Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bus Amman - Akaba
#1 PostWysłany: 14 Cze 2019 20:28 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 2
Cześć wszystkim !
Skuszony cenami Ryanair w poniedziałek wraz z dziewczyną lecimy z Modlina do Ammanu. Preferowany styl podróżowania przez nas to jak najmniej kosztów, luksusów nam nie trzeba. Lądujemy około 11.00 mamy bagaż podręczny tylko.
Według rozkładu 11.30 rusza bus do Ammanu:
http://sariyahexpress.com/en/content/airport-express
Jednak nie ma rozpisanych godzinowo przystanków i tu właśnie pojawia się moje pierwsze pytanie:
1) Jak długo mniej więcej trwa transport tym busem do 7th circle ? Który to jest przystanek ?

Z 7th circle odjeżdża teoretycznie o 12.30 JETT bus. Boję się kupować bilety na zaś w razie opóźnień w locie, tudzież na lotnisku. Kolejny jest teoretycznie 15.30 i trochę się martwię czy bez kupienia wcześniejszego biletu uda się załapać na pokład. Jednak czytałem, iż ze stacji Middle East Complex in Wihdat in Amman odjeżdzają mniejsze busy "prywaciarzy". pytanie moje nr 2
2) Czy bus z lotniska dojeżdża w okolice tej stacji (nie mogę znaleźć rozkładu przystanków) i czy faktycznie po godzinie 13.00 jakieś busy jeżdżą z stamtąd ? może ktoś miał okazje jechać i bardziej poleca tę opcję albo ma informację?

Nadmienie, iż taxi po kraju i wypożyczenie auta nie wchodzi w grę ze względu na zasady ;) Mam nadzieję, iż po mojej podróży będę mógł uzupełnić trochę informacji na tej podgrupie dla osób podróżujących do Jordanii.
Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Bus Amman - Akaba
#2 PostWysłany: 14 Cze 2019 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
micpac01 napisał(a):
1) Jak długo mniej więcej trwa transport tym busem do 7th circle ? Który to jest przystanek ?

Z 7th circle odjeżdża teoretycznie o 12.30 JETT bus. Boję się kupować bilety na zaś w razie opóźnień w locie, tudzież na lotnisku. Kolejny jest teoretycznie 15.30 i trochę się martwię czy bez kupienia wcześniejszego biletu uda się załapać na pokład. Jednak czytałem, iż ze stacji Middle East Complex in Wihdat in Amman odjeżdzają mniejsze busy "prywaciarzy". pytanie moje nr 2
2) Czy bus z lotniska dojeżdża w okolice tej stacji (nie mogę znaleźć rozkładu przystanków) i czy faktycznie po godzinie 13.00 jakieś busy jeżdżą z stamtąd ? może ktoś miał okazje jechać i bardziej poleca tę opcję albo ma informację?


1) ok pół godziny. Teoretycznie pierwszy (o ile ktoś nie nakłoni kierowcy żeby wysadził go wcześniej). Powiedz kierowcy, że tam chcesz wysiąść.
Powinno się udać kupić bilet. Kupowałem chyba nawet mniej niz 30 min przed odjazdem.
2) Nie. Nie jedzie tamtędy.
Po wrzuceniu w google "Middle East Complex in Wihdat" kieruje na skrzyżowanie na przelotówce w Ammanie. Zasadniczo sporo busów tamtędy przejeżdża i możliwe, że da się tam złapać bus do Akaby (Transport autobusowy w Jordanii jest mocno pokręcony a Amman to już szczyt pokręcenia) ale IMO lepiej udać się na pobliską South Bus Station. Teoretycznie busy stamtąd co godzinę (Jak Allach pozwoli oczywiście.)
Busy JETTa do Akaby masz tez z Abdali i z dworca pólnocnego. Tam można się dostać transferem lotniskowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bus Amman - Akaba
#3 PostWysłany: 15 Cze 2019 07:19 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedź, w między czasie udało mi się znaleźć informacje,. Iż busy również odjeżdżają z South station, ale nie mogłem edytować postu. Jednak była to informacja szczątkowa bo oprócz samego faktu, iż można z tego miejsca dojechać do Akaby nie znalazłem nic o tym czy faktycznie coś jedzie po południu, a 7th circle i South station dzieli na mapie trochę odległości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group