wchodzenie do petronas, zamiast tego wjedź na wieżę telewizyjna
na kl wystarczy 1 dzień ,tam tak naprawdę nie ma nic aż tak ciekawego
no chyba ze shopping bo outlety maja super
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group