Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Burgas - transport z
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2012 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 22
Przy okazji można pokusić się o przejazd do Stambułu, my co prawda lecieliśmy z Sofii tureckimi liniami Pegasus Airlines za 200 zł/osoba z żarełkiem (jedna strona) do Stambułu (Sabiha Gokcen) /- ale można też i autobusem/, z lotniska autobusem miejskim nr E-10 do Kadikoy. Potem promem z Kadikoy do Karakoy, a potem tramwajem T1 do Sultanahmed, gdzie zakwaterowaliśmy się w niesamowicie sympatycznym hotelu Romantic tuż obok Blue Mosque i Hagia Sophia.
Aby wrócić autobusem do Burgas (nie ma innej drogi) należy jechać na dworzec główny Otogar (łatwo - tramwaj T1 do Aksaray, a potem metro do Otogar). Sa tu co najmniej 3 korporacje jeżdżące do Burgas. Bilet kosztował 100 zł/osoba, firma Nisikli Turizm. Co więcej udało nam się poprosić by wysadzono nas tuż przy hotelu w Sunny Beach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#2 PostWysłany: 22 Maj 2012 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Ma ktoś jakiś sprawdzony i niedrogi sposób na dojazd z Bourgas do Varny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#3 PostWysłany: 26 Maj 2012 19:04 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 41
http://avtogari.info/

Poza tym na samym dworcu autobusowym i w okolicach sporo busów/autobusów do Varny, a co do kosztów to nie pomogę bo nie pamiętam ile płaciliśmy ale majątek to nie był - komunikacja publiczna w Bułgarii nie jest droga.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#4 PostWysłany: 19 Cze 2012 15:42 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
pawi napisał(a):
Ma ktoś jakiś sprawdzony i niedrogi sposób na dojazd z Bourgas do Varny?


Busik jeździ za 12 lewa, 2 i pół godzinki trwa podróż z dworca południowego (czyli tego z którego odjeżdża miejski 15 na lotnisko). Najlepiej w Warnie wysiąść w centrum, bo dworzec autobusowy (ostatni przystanek) jest oddalony o jakieś 1-2 km od centrum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#5 PostWysłany: 28 Cze 2012 19:19 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
a wiecie może jak najtaniej dostać się z Bourgas do Sofii we wrześniu? jest opcja za 64lev bułgarskimi liniami, zna ktoś jakiś tańszy sposób?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#6 PostWysłany: 28 Cze 2012 20:14 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
mydlo93 napisał(a):
a wiecie może jak najtaniej dostać się z Bourgas do Sofii we wrześniu? jest opcja za 64lev bułgarskimi liniami, zna ktoś jakiś tańszy sposób?



http://www.union-ivkoni.com/razbg_v-13-1 28 lewa za autobus, jeżdżą też nocne, można zaoszczędzić na czasie i noclegu. za 28,80 lewa jest pociąg pierwszej klasy lub 23,10 lewa druga klasa (ostatnio jechałem pociągiem gdzie nie było drugiej klasy, więc cena była jedna - 28,80)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#7 PostWysłany: 28 Cze 2012 23:40 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
dzięki wielkie, bilety trzeba wcześniej rezerwować czy wystarczy pojawić się o wybranej porze na peronie? ps: jeszcze jedno pytanie odnośnie tego jak i za ile można dostać się do Istambułu?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#8 PostWysłany: 24 Lip 2012 09:57 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
mydlo93 napisał(a):
dzięki wielkie, bilety trzeba wcześniej rezerwować czy wystarczy pojawić się o wybranej porze na peronie? ps: jeszcze jedno pytanie odnośnie tego jak i za ile można dostać się do Istambułu?



Bilety kolejowe bez problemu można dostać w dniu wyjazdu, nawet pół godziny przed odjazdem (sprawdzone w czerwcu). Autobusowe można zakupić wcześniej w wybranych biurach, ale myślę ze też nie będzie problemu z zakupem w autobusie. Co do połączenia Burgas-Istambuł to nie wiem, ale widziałem w Burgas na dworcu autobusy do Stambułu, więc na pewno można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#9 PostWysłany: 24 Lip 2012 10:10 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
w tamtym roku we wrześniu jechaliśmy z Burgas to Sofii w 6 osób. Wyjeżdzaliśmy o 22 przyjazd był o 6 rano. Burgas to pierwsza stacja więc jak wsiadasz masz cały wolny pociąg. Przez to że byliśmy w 6 osób mieliśmy jakąś zniżkę, ale pani w okienku w ogóle nie rozumiała po angielsku więc nie wiem o co dokładnie chodziło - płaciliśmy coś około 10 leva od osoby.

Na pewno był bezpośredni autobus na rozpisce z Burgas do Stambułu, ale ceny nie sprawdzałem.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#10 PostWysłany: 02 Wrz 2012 22:16 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Wie ktoś może jak ma się aktualnie sprawa z dojazdem z Burgas do Stambułu? Na różnych forach czytam, że są autobusy, że jeżdżą, ale już żadnych konkretów (rozkład jazdy, cena, choćby nazwa firmy) nie znalazłem.

Jechał ktoś na tej trasie ostatnio?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#11 PostWysłany: 06 Lis 2012 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2012
Posty: 109
Jeśli chodzi o połączenia autobusowe w Bułgarii, to korzystam ze strony
http://www.razpisanie.bg
Wygląda na to, że bezpośredniego połączenia z Burgas do Istambułu nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#12 PostWysłany: 06 Lis 2012 15:56 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
GOVERN napisał(a):
Jeśli chodzi o połączenia autobusowe w Bułgarii, to korzystam ze strony
http://www.razpisanie.bg
Wygląda na to, że bezpośredniego połączenia z Burgas do Istambułu nie ma


Nie dawno o to pytałem, ale teraz po powrocie mogę już stwierdzić, że takie połączenia są.
Jechałem o 23:30 autobusem przewoźnika Metro, w Stambule byliśmy na 6:30 rano.

Co ciekawe Pani sprzedająca bilety na dworcu w biurze tego przewoźnika pozwoliła nam przechować bagaże do wieczora, bo nawet o 23:00 to biuro było jeszcze otwarte.

Bilet kosztował 60 lewa, więc sporo moim zdaniem jak na tak krótki odcinek, ale autobus komfortowy, herbata, woda lub inne napoje gratis do biletu.

Na pewno był też autobus o 14:30, ale nie zdążyliśmy.
Jeździ też chyba druga firma (Nishikli czy jakoś tak?), ale jej biuro odkryliśmy później,po kupieniu biletów na Metro, ale o ile pamiętam to o 22:30 był odjazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#13 PostWysłany: 11 Lis 2012 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2012
Posty: 109
Ok, ale powiedz jeszcze, czy to było latem w sezonie, czy tera niedawno jesienią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#14 PostWysłany: 20 Lis 2012 21:43 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
GOVERN napisał(a):
Ok, ale powiedz jeszcze, czy to było latem w sezonie, czy tera niedawno jesienią?


W połowie września.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#15 PostWysłany: 03 Lip 2013 11:15 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 3
Witam,
chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób można dostać się z lotniska Burgas do Ravdy? Jakiś autobus chyba jeździ, co nie? Hotelarze proponują transfer z lotniska za 20 euro, co wydaje mi się wysoką ceną w porównaniu do tego co czytałam o tanich połączeniach autobusowych....
Proszę o szybkie odpowiedzi, wylot już w piątek :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#16 PostWysłany: 03 Lip 2013 11:58 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 222
Myo napisał(a):
Witam,
chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób można dostać się z lotniska Burgas do Ravdy? Jakiś autobus chyba jeździ, co nie? Hotelarze proponują transfer z lotniska za 20 euro, co wydaje mi się wysoką ceną w porównaniu do tego co czytałam o tanich połączeniach autobusowych....


Oczywiście, że 20 Euro jest bardzo drogo.
Popatrz na tablicę powyżej, którą podał GOVERN,
tam jest rozkład w kierunku:

SARAFOVO - Pomorie - Aheloy - Ravda - NESSEBAR

Cytuj:
Trzeba przejść pod wiaduktem na drugą stronę ronda i lekko po lewej stronie znajduje się przystanek.


Cena będzie pewnie 3-4 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#17 PostWysłany: 03 Lip 2013 17:53 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 3
Ich napisał(a):
Myo napisał(a):
Witam,
chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób można dostać się z lotniska Burgas do Ravdy? Jakiś autobus chyba jeździ, co nie? Hotelarze proponują transfer z lotniska za 20 euro, co wydaje mi się wysoką ceną w porównaniu do tego co czytałam o tanich połączeniach autobusowych....


Oczywiście, że 20 Euro jest bardzo drogo.
Popatrz na tablicę powyżej, którą podał GOVERN,
tam jest rozkład w kierunku:

SARAFOVO - Pomorie - Aheloy - Ravda - NESSEBAR

Cytuj:
Trzeba przejść pod wiaduktem na drugą stronę ronda i lekko po lewej stronie znajduje się przystanek.


Cena będzie pewnie 3-4 Euro.


dzięki bardzo :)
na pierwszy rzut oka nie zauważyłam, że jest też napisane coś "nie cyrylicą" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#18 PostWysłany: 05 Sie 2013 10:33 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 3
Orientujecie się może, jeżeli chodzi o trasę z płd. wybrzeża Morza Czarnego, czy te autobusy jadące z Burgas do Stambułu zatrzymują się po drodze gdzieś? Wybieram się niedługo do Sozopola i zastanawiam się po prostu, czy któryś z autobusów zatrzymuje się w tej miejscowości, czy też lepiej jak już będę się przedostawał z lotniska to kupić od razu bilet do Stambułu z Burgas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#19 PostWysłany: 07 Sie 2013 15:00 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 222
tomtyl napisał(a):
Orientujecie się może, jeżeli chodzi o trasę z płd. wybrzeża Morza Czarnego, czy te autobusy jadące z Burgas do Stambułu zatrzymują się po drodze gdzieś? Wybieram się niedługo do Sozopola i zastanawiam się po prostu, czy któryś z autobusów zatrzymuje się w tej miejscowości, czy też lepiej jak już będę się przedostawał z lotniska to kupić od razu bilet do Stambułu z Burgas.


Nie rozumiem po co kupować bilet do Stambułu skoro jedziesz do Sozopola. Jest sporo autobusów i busików odjeżdżających spod dworca kolejowego do Sozopola.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Burgas, Bułgaria
#20 PostWysłany: 11 Sie 2013 17:25 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 3
Ich napisał(a):
tomtyl napisał(a):
Orientujecie się może, jeżeli chodzi o trasę z płd. wybrzeża Morza Czarnego, czy te autobusy jadące z Burgas do Stambułu zatrzymują się po drodze gdzieś? Wybieram się niedługo do Sozopola i zastanawiam się po prostu, czy któryś z autobusów zatrzymuje się w tej miejscowości, czy też lepiej jak już będę się przedostawał z lotniska to kupić od razu bilet do Stambułu z Burgas.


Nie rozumiem po co kupować bilet do Stambułu skoro jedziesz do Sozopola. Jest sporo autobusów i busików odjeżdżających spod dworca kolejowego do Sozopola.


może dlatego, że chcę sobie zrobić wycieczkę do Stambułu (na własną rękę)? po co miałbym kupować bilet do Stambułu (i o tym pisał) jakbym chciał dojechać tylko do Sozopola? Pytanie zmierzało w kierunku uniknięcia niepotrzebnego cofania się do Burgas po zakup biletu na autobus do Stambułu.

Jestem już na miejscu, więc jakby ktoś był ciekaw, to autobusy z Burgas do Istambułu nie zatrzymują się nigdzie po drodze. Bilet najlepiej kupować z 3-dniowym wyprzedzeniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group