Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lis 2017 19:33 

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 10
Mam lecieć z dziewczyną do Bukaresztu od 12 do 16 lutego. Z tego co widziałem to w samym Bukareszcie nie ma aż tak dużo atrakcji do zobaczenia. Pierwsze pytanie, chciałbym dokładniej zwiedzieć Pałac Ludu, fajnie jakby to było z przewodnikiem po angielksu, czy trzeba jakoś wcześniej to załatwiać czy można od razu tam wbić i załapać się na wycieczkę ? Ciekawym miejscem jest atheneum, myślałem by pujść na jakiś koncert, orientujecie jak wygląda sprawa z biletami, gdzie je najlepiej kupić ?, bo na stronie nie da się kupić. Widziałem, że w internecie można kupić wycieczki do transylwanii, np tutaj https://www.viator.com/Bucharest-tours/ ... /d22134-g5 . Zazwyczaj taka całodniowa wycieczka to koszt 300zł, czy jest to cena warta wydania, czy można dostać taką wycieczkę taniej ? Czy może lepiej jechać np transportem publicznych do tych zamków i np tam na zamku zwiedzać z przewodnikiem ? Jakie jeszcze miejsca możecie polecić na taki wyjazd ?.
Dziękuje za rady, pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 12 Lis 2017 19:51 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Polecam

Palatul Primaverii = Pałac Wiosenny

http://casaceausescu.ro/?page_id=3403&lang=en

W Bukareszcie wg mnie jedne z Must see
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lis 2017 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Bukareszt zobaczysz w jeden dzień. Zwiedzanie Parlamentu trwa ok. 3h, a nie zobaczysz nawet 1/4 całości. Trzeba mieć ze sobą paszport i chyba nie trzeba było robić rezerwacji (byłam w 2014, nie wiem, jak teraz, poszukaj w internecie). Osobiście nie widzę w tam nic zachwycającego i nie wpisałabym wnętrza na listę must see. Jeśli ktoś ma klaustrofobię, to może mieć problem w malutkich windach, które kursują między piętrami. W willi Caucescu nie byłam, ale patrząc na zdjęcia - wybrałabym to miejsce, zamiast w/w.
Co do Transylwanii... zjechałam po niej samochodem 1200km, więc zupełnie sobie nie wyobrażam, jak chcesz zrobić wycieczkę 1-dniową po Transylwanii... Ale powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lis 2017 20:16 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Bukareszt fajne miasto też byliśmy w martwym sezonie parę lat temu!Chcieliśmy jechać na zorganizowaną wycieczkę ( chyba nie z tej stronki ) ale odpisali że musi być więcej osób. Luty to nie szczyt sezonu lepiej napisać do nich maila i się dopytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2017 20:36 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 71
Loty: 76
Kilometry: 167 601
Ja z kolei polecam Pałac Ludu. Docierasz do wejścia i czekasz na konkretną godzinę zwiedzania. Polecam być rano. Kupujcie bilet bez zwiedzania podziemi - tam nic wartego do oglądania nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lis 2017 20:40 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 138
Czy taka wycieczka się opłaca, czy nie, to już zależy od was. Wróciłem niedawno z Rumunii. Pojechałem z Bukaresztu do Brasov pociągiem (48 lei), a stamtąd autobusem do Bran (7 lei). Wejście do zamku kosztowało 35 lei, ale nie wchodziłem, bo w przewodniku pisali, że nie warto:) Przeczesałem za to okolice, akurat śnieg padał i było bardzo bajkowo. Po drodze są jeszcze zamki w Sinaia i Rasnov.

Z samego Bukaresztu podobało mi się stare miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lis 2017 20:57 

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 10
A teraz jeszcze takie pytanie, czy warto wyrobić międzynarodową legitymacje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2017 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Bukareszt to jeden maksymalnie dwa dni. Nie wiem jakim budżetem dysponujecie ale jak chcecie wydać 300 zł na wycieczkę, to polecam wypożyczyć samochód i zrobić sobie krótką objazdówkę. Jedźcie najpierw do Curtea de Arges, tam jest przepiękna cerkiew, później zróbcie Szosę Transforgarską i do Poneari na zamek Vlada Palovnika. Będziecie zadowoleni. Image
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2017 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Na Transfogarską się nie pchaj - w lutym będzie zamknięta. Trasa jest czynna tylko latem, jak nie ma śniegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lis 2017 21:42 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
kolarz3 napisał(a):
Z tego co widziałem to w samym Bukareszcie nie ma aż tak dużo atrakcji do zobaczenia. Pierwsze pytanie, chciałbym dokładniej zwiedzieć Pałac Ludu, fajnie jakby to było z przewodnikiem po angielksu, czy trzeba jakoś wcześniej to załatwiać czy można od razu tam wbić i załapać się na wycieczkę ?

Do Pałacu Ludu lepiej zapisać się dzień wcześniej, bo jak przyjdziesz z ulicy to może się okazać, że nie ma miejsc i będziesz czekał kilka godzin. Byłem w Bukareszcie w lipcu i uważam, że przez 2 dni spokojnie jest tam co zwiedzać.
W tym i kolejnym poście możesz przeczytać co obejrzałem.
http://jade-sobie.blogspot.com/2017/07/ ... drugi.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Lis 2017 22:48 

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 10
Trzeba mieć paszport by zwiedzać parlament ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lis 2017 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Czytanie ze zrozumieniem:

Antares napisał(a):
Bukareszt zobaczysz w jeden dzień. Zwiedzanie Parlamentu trwa ok. 3h, a nie zobaczysz nawet 1/4 całości. Trzeba mieć ze sobą paszport ...


http://cic.cdep.ro/en/visiting/general- ... ided-tours
Tu też masz jak byk:
Access to the building is only permitted upon presentation of an original, valid national identity card or passport. Driver license or any other form of identification is not accepted.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lis 2017 03:15 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Z tego akurat wynika, że wystarczy dowód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Lis 2017 08:53 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Dobrze wynika. Wystarczy dowód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lis 2017 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Na dowód wchodzą Rumuni. Obcokrajowcy na paszport. Ale może wypowie się ktoś, kto był niedawno.
Żebyś się na miejscu nie zdziwił. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lis 2017 11:27 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 5
Byłem we wrześniu i wszedłem na dowód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lis 2017 11:37 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
W lipcu na dowód. Od kiedy to w Unii Europejskiej musisz mieć przy sobie paszport?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lis 2017 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
OK, niech będzie. Mówię, co wiem, bo w naszej grupie na dowód nie chcieli wpuszczać. Ale jak pisałam - to było w 2014.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group