Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#61 PostWysłany: 15 Maj 2012 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
to ja nie wiem, 2 razy posyłałem i zero zwrotu ;/ nie wiem może nie ma miejsc na moje daty? spróbuję jeszcze jutro, bo ostatnio posyłałem późno w nocy, może takie maile olewają potem..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: Budapeszt
#62 PostWysłany: 15 Maj 2012 08:50 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 19
Zwiedzanie parlamentu.

Wysłałem wczoraj e-mail o godz. 8.40.
Odpowiedz z potwierdzeniem rezerwacji (czerwiec) otrzymałem o godz. 10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#63 PostWysłany: 15 Maj 2012 08:54 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 107
Loty: 92
Kilometry: 176 887
mieliście dużo więcej szczęścia niż ja, odpowiedzi na email nie dostałam a już wróciłam z Budapesztu, mimo to pojechałam i przed 10 byłam pod parlamentem, 15 min w kolejce i dostałam bilety na ten sam dzień ale na 15.45. Polecam bardzo okazały budynek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#64 PostWysłany: 15 Maj 2012 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
udało się! wysłałem zgłoszenie dzisiaj około 8;30, o 10:40 dostałem zwrot od nich z potwierdzeniem rezerwacji dla dwóch osób! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#65 PostWysłany: 15 Maj 2012 19:03 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 71
No to super.
teraz tylko pamietajcie by z rezerwacja nie stac w tych kolejkach tylko isc od razu na poczatek i pokazac rezerwacje osobie pilnujacej porzadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#66 PostWysłany: 16 Maj 2012 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Spacja napisał(a):
No to super.
teraz tylko pamietajcie by z rezerwacja nie stac w tych kolejkach tylko isc od razu na poczatek i pokazac rezerwacje osobie pilnujacej porzadku.

To jest jasno zaznaczone po angielsku: w jednym miejscu pisze bodajże "to buy tickets" a obok "with tickets only".
Kolejka stoi zawsze w miejscu "to buy tickets" :mrgreen:

Co ważne:

Z rezerwacją w mailu (plik .doc) trzeba i tak iść do kasy bo musicie dostać bilet (darmowy jak pokaże się paszport lub inny dokument tożsamosci z kraju UE) lub go kupić (jeśli np. nie macie przy sobie żadnego dokumentu).
Trik polega na tym że nie stoicie w kolejce tylko idziecie na jej początek i pokazujecie ochroniarzowi rezerwację (wydruk lub np. plik otwarty w telefonie - jak tak zrobiłem) a on was wpuszcza do kasy bez stania w kolejce 8-)
W kasie także trzeba pokazać rezerwację.
Potem wystarczy się pojawić w miejscu oznaczonym "with tickets only" jakieś 5-10 minut przed wyznaczoną godziną i poczekać na przewodnika w języku jaki wybraliście. Wycieczki po angielsku są o 10:00, 12:00 i 14:00.

Sama wycieczka po Parlamencie jest ciekawa, tyle że krótka bo trwa max 50 minut - wliczając czas na przejście kontroli bezpieczeństwa przy wejściu (podobna do lotniskowej :shock: ) więc tak naprawdę samego zwiedzania zostaje ok. 35-40 minut.

Dzisiaj sprawdzone (15 maja).
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#67 PostWysłany: 19 Maj 2012 21:36 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Budapeszt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, cudowne miasto!
Krótka relacja jest u mnie na blogu :)
Pewnie kiedyś tam jeszcze wrócę, bo mimo że większość zobaczyłem, jest kilka rzeczy do zrobienia jeszcze w Budapeszcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#68 PostWysłany: 27 Cze 2012 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Napiszę bardziej "łopatoligicznie" to co ujął wyżej Zderzaq, żeby ktoś się nie pogubił :)

1. Pod parlamentem mijacie całą kolejkę oczekujących i pokazujecie ochroniarzowi przy łańcuchach rezerwację.
2. Ochroniarz wpuszcza jedną osobę, która z dowodami / paszportami wszystkich idzie do kasy po bilety. Reszta czeka.
3. Bilet (bilety) to jeden paragon. Po otrzymaniu go wracacie do tego samego ochroniarza.
4. Dwa metry dalej oczekujecie na przewodnika, który po Was przyjdzie. Ja miałem zwiedzanie o 12, a kobieta była 12.03, także nie stresujcie się małym opóźnieniem :)

Ogólnie Budapeszt jest super.
Polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#69 PostWysłany: 29 Cze 2012 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Vojtas napisał(a):
Napiszę bardziej "łopatoligicznie" to co ujął wyżej Zderzaq, żeby ktoś się nie pogubił :)
[...]

Thx 8-)
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#70 PostWysłany: 03 Lip 2012 14:08 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Jadę jutro do Budapesztu, temperatury tam są w okolicach 35 stopni więc raczej z chodzeniem przez cały dzień moze byc cięzko. Jak tam wyglada klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej? Da sie "odpocząć" od upału w autobusach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#71 PostWysłany: 03 Lip 2012 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Maciek25 napisał(a):
Jadę jutro do Budapesztu, temperatury tam są w okolicach 35 stopni więc raczej z chodzeniem przez cały dzień moze byc cięzko. Jak tam wyglada klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej? Da sie "odpocząć" od upału w autobusach?


jakby Ci to powiedzieć ... po Budapeszcie jeżdżą stare ikarusy i .... klimatyzacji one raczej nie widziały jeszcze ;p
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#72 PostWysłany: 03 Lip 2012 14:36 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
No ale chyba nie TYLKO stare ikarusy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#73 PostWysłany: 03 Lip 2012 19:24 

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 40
Loty: 1
Kilometry: 1 775
W większości są to stare ikarusy, sporo jeździ trolejbusów. "Nowoczesne" są tylko tramwaje i to nie na wszystkich liniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#74 PostWysłany: 03 Lip 2012 21:30 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 3
Czy w aquaparkach na wyspie św Małgorzaty są jakieś szafki na klucze/depozyty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#75 PostWysłany: 03 Lip 2012 23:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
kisan napisał(a):
Czy w aquaparkach na wyspie św Małgorzaty są jakieś szafki na klucze/depozyty?


Nie sprawdzałem na miejscu, ale Internet mówi, że tak. Zarówno na rekreacyjnych basenach Palatinus, jak i na sportowych pływalniach im. Alfreda Hajosa są depozyty na wartościowe rzeczy. Na pływalni im. Alfreda Hajósa depozyt kosztuje 280 HUV (wg cennika z 2011 r.), w Palatinusie nie znalazłem. Sprawdź dla Palatinusa: http://budapestgyogyfurdoi.hu/en/palatinus/services (jest tam z błędem napisane value safe-keeping); dla Alfreda Hajosa wrzuć na Googla: "hajos alfred nemzeti sportuszoda". Do pierwszej strony, która wyskoczy, zastosuj automatyczne tłumaczenie na język polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#76 PostWysłany: 03 Lip 2012 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Maciek25 napisał(a):
No ale chyba nie TYLKO stare ikarusy :)

zawsze jest metro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#77 PostWysłany: 04 Lip 2012 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 80
Albo nogi lub rowery.
Ja mieszkalem w takim mieszkaniu, gdzie mialem wszedzie blisko.
Przejechalem sie tylko kolejką milenijną i to wszystko.

Do dyspozycji byl też rower, ktorym też kawałek Budapesztu objechałem :P


PS Widzialem w Budapeszcie wiecej Fiatów 126p niż u nas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#78 PostWysłany: 04 Lip 2012 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
lupus napisał(a):
Albo nogi lub rowery.
Ja mieszkalem w takim mieszkaniu, gdzie mialem wszedzie blisko.
Przejechalem sie tylko kolejką milenijną i to wszystko.

Do dyspozycji byl też rower, ktorym też kawałek Budapesztu objechałem :P


PS Widzialem w Budapeszcie wiecej Fiatów 126p niż u nas.


z jednym z takich maluszkow robilismy sobie zdjęcie pod placem zamkowym :)

a powiedz mi prosze jak wygłada sytuacja z rowerami tam ? nie zwróciłem uwagi a wybieram sie raz jeszcze.

i ogolnie dla kogoś kto jedzie tam pierwszy raz to stan taboru transportowego moze byc sporym zaskoczeniem xD
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#79 PostWysłany: 04 Lip 2012 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 80
W mieszkaniu, które wynajmowałem (korzystając zreszta z Twojego kodu :D ) były 2 rowery zostawione przez właścicielkę do korzystania przez gości. :)
Mieszkalem jakies 200m od Mostu Małgorzaty, w drugiej linii zabudowy od rzeki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#80 PostWysłany: 04 Lip 2012 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
no tak, świat jest mały hehe xD cieszę sie bardo, że kod został dobrze wykorzystany, a opcja z rowerami w mieszkaniu naprawde rewelacyjna ze strony hosta.
bo w samym mieście istnieje wypożyczalnie rowerów ?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group