Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Buzescu
#1 PostWysłany: 17 Mar 2015 18:41 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Buzescu - to wioska mniej więcej w połowie drogi między Bukaresztem a Krajową, koło Rosiori i Aleksandrii. Pewnie niektórzy kojarzą zdjęcia, a innym może się skojarzyć z cygańskimi willami w Polsce lub Słowacji.
Wioskę zamieszkuje około 5 tys. ludzi. Jest jedna główna droga z chodnikami, kilka mniejszych zaniedbanych i reszta to drogi gruntowe. Po obu stronach głównej drogi jest to co wyróżnia Buzescu czyli nieprawdopodobne rezydencje ze zdobionymi balkonami, ekstrawaganckimi dachami i kolumnami. Wszędzie świecidełka i marmur. Kicz tak bije po oczach, że aż wato zobaczyć :D
Załącznik:
P3157899.JPG
P3157899.JPG [ 119.2 KiB | Obejrzany 8928 razy ]


Takie wille w Buzescu zaczęły powstawać po 1989 roku, z tego co czytałem to to nie są budowane na podstawie jasnych planów tylko właściciele dyktują zwoje wizje w trakcie budowy. Zanim tam przyjechałem wydawało mi się, że podwórka będą zasyfione, jak to u cyganów, ale tam nawet nie ma miejsca na podwórka. Wille powstają na miejscu starych domów, więc plac do zabudowania jest dość mały, a oni chcą mieć przecież dom jak największy. Stąd też domy niemal stykają się ze sobą.

Nie zadawałem nieprzyzwoitego pytania skąd pieniądze bo i nie miałem komu, nie spotkałem nikogo kto by mówił po angielsku. Wersja oficjalna jest taka, że pieniądze są z "handlu metalem", a nieoficjalna to chyba każdy wie.

Dojechać tam można np koleją z przesiadką w Rosiori, bilety do kupienia za ~25zł w obie strony. http://cfrcalatori.ro/

W Rosiori także mi się spodobało, ale śmiem wątpić czy ktoś jeszcze podzielałby moją opinię. Generalnie bieda, dziesiątki jak nie setki bezdomnych psów itp.
Natomiast jadąc pociągiem z Bukaresztu do Rosiori można pooglądać jak się żyje w Rumunii (kartonowe domy z talerzami satelitarnymi, wysypiska śmieci graniczące z posesjami, śmieci i brud). Pociąg z Rosiori do Buzescu jedzie ze średnią prędkością 30km/h

Te tereny Rumunii są mało atrakcyjne turystycznie, ba! wcale nie są atrakcyjne dla większości turystów ale co kto lubi.
Mi akurat taki klimat odpowiada, może komuś przyda się to co napisałem.

Profesjonalne zdjęcia z Buzescu, w tym wnętrza:
http://www.panos.co.uk/bin/panos2.dll/g ... nd=3591.38
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Buzescu
#2 PostWysłany: 09 Lis 2016 16:52 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@‌jotpol‌ Dzięki za inspirację :) Mógłbyś mi tylko powiedzieć, jak znaleźć rozkład/ceny pociągów z Rosiori do Buzescu? Niestety na http://cfrcalatori.ro/ nie wyskakuje ta druga stacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buzescu
#3 PostWysłany: 09 Lis 2016 17:01 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Kliknij ikonę lupy i z listy wybierz Buzescu.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Buzescu
#4 PostWysłany: 09 Lis 2016 17:23 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Dzięki, a jeszcze takie pytanie: jeśli pociąg z Bukaresztu do Rosiori (przyjazd o 14:05) będzie spóźniony, to ten z Rosiori do Buzescu o 14:10 poczeka czy sobie pojedzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buzescu
#5 PostWysłany: 09 Lis 2016 17:37 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Nie wiem, ale wątpię żeby czekał.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Buzescu
#6 PostWysłany: 09 Lis 2016 17:42 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Podobne wille (albo i bardziej efektowne :D) są również w Hunedoarze (wrzucę zdjęcia jak będę mieć okazję). Może komuś będzie bardziej po drodze z racji tego, iż jest tam również dość popularne zamczysko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group